Jump to content

Kimler cehenneme gidecek?

Recommended Posts

kış kış cinler kış kış

Forumda aktif olan 8 kadar müslüman var bunların 2 tanesi cin-şeytan gördüğünü iddia ediyor. Bu forum tarihinde daha önce olmuş muydu yoksa ülke olarak yeni bir hezeyan boyutuna geçtik ve onun etkilerini mi görüyoruz?

tarihinde zula tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 287
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Tamam buldum. 3 cevap var.

Cinlerde

1- İnsanlar gibi muamele görecektir.

2- Cehenneme girmeyecek, fakat toprak olacaktır.

3- Cennetin “Rabad” denilen yerindedir

Konuya gelelim Cehenneme kim gidecek?

Benim düsüncem:

Müslümanlara göre bu bünya bir "iMTAHAN"!

Bildigimiz imtahanlar-sinavlar nelerdir?

Okulda sinav

bir is yerine, okula gireken sinav

sürücü kursunda sinav

vs

Sinavi kazanamadikmi ne olur?

Sinavi bir daha yapma imkani verilir.

Cezalandirilmaz!

Eger bu imtahanda kaybedecegim bir sey varsa bu sinav degildir

KUMARDIR!!!

Kuran yaziyor:

NAHL - 93 Allah dileseydi elbette hepinizi tek bir ümmet yapardı. Fakat Allah dilediğini saptırır ve dilediğine de hidayet verir. Şüphesiz ki, (kıyamet gününde) bütün yaptıklarınızdan sorumlu tutulacaksınız.

Neden saptiriyor acaba? Yazmamis!

Yakmasa, yok etse , digerlerini ödüllendirse yetmezmiydi?

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yinhame bak bu link belki isine yarar.

http://www.uzmantv.c...tileri-nelerdir

Yok yahu. Bu gruba şizotipal kişilik bozukluğu teşhisi daha uygun düşer. Uygun video bulamadım maalesef.

Şizotipal Kişilik Bozukluğu olanlar, aşırı derecede gerçekliğe yabancılaşmışlardır. Büyüsel inanışlar ve düşünceler, garip fikirler, batıl inançlara tutulma gibi, gaipten sesler duyduklarını ve kişilerle görüştüklerini iddia ederler.Konuşmaları net değildir ve yorum gerektirir.Tuhaf inanışlar ve sihirsel düşüncelere sahiptirler. Başlarına gelen ve etraflarında olup bitenlerin nedenleri ve oluş şekilleri ile ilgili tuhaf ve acayip yorumlarda bulunurlar ve kendi yaptıkları yorumlara hiçbir analitik ve gerçekçi değerlendirme yapmadan ciddi biçimde inanırlar.

Kendilerini peygamber zannedenler, doğa üstü güçleri olduğunu iddia edenler, cinlerle,şeytanlarla, meleklerle görüştüklerine, mehdi olduklarına, Tanrıdan haber aldıklarına inananlar bu grup kişilik bozukluğundan muzdariptirler.

Bilmem aklınıza bu tanımlara uyan bazı tanıdık isimler geliyor mu? :)

tarihinde Cariye tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Faizde parasi olan muslumanlarda sonsuza kadar cehennemde kalacaklar gecen gun bir ayette okumustum yani anlayacaginiz turkiyenin herhalde soyle bir yuzde altmisi sonsuz cehennemlik cunku orada ebedi kalicilardir diyor.Benim ayetlerden anladigim kadari ile muslumanlardanda sonsuza kadar cehennemde kalacak olanlar var.

Sitelerde Paylaş

Faizde parasi olan muslumanlarda sonsuza kadar cehennemde kalacaklar gecen gun bir ayette okumustum yani anlayacaginiz turkiyenin herhalde soyle bir yuzde altmisi sonsuz cehennemlik cunku orada ebedi kalicilardir diyor.Benim ayetlerden anladigim kadari ile muslumanlardanda sonsuza kadar cehennemde kalacak olanlar var.

% 1'i bile cennete gidemez. Mezhepçilerin hepsi cehennemde irin için çılgın ateşte sonsuza kadar yanacaklar

Sitelerde Paylaş

1. Müslümalık öğretilerini öğrenip önünde bir engel olmadığı halde müslümalığa geçmeyenler cehenneme girecek. Ve eğer Allah bağışlamaz ise sonsuza kadar orada kalacaklar. Bakın yanacaklar demiyorum. Belkide başka türlü ceza görecekler.

2. Müslümanlıktan bihaber olanlara gelince, onlarda kendi ahlaki kurallarına göre yargılanacaklar. Kimi cehenneme kimi cennete girecek. Cehenneme girenler Allah bağışlamaz ise sonsuza kadar cezalandırılacaklar.

3. Müslümalar ise yine yargılanacaklar ve kimi cennete kimi cehenneme girecek. Hz Muhammed'in ümmetine has bir torpil ile cehenneme girenler cezalarını çekip bitirince yeniden cennete girebilecekler. Yani kalbinde zerre kadar iman ile ölen bir insan cennete mutlaka girecek.

Şimdi buradan iki sonuç çıkıyor.

1. Her insan yargılanacak.

2. Muhammed ümmeti hariç Allah istemedikçe cennete giremeyecekler.

Sitelerde Paylaş

Cehennem; ehli inkarın ebedi meskenidir...

Müm'in girse de, cezasını çektikten sonra, cennete dahil olacaktır...

Cennet iman ve itaat edenlerin meskenidir..

Müslüman olarak ölen insan ise;

İyilikleri yani sevapları Yüz de 51 olunca, günahlara galip gelince ehli cennet olur...

Bütün müslüman kardeşlerimize

Hayırlı Cumalar diliyorum..

Sitelerde Paylaş

Forumda aktif olan 8 kadar müslüman var bunların 2 tanesi cin-şeytan gördüğünü iddia ediyor. Bu forum tarihinde daha önce olmuş muydu yoksa ülke olarak yeni bir hezeyan boyutuna geçtik ve onun etkilerini mi görüyoruz?

eksik saymışsın 3 tanesi direk cinlere karışmış...

hatta khf nicklisinin elektronik aygıtı varmış, direk tespit edebiliyormuş..

umulur ki, bu iletiyi gördükten sonra aygıtının resmini çekip burada bizimle paylaşır...

alayımız da ibret alır titreyerek kendimize geliriz...

Sitelerde Paylaş

Peşpeşe 2 inkarcı izlediniz sayın seyirciler, bu 2 arkadaş sırf bu sözleri sebebiyle şu anda sonsuz cehennemi garantilediler.

Allah'ın ayetlerini yalanlamaktan Serdar ve Karoas'a cehenneme hoşgeldin diyoruz :D

Şaşırmamak elde değil, ayetleri görüyorlar, yine de yalan söylüyorlar.

Sitelerde Paylaş

Peşpeşe 2 inkarcı izlediniz sayın seyirciler, bu 2 arkadaş sırf bu sözleri sebebiyle şu anda sonsuz cehennemi garantilediler.

Allah'ın ayetlerini yalanlamaktan Serdar ve Karoas'a cehenneme hoşgeldin diyoruz :D

Allah dilerse tüm günahları af eder ancak ve ancak şirk günahını affetmez

Bugün kimse şirk nedir ve nasıl işlenir diye düşünmez müslümanlığın

ritüellerini yerine getirmeye çalışır. Önce Şirke giriyormuyuz

girmiyormuyuz bunu bir düşünelim eğer bu sorunu çözünce

Sonsuz merhamet sahibi küçük günahları affedicidir. Buradaki

bazı arkadaşlar sizin kadar konulara vakıf olsaydılar çok güzel

tartışmalar ve okuyunca karar verecek izleyiciler çıkardı.

Sitelerde Paylaş

Sizi bu forumun, hacı hocaları ilan ediyorum.... :) Milleti cennet ve cehenneme yerleştiriyorsunuz... :) Diyanet bile görmemiştir böylesini. Ama gel ki Ateist forumda yok yok... :)

Bu GEYik KURTarmaz. KitAP diYAN ETin mi yoksa SENin mi?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...