Jump to content

Kimler cehenneme gidecek?

Recommended Posts

Allah dilerse tüm günahları af eder ancak ve ancak şirk günahını affetmez

Bugün kimse şirk nedir ve nasıl işlenir diye düşünmez müslümanlığın

ritüellerini yerine getirmeye çalışır. Önce Şirke giriyormuyuz

girmiyormuyuz bunu bir düşünelim eğer bu sorunu çözünce

Sonsuz merhamet sahibi küçük günahları affedicidir. Buradaki

bazı arkadaşlar sizin kadar konulara vakıf olsaydılar çok güzel

tartışmalar ve okuyunca karar verecek izleyiciler çıkardı.

Babalarından, şıhlarından, sokaktan duydukları dini gelip burada anlatmaya kalkıyorlar. Önlerine iman ettik dedikleri kitabın sözlerini koyuyorsun hala hurafede direniyorlar.

İşin şakası yok. Allah gerçekten olsaydı, yukarıdaki o 2 arkadaş sırf o beyanları sebebiyle Araf 36 gereği tartıya bile çıkmadan doğru sonsuz cehenneme giderlerdi.

Sağduyu'nun dediği gibi şaşırmamak ve bu arkadaşların cesaretine hayran olmamak ve dahi inançlarından şüphe etmemek mümkün değil.

Allah'ın sözlerini bizler kadar ciddiye almıyorlar.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 287
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Babalarından, şıhlarından, sokaktan duydukları dini gelip burada anlatmaya kalkıyorlar. Önlerine iman ettik dedikleri kitabın sözlerini koyuyorsun hala hurafede direniyorlar.

İşin şakası yok. Allah gerçekten olsaydı, yukarıdaki o 2 arkadaş sırf o beyanları sebebiyle Araf 36 gereği tartıya bile çıkmadan doğru sonsuz cehenneme giderlerdi.

Sağduyu'nun dediği gibi şaşırmamak ve bu arkadaşların cesaretine hayran olmamak ve dahi inançlarından şüphe etmemek mümkün değil.

Allah'ın sözlerini bizler kadar ciddiye almıyorlar.

Bu yüzden diyorum hep

Dünyamı karanlık yoksa benmi görmüyorum

bizde bişeyler diyince bizide dinden atıyorlar ne diyelim şimdi :(

Sitelerde Paylaş

eksik saymışsın 3 tanesi direk cinlere karışmış...

hatta khf nicklisinin elektronik aygıtı varmış, direk tespit edebiliyormuş..

umulur ki, bu iletiyi gördükten sonra aygıtının resmini çekip burada bizimle paylaşır...

alayımız da ibret alır titreyerek kendimize geliriz...

Yinhame, KHF başka kim var?

Sitelerde Paylaş

Kabirden dirilince binlerce ahiret yılı Allah'ın huzuruna haşr yolculugu yapılacak.bu yolculuk insan tahammülünün üstünde zor geçecek.herkes bölük bölük fırka fırka yapacak bu yolculugu.kalabalik tahammülün üzerinde olacak.bir ayak bin ayağın üzerinde olacak.melekller insanların etrafını sarfı onları bölük bölük sevk edecek.allahin huzuruna gelince mizan terazisi kurulacak.once Allah meleklerine cehennemi getirmelerini söyleyecek. Cehennem 500 yıl öteden görülünce korku ve en dişe hat Safa'ya bürünecek . Sonra cennet getirilecek onunda guzel kokusu 500 yıl öteden duyulacak .kafirlere Allah hani bana es tuttuğunuz ortaklarınız hani ben yoktum diye hesap soracak.sonra azap meleklerine surun bunları ateşe diyecek.sonra tek tek herkese amel defterleri verilecek.amel defteri sag taraftan verilen cennet ehli olacak .sol taraftan verilenler cehenneme sevk olacak .cezasini çekinceye kadar.munafik ve kafirler sonsuza dek ebedi ateşte kalacak diyor Kuran'da birçok ayet.muslumanlar cennetlik olanların tümü cehennem Vadisi'nden geçecek bu Allah'ın vadi .onlara cehennemi gösterecek ve nasıl bı yerden kurtulduklarını bildirecek.cehennem vadisindeki bu yolculukta baya uzun sürecek.

Tartı Allah'ın huzurunda arsı alanın önünde kurulacak.

Öyle herkez pat sen cennete sende cehenneme git denilecek sanıyor cennete yolculuk bile binlerce yıl sürecek Baya zor bı sahne insan hayal edince bile ürküyor .gokler baska gök yerler baska yer.baska bı alem. Melekler çeşit çeşit etrafında zebanilerde kafirleri zincirlerde sürecek cehenneme ve zebanilerde Allah bakılmayacak kadar korkunç ve merhamet duygusu olmadan yaratmış sırf azap icin yaratmışsa...zor bii sahne olacak inanana tabii.. İnanmayana hersey güllük gülistanlık.

aynı avatarı kullanan nevertheless isimli kullanıcının provakatör olduğu ispat edilmişti. Muhtemelen sen de aynı kişisin. Müslüman gibi görünüp, ateistlerin ekmeğine yağ sürüyorsun. İnanmayana herşey güllük gülistanlık olacak diyorsun. Böylelikle bazı aklı karışmış saf müslümanlara inanmayın diyorsun. Ateistlere malzeme veriyorsun. ateistler senin yazılarından alıntılayıp müslümanlara gol atmaya çalışıyorlar.

Sitelerde Paylaş

Valla bravo, herkes ilahiyat mezunu galiba burada. Ateist mateist değil kardeşim bunlar, hepsi ilahiyat profesör'ü.... :) Müslüman geçinenler de birer akademisyen... Çok bilimsel bir forum burası.... :)

Neyimizi beğenmedin? :) İlahiyat profları burada ancak komik duruma düşer, çünkü onlar para için bu işi yapıyorlar :)

Sitelerde Paylaş

Valla bravo, herkes ilahiyat mezunu galiba burada. Ateist mateist değil kardeşim bunlar, hepsi ilahiyat profesör'ü.... :) Müslüman geçinenler de birer akademisyen... Çok bilimsel bir forum burası.... :)

Ben müslüman geçinmiyorum :) akademisyen olamıyacakmıyım :(

tarihinde adams77 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kimler cehenneme gidecek?

Bu soru çokça soruluyor ve tuhaf tuhaf cevaplar veriliyor. Konu aslında çok basit. Sırasıyla yazacağım, itirazı olanları beklerim.

1) Herkes cehenneme gidecek

2) Tartılar cehennemde kurulacak (Mahşer yeri cehennem içindedir)

3) Tartıya sadece Müslümanlar çıkacak

4) Müslümanlar içinde takva sahibi olanlar cennete alınacak

5) Kalanlar ise sonsuza kadar yanacak, irin içecek vb olacak.

Burada bir şeyi eksik yazmışım. Müslümanlardan da herkes tartıya çıkamayacak;

*Ayetlerden bir veya bir kaçını yalanlayanlar (tartısız sonsuz cehenneme)

*Müslümanı kasten öldüren müslümanlar yani katiller (tartısız doğru sonsuz cehenneme)

*Miras hükümlerine uymayanlar (Tartısız sonsuz cehenneme)

vb.

Kuran'da açıkça sonsuz cehenneme postalanacakları söylenen bu tür Müslümanlar tartıyı rüyalarında görecekler, benden söylemesi

tarihinde Katır tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Adamin biri ölür ve cehenneme gider.

Bakar, cehennem sandigi kadar kötü degildir. Yemekler iyidir, gezilecek eglenilecek yerler vardir Mutlu bir hayat yasamak icin hersey vardir.

Bir gün gezerken bir duvar görür, arkasindan insan bagrismlari duyulur. Bir yariktan icerde insanlarin iskence gördügünü görür.

Hemen Seytanin yanina gider ve gördüklerini anlatir ve nedenini sorar.

Seytan cevaplar: "O gördüklerin müslümanlar, Onlar öyle istiyorlar!" :blink:

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben birkaç kez melek gördüm.

Deliler hastanesinde bir deli arkadaşına peygamber olduğunu söyler, arkadaşı da ona inanmaz. - "Oğlum" der, "kafayı yedik de bu kadar da değil." Daha sonra bir diğer arkadaşının yanına gider ve der ki: - "Hasan peygamber olduğunu iddia ediyor". Bunun üzerine diğer arkadaşı: - "Yalan, çünkü ben öyle bir peygamber gönderdiğimi hatırlamıyorum."

Sitelerde Paylaş

Deliler hastanesinde bir deli arkadaşına peygamber olduğunu söyler, arkadaşı da ona inanmaz. - "Oğlum" der, "kafayı yedik de bu kadar da değil." Daha sonra bir diğer arkadaşının yanına gider ve der ki: - "Hasan peygamber olduğunu iddia ediyor". Bunun üzerine diğer arkadaşı: - "Yalan, çünkü ben öyle bir peygamber gönderdiğimi hatırlamıyorum."

Bağbozan,

Sen hasan mısın yoksa diğeri misin?

Ben oralara hiç uğramadım bile.

Sitelerde Paylaş

maşallah çok bilgili insanlar varmış bu formda,

bepiniz zekalı arkadaşlarsınız çok belli,

ama başka şeylere kullanın bu zekanızı yazık oluyor,

müslüman olan burada yazılanlar yüzünden yoldan çıkmaz.

ama müslüman belki tam aksini yapablir.

üzülüyorum size ne yapayım...

bakıyorum ki siz zaten yaşamıyorsunuz...muş.Allah taksiratınızı affetsin demek lazım.

......

Sitelerde Paylaş

maşallah çok bilgili insanlar varmış bu formda,

bepiniz zekalı arkadaşlarsınız çok belli,

ama başka şeylere kullanın bu zekanızı yazık oluyor,

müslüman olan burada yazılanlar yüzünden yoldan çıkmaz.

ama müslüman belki tam aksini yapablir.

üzülüyorum size ne yapayım...

bakıyorum ki siz zaten yaşamıyorsunuz...muş.Allah taksiratınızı affetsin demek lazım.

......

Nereden biliyorsun, herkes senin gibi derin hipnoz altında değil ki.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...