Jump to content

Kimler cehenneme gidecek?

Recommended Posts

aslında varya, cennete gitmek çok kolay, cehenneme gitmek ise çok ama çok zordur.

yani insan allaha ve resulune iman ettikten sonra,

günahı denizlerden , dağlardan daha çok olsa, yinede cehenneme gitmesi çok zordur,

yeter ki biraz dürüst olsun, allah hep sebepler yaratır, o kulun azap çekmemesi için, birçok sebep yaratır,

bir kediye yemek verdin diye de cennete gidersin,

bir köpeği yapmurdan koruyp karnını doyurduğun için de,

yada bir yaşlıya güler yüz gösterip onu sevindirdiğin için bile, direk cenneti hak edebilirsin.

arşın sahibinin katında rahmet o kadar büyüktür ki,

cehhenneme gitmek zor, cennete gitmek aslında çok kolaydır

HÛD - 119

Ancak Rabbinin rahmeti ile bağışladığı kimseler başka. Zaten onları bunun için yarattı ve

Rabbinin: «Andolsun ki, cehennemi tamamen cinlerden ve insanlardan dolduracağım!» sözü tamamen yerine geldi.

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 287
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

HÛD - 119

Ancak Rabbinin rahmeti ile bağışladığı kimseler başka. Zaten onları bunun için yarattı ve

Rabbinin: «Andolsun ki, cehennemi tamamen cinlerden ve insanlardan dolduracağım!» sözü tamamen yerine geldi.

Müfessiri Azam SN Poiuz?

Bu ayetten ne fehmediyorlar acaba?

Sitelerde Paylaş

HÛD - 119

ne güzel ayetler

kontenjanlar sınırlı , yerini kapan kapıyor cehennemde, çıkış bileti de var, almak bedava , gergin olmaya hiç gerek yok.

bu ayete ek olarak,

mahşer günü, hesaplar kapandıktan sonra,

allah cehhenneme soracak , var mı yer ( bildiği halde soracak )

cehhennem, daha varmı yarabbi, yer çok...

allah sizleri oradan korusun , dünyadaki o kadar zalim, katil, hain varken,

normal insanların birgün hidayet bulacağına, ben kalpten inanıyorum.

zalimler için yaşasın cehennem...

Sitelerde Paylaş

Müfessiri Azam SN Poiuz?

Bu ayetten ne fehmediyorlar acaba?

HÛD - 119

Ancak Rabbinin rahmeti ile bağışladığı kimseler başka. Zaten onları bunun için yarattı ve Bunlar cennete gidecek zaten onun icin yaratilmislar. Bastan belliymis!

Rabbinin: «Andolsun ki, cehennemi tamamen cinlerden ve insanlardan dolduracağım!» sözü tamamen yerine geldi. Cehennem bayagi kalabalik olacakmis!

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evet insanlığın beşte biri cennete

Beşte dördü cehenneme..

Nerden biliyorsun be adam :) allah oldun bakıyorum :) Ayrıca bu oranla allahının sadist olduğunu ıspatladın, sadist allahın sapık kulu Serdaaarrrr, insanların yakılmasını hayal edip birde gerçekmiş gibi yazana hatta oran verene şizo mazoşit sapık derim ben, sende busun..
Sitelerde Paylaş

Nerden biliyorsun be adam :) allah oldun bakıyorum :) Ayrıca bu oranla allahının sadist olduğunu ıspatladın, sadist allahın sapık kulu Serdaaarrrr, insanların yakılmasını hayal edip birde gerçekmiş gibi yazana hatta oran verene şizo mazoşit sapık derim ben, sende busun..

Bu yolda bilgiler var hem insanlar senin gibiler isteyerek kötü yolu yani cehennem yolunu tercih ediyorlar..

Allah cennet için yaratmış...Ama illede cehennem diyorsunuz...

O da mevcut bir ülke..

Sitelerde Paylaş

Gel çık işin içinden. Kuran bir yerde doğru dediğine diğer yerde yanlış demiş.

Bakara

(62) Şüphesiz, inananlar (Müslümanlar) ile, yahudiler, Hıristiyanlar ve Sâbiîlerden (her bir grubun kendi şeriatında) "Allah'a ve ahiret gününe inanan ve salih ameller işleyenler için Rableri katında mükafat vardır; onlar korkuya uğramayacaklar, mahzun da olmayacaklardır" (diye hükmedilmiştir).

Maide

(51) Ey inananlar! yahudi ve hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostlarıdırlar. Sizden kim onları dost edinirse kuşkusuz o da onlardandır. Şüphesiz Allah zalimler topluluğunu doğruya iletmez.

Maide

(69) Şüphesiz inananlar (müslümanlar) ile yahudiler, Sabiîler ve Hıristiyanlardan (her bir grubun kendi şeriatında) "Allah'a ve ahiret gününe inanan ve salih ameller işleyenler için hiçbir korku yoktur. Onlar mahzun da olmayacaklardır" (diye hükmedilmiştir.)

Maide

(82) (Ey Muhammed!) İman edenlere düşmanlık etmede insanların en şiddetlisinin kesinlikle yahudiler ile Allah'a ortak koşanlar olduğunu görürsün. Yine onların iman edenlere sevgi bakımından en yakınının da "Biz hıristiyanlarız" diyenler olduğunu mutlaka görürsün. Çünkü onların içinde keşişler ve rahipler vardır. Onlar büyüklük de taslamazlar.

Gel çık işin içinden. Kuran bir yerde doğru dediğine diğer yerde yanlış demiş.

Bakara

(62) Şüphesiz, inananlar (Müslümanlar) ile, yahudiler, Hıristiyanlar ve Sâbiîlerden (her bir grubun kendi şeriatında) "Allah'a ve ahiret gününe inanan ve salih ameller işleyenler için Rableri katında mükafat vardır; onlar korkuya uğramayacaklar, mahzun da olmayacaklardır" (diye hükmedilmiştir).

Maide

(51) Ey inananlar! yahudi ve hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostlarıdırlar. Sizden kim onları dost edinirse kuşkusuz o da onlardandır. Şüphesiz Allah zalimler topluluğunu doğruya iletmez.

Maide

(69) Şüphesiz inananlar (müslümanlar) ile yahudiler, Sabiîler ve Hıristiyanlardan (her bir grubun kendi şeriatında) "Allah'a ve ahiret gününe inanan ve salih ameller işleyenler için hiçbir korku yoktur. Onlar mahzun da olmayacaklardır" (diye hükmedilmiştir.)

Maide

(82) (Ey Muhammed!) İman edenlere düşmanlık etmede insanların en şiddetlisinin kesinlikle yahudiler ile Allah'a ortak koşanlar olduğunu görürsün. Yine onların iman edenlere sevgi bakımından en yakınının da "Biz hıristiyanlarız" diyenler olduğunu mutlaka görürsün. Çünkü onların içinde keşişler ve rahipler vardır. Onlar büyüklük de taslamazlar.

Kendini müfessir yerine koyarsan ve müferssin olmaz isen senin gibi insanlar işin içinde boğuluyor...İşte...

Ben kendimi doktor yerine koysam nasıl çıkarımm..

Aynı hesap....

Elhasıl: hakka niyeti olan doğru yolu bulur.

Olmyan da düz yolda şaşar..

Sitelerde Paylaş

Serdaar, cevap bekliyorum.

Gerçekten araştırıp Şamanizmi bulursa ne olacak? Kastım ve varmak istediğim nokta şu: Vicdanı hür insanlar neden cehenneme gidiyor? Gerçekten araştırmak denen şey vicdanla ilgili bir şey. Neyin gerçek araştırma olduğuna birey kendisi karar verir. Başkası değil.

Sitelerde Paylaş

Kendini müfessir yerine koyarsan ve müferssin olmaz isen senin gibi insanlar işin içinde boğuluyor...İşte...

Aynı hesap....

Aklına hiç Kuran'ın çelişkili olduğu gelmiyor değil mi?

Eee, senin peşinden koştuğun müfessir ne diyor bu konuda?

Sitelerde Paylaş

Bu yolda bilgiler var hem insanlar senin gibiler isteyerek kötü yolu yani cehennem yolunu tercih ediyorlar..

Allah cennet için yaratmış...Ama illede cehennem diyorsunuz...

O da mevcut bir ülke..

Ne anlattın yine şimdi? Hiç bir şey, aynı çocuk gibisin. Cennet cehennem var tamam mıııı, sende cehenneme gidecen, benim babam senin babandan güçlü bikere, benim babam senin babanı döveeeerrrrr..
Sitelerde Paylaş

Aklına hiç Kuran'ın çelişkili olduğu gelmiyor değil mi?

Eee, senin peşinden koştuğun müfessir ne diyor bu konuda?

Çelişki Kur'anda görünüşte olabilir sadece gerçekte yoktur......

Çünkü katip birdir...Yani ortak yok...

Görünüşteki çelişki ise kainatın aklı olduğu içindir...

Kur'an da her şey vardır...

Ama derecesine göre tabii ki..

Sitelerde Paylaş

Aynı hesap....

Kendi içinde çelişen bir ortaçağ kitabı bana rehberlik edemez. Tümü saçmalık ve pislikle dolu bir kitap bu. Kendisine inananları da sizin gibi ortaçağ insanlarına çevirir. Türkçe konuşmaktan acizsin.

Sitelerde Paylaş

Zavallı insan aklını çelişkisiz zanneder.Oysa aklını kullanmaz bile. Kullansa amen na.

Evet sen gibi, zeytin ağacı ve ondan çıkan zeytin yağını evrendeki her türlü ışığa kaynak yaptın, İBRETLİKSİN BİRDE AKILDAN DEM VURUYORSUN HEP, İNSAN SENDEN HARBİ TİKSİNİYOR ARTIK..
Sitelerde Paylaş

Tümü saçmalık ve pislikle dolu bir kitap bu. Kendisine inananları da sizin gibi ortaçağ insanlarına çevirir. Türkçe konuşmaktan acizsin.

Bunlar senin ifrazatın gerçekler hiç alakası yoktur....

İlim seviye ister, çıkamıyorsan da aşağıya inme bariii...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...