Jump to content

Teistlerin elindeki en büyük koz

Recommended Posts

bir takım araştırmalarım ve tartışmalarımın sonucunda bir dine ve tanrıya inanan insanların en büyük gerekçesini tespit ettim. dini sohbetlere katılırsanız veya her hangi biriyle din konusunda tartışmaya başlarsanız size söyleyeceği ilk şey büyük ihtimalle bu olur. şimdi gelelim soruya :

Bu kadar büyük ve hassas evreni, içindeki insanları, düzeni kim yaptı ?

--- bu sorunun cevabına tesadüf diyenleri akıl sahibi olarak görmüyorlar. doğanın kendisi yaptı diyenlere cevap şu : "bunlar akıllı bir varlığın eseri olmalı. doğanın aklı yok fikri yok, nasıl bunu yapsın ?"

neden bu din sorusuna gelince :

--- "çünkü elimizde kapı gibi kitap var ve her şeyi anlatıyor. diğer dinlerin içinde en iyisi zaten bu. diğer kitaplar da zaten değişmiş. hem o kitaplarda da son peygamberin geleceği yazıyor.

evrim ile ilgili bir şeyler söyleyince verilen cevap şu :

--- "ben bir araziye tuğla, çimento, demir koyayım ve üstünden bir milyon yıl geçince o malzemeler bir bina haline gelir mi ? ya da bir arabayı uçurumdan aşağı attınız, bu araba ortama uyum sağlamak için kanatlanıp uçar mı ?"

yaş tayini ve fosiller için :

--- "onların hepsi yalan. o fosil dedikleri kemikleri kendileri plastikten yapıp gösteriyorlar. insanın toplam yaşam süresi yedi bin seneden fazla olmayacak. "

işin ilginç yanı, bunu söyleyenlerin hepsi üniversite mezunu ve bazıları doç. prof. bu adamlar kitaba aykırı her şeyi yok sayıyor ve 4 kadın da almak dahil her şeyin haklı bir sebepten dolayı olduğunu iddia ediyor.

böyle insanlar çok var ve her gün bunları bir sürü insana anlatarak sayılarını artırıyor. açıkçası bu insanların fikirlerinin değişeceğini de sanmıyorum. çünkü bir şeylere tapınma ihtiyacı bunların özünde var. ancak yine de soruyorum. bu zihniyeti ortadan kaldırmak sizce mümkün mü ?

Sitelerde Paylaş

Mümkün değildir. Neden diye sorarsan sizin ortaya attığınız düşünce inanılacak gibi bişey değil. Tüm bu evrenin şuursuz bir şekilde ortaya çıktığını söyleyip duruyorsunuz. Bişeyler uydursanız mesela evren şu sebepten dolayı vardır gibi belki bu söylem dinlerin önüne geçebilir.Fakat bugün için söylediğiniz kesinlikle çok mantıksız.

Bişeyler var sen varsın ben varım evren var bilinç var peki tüm bunlar neden var?"İşte öyle canı sıkılmış kendi kendine oluşmuş" :blink: diyorsunuz.

Panteistlik belki uzak gelecekte tüm dinlerin yerini alabilir ama ateistlik kesinlikle hayır.Evrenin sahip olduğu bilinç bişeyler yapmaya çalışıyor ama ne bilmiyorum...

Sitelerde Paylaş

Mümkün değildir. Neden diye sorarsan sizin ortaya attığınız düşünce inanılacak gibi bişey değil. Tüm bu evrenin şuursuz bir şekilde ortaya çıktığını söyleyip duruyorsunuz. Bişeyler uydursanız mesela evren şu sebepten dolayı vardır gibi belki bu söylem dinlerin önüne geçebilir.Fakat bugün için söylediğiniz kesinlikle çok mantıksız.

Bişeyler var sen varsın ben varım evren var bilinç var peki tüm bunlar neden var?"İşte öyle canı sıkılmış kendi kendine oluşmuş" :blink: diyorsunuz.

Panteistlik belki uzak gelecekte tüm dinlerin yerini alabilir ama ateistlik kesinlikle hayır.Evrenin sahip olduğu bilinç bişeyler yapmaya çalışıyor ama ne bilmiyorum...

Tanrı dünya hayatını yaratmadan önce sonsuzlukta öylece duruyordu... Bu bile ateist olmama yeterli bir sebep diyor bir düşünür. Allah'ı durup dururken ne dürttü de cezalandırabileceği insanlar yaratma fikri aklında vuku buldu? Daha önce nerdeydi? Şuursuzluk budur bence!

Şuursuz terimi bu tür bilimsel olaylarda kullanılamaz. Çocukluğunuzdan beri size dayatılan mantıkla düşünmeyin, kendi mantığınızla hareket edin. Her şeyin altında bir mantık ve düzen aranamaz. Bana biri Jupiter gezegeninin "yaratılış mantığı"nı açıklayabilir mi? Devasa bir gezegen ama tamamen gaz ya da basınç nedeniyle sıvılaşmış gazdan oluşuyor. Ya da Saturn'ün etrafındaki kaya halkaları hangi mantıkla oluşturulmuş? Dünyanın konumuyla yaratılışı kanıtlayamazsınız. Siz var olduğunuz için dünya bu konumda değil; dünya bugünkü konumunda olduğu için sizler varsınız. Birkaç milyar yıl sonra dünya bu konumunda olmayacak ve dolayısıyla üzerinde hayat olmayacak. Her yıl üzerine 550,000 ton göktaşı düşen bir dünyada, muazzamiyet, akıl hele hele düzenden bahsedemezsiniz. Ha bu arada... Daha geçenlerde evrende hiçbir yıldız etrafında dönmeyip, kendi başına yol alan bir gezegen keşfedildi. O da çok şuursuz mesela. Ne o öyle aylak aylak dolaşıyor...

tarihinde BenjaminBuzruhu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Siz var olduğunuz için dünya bu konumda değil; dünya bugünkü konumunda olduğu için sizler varsınız.

:) Güzel açıklama.

Bence teistik zihniyet yavaş yavaş ortadan kalkacak. Dünyada bazı yerlerde şu anda bir artış varmış gibi görünebilir ama bu aslında yıldız patlaması gibi bir şey. Şu anda yıldız çok sıcak çünkü çöküyor. Çöktüğü için kendisini kurtarma mekanizmalarını devreye soktu. Teizmin elindeki en iyi yakıt olan zırvalamanın muhteşem örneklerini görüyoruz. Yakıt bitiyor. Bitmeden önce daha da büyük zırvalıkları duyacağız. Sonra kocaman bir patlamayla teizm tarihe karışacak. Teizm süper novasının merkezine yakın bir konumda yaşadığımız için bu patlamayı daha şiddetli duyuyoruz.

Dünyada ateizmdeki hızlı artış, gayri-teistik (ateistik) dinlerin (Budizm, Hinduizm, Janizm vb.) yaygınlığı (dünyada her 3 kişiden birisi gayri-teistik) ve teistik dinlerin giderek sembolik şekilde yorumlanması teizmin zayıfladığının göstergesi. Bu gelişmeler yeni değil. İnsanlık tarihi binlerce yıldır bir aydınlanma süreci yaşıyor. Bu süreç inişili çıkışlı gitse de büyük resme baktığımızda ileri doğru gittiği görülüyor. Bugün hepimiz uğraşsak teizmi yine de kurtaramayız. Amacımız süper novanın merkezindeki insanları bu patlamadan kurtarmak olmalı.

Sitelerde Paylaş

böyle insanlar çok var ve her gün bunları bir sürü insana anlatarak sayılarını artırıyor. açıkçası bu insanların fikirlerinin değişeceğini de sanmıyorum. çünkü bir şeylere tapınma ihtiyacı bunların özünde var. ancak yine de soruyorum. bu zihniyeti ortadan kaldırmak sizce mümkün mü ?

İnsanı unutmuşsun, sen bir mahluksun ve yaratılmışsın...

Muhtaç olduklarının hepsi sana başkası tarafından verilmektedir...

Veren da Allahtır...

Çünkü başka yaratıcı yoktur...Her şeyi Ona vermek aklın sonucudur..

Ayrıca önünden doğum gibi bir ölüm var başka dünyaya gideceksin..İstemesen de...

Akıl geleceği düşünmektir....Hazırlığın nedir diye sormazlar mı adama?

Gelelim soruna Allah mülkünü sana bırakacak değildir...İstediğin değişikliği yapabilesin.....

Ateistlerin bahaneleri hayalidir..Gerçeğe etkisi katkısı yoktur....

Gözünü kapayan yalnız kendine gündüzü gece eder...

Sen gözünü açmaya niyetin var mı O'nu söyle...

Çünkü anlattıklarından aklına kapı açılmış görüyorsun gerçekleri...

Ama adım atmaz isen boş dönersin..

tarihinde Serdaar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bir takım araştırmalarım ve tartışmalarımın sonucunda bir dine ve tanrıya inanan insanların en büyük gerekçesini tespit ettim. dini sohbetlere katılırsanız veya her hangi biriyle din konusunda tartışmaya başlarsanız size söyleyeceği ilk şey büyük ihtimalle bu olur. şimdi gelelim soruya :

Bu kadar büyük ve hassas evreni, içindeki insanları, düzeni kim yaptı ?

--- bu sorunun cevabına tesadüf diyenleri akıl sahibi olarak görmüyorlar. doğanın kendisi yaptı diyenlere cevap şu : "bunlar akıllı bir varlığın eseri olmalı. doğanın aklı yok fikri yok, nasıl bunu yapsın ?"

neden bu din sorusuna gelince :

--- "çünkü elimizde kapı gibi kitap var ve her şeyi anlatıyor. diğer dinlerin içinde en iyisi zaten bu. diğer kitaplar da zaten değişmiş. hem o kitaplarda da son peygamberin geleceği yazıyor.

evrim ile ilgili bir şeyler söyleyince verilen cevap şu :

--- "ben bir araziye tuğla, çimento, demir koyayım ve üstünden bir milyon yıl geçince o malzemeler bir bina haline gelir mi ? ya da bir arabayı uçurumdan aşağı attınız, bu araba ortama uyum sağlamak için kanatlanıp uçar mı ?"

yaş tayini ve fosiller için :

--- "onların hepsi yalan. o fosil dedikleri kemikleri kendileri plastikten yapıp gösteriyorlar. insanın toplam yaşam süresi yedi bin seneden fazla olmayacak. "

işin ilginç yanı, bunu söyleyenlerin hepsi üniversite mezunu ve bazıları doç. prof. bu adamlar kitaba aykırı her şeyi yok sayıyor ve 4 kadın da almak dahil her şeyin haklı bir sebepten dolayı olduğunu iddia ediyor.

Böyle konuşanlara direk "Bilmiyorum" deyip kendi dinlerindeki saçmalıkları, ahlaksızlıkları, ilkellikleri göstermek lazım. İnananlar din konunda sabit fikirlidir, bu insanların amacı gerçeği aramak değil kendi dinlerinin reklamını yapıp putlarına yaranmaktır.

Sitelerde Paylaş

Tanrı dünya hayatını yaratmadan önce sonsuzlukta öylece duruyordu... Bu bile ateist olmama yeterli bir sebep diyor bir düşünür. Allah'ı durup dururken ne dürttü de cezalandırabileceği insanlar yaratma fikri aklında vuku buldu? Daha önce nerdeydi? Şuursuzluk budur bence!

Şuursuz terimi bu tür bilimsel olaylarda kullanılamaz. Çocukluğunuzdan beri size dayatılan mantıkla düşünmeyin, kendi mantığınızla hareket edin. Her şeyin altında bir mantık ve düzen aranamaz. Bana biri Jupiter gezegeninin "yaratılış mantığı"nı açıklayabilir mi? Devasa bir gezegen ama tamamen gaz ya da basınç nedeniyle sıvılaşmış gazdan oluşuyor. Ya da Saturn'ün etrafındaki kaya halkaları hangi mantıkla oluşturulmuş? Dünyanın konumuyla yaratılışı kanıtlayamazsınız. Siz var olduğunuz için dünya bu konumda değil; dünya bugünkü konumunda olduğu için sizler varsınız. Birkaç milyar yıl sonra dünya bu konumunda olmayacak ve dolayısıyla üzerinde hayat olmayacak. Her yıl üzerine 550,000 ton göktaşı düşen bir dünyada, muazzamiyet, akıl hele hele düzenden bahsedemezsiniz. Ha bu arada... Daha geçenlerde evrende hiçbir yıldız etrafında dönmeyip, kendi başına yol alan bir gezegen keşfedildi. O da çok şuursuz mesela. Ne o öyle aylak aylak dolaşıyor...

Allah'ın sonsuzlukta öyle durup durduğunu nereden biliyorsun? Yanında mıydın? Allah'ın sonsuzluk kavramını anlamak için beyinlerimiz çok güçsüz. Boşuna uğraşıp zaman kaybetmeyelim.

Bu arada herkese hayırlı cumalar.

Sitelerde Paylaş

Böyle konuşanlara direk "Bilmiyorum" deyip kendi dinlerindeki saçmalıkları, ahlaksızlıkları, ilkellikleri göstermek lazım. İnananlar din konunda sabit fikirlidir, bu insanların amacı gerçeği aramak değil kendi dinlerinin reklamını yapıp putlarına yaranmaktır.

Dinler konusunda olmazsa olmazlar vardır. Mesela Allah'ın varlığı ve birliği. Evet bu konuda sabit fikirliyiz. Ama o kadarda sabit fikirli değiliz. Baksana öyle olsa gelip burada sizin gibi muhterem arkadaşlarla tartışmayız.

Sitelerde Paylaş

Dinler konusunda olmazsa olmazlar vardır. Mesela Allah'ın varlığı ve birliği. Evet bu konuda sabit fikirliyiz. Ama o kadarda sabit fikirli değiliz. Baksana öyle olsa gelip burada sizin gibi muhterem arkadaşlarla tartışmayız.

Daha ne kadar sabit fikirli olacaksın? Allah'ın varlığı ve birliğine ek olarak Kuran ve Muhammed'i eklemeyi unutmuşsun. Zaten dinin tamamı bu, geriye ne kaldı?

Ortaya sürülen her fikir Kuran'a tersse otomatik olarak, bir an bile düşünmeden o fikre düşman olursunuz.

Denemesi bedava.

Birden fazla kadınla evlenmek ahlaksızlıktır desem bunun üzerinde hiç kafa yormadan hemen birden fazla kadınla evlenmenin hikmetlerini(!), faziletlerini(!) saymaya girişirsiniz.

Yakın akraba ile evlenmek sakıncalıdır desem hemen karşı çıkarsınız. Neden? Çünkü Kuran'da izin verilmiştir.

Sitelerde Paylaş

Hayır elbette. İnsanlar sorgulamazlar. Koyun gibi güdülürler. Tarih boyunca bu hep böyle olmuştur. Bugün dünyanın %90’ı kandırılmış ve cahil kitlelerden oluşmaktadır.

Herkes, en doğru inancı kendisinin taşıdığını zanneder. Din konusunda da bu böyledir. Bu forumdaki bütün Müslümanlar, anne-babaları Müslüman olduğu için Müslüman olmuşlardır. Başka bir sebep yoktur, ama onlar sebepler sayarak kendilerini ve etrafındakileri kandırırlar. Hıristiyanlar da öyle. Museviler de…

Müslümanlar sorgulamaya gerek görmüyorlar. Çünkü zaten dinleri buna izin vermiyor. Maide 101-102’yi okuyabilirsin.

Kehf suresinde Musa-Hızır kıssasını da okuyabilirsin. Hal böyle olunca, ‘cehennem korkusu’ ya da ‘Ya varsa?’ gibi argümanlarla da desteklenince, inanmaya devam ediliyor. İnsanların beyinleri yıkanıyor, ama sorgulama öğretilmiyor. Kuran’ın bir insan tarafından yazılmış olabileceği ihtimali üzerinde hiç durulmuyor bile. Şartlandırılmış kitleler, güdülüyorlar. Ve bilim düşmanı oluyorlar.

Şu sitede evrimi kabul eden kaç Müslüman var? Yok. İşte şarlanmış bir kitle. Daha güzel bir örnek olamaz bile. Evrim neden yok? Çünkü Kuran’da yazmıyor. Bu kadar açık.

Ne öğretilmişse o uygulanıyor kitleler tarafından. Din konusunda da bu böyle. Dededen, atadan görülenler, sorgulanmadan tekrarlanıyor. Bu kadar basit. Niye namaz kılıyorsun? Babam da kılıyordu. Babam camiye götürdü, ben de namaz kılmaya devam ettim. Olay bundan ibaret. Kimse dinini seçmiyor, seçtiğini zannedenler de kendilerini kandırıyor sadece.

Saygılarımla.

Sitelerde Paylaş

Müslümanlar sorgulamaya gerek görmüyorlar. Çünkü zaten dinleri buna izin vermiyor. Maide 101-102’yi okuyabilirsin.

Kehf suresinde Musa-Hızır kıssasını da okuyabilirsin. Hal böyle olunca, ‘cehennem korkusu’ ya da ‘Ya varsa?’ gibi argümanlarla da desteklenince,

Ve bilim düşmanı oluyorlar.

Saygılarımla.

Şeytan nasıl seni dolmuşuna bindirmiş, müfessirler daha çok tefsir yazmışsın Ama hayali, gerçekte yeri yok

Sitelerde Paylaş

Bakın yazdıklarım nasıl da kanıtlandı hemen:

Şeytan nasıl seni dolmuşuna bindirmiş, müfessirler daha çok tefsir yazmışsın Ama hayali, gerçekte yeri yok

Gerçekleri görmek istemeyen Müslümanlar, şeytan masallarıyla kandırılmıştır. Aynen burada gördüğünüz gibi. :)

Müfessirler o ayetleri eğip bükmekten başka bir iş bilmezler. Ben gerçek neyse onu yazıyorum. Kıvırmıyorum sizin gibi.

tarihinde Pirate tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kıvırmıyorum sizin gibi.

Kıvırmıyorsun tabii kimse ayranım ekşidir demez ...

Her ilmin kural ve kanunları olsun...,

Kur'anın olmasın da, ateistlerin hevesatı kural olsun...

Kimin kendini kandırdığı belli olsun artık değil mi?

Sitelerde Paylaş

insan bazı şeyleri aileden öğrenebilir ve bir takım şartlanmalar oluşturabilir. fakat biri gelip inandığı şeyin tezgah olduğunu, bunu yüzlerce kez ispatlayan delillerle sunduğunda kişi bunu cevap bulamadığı halde inanmaya devam ediyorsa bence aptalın önde gidenidir. mesela :

kişi 2*2 =5 diye kandırılır ve birilerinin gelip cevabın 4 olduğunu konusunda ısrar edeceğini, ancak buna kesinlikle itibar etmemesi gerektiği öğretilir.

bir başkası bunun doğru olmadığını basit sayma kurallarıyla ispat ederek anlatır ama kişi bir kere inandığı için iddiasından vazgeçmez.

bu ve benzeri durumlarla karşılaştıkça bunların her hangi bir maymun türü veya başka bir canlıyla akraba olabileceğini sanmıyorum. çünkü o hayvanlar bile bu kadar aptal olamazlar. o yüzden bunların aptal bir varlık tarafından özel olarak üretilmeleri lazım.

Sitelerde Paylaş

Müfessirler o ayetleri eğip bükmekten başka bir iş bilmezler. Ben gerçek neyse onu yazıyorum. Kıvırmıyorum sizin gibi.

Herkese kendi huyu hoş gelir...

Doğruyu öğrenmek isteyen er ya da geç bulur...

Önemli olan niyettir...

Niyet yoksa insan karanlıktan kurtulmaz...

Sitelerde Paylaş
  • 7 months later...

Allah'ın sonsuzlukta öyle durup durduğunu nereden biliyorsun? Yanında mıydın? Allah'ın sonsuzluk kavramını anlamak için beyinlerimiz çok güçsüz. Boşuna uğraşıp zaman kaybetmeyelim.

Bu arada herkese hayırlı cumalar.

Tabi canım ne diye zaman kaybedeceksiniz zaten? O güzel kafalarınızı ne diye yorasınız değil mi üstadım? Allah ol dedi oldu ne de olsa her şey... Hadi cumaya koşun şimdi!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...