Jump to content

Allah geleceği bilmez

Recommended Posts

Abartmayın bu kadar. Böyle tipler her zaman vardı her zamanda olcaktır.Ellerinizi boşuna ovuşturmayın :)

SAFF 8

Onlar ağızlarıyla Allah’ın nurunu söndürmek istiyorlar. Hâlbuki kâfirler istemeseler de Allah nurunu tamamlayacaktır.

Abartmayı da el ovuşturmayı da sevmem.

Bakalım abartıyormuyum.

Senin tanrın geleceği biliyor mu?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 224
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Abartmayı da el ovuşturmayı da sevmem.

Bakalım abartıyormuyum.

Senin tanrın geleceği biliyor mu?

Bunları ilk defa konuşuyormuşuz gibi soruyorsun :)))

Bir daha başa saralım bari

EVET BİLİYOR

tarihinde kerem34 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bunları ilk defa konuşuyormuşuz gibi soruyorsun :)))

Bidaha başa saralım bari

EVET BİLİYOR

Videodaki amcanın tanrısı ise bilmiyor. Şimdi senin tanrının ismi Allah, onun tanrısı senin ki olamaz. Yani sen doğru söylüyorsan o Allah yok diyor.

Yani abartmıyorum :D

Sitelerde Paylaş

Videodaki amcanın tanrısı ise bilmiyor. Şimdi senin tanrının ismi Allah, onun tanrısı senin ki olamaz. Yani sen doğru söylüyorsan o Allah yok diyor.

Yani abartmıyorum :D

Birilerinin söylediği olanı değiştirmez. Şimdi o sana sen insan değilsin anıran bir katırsın dese bu senin insan olduğunu değiştirirmi ?

Biri sana böyle derse bizde ona derizki yahu abartma insan o :)

Sitelerde Paylaş

Geleceği bilen bir Allah merhametli olamaz. Sadisttir.

Müslümanların mantıksal olarak 2 seçeneği var:

a. Allah geleceği bilen bir sadisttir

b. Allah geleceği bilmeyen bir otoritedir

Aklı olan b seçeneğini işaretler.

tarihinde mammal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Birilerinin söylediği olanı değiştirmez. Şimdi o sana sen insan değilsin anıran bir katırsın dese bu senin insan olduğunu değiştirirmi ?

Biri sana böyle derse bizde ona derizki yahu abartma insan o :)

Eğer, anırıyorsam, toynaklıysam, uzun kulaklarım varsa, dört ayak üstünde yürüyorsam vb ve adam da bunu ispat ediyorsa, dediği çok anlam ifade eder :)

Sen de bu tespitlere bakıp benim bir katır olup olmadığımı anlarsın :lol:

Sitelerde Paylaş

Eğer, anırıyorsam, toynaklıysam, uzun kulaklarım varsa, dört ayak üstünde yürüyorsam vb ve adam da bunu ispat ediyorsa, dediği çok anlam ifade eder :)

Sen de bu tespitlere bakıp benim bir katır olup olmadığımı anlarsın :lol:

Ben bakıyorum ve sein insan özelliklerini taşıdığını görüyorum ama diğer ısrarlar hayır o katır diyor ne yapcaz :)

Sitelerde Paylaş

Geleceği bilen bir Allah merhametli olamaz. Sadisttir.

Müslümanların mantıksal olarak 2 seçeneği var:

a. Allah geleceği bilen bir sadisttir

b. Allah geleceği bilmeyen bir otoritedir

Aklı olan b seçeneğini işaretler.

Geleceği bilmekle neden adaletli olunamaz acaba ?

Nedir dayanağın.

Sitelerde Paylaş

Geleceği bilmekle neden adaletli olunamaz acaba ?

Nedir dayanağın.

Yani sadizm adaletli olabilir demiş oluyorsun.

Geleceği biliyorsa, seni bir kadere mecbur etmiş ama seni fiziksel olarak başına gelenlerle değil niyet ettiğin şeylerle yargılayan bir tanrı var demektir. Yani bedeninle çektiğin acılar tanrının hiç umurunda değil. Bunun adı sadizmdir. Bunu kabullenen bireyler de mazoşisttir.

Sitelerde Paylaş

kanıtlara baktım aklımı ve mantığımıda kullanarak Allah'ın geleceği görebileceği sonucuna vardım.

Küçük bir kız çocuğunun tecavüze uğramasını nasıl olur da kader diye o çocuğun alnına yazar senin Allah'ın?

O çocuk tecavüze uğrarken nasıl olur da seyreder?

Sendeki bendeki kadar vicdanı yok mu?

Ya da senin üretmeye çalışacağın bahanelerdeki hedefini gerçekleştirecek daha ahlaki yöntemler geliştirmeye gücü yetmemiş mi?

Sitelerde Paylaş

Küçük bir kız çocuğunun tecavüze uğramasını nasıl olur da kader diye o çocuğun alnına yazar senin Allah'ın?

Ya da senin üretmeye çalışacağın bahanelerdeki hedefini gerçekleştirecek daha ahlaki yöntemler geliştirmeye gücü yetmemiş mi?

Kerem kardeşim,

Bu sorulara insanın kendi dünyasında cevap vermesi zordur. İşte Abdülaziz'de aklına gelen bu ve benzeri sorulara cevap bulabilmek, ve vicdanını rahatlatabilmek için muktedir tanrıdan vaz geçmiş.

Tecavüzcü sapığın şuçunu bir tanrıya yüklemeyi kabullenememiş.

Müktedir tanrıları aklamış tabii aklayabilmek için de güçlerinden de biraz kırpmış

Sitelerde Paylaş

konu şudur ki, allahın vasıflarını gücünü kudretini bizmi yorumlayacağız yoksa siz islam dini ne göre bu durum nasıl oluyormu diyorsun. bu konuda önce kendine bu soruyu sormalısın.

cevap ise, hiçbir insan rabbinin kudretine ve azametine akıl erdiremez, bu dünya bir imtihan dünyası, bunu ister kabul eder iman edersin ister red edersin. tercih sana kalmış.

insanlar dünyaya gelmeden önce gayb aleminde ruh lar bedene ana rahmine bebeğe hayat verirken, o evrelrden geçen ruh, kendisinin ne olduğunu bilmez, akıl, düşünce, mantık, gibi hislerden bi haber , dünyaya gelir, bebeklik evresi cocukluk derken , kendinin nasıl bir müstesna varlık olduğunu kabul eder, akıl yoluyla rabbini bulur, iman eder yada red eder. bu kişi bebeklik dönemini dahi hatırlayamaz cocukluk evresini hatırlayamazken , kalkıp ben nerden geldim, daha önce neredeydim, gibi şeyler söylemesi çok mantıksız olur,

insan hiçbir zaman bilemez, muhtacdır, şöyle bir düşünün,

tarihinde unblockstriker tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bir evrim düşünelim, herşeyin bağlantılarını hayal ederek, bir süreç...

sonra bir bebeğin anne karnındaki , halini göz önüne alalım, beden et ve kan dan oluşmuş, lakin can yok, bu cenin böyle cansız dururken, ona ruh üflenmeden yani hayat bulmadan, açıklayabilmek için şunu soruyorum.

bu bebeğin kalbi oluşmuş, lakin bu kalbe ilk hareketi veren güç nedir,

bunun fizik kuralında hiçbir adı yoktur, etki tepki nasılsa buda böyledir, o kalbe ilk kalp atışı ilk tık sesini hangi güç veriyor, kendi kendine hiçbirşey bir mekanizmayı çalıştırmaz bu aklı selim hiçbir insanın otomatik kendiliğinden oluşur demesiyle izah edilmez. o kalbe ilk tık enerjisini kim veriyor.

Sitelerde Paylaş

Adam psikologa gördüğü rüyayı anlatmaktadır:

- Doktor bey, ger gece rüyamda üstünde bir yazı olan bir kapı görüyorum, itiyorum, itiyorum, açamıyorum, açamadıkça sinirlenip daha kuvvetle itiyorum ama kapı bir türlü açılmıyor, sonra kan ter içinde uyanıyorum."

- Kapının üzerinde ne yazıyor?

- Çekiniz.

Abdülaziz'in yapmaya çalıştığı şey de bu adamın yaptığına benziyor, olayları hep "Kuran ne derse doğrudur" önyargısıyla değerlendiriyor.

Halbuki o önyargıyı bir kırabilse gerisi çorap söküğü gibi gelecek.

Yahu hep iteceğine bir de çekmeyi dene.

Sitelerde Paylaş

Güzel kardeşim bizMİ anlatamıyormuyuz yoksa anlamamakta ısrarmı ediyorsunuz.

Tecavüz eden adamın iradesi yokta Allah kaderine yazdığı içinmi gidip tecavüz etti. HAYIR

1000 kere dedikki olacağı bilen Allah yazar, sana onu yaptırmaz. Gaybı bilip olacağı yazmazı farklı onu sana yaptırması farklı.

Bu dünya geçici. Burda olanlar ahirete damga vuracak.İçin rahat olsun cehennemde uğrayacağı gazap burda çekeceği azaptan kat be kat fazla olacak.

Allah yanına bırakmaz yarına bırakır. Dönüş yanlız onadır.

Sitelerde Paylaş

Güzel kardeşim bizMİ anlatamıyormuyuz yoksa anlamamakta ısrarmı ediyorsunuz.

Tecavüz eden adamın iradesi yokta Allah kaderine yazdığı içinmi gidip tecavüz etti. HAYIR

1000 kere dedikki olacağı bilen Allah yazar, sana onu yaptırmaz. Gaybı bilip olacağı yazmazı farklı onu sana yaptırması farklı.

Bu dünya geçici. Burda olanlar ahirete damga vuracak.İçin rahat olsun cehennemde uğrayacağı gazap burda çekeceği azaptan kat be kat fazla olacak.

Allah yanına bırakmaz yarına bırakır. Dönüş yanlız onadır.

Hz Adem efendimiz cevap versin sana :D Lütfen her kelimesini iyi oku, anlamını bilmediğin kelime olursa haber ver Türkçesini ileteyim :D

Adem in hazır cevaplığı ve kaderci, sınavcı arkadaşların çıkmazı

Musa'yı da kötü bozmuş bu arada

Fasil : KADER BÖLÜMÜ

Konu : Çocukların Hükmü

Ravi : Ebu Hüreyre

Hadis : Resulullah (sav) buyurdular ki: "Hz. adem ve Musa aleyhimasselam münakaşa ettiler. Musa, adem`e: "İşlediğin günahla insanları cennetten çıkaran ve onları şekavete (bedbahtlığa) atan sensin değil mi!" dedi. adem de Musa`ya: "Sen, Allah`ın risalet vermek suretiyle seçtiği ve hususi kelamına mazhar kıldığı kimse ol da, daha yaratılmamdan [kırk yıl] önce Allah`ın bana yazdığı bir işten dolayı beni ayıplamaya halk (bu olacak şey değil)!" diye cevap verdi." Resulullah devamla dedi ki: "Hz. adem Musa`yı ilzam etti!"

HadisNo : 4844

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...