Jump to content

Bir yaraticinin olabilme ihtimaline inanmayan varmi?

Recommended Posts

• İleti 802
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Nedense korkularindan arinamiyanlar ateizm ateistlik hakkinda sacma sapan düsünceler üretip kendileri gibi olmalarini arzu etmektedirler.

Ateist din düsmanidir...Din düsmani olmayan ateis, ateist degildir.. Dinin uyduruk tanrilarin olmadiklari yerde ne ateizm ne de ateist olur.!!!

Milyonlarca kez yazilsa anlatilsa da bir tülü kabul edemiyenler yana döne debelenip ateistlige abuk subuk kulplar takma cabalari icine girmektedirler.

Din düsmani olunmadan nasil ateist olunur?

Debelendikce batmaka olduklarini da farkedememekteler.

Sitelerde Paylaş

bakın,evet kafirleri öldürün diyede yazıyor,fakat bu başlangıcın bir devamıdır..

İslamın yayılışında bu bir güzergahtır,

şiddet yanlısı olup,islama karşı gelip savaşanlara karşı savaşmak bir emirdir,

bundan sonraki süreçte ise bu şiddete karşılık gösteren emirlerdir..asırlar önceki hali durumlara göre tescil edilmiştir.

İslam Allahın emridir,ve kullarına,islama karşı savaşanlarla sizde Allah yolunda savaşın demekte Allahın emridir.

Allahın dinine uymayan Allahın kullarına karşı,Allah uyan kullarına böyle bir emir vermesi de Allahın takdiridir,ki zaten Allahtan geldik ve yine ona döneceğiz.seni baştan sona donatan,akıl veren Allah!neden kendisine uymayan kullarının ölüm emrini vermesin...

Arap Yarimadasi nerde, Ispanya nerde? Ispanyollar mi islama karsi savas acmis?

Hayir, islam kilicla yayilmistir!!!

Soru, tesadüfe inanmayan müslümanlara:

Hosgörü(sevgi) dini Islamin, kilicla yayilmasi ve günümüzde dahi en siddetci inanirlari barindiran din olmasi bir tesadüf mü?

Tesadüf degilse Allah neden böyle en mükemmel dinin, en rezil din olmasini planliyor?

Sitelerde Paylaş

Nedense korkularindan arinamiyanlar ateizm ateistlik hakkinda sacma sapan düsünceler üretip kendileri gibi olmalarini arzu etmektedirler.

Ateist din düsmanidir...Din düsmani olmayan ateis, ateist degildir.. Dinin uyduruk tanrilarin olmadiklari yerde ne ateizm ne de ateist olur.!!!

Milyonlarca kez yazilsa anlatilsa da bir tülü kabul edemiyenler yana döne debelenip ateistlige abuk subuk kulplar takma cabalari icine girmektedirler.

Din düsmani olunmadan nasil ateist olunur?

Debelendikce batmaka olduklarini da farkedememekteler.

yobazzz ateist.

Herkes dinden nefret etmek zorunda mı? Bir de utanmadan korkaklıkla suçluyorsun ateistleri. Ifeelgood burda olsaydı ağzının payını verirdi senin. Gerçi kaç kere sana ayar verdi ama sen de utanacak surat ne gezer.

Sitelerde Paylaş

Sunu anlamiyorum. Neden birbirinizin fikirlerine saygi göstermiyorsunuz. Ister ateist olsun ister dinci olsun ne farkeder. Fikir ayriligi yeterince can almadimi!!! ???

Bakın önce şu konuda anlaşalım, şu mevzuyu atlıyorsunuz: Her ateist dinlere düşman olacak değil, yani aralarında böyle bir fikir birliği yok. Düşmanlık besleyen var ise kendisini ilgilendirir.. Ne yaşadı, ne gördü de düşman oldu konuşmak,öğrenmek lazım...Din uğruna insanlara ne zulümler yapılıyor görüyorsunuz! O kadar kolay tabii " pis yobaz ateist dine düşman" demek..Ama tüm bunlara rağmen, biz genel olarak her inanç mensubunun haklarını eşit derecede gözetmekten, saygı duymaktan yanayız..

Fakat sorunun asıl büyüğü bize "saygı duyun" diyen İslam üyelerinin, dinden çıkanlar için caiz gördükleri olay " katli vacip" tir. Bu fikir değil " inanç" asıl tehlikede burada...Değiştirmek çok zor.

Bu konuyu inkar edecek var mı? İslamda Mürted için hüküm yoktur diyecek Müslüman çıkar mı?

Ayrıca kuranda ki inanmayanlar için edilen küfürleri ne yapacağız? Bunlara hak verenlere ne diyecez?

http://www.ateistfor...showtopic=46500

Sitelerde Paylaş

Bakın önce şu konuda anlaşalım, şu mevzuyu atlıyorsunuz: Her ateist dinlere düşman olacak değil, yani aralarında böyle bir fikir birliği yok. Düşmanlık besleyen var ise kendisini ilgilendirir.. Ne yaşadı, ne gördü de düşman oldu konuşmak,öğrenmek lazım...Din uğruna insanlara ne zulümler yapılıyor görüyorsunuz! O kadar kolay tabii " pis yobaz ateist dine düşman" demek..Ama tüm bunlara rağmen, biz genel olarak her inanç mensubunun haklarını eşit derecede gözetmekten, saygı duymaktan yanayız..

Fakat sorunun asıl büyüğü bize "saygı duyun" diyen İslam üyelerinin, dinden çıkanlar için caiz gördükleri olay " katli vacip" tir. Bu fikir değil " inanç" asıl tehlikede burada...Değiştirmek çok zor.

Bu konuyu inkar edecek var mı? İslamda Mürted için hüküm yoktur diyecek Müslüman çıkar mı?

Ayrıca kuranda ki inanmayanlar için edilen küfürleri ne yapacağız? Bunlara hak verenlere ne diyecez?

Inandigin seyin sonuna kadar arkasinda durabilirsin. Bu kimsenin küfür etmesini gerektirmez. Bir baskasinin yaptigi kötülügü biz ona yaparsak ondan ne farkimiz kalir.

Sitelerde Paylaş

Inandigin seyin sonuna kadar arkasinda durabilirsin. Bu kimsenin küfür etmesini gerektirmez. Bir baskasinin yaptigi kötülügü biz ona yaparsak ondan ne farkimiz kalir.

Böyle anladıysanız yanlış anlamışsınız.Şöyle bir şey yok : "Onlar bize küfür ediyor haydin sizde küfür edin ne duruyorsunuz" demiyorum.karşılıklı saygılı olma konusunun zorluğundan bahsediyorum:Sesli düşündüğümü farzet. Diyorum ki; İslamın dinden çıkanlara,inançsızlara, Müslüman olmayanlara bakışı ortada; " pisliksin, aşağılık maymunsun,yaban eşeğisin,beyinsizsin,dilini sarkıtıp soluyan köpeksin" bütün bunlar kuranda geçen kelimeler...

Hal böyleyken, bu kitabın her ifadesini onaylayan,inanmayanlara bakış açısı aynen bu gibi olan insanlarla saygı konusunda ortak zemin nasıl oluşturulabilinir?

Evet, etrafımızdaki bir çok kişi; arkadaşımız,dostumuz, ailemiz Müslüman, hepsiyle çok iyi çok rahat anlaşıyoruz,hiç bir sorunumuz yoktur... Ama biliyorsunuz ki bu insanlar lafta Müslüman, hayatı yaşayış tarzları ile bizden hiç farkları yok( bazı özel durumlar hariç)...

Forumdaki Müslümanlar cevaplasınlar ayetler ortada, İslamın hükmü belli saygı konusunda ne diyorlar? Bizim onlara saygılı olduğumuz kadar onlarda bize aynı derecede saygılı olabilirler mi?

Sitelerde Paylaş

Bir tanrı olasılığını insanlara düşündürten genellikle açıklayamadıkları gerçekleşen rüyalar, bulutlarda imajlar görmek, falların çıkması gibi hiç ilahi olmayan ama nedense bir tanrının işi olabileceğini düşünmeleridir, fallardan rüyalardan beslenen tanrıların hiç ihtiyaç duyulan yerlerde mesajlarına rastlanmaması gayet tuhaftır, meyve ve kekin içinden allah yazısı çıkması veya isa figürü belirmesi ilahi komediden başka bişey değildir.

Mesela dün yerdeki parkeye baktım deseninde bakire meryeme benzeyen bir desen gördüm, aynı desen tekrar tekrar uygulandığı için farkettimki yerde bisürü bakire meryem var :)

Umudu olanlar olmayanlar var kimse bi tanrı olmasını arzu etmenizi ayıplayamaz ama pek olası durmuyor benden söylemesi.

Sitelerde Paylaş

Sunu anlamiyorum. Neden birbirinizin fikirlerine saygi göstermiyorsunuz. Ister ateist olsun ister dinci olsun ne farkeder. Fikir ayriligi yeterince can almadimi!!! ???

Güzel söylüyorsun da ben hiçbir ateistin dinci öldürdüğüne şait olmadım , yanılıyor olabilirmiyim bilmiyorum varsa örneği bilen açıklasın.

Karşıt fikirlere saygı gereksiz , önce bir insanların yaşama hakkına saygı göstermeyi öğrenelim bakalım.

Sitelerde Paylaş

Güzel söylüyorsun da ben hiçbir ateistin dinci öldürdüğüne şait olmadım , yanılıyor olabilirmiyim bilmiyorum varsa örneği bilen açıklasın.

Karşıt fikirlere saygı gereksiz , önce bir insanların yaşama hakkına saygı göstermeyi öğrenelim bakalım.

Bir ateistin dinci öldürdügüne bende sahit olmadim ama mutlaka olmus bir seydir. Ateistlerin hepsi ak kasiktan cikmis süt degiller. Benim dedigime hem güzel diyorsun hemde karsi bi tezle geliyorsun önüme.

Sen bir adam öldürmenin ne kadar kötü bir sey oldugunu biliyorsun. Ateist olman senin insanligindan bir sey calmaz. Bir yandanda bir inanani düsün. Etrafinda onca olay var inananlarin yapmis oldugu. Dünyada tecavüz edenlerin %80 i müslüman hatta. Ama bir gün olur ya görürüz bir inanan fakir bir ateist veya baska birine yardim etmis ve dinini imanini hice sayarak. Herneyse sizin gibi zeki insanlara bu örnekleri vermem bile hata aslinda.

Demek istedigim her ne kadar iyilerin sayisi az da olsa en azindan bunu sabit tutmamiz gerekir. Azalmak insanliga zarar vericek ve kör cahillere teslim olacak!

Sitelerde Paylaş

Bir ateistin dinci öldürdügüne bende sahit olmadim ama mutlaka olmus bir seydir. Ateistlerin hepsi ak kasiktan cikmis süt degiller. Benim dedigime hem güzel diyorsun hemde karsi bi tezle geliyorsun önüme.

Sen bir adam öldürmenin ne kadar kötü bir sey oldugunu biliyorsun. Ateist olman senin insanligindan bir sey calmaz. Bir yandanda bir inanani düsün. Etrafinda onca olay var inananlarin yapmis oldugu. Dünyada tecavüz edenlerin %80 i müslüman hatta. Ama bir gün olur ya görürüz bir inanan fakir bir ateist veya baska birine yardim etmis ve dinini imanini hice sayarak. Herneyse sizin gibi zeki insanlara bu örnekleri vermem bile hata aslinda.

Demek istedigim her ne kadar iyilerin sayisi az da olsa en azindan bunu sabit tutmamiz gerekir. Azalmak insanliga zarar vericek ve kör cahillere teslim olacak!

Allahın laneti üzerine olsun.

Sitelerde Paylaş

Karşıt bir tezle gelmiyorum , fikirlere saygı duymak gibi bir kavrama inanmıyorum sadece.

Hele bir müslüman söyleyince dahada komik oluyor.

Dinden çıkmış , dini reddeden insanlara ne yapılması konusunda kuran yeterince açık.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...