Jump to content

Bir yaraticinin olabilme ihtimaline inanmayan varmi?

Recommended Posts

:angry:

Müslümanları rezil eden bir cümle/zihniyet daha.

sizleri rezil etmeyen cümleleride okuduk.

Ateist olmanız demek,bazı şeylere inanmamanız demek,bazılarının inandığı şeylere hakaret etmek olmadığınıda öğretmemiş size.

bizim böyle bir seçeneğimiz yok,sizin inandığınız elle tutulur bir şey göremiyoruz çünkü,

siz Rabba küfür edip Rasülü aşağılarken biz işte ateistleri rezil eden bir laf etmedik,

ben inancımda serbestim elbet,sizde öylesiniz.

ama kesinlikle sizin inancınıza saygısızlık göstermedim.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 802
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Acilar cektikce Allahin sevgisini daha icten hisseden ve bu sevgiyi (positif olarak) yaymaya calisan arkadaslara bir soru:

Hosgörü(sevgi) dini Islamin, kilicla yayilmasi ve günümüzde dahi en siddetci inanirlari barindiran din olmasi bir tesadüf mü?

Tesadüf degilse Allah neden böyle en mükemmel dinin en rezil din olmasini planliyor ?

Cok kisi dini yanlis anliyor, yanlis yapiyorsa...

tanri, iki kere dini ayni sekilde bozuldugu halde, son dininde ayni metodla insanlara göndermesi ve ayni sekilde bozulmasi tesadüf mü?

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ateist olmanız demek,bazı şeylere inanmamanız demek,bazılarının inandığı şeylere hakaret etmek olmadığınıda öğretmemiş size.

bizim böyle bir seçeneğimiz yok,sizin inandığınız elle tutulur bir şey göremiyoruz çünkü,

siz Rabba küfür edip Rasülü aşağılarken biz işte ateistleri rezil eden bir laf etmedik,

Biz insana, insanlığa, insanlığın insanca yaşamasına saygı gösteririz, saçma sapık antik olmayan putlara değil..
Sitelerde Paylaş

Acilar cektikce Allahin sevgisini daha icten hisseden ve bu sevgiyi (positif olarak) yaymaya calisan arkadaslara bir soru:

Hosgörü(sevgi) dini Islamin, kilicla yayilmasi ve günümüzde dahi en siddetci inanirlari barindiran din olmasi bir tesadüf mü?

Tesadüf degilse Allah neden böyle en mükemmel dinin en rezil din olmasini planliyor ?

Cok kisi dini yanlis anliyor, yanlis yapiyorsa...

tanri, iki kere dini ayni sekilde bozuldugu halde, son dininde ayni metodla insanlara göndermesi ve ayni sekilde bozulmasi tesadüf mü?

Allah,dine karşı savaş halinde olanlara karşı cihad emretmiştir elbet,

bu savaş her ne manada,şekilde olursa olsun,

İslam elbette bir müslüman için en değerli olandır,

Allah,islamı kılıçla yayın dememiştir,Allahü Teala,

sizde Allah yolunda savaşın demiştir.

Yani hiç bir müslüman,kendisine zarar verilmedikçe bir başkasına zarar vermez,

Şiddetinde çeşitleri olabileceğine inanıyorum.

Ki bunu bu formlarda açıkça görmek mümkündür.

Sitelerde Paylaş

Biz insana, insanlığa, insanlığın insanca yaşamasına saygı gösteririz, saçma sapık antik olmayan putlara değil..

İşte bende bundan bahsediyorum,

bu benim inancım ve sen buna saygısızlık ediyorsun,

Benim inancım ise benimle bütünleşmiştir.

Sizlerde öylesiniz.

Sizlerlede bütünleşmiş düşünceleriniz.

sen inanmıyorsan inanmayabilirsin elbet,

bu benim inancıma saygısızlık etmeni gerektirmez,

sen kendi hayatını yaşa,

neden başka hayatlara saygısızlık edip,ortalık bulandırıyorsun.

öyleyse sizlerin bozguncudan farkınız kalmaz diye düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş

Allah,dine karşı savaş halinde olanlara karşı cihad emretmiştir elbet,

bu savaş her ne manada,şekilde olursa olsun,

İslam elbette bir müslüman için en değerli olandır,

Allah,islamı kılıçla yayın dememiştir,Allahü Teala,

sizde Allah yolunda savaşın demiştir.

Yani hiç bir müslüman,kendisine zarar verilmedikçe bir başkasına zarar vermez,

Şiddetinde çeşitleri olabileceğine inanıyorum.

Ki bunu bu formlarda açıkça görmek mümkündür.

birinci cümleyii aciklarmisin :)

"hic bir müslüman zarar vermez" sözü yanlis. Veriyorlar.

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İşte bende bundan bahsediyorum,

bu benim inancım ve sen buna saygısızlık ediyorsun,

Benim inancım ise benimle bütünleşmiştir.

Sizlerde öylesiniz.

Sizlerlede bütünleşmiş düşünceleriniz.

sen inanmıyorsan inanmayabilirsin elbet,

bu benim inancıma saygısızlık etmeni gerektirmez,

sen kendi hayatını yaşa,

neden başka hayatlara saygısızlık edip,ortalık bulandırıyorsun.

öyleyse sizlerin bozguncudan farkınız kalmaz diye düşünüyorum.

Alla alla, sanki bu inanç bazında kalıyormuş gibi mağdura yatmanızda pişkinliğin dibi. Ne inancı? Her tarafımız din zıkkımıyla çevrilmiş, din yaşam biçimi inanç bunun devamını sağlayan zayıf noktası..
Sitelerde Paylaş

birinci cümleyii aciklarmisin :)

"hic bir müslüman zarar vermez" sözü yanlis. Veriyorlar.

evet,eğer o müslüman dini için savaşıyorsa verir ancak,

din için birşeyler yapıyorsa buna inanırım.

zarar vermek ne şikildedir bundan kastın nedir bilmiyorum ama

sadece müslüman olan zarar veriyor diye aksettirmekte yalnıştır.

Sitelerde Paylaş

Napalım kardeşim? Günde beş vakit hoparlörle benim vergilerimle yaptığınız camilerde, benim vergilerimle ödeme yapılan müezzin çıkıp Allah büyüktür muhammedde onun elçisidir diye bağırıyor bunu bize yapılan bir hakaret olarak değil en doğal hakkınızmış gibi görüyorsunuz, ateistlerin kendi kaynakları ile kurduğu ateist forumda allah yok muhammed yalancı deyince bunu hakaret olarak kabul ediyorsunuz.

Herkes elinde tuttuğuna inansın öyleyse töbe töbe.

Sorununuz bu zaten. Siz bizi rezil edemiyorsunuz. Rezil etmeye çalışırken kendiniz rezil oluyorsunuz sonra gelsin madımaklar gitsin tahrik olmalar.

Buyurun rezil edebiliyorsanız edin.

Yalan söylüyorsunuz. Sizin bizim inancımıza saygı göstermeniz bizim de sizinkine göstermemiz maddenin kanunlarına aykırı. Ancak birbirimizin inanma-inanmama hakkına saygı gösterebiliriz. Ateistlere ait olan bir forumda hakaret etmeyin diye sızlanarak kendi inancımızı kendimize ait SANAL bir platformda tartışmamıza bile maydonoz oluyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

evet,eğer o müslüman dini için savaşıyorsa verir ancak,

din için birşeyler yapıyorsa buna inanırım.

zarar vermek ne şikildedir bundan kastın nedir bilmiyorum ama

sadece müslüman olan zarar veriyor diye aksettirmekte yalnıştır.

Anlamadim!

Din nasil yayilmistir? Kilicla dini icin savasanlar sayesinde!!! "Hosgörü dini islam" savasla yayilmistir ve bunu Allah biliyor ve Onun plani böyle! Tesadüf degil!!!

"sadece müslümanlar zarar verir" benim sözüm degil.

Sitelerde Paylaş

Alla alla, sanki bu inanç bazında kalıyormuş gibi mağdura yatmanızda pişkinliğin dibi. Ne inancı? Her tarafımız din zıkkımıyla çevrilmiş, din yaşam biçimi inanç bunun devamını sağlayan zayıf noktası..

sana asıl müslüman olanı araştırmanı tavsiye ederim.

biraz araştırmakta olmuyor,

bazı yerlere gidip görmen gerekiyor.

benimde bazı müslümanların bunu yaşayış biçimleri ile alakalı eleştirilerimde vardır elbet,

ama sen asıl müslüman olanı bulamamış ve görememiş isen,

anlaman ve anlatmakta çok zordur bunu sana,

Sitelerde Paylaş

Adamım, senin ağzından dolaylı yoldan kötü söz çıkmasa bile, her sözünü onayladığın kitabın neler neler saydırmış. Sende onayladığına göre söylemiş kadar oluyorsun....

Şu başlığa bir göz at ağzı bozuk nasıl olunuyormuş öğren: http://www.ateistfor...showtopic=46500

Sitelerde Paylaş

sana asıl müslüman olanı araştırmanı tavsiye ederim.

biraz araştırmakta olmuyor,

bazı yerlere gidip görmen gerekiyor.

benimde bazı müslümanların bunu yaşayış biçimleri ile alakalı eleştirilerimde vardır elbet,

ama sen asıl müslüman olanı bulamamış ve görememiş isen,

anlaman ve anlatmakta çok zordur bunu sana,

He ya ne demezsin, körün dibine gitmeye ne hacet, burda yeterince yandan yemişi bile din baskısını gösteriyor en ufak fırsatını buldu mu, birde sen erkeksin ve sus ağzımı bozarım, müslüman erkek..
Sitelerde Paylaş

Anlamadim!

Din nasil yayilmistir? Kilicla dini icin savasanlar sayesinde!!! "Hosgörü dini islam" savasla yayilmistir ve bunu Allah biliyor ve Onun plani böyle! Tesadüf degil!!!

"sadece müslümanlar zarar verir" benim sözüm degil.

hoşgörü dini islam,evet,

lakin bazı şeyleri kıyaslamada hatalar yapma lütfen!

"hırsız benim evime girer ise,ben ona saldırırım"

Öyleki,Resulde en son ana kadar beklemiş ve müslüman olanlar daha fazla mağduriyete düştüğünde ,savaş emri gelmiştir.

not:sadece müslümanlar zarar verir sözü benimde değildir.

Sitelerde Paylaş

Napalım kardeşim? Günde beş vakit hoparlörle benim vergilerimle yaptığınız camilerde, benim vergilerimle ödeme yapılan müezzin çıkıp Allah büyüktür muhammedde onun elçisidir diye bağırıyor bunu bize yapılan bir hakaret olarak değil en doğal hakkınızmış gibi görüyorsunuz, ateistlerin kendi kaynakları ile kurduğu ateist forumda allah yok muhammed yalancı deyince bunu hakaret olarak kabul ediyorsunuz.

Türkiyede yaşıyoruz arkadaşım,burası müslüman bir ülke,Osmanlıda fethettiği yerlerden vergi almıştır.

demokrasi var bu ülkede değilmi,

yada şöyle söyleyim,oy çokluğu kiminse o yönetmezmi,herşey için geçerlidir bu,

daha çoğunluğu bunu istiyorsa,yine aynı kapıya çıkar bu,buna saygı göstermen gerekir.

Herkes elinde tuttuğuna inansın öyleyse töbe töbe.

Sorununuz bu zaten. Siz bizi rezil edemiyorsunuz. Rezil etmeye çalışırken kendiniz rezil oluyorsunuz sonra gelsin madımaklar gitsin tahrik olmalar.

Buyurun rezil edebiliyorsanız edin.

buraya biz sizin gibi değiliz şeklinde alışagelmiş bir yazı uyabilir.

Yalan söylüyorsunuz. Sizin bizim inancımıza saygı göstermeniz bizim de sizinkine göstermemiz maddenin kanunlarına aykırı. Ancak birbirimizin inanma-inanmama hakkına saygı gösterebiliriz. Ateistlere ait olan bir forumda hakaret etmeyin diye sızlanarak kendi inancımızı kendimize ait SANAL bir platformda tartışmamıza bile maydonoz oluyorsunuz.

maddede kendi kendine oluşmadı elbet,yukarıdada sizin inanmama hakkınıza saygı gösterdiğimi belirtmiştim aslında,

diğer bölüm ise ağır tahrik yüzünden burada olduğumuz sonucunu doğurabilir.

Sitelerde Paylaş

hoşgörü dini islam,evet,

lakin bazı şeyleri kıyaslamada hatalar yapma lütfen!

"hırsız benim evime girer ise,ben ona saldırırım"

Öyleki,Resulde en son ana kadar beklemiş ve müslüman olanlar daha fazla mağduriyete düştüğünde ,savaş emri gelmiştir.

not:sadece müslümanlar zarar verir sözü benimde değildir.

Hirsiz islama girmedi?

Muhammedin tuzaklariyla savaslar baslatildi!

Ve ileri yillarda islam hirsiz olarak baska ülkelere girdi. Dini icin savasanlarida ganimetlerle ödüllendirdi!

Sitelerde Paylaş

hoşgörü dini islam,evet,

Buraya cahil gelen müslüman dinini öğrenip gidiyor,

Cehaletini anlarız ama İslam'ı boyayıp satmaya çalışmaları ise çakallık resmen,

Burada kiminle tartıştıklarını unutuyor bu zavallılar, her dediklerine "Allah razı olsun kardeş" diyecek adamlardan sanıyorlar bizi,

Bak mesela hoşgörü dini islamın bağrından kopup gelen bir ayet : Tevbe 5:Haram aylar çıkınca müşrikleri bulduğunuz yerde öldürün; onları yakalayın, onları hapsedin ve onları her gözetleme yerinde oturup bekleyin....

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...