Jump to content

Bir yaraticinin olabilme ihtimaline inanmayan varmi?

Recommended Posts

• İleti 802
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hirsiz islama girmedi?

Muhammedin tuzaklariyla savaslar baslatildi!

Ve ileri yillarda islam hirsiz olarak baska ülkelere girdi. Dini icin savasanlarida ganimetlerle ödüllendirdi!

bu bir örnekti,kelimeleri değil mantığı çözmen gerekir diye düşünüyorum.

ne gibi tuzak olduğunuda anlayamadım,

şimdi sizin yaptığınızla direkt olarak bağlantılıdır bu,aynı örnekte kendinizi arayabilirsiniz mesela,

sizde islamdan gelen bir ülkeye hırsız olarak girdiniz öyleyse,bumudur,

aynı kapıya çıkmazmı?

daha az önce biri bizim paramızla ezan okunuyor ve buda bize koyuyor manasında cümleler kurdu,

bak ganimet olayı buradada var,eğer bu ülkeyi sizler yönetse idiniz,bizde kendi paramızla inancımızı yaşayamayacaktık,

buda ganimetle birebir değil midir?

Sitelerde Paylaş

şimdi sizin yaptığınızla direkt olarak bağlantılıdır bu,aynı örnekte kendinizi arayabilirsiniz mesela,

aynı kapıya çıkmazmı?

daha az önce biri bizim paramızla ezan okunuyor ve buda bize koyuyor manasında cümleler kurdu,

bak ganimet olayı buradada var,eğer bu ülkeyi sizler yönetse idiniz,bizde kendi paramızla inancımızı yaşayamayacaktık,

Müslümanligin Arap Yarimadasindan Ispanyaya kadar yayilmasini nasil bir "hirsizlikla" aciklayacaksin acaba?

"Siz" kim?

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Buraya cahil gelen müslüman dinini öğrenip gidiyor,

Cehaletini anlarız ama İslam'ı boyayıp satmaya çalışmaları ise çakallık resmen,

Burada kiminle tartıştıklarını unutuyor bu zavallılar, her dediklerine "Allah razı olsun kardeş" diyecek adamlardan sanıyorlar bizi,

Bak mesela hoşgörü dini islamın bağrından kopup gelen bir ayet : Tevbe 5:Haram aylar çıkınca müşrikleri bulduğunuz yerde öldürün; onları yakalayın, onları hapsedin ve onları her gözetleme yerinde oturup bekleyin....

bu ayetleri satıyorsun burada lakin altını önünü sağını solunu anlayıp yazda burada asıl zavallı durumuna kendin düştüğünü anla,

neden böyle bir ayet gelmiştir bunu bir araştır,

Ayette en azında belirli bir sürede af var...

Sendende rıza bekleyen yok zaten,insan gibi laf yapmayı bilmeyip ,sataşmalarla işi çözmeye çalışan sizden birçoğu,

Sitelerde Paylaş

aynı kapıya çıkmazmı?

İnanca saygı diyordun bak yukarda, biz kendi paramızla inanç yaşayamazdık demişsin, bu palavra bir kere islamda, şimdi benim dediğimi onayladın ama bu dediğinle. Bu dinin başkalarının sırtından asalak misali beslendiğini bizzat onaylarken sen bu din denen zıkkıma inancımnıza karışıyollaaaaarrr diyemezsin arkadaş, NE İNANCI? tarihinde mimoza tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

r bu ülkeyi sizler yönetse idiniz,bizde kendi paramızla inancımızı yaşayamayacaktık,

Bu ülkeyi biz yönetse idik ülke yine laik bir ülke olurdu; sen değil herkes inancını yaşardı, kimseyi rahatsız etmeden... Herhangi bir dinin herhangi bir mezhebine ayrımcılık yapılmaz,kayrılmazdı..

Paramız var dinimizi yaşamak istiyoruz mu diyorsunuz: O zaman ödeyin imamların maaşını cebinizden... Benden aldığın vergilerle cenneti garantileme peşindesin.. Yakışıyor mu size?

Sitelerde Paylaş

Müslümanligin Arap Yarimadasindan Ispanyaya kadar yayilmasini nasil bir "hirsizlikla" aciklayacaksin acaba?

"Siz" kim?

buradaki amaç bu değildir,

yayılmasını sağlamak elbette bir kurtuluş çağrısıdır ve bundan hiçkimsenin bir çıkarı olamaz diye düşünüyorum.

ben bir şeyi doğru düşünüyor ve buna inanıyor,doğru olanın bu olduğuna ve sonunda insanlarında bu kurtuluşa ermesi gerektiğini düşünüyor isem,dünyanın dört bir tarafınında haberdar olmasını isterim.

Basketbol amerikadan doğan bir spor geleneğidir lakin bizde bunu seviyoruz,

sizler,yani ateist grup..

Sitelerde Paylaş

bu ayetleri satıyorsun burada lakin altını önünü sağını solunu anlayıp yazda burada asıl zavallı durumuna kendin düştüğünü anla,

"Altını üstünü" sen araştır aslanım, sevgi pıtırcığı dinini öğren de gel... İslamda mürted'in cezasını öğren mesela...

Sitelerde Paylaş

İnanca saygı diyordun bak yukarda, biz kendi paramızla inanç yaşayamazdık demişsin, bu palavra bir kere islamda, şimdi benim dediğimi onayladın ama bu dediğinle. Bu dinin başkalarının sırtından asalak misali beslendiğini bizzat onaylarken sen bu din denen zıkkıma inancımnıza karışıyollaaaaarrr diyemezsin arkadaş, NE İNANCI?

anlamada sıkıntılı olduğunuz kesin gibi,

bi görünsen iyi olur..

Sitelerde Paylaş

buradaki amaç bu değildir,

yayılmasını sağlamak elbette bir kurtuluş çağrısıdır ve bundan hiçkimsenin bir çıkarı olamaz diye düşünüyorum.

ben bir şeyi doğru düşünüyor ve buna inanıyor,doğru olanın bu olduğuna ve sonunda insanlarında bu kurtuluşa ermesi gerektiğini düşünüyor isem,dünyanın dört bir tarafınında haberdar olmasını isterim.

Basketbol amerikadan doğan bir spor geleneğidir lakin bizde bunu seviyoruz,

sizler,yani ateist grup..

Ama inanmayani öldürerek degil!!!

Sitelerde Paylaş

anlamada sıkıntılı olduğunuz kesin gibi,

bi görünsen iyi olur..

Siz 1400 yıldır anlamıyorsunuz, benim dediğimi yazınızla onayladığınızı mı anlayacaksınız? Hoş anlasanızda islamın kulları olarak bu bir şereftir sizin için, yani çokta tınınızdaydı, kör..
Sitelerde Paylaş

Bu ülkeyi biz yönetse idik ülke yine laik bir ülke olurdu; sen değil herkes inancını yaşardı, kimseyi rahatsız etmeden... Herhangi bir dinin herhangi bir mezhebine ayrımcılık yapılmaz,kayrılmazdı..

Paramız var dinimizi yaşamak istiyoruz mu diyorsunuz: O zaman ödeyin imamların maaşını cebinizden... Benden aldığın vergilerle cenneti garantileme peşindesin.. Yakışıyor mu size?

diğer insanla yazışmalarımızın tamamını okusa idin sadece bir iki cümleye takılmazdın,

yahu insanlar,neden bu kadar anlama sıkıntınız var,insan paramızla ezan okunmasını istemiyoruz demişte,demokratik bir ülke,çoğunluğa saygı diyoruz,eğer siz çoğunluk olsa idiniz bizde bu sefer bizim paramızla istediğimizi alamayacaktık,tıpkı sizin şu an olduğunuz gibi.

yoksa kimsenin cebinin hesabını yapacak değiliz.yoksa sokakta oturduğun park,sallandığın salıncaktada bizimde cebimiz var,binipte sallanma insan o zaman..

Sitelerde Paylaş

demokrati, cogunlugun azinliga saygili olmasi demektir!

Cogunluk istiyor diye kesip, asmak degil!

Hosgörü(sevgi) dini Islamin, kilicla yayilmasi ve günümüzde dahi en siddetci inanirlari barindiran din olmasi bir tesadüf mü?

Tesadüf degilse Allah neden böyle en mükemmel dinin en rezil din olmasini planliyor?

Sitelerde Paylaş

Güneş gözlüğüyle hava atan müslüman işte, müslümanın ne işi olur modernizmle ama gelinde bunlara anlatın, hem bu yozluğu savunurlar hemde islamı tam olması gerektiği gibi yaşadıklarını savunurlar hemde güneş gözlüklü poz atarlar ve bizim stede resimlerini avatar bile yapabilirken biz kendi stemizde can korkusuyla resmimizi asamazken birde islam şakşakçılığı yaparlar pişkin pişkin..

Sitelerde Paylaş

"Altını üstünü" sen araştır aslanım, sevgi pıtırcığı dinini öğren de gel... İslamda mürted'in cezasını öğren mesela...

evet,haklısın...sizin inancınız gibi,bizde bazen bazı konularda elimiz bağlı durabiliyoruz.

yaşam standartları çerçevesinde,maalesef diyorum bak,maalesef her kuralı uygulayamıyoruz...

din konusuna gelincede,10 yaşında kur'anı Kerimi Türkçe ve Arapça öğrenmiş,7 yıl kabede müslümanlara kuran okumuş ve fıkıh anlatmış biri olarak,senden birkaç lafını yutkunmanı isteyebilirim..

Bunları anlatmak bir mağrifet değil elbet,

lakin senin seviyene düşmemek çok büyük bir mağrifet..

Sitelerde Paylaş

Ama inanmayani öldürerek degil!!!

işte bu bölüm çok derin bir konu,

İnanmayanı öldürerek değil tabiki,Kur'anı Kerimden bazı ayetler sunabilirsin önüme lakin,hepsininde mutlaka bir sebebi var.

"Sizin dininiz size,benim dinim banadır"hadisi boş değildir lütfen dikkate al.

evet az önce bir arkadaş,bazı şeylerin cezasından falan bahsetmiş,lakin oda daha ayrı bir konudur..

Sitelerde Paylaş

demokrati, cogunlugun azinliga saygili olmasi demektir!

Cogunluk istiyor diye kesip, asmak degil!

Hosgörü(sevgi) dini Islamin, kilicla yayilmasi ve günümüzde dahi en siddetci inanirlari barindiran din olmasi bir tesadüf mü?

Tesadüf degilse Allah neden böyle en mükemmel dinin en rezil din olmasini planliyor?

elbetteki azınlığa saygı lakin yapmak istediğinide yapmamak manasına gelmiyor.

Sitelerde Paylaş

diğer insanla yazışmalarımızın tamamını okusa idin sadece bir iki cümleye takılmazdın,

O iki cümlen bile zihniyetini ele veriyor ki zaten farklı bir şey yazmamışsın yazında...

,demokratik bir ülke,çoğunluğa saygı diyoruz,eğer siz çoğunluk olsa idiniz bizde bu sefer bizim paramızla istediğimizi alamayacaktık,tıpkı sizin şu an olduğunuz gibi.,

Yüzsüzlüğe bakar mısınız? Hem çoğunluk, hem istediklerini elde ediyorlar, dev gibi oluşum olmuşlar ülke içerisinde hem de hala saygı istiyoruz diyor!! Yuh artık ne doymak bilmez heriflersiniz...

Biz çoğunluk olursak siz tabii ki paranızla her istediğinizi alamazsınız. Sadece siz değil bütün dinler için geçerli... Neden insanların kafasını şişirsin çirkin sesli adamın teki? Millet mecbur mu o gürültüyü çekmeye... Saygıymış bu mu saygı?

Ayrıca saygı saygı diyorsun da sana kurandan hakaretler içeren başlığın linkini verdim,dinin ne kadar saygılı inanmayanlara? Var mı cevabın? http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=46500

Sitelerde Paylaş

yahu insanlar,neden bu kadar anlama sıkıntınız var,insan paramızla ezan okunmasını istemiyoruz demişte,demokratik bir ülke,çoğunluğa saygı diyoruz,eğer siz çoğunluk olsa idiniz bizde bu sefer bizim paramızla istediğimizi alamayacaktık,tıpkı sizin şu an olduğunuz gibi.

yoksa kimsenin cebinin hesabını yapacak değiliz.yoksa sokakta oturduğun park,sallandığın salıncaktada bizimde cebimiz var,binipte sallanma insan o zaman..

Tek bir dinin, tek bir mezhebinin, pratikte sadece yarısının (erkeklerin), bir kısmının ihtiyaç duyduğu bir hizmet ile çocuk parklarını nasıl bir tutuyorsun?

Yönetimde biz olsak müslümanları çocuk parklarından kovacağımızı, banklara oturmasını yasaklayacağımızı filan mı düşünüyorsun? Git bak ateisti bol avrupa ülkelerindeki müslümanların durumlarına, bir de müslüman ülkelerdeki azınlıkların durumuna bak. İslam gerçekten hoşgörü dini hep hoş görü talep ediyor ama gel gör ki ASLA HOŞGÖRÜ GÖSTERMİYOR.

Merak etme kardeşim laik bir düzende ödediğin vergi sana yol, su, hastahane olarak geri döner. Öyle senin vergilerinle ateist ocakları filan kurulmaz.

Demokrasi çoğunluğa saygı demek değildir demokrasi azınlığın haklarının korunmasıdır.

Çoğunluğun azınlığı ezdiği bir rejim demkorasi değildir.

Sitelerde Paylaş

O iki cümlen bile zihniyetini ele veriyor ki zaten farklı bir şey yazmamışsın yazında...

Yüzsüzlüğe bakar mısınız? Hem çoğunluk, hem istediklerini elde ediyorlar, dev gibi oluşum olmuşlar ülke içerisinde hem de hala saygı istiyoruz diyor!! Yuh artık ne doymak bilmez heriflersiniz...

Biz çoğunluk olursak siz tabii ki paranızla her istediğinizi alamazsınız. Sadece siz değil bütün dinler için geçerli... Neden insanların kafasını şişirsin çirkin sesli adamın teki? Millet mecbur mu o gürültüyü çekmeye... Saygıymış bu mu saygı?

Ayrıca saygı saygı diyorsun da sana kurandan hakaretler içeren başlığın linkini verdim,dinin ne kadar saygılı inanmayanlara? Var mı cevabın? http://www.ateistfor...showtopic=46500

hala takıntılısın,dinlemeyeceksin çirkin sesli adamı öyleyse,kulağına tıpa tak birşey yap,bir tavsiye...

Dinim zaten inanmayanlara çokta saygı beklemiyor,bende senden böyle birşey beklemiyorum aslında.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...