Jump to content

Bir yaraticinin olabilme ihtimaline inanmayan varmi?

Recommended Posts

• İleti 802
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben diyorum cin var, şu özelliklere sahip diyorum, detay veriyorum. Aynen Kuran'da anlatıldığı gibi diyorum.

Adam diyor ki, ben görmedim; cin yalan, cin yok !

Senin yok demen onun varlığını yok etmez ki !!

Bilimsel aciklama yine yok.

Hani bana kalkip enerji boyutlarindan bahsetsen ve bunu bilimsel olarak özetlesen hmmm diyecem ki neden olmasin. Ama 0 elde var yine 0

Sitelerde Paylaş

Virgül koymayı unutmuşsun..

Yaratıcıyı beraberce tarafsız olarak düşünelim istersen şimdi?

Evet mi?

Hayır mı?

Virgül koymus olsaydim eger asil o zaman senin anladigin sekilde yanlis anlasilirdi.

Evet tarafsiz olarak düsünelim simdi.

Bana yaraticiyi anlat!

Sitelerde Paylaş

Yaraticiyi tarafsiz olarak hic düsündünüzmü ?

Evet yaratıcıyı tarafsız olarak düşündüm.. insanlarda ağız, burun, kulak gibi uzuvların aynı olmasıyla beraber el kadar bir yüzde ilk insandan şimdiye kadar gelen insanların (milyarlarca insan) hiç birinin bir birine benzememesi çok muhteşem birşey.. el kadar bir yüze hangi sanatkar bu kadar sanat sığdırabilirki..

Adeta bütün kainatı benim emrime vermiş gibi.. güneş sobam olmuş.. ay gece lambam, yeni doğduğumda annemi şefkatiyle bana hizmetkar etmiş. en güzel rızık olan sütü hiç bir iktidarım yokken yardımıma koşturmuş. elma ağacından bana elma sunmuş. toprağın, elma ağacının beni bilmesi bana şefkat etmesi benim ihtiyacımı gidermesi bana bir yaratıcının olmasından daha zor geliyor.

Sitelerde Paylaş

Evet yaratıcıyı tarafsız olarak düşündüm.. insanlarda ağız, burun, kulak gibi uzuvların aynı olmasıyla beraber el kadar bir yüzde ilk insandan şimdiye kadar gelen insanların (milyarlarca insan) hiç birinin bir birine benzememesi çok muhteşem birşey.. el kadar bir yüze hangi sanatkar bu kadar sanat sığdırabilirki..

Adeta bütün kainatı benim emrime vermiş gibi.. güneş sobam olmuş.. ay gece lambam, yeni doğduğumda annemi şefkatiyle bana hizmetkar etmiş. en güzel rızık olan sütü hiç bir iktidarım yokken yardımıma koşturmuş. elma ağacından bana elma sunmuş. toprağın, elma ağacının beni bilmesi bana şefkat etmesi benim ihtiyacımı gidermesi bana bir yaratıcının olmasından daha zor geliyor.

Yani diyorsun ki bir yaratici var ki ben insanim öylemi? Yani size bu sevimli duygulari veren bir yaratici? Aksi takdirde cok tehlikeli canlilar olurduk diyorsun öylemi?

Bilimsel olarak yaratici böyle aciklanmaz. Insanlari düsündürecek bir seyler söyleyeceksiniz. Benim düsündügüm yaratici öyle sigdirilamaz kelimelere. Bir basladinmi söze öyle alir götürür seni. Kücük bir kitap onu anlatmaya yetmez.

Ben dinsiz bir inananim. Cünkü dinlerin insanlar tarafindan kurulduguna inaniyorum. Ben hic bir peygamberin kalkipta din kurduguna inanmiyorum. Her hangi bir din üzere geldiklerinede inanmiyorum. Bir tek gaye üzerine geldiklerine inaniyorum. Kuranin da diger kutsal kitaplar gibi tahrip edildigini düsünüyorum.

Bugün bilim insanlarin düsünceleri enerjik boyutta yayiliyor. Örnegin bir insandan negatif ve pozitif bir enerji almak gibi. Sen gözle görmezsin ama o yasananlarin hepsinin enerjik boyutta yeri var.

Benim inandigim yaratici enerjik boyutta. Onu belkide görüyoruz ama o oldugunu bilmiyoruz. Insanlar hic düsünmesin ki bu iki gözün onu görebilecegini. Bu duyu organlarinin onu kolay kolay algilayabilecegini. Onu ya beynimizde yasaticaz yada öldürecegiz.

Yaratici... Düsündügü zaman insana kafayi yedirticek cinsten bir konudur. Bu sebepledir ki dünyanin %100 ü bunu bilir ve zaman zaman onun olabilme ihtimalini düsündügü seydir. Müslümanlar El ilah, Rahman der, Hristiyan God der, Digeri Tanri der, Digeri baska bir sey. Ama sifat hic bir zaman degismez!

Yaraticinin aramizdan bir kisiyi secerek bizimle iletisime gecmesi cok muhtemel bir seydir. Her ne kadar hadi ordan canim dedirtsede bu onu muhtemellik disina cikartmaz.

Ama dedigim gibi bilmiyorum. Düsünüyorum ve yine düsünüyorum. Mantigimin beni götürdügü yere tarafsizca ilerliyorum. Aklim ya onu bulacak yada öldürecek.

Sitelerde Paylaş

Yani diyorsun ki bir yaratici var ki ben insanim öylemi? Yani size bu sevimli duygulari veren bir yaratici? Aksi takdirde cok tehlikeli canlilar olurduk diyorsun öylemi?

Bilimsel olarak yaratici böyle aciklanmaz. Insanlari düsündürecek bir seyler söyleyeceksiniz. Benim düsündügüm yaratici öyle sigdirilamaz kelimelere. Bir basladinmi söze öyle alir götürür seni. Kücük bir kitap onu anlatmaya yetmez.

Ben dinsiz bir inananim. Cünkü dinlerin insanlar tarafindan kurulduguna inaniyorum. Ben hic bir peygamberin kalkipta din kurduguna inanmiyorum. Her hangi bir din üzere geldiklerinede inanmiyorum. Bir tek gaye üzerine geldiklerine inaniyorum. Kuranin da diger kutsal kitaplar gibi tahrip edildigini düsünüyorum.

Bugün bilim insanlarin düsünceleri enerjik boyutta yayiliyor. Örnegin bir insandan negatif ve pozitif bir enerji almak gibi. Sen gözle görmezsin ama o yasananlarin hepsinin enerjik boyutta yeri var.

Benim inandigim yaratici enerjik boyutta. Onu belkide görüyoruz ama o oldugunu bilmiyoruz. Insanlar hic düsünmesin ki bu iki gözün onu görebilecegini. Bu duyu organlarinin onu kolay kolay algilayabilecegini. Onu ya beynimizde yasaticaz yada öldürecegiz.

Yaratici... Düsündügü zaman insana kafayi yedirticek cinsten bir konudur. Bu sebepledir ki dünyanin %100 ü bunu bilir ve zaman zaman onun olabilme ihtimalini düsündügü seydir. Müslümanlar El ilah, Rahman der, Hristiyan God der, Digeri Tanri der, Digeri baska bir sey. Ama sifat hic bir zaman degismez!

Yaraticinin aramizdan bir kisiyi secerek bizimle iletisime gecmesi cok muhtemel bir seydir. Her ne kadar hadi ordan canim dedirtsede bu onu muhtemellik disina cikartmaz.

Ama dedigim gibi bilmiyorum. Düsünüyorum ve yine düsünüyorum. Mantigimin beni götürdügü yere tarafsizca ilerliyorum. Aklim ya onu bulacak yada öldürecek.

O halde sen bir yaratıcı olabilir ama bunun Allah olduğunu bilemeyiz diyorsun.. yanlış mı anladım acaba

Sitelerde Paylaş

O halde sen bir yaratıcı olabilir ama bunun Allah olduğunu bilemeyiz diyorsun.. yanlış mı anladım acaba

Onun her hangi bir isme ihtiyaci yok. Allah bir isim degildir. Müslümanlar tarafindan yanlis bilinmektedir ve insanlar da yanlis bilgilendirilmektedir. Asli El-Ilah tir ve El-ilah isim degil sifattir. Meal hatalarının kurbanı olmayın!

Sitelerde Paylaş

ben sadece bir yaratıcının olup olmadığıyla ilgili bir giriş yapmıştım.. yoksa öyle iki cümleyle bitirecek değildim.. madem kitap kadar uzun istiyorsun pitaya o halde bu sayfayı takip etmeni tavsiye ederim.. :) ara ara bu sayfada yazacam.. şu an için bir yaratıcıyla ilgili yaratıcının kim olduğu konusu sonraki konu..

Sitelerde Paylaş

ben sadece bir yaratıcının olup olmadığıyla ilgili bir giriş yapmıştım.. yoksa öyle iki cümleyle bitirecek değildim.. madem kitap kadar uzun istiyorsun pitaya o halde bu sayfayı takip etmeni tavsiye ederim.. :) ara ara bu sayfada yazacam.. şu an için bir yaratıcıyla ilgili yaratıcının kim olduğu konusu sonraki konu..

Bu söylediklerim bir yaratıcının olabilme ihtimali ile ilgili. Bir yaratıcının kim oldugu konusunda beni ikna edemezsin. Ne baban gördü onu ne bir başkası!

Sitelerde Paylaş

öncelikle gözümüzü kaldırıp gökyüzüne bakalım.. dünyamızdan bin defa büyük gök cisimleri ve o büyük gök cisimlerinden bazıları top güllesinden 70 kat süratli.. yüzbinlerce gök cisimleri havada düşürmeden durduran bir güç var.. bu kadar hızla dönen bu kadar gök cismini birbirine çarptırmadan döndüren bir güç var.. bir kanun var diyoruz dönmelerinde o kanuna itaat ettirten bir yaratıcı var.. bunları gördüğümüzde aklımıza bir idare edici, vazifelendirici geliyor..

sonra bulutlara bak zemin ile gök yüzü ortasında boşlukta durmuş.. toprağın ihtiyacımı var hemen ihtiyacına koşuyor.. onun hararetini alıyor.. onun hararetini alıyor. bitkilerin hayvanların yardımına koşuyor.. onlara ya o merhamet ediyor yada merhamet eden biri var.. sanki ona bir emir veren var yağmur başına arş:) gibi en uygun zamanda ihtiyaca binaen geliyor.. sonra havaya baktım bir sürü görevi var.

Sitelerde Paylaş

Bir çıraktan ustalık beklenezken,

Akılsız şuursuz sebeplerden, nasıl olur da insandan daha akıllıca işler yapar...

Örnek ineğin süt

Arının bal

tavuğun yumurta yapması

Sebeplerden öteye sonuçları değerlendirmek gerek değil?

Sitelerde Paylaş

Bu söylediklerim bir yaratıcının olabilme ihtimali ile ilgili. Bir yaratıcının kim oldugu konusunda beni ikna edemezsin. Ne baban gördü onu ne bir başkası!

yaratıcı eğer kendini gösterip aklın ihtiyarını elimizden alsaydı.. imtihanın anlamı kalmazdı..:) zaten gördüğün herşey onu gösteriyor.. ben burdayım diyor ve sana bildiriyor. kendini saklamıyor ki..:)

Sitelerde Paylaş

öncelikle gözümüzü kaldırıp gökyüzüne bakalım.. dünyamızdan bin defa büyük gök cisimleri ve o büyük gök cisimlerinden bazıları top güllesinden 70 kat süratli.. yüzbinlerce gök cisimleri havada düşürmeden durduran bir güç var.. bu kadar hızla dönen bu kadar gök cismini birbirine çarptırmadan döndüren bir güç var.. bir kanun var diyoruz dönmelerinde o kanuna itaat ettirten bir yaratıcı var.. bunları gördüğümüzde aklımıza bir idare edici, vazifelendirici geliyor..

sonra bulutlara bak zemin ile gök yüzü ortasında boşlukta durmuş.. toprağın ihtiyacımı var hemen ihtiyacına koşuyor.. onun hararetini alıyor.. onun hararetini alıyor. bitkilerin hayvanların yardımına koşuyor.. onlara ya o merhamet ediyor yada merhamet eden biri var.. sanki ona bir emir veren var yağmur başına arş :) gibi en uygun zamanda ihtiyaca binaen geliyor.. sonra havaya baktım bir sürü görevi var.

Amatörce yaklaşmışsın yine ama biraz dürüstçe. Bildiğin yere kadar söylemen dürüstçe olan kısmı. Amatörce yaklaşmış oldugun konuda, yıldız ve gezegen ve galaksilerin dönüşünü direk olarak yaratıcıya bağlaman. Oysa o kadar sayman gereken bir çok sebep varken hemen öyle kestirip atamazsın. Bugün bilim neden yaratıcıyı gündemine getirmek istemiyor biliyormusun. Çünkü yaratıcı onlar için ilerledikleri yolda trafik teki stop işareti gibidir. Bir şeyi yaratıcıya bağlarsan ilerisine gidemezsin. Bilim enerjiyi tanımaya çalışıyor, karanlık maddeyi tanımaya çalışıyor ve daha bir çok şeyi tanımaya çalışacaktır. Bilim dürüst olduğu içinde ilerleyen dönemde bir keşfini yeni bulduğu ile değiştirecek.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...