Jump to content

Bir yaraticinin olabilme ihtimaline inanmayan varmi?

Recommended Posts

aslında haklısın yaratıcı inancı her şeyi bir yaratıcıya verdiğinden bilimde biraz geri bırakıyor olsa da bu bir yaratıcının olmaması gerektiği anlamına gelmez.. yani biraz bilimde ilerliyecem diye yaratıcıyı niye göz ardı edelim ki..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 802
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

en son hava zerrelerine bakmıştım:) insanlar için solunum vazifesi bitkiler için fotosentez.. sesin iletimini sağlıyor.. radyo televizyonların sinyallerini iletiyor ve bunlardan daha fazlası.. ne kadar vazifesi var bir tek hava zerresinin bu şuursuz varlığa bu işlerin hepsini gördüren olmalı dedim kendime..

Sitelerde Paylaş

yaratıcının iki çeşit yaratması vardır biri tedrici (dereceli, kademeli) biri defi (ani) bunlar sonraki konular bunların çok hikmeti var.. önce bir yaratıcıyı bulacaz.. sonra hepsini beraber düşünürüz..

Sitelerde Paylaş

sonra dünya kitabına baktım sayfaları o kadar çokki hangi birini mütaale edeyim..:) bahar sayfasını açtım. hücre denilen maddeden yüzbinlerce bitki hayvan birtek baharda karıştırmadan, şaşırmadan, birden, sanatlı bir şekilde yaratılmış.. hayret ettim çünkü bu kadar çokluğun karıştırılmaması, şaşırılmaması, birden olunca genelde sanat eksik olur hem birden hem sanatlı oluşu, sanatlı ve çok olunca genelde zaman lazımdır bir baharda yaratılması muazzam birşey. bir bahar sayfasında bu nasıl ihtişamdır bu nasıl kudrettir bu nasıl bir ilimdir..

Sitelerde Paylaş

yaratıcının iki çeşit yaratması vardır biri tedrici (dereceli, kademeli) biri defi (ani) bunlar sonraki konular bunların çok hikmeti var.. önce bir yaratıcıyı bulacaz.. sonra hepsini beraber düşünürüz..

Belli bir süre sonra baymaya başlıyorsun ve hiç okumak bile istemiyorum yazdıklarını. Hata bende ki bilim den anlamıyan insanlardan bilimsel konuşmasını beklemek. Doğa olaylarının bir çoğu diğer gezegenlerdede mevcut.

Sitelerde Paylaş

Stephen Hawking;

Yaratıcı var olabilir. Fakat evrenin oluşumunu ona ihtiyaç duymadan açıklıyoruz! Evren yaratıcı olmadan da var olabilir diyor. Bilimsel açıklamasıda şu şu şu diyor. Bu tüm araştırmaların ve bilimin tükenip bittiği nokta değil! Eğer bir yaratıcı varsa emin ol ki onu yine ilk bulan bilim olacak!

Sitelerde Paylaş

Piyata sen kendini tanrının yarine koy(haşa), herşeyi yaratacaksın sonra yarattıklarına karışmaycaksın ...yapar msın böyle birşey

Namaz sırasında yellendi abdesti bozuldu namazı sayılmaz düzeyinde de karışmazdım...

Sitelerde Paylaş

Piyata sen kendini tanrının yarine koy(haşa), herşeyi yaratacaksın sonra yarattıklarına karışmaycaksın ...yapar msın böyle birşey

Senin tanrının görevi Muhammed'e göklerde nikah kıymak, hangi kadınların helal olduğunu belirlemek, karılarıyla Muhammed arasında bir sorun çıktığında kadınları tehdit etmek.

Sitelerde Paylaş

bahane

mahane

terane

bunlar doğru yol mu?

Uydurulan tanrılara tapmak, herşeyi onlara mal etmek doğruı bir yol mu?

İnsanın kendi çabasıyla, büyük acılarla yaptığı herşeyi hayali bir varlığa mal etmekten daha büyük bir ahlaksızlık var mı yeryüzünde?

İnsanın geldiği şu noktada hangi uyduruk tanrının rolü olmuş?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...