Jump to content

Eyvahcübbeli'den itiraf; ALLAH KAYIRMACIDIR

Recommended Posts

Evet işte, aslında o çocuğun da cehenneme gitmesi gerekiyordu.

Adalet bunu gerektirirdi.

Seni adaletiyle cehenneme atan Allah o çocuğa kıyak yapmış ve cennete almıştır.

Kayırmacı yapar. Kayıran Allah de sana hak veriririm.

Ateistler anca Allah'a "niçin bazı insanlara kıyak yaptın diyebilir, Allah da onlara sana ne, sana ne vaad ettiysem onu buldun mu, buldun.

Hadi cehenneme...

Sitelerde Paylaş

(Cennette İbrahim aleyhisselamın etrafında çocuklar dolaşır. Bunların içinde müşriklerin küçükken ölen çocukları da bulunur.) [buhari]

(Rabbimden, müşrik çocuklarını bağışlamasını diledim, kabul edip Cennete soktu.) [E.Nuaym]

Çocukların günahsız olduğu söylenir aklı baliğ olana kadar değilmi?

Sitelerde Paylaş

Çocukların günahsız olduğu söylenir aklı baliğ olana kadar değilmi?

Günahsız çocuklar için af dileyen bir peygamber ve bu af dileme sayesinde onları affeden bir tanrı var..

Biz de buna kayırmacılık diyen ve tanrısıyla övünen saftiriklerle uğraşıp duruyoruz işte..

tarihinde BRUTAL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İsa'nın , şimdi yaşayan hristiyanların günahları yüzünden öldüğünü söyleyen hristiyanlara "aptal" gözüyle bakarsın.Bebeklerin günahla doğduğuna inandıkları için vaftiz edilmelerini saçma bulursun.Eee senin yaptığın nedir ?

Sitelerde Paylaş

İsa'nın , şimdi yaşayan hristiyanların günahları yüzünden öldüğünü söyleyen hristiyanlara "aptal" gözüyle bakarsın.Bebeklerin günahla doğduğuna inandıkları için vaftiz edilmelerini saçma bulursun.Eee senin yaptığın nedir ?

İnançları doğrultusunda ''Vaftiz'' gayet mantıklı !

Sitelerde Paylaş

İnançları doğrultusunda ''Vaftiz'' gayet mantıklı !

İnançlarda mantık aramam.Benim demek istediğim bir hristiyan , bebeğinin günahla doğduğuna inandığı için bebeğini vaftiz ettirir ve bu müslümanlar tarafından "saçma" bulunur ama diğer yandan müslümanların yeni doğan bebeğin günahkar olduğunu düşünmeleri kendilerine göre son derece" mantıklıdır".

Sitelerde Paylaş

(Cennette İbrahim aleyhisselamın etrafında çocuklar dolaşır. Bunların içinde müşriklerin küçükken ölen çocukları da bulunur.) [buhari]

(Rabbimden, müşrik çocuklarını bağışlamasını diledim, kabul edip Cennete soktu.) [E.Nuaym]

kafam karıştı şimdi.. cennete cehenneme terazi kurulup sınava çekildikten sonra girilmiyormuydu.. girişler şimdiden başlamışmı?

Sitelerde Paylaş

Hz. Yunus Ninova'ya peygamber olarak gönderilir. Kavmi ona isyan eder. Hz. Yunus da onların başlarına gelecek olan belanın reşehatı belirince onlardan ayrılır ve başka bir yere gitmek üzere oradan uzaklaşır. (Gerisi, gemi, balık vs.) Ardından halk işin ciddiyetini anlayınca -büyük bir zatın beyanına göre- "Subhânallâhi velhamdülillâhi velâ ilâhe illallâhu vallâhu ekber velâ havle velâ kuvvete illa billahi'l-aliyyi'l-azim" tesbihini okumaya başlar. Cenab-ı Hak da o belayı onların başından def eder. Aslında bu kavim müstesna, hiçbir peygamberin kavminin başına gelen bela def edilmemiştir. Kur'an'ın nassıyla sadece Hz. Yunus kavminin başına gelecek olan bela gelmemiştir. (Bkz. Saffat, 37/148)

Sitelerde Paylaş

Allah kayırmacılık yapar. inanıp güzel işler yapanı inanmayıp kötü işler yapandan ayırır.

kayırmacılık değil o canım.. adalet diyoruz biz buna..iyi ile kötü aynı değildir.. eğer sen kötülük yapmış birini alır iyilik yapmış birinin yanına koyarsan kayırmış olursun.. inanıyonuz bari hakaret etmeyin yaradana..

ha sen bana dersen ki inanıp kötü işler yapanı kayırır.. o ayrı mesele..

Sitelerde Paylaş

kayırmacılık değil o canım.. adalet diyoruz biz buna..iyi ile kötü aynı değildir.. eğer sen kötülük yapmış birini alır iyilik yapmış birinin yanına koyarsan kayırmış olursun.. inanıyonuz bari hakaret etmeyin yaradana..

ha sen bana dersen ki inanıp kötü işler yapanı kayırır.. o ayrı mesele..

Güzel kardeşim ayrımcılık derken kötü manada söylemedik bizde zaten. Nasıl bir anlayışınız var sizin.

Kuranıda bu anlayışla okuduğunuz için anlamıyorsunuz ya zaten. Anlayışı kıt herifler

Sitelerde Paylaş

Güzel kardeşim ayrımcılık derken kötü manada söylemedik bizde zaten. Nasıl bir anlayışınız var sizin.

Kuranıda bu anlayışla okuduğunuz için anlamıyorsunuz ya zaten. Anlayışı kıt herifler

kötü manada söylemedin öyle mi? o zaman kusura bakma KAYIRMA nın ne anlama geldiğini bilmiyorsun.. anlamına burdan bakabilirsin: http://www.tdk.gov.tr/index.php?option=com_gts&arama=gts&guid=TDK.GTS.510ce6c7a71a12.10137182

anlayışım kıt olabilir deha olduğumu iddia etmedim zaten.. ama en azından nefretle dolu değilim.. islam sevgi dinidir ya sen de bi dene istersen..

Sitelerde Paylaş

kötü manada söylemedin öyle mi? o zaman kusura bakma KAYIRMA nın ne anlama geldiğini bilmiyorsun.. anlamına burdan bakabilirsin: http://www.tdk.gov.t...a71a12.10137182

anlayışım kıt olabilir deha olduğumu iddia etmedim zaten.. ama en azından nefretle dolu değilim.. islam sevgi dinidir ya sen de bi dene istersen..

Kafirin hakkını hukukunu gözetirim ama sevgi beslemek zorunda değilim. Biliyorsun değilmi ?

Sitelerde Paylaş

Bu forumda kopyala yapıştırı bu kadar çok kendi sözü yerine yazıyormuş gibi yapıştıran bir tek cüppeli var, kimse eline su dökemez.

cübbeli. Sen kendi fikrini ortaya attınmı ortalık toz duman oluyor, akı kara karayı ak yapıyorsun ona göre, birazda başkalarının dediği dışında düşün ve önceden kendi yazdıklarını oku, gülersin çapraşık haline. Bak bunu garanti ediyorum :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...