Jump to content

Gelde inan şimdi yaw

Recommended Posts

Enbiya 30. Ayet:

* İnkar edenler, göklerle yer bitişikken, bizim onları ayırdığımızı ve diri olan her şeyi sudan meydana getirdiğimizi görmediler mi? Hâlâ inanmayacaklar mı?

ÇELİŞKİ: Nerden görsünler hocam allahsen sende...

Sanki o an insanları yarattın, gelin bakın göklerle yeri ayırıyorum dedin onlarda görüp şahit oldularda şimdi görmediniz mi diye soruyosun yaw :)

Çelişki şu ki; daha sen insanları yaratmadan insanlar inkar edenler olmuş, o nasıl oldu anlamadık?

* Hicr 26. Ayet:

Andolsun, biz insanı kuru bir çamurdan, şekillendirilmiş bir balçıktan yarattık.

Hani su'dan yaratmıştın?

Tamam, toprakta da su bulunuyor ama ortada koskoca madde farklılığı var. Üstelik şekillendirilmiş balçık ne demek?

Sanki marketten hazır şekillendirilmiş almış gibi bir söylem var burada.

Sen galiba yeni ateist oldun,daha anlama kıtlığın var,,,

Sitelerde Paylaş
  • İleti 48
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Çok çabuk fikir değiştirdin. Tarık suresini oku o suyun ne olduğunu gör :D

Bu arada o suyun nereden geldiğini de sormuyorum, bu iyiliğimi unutma :D

Yani azimı bozmamaya yemin ettim ama ne kit kafalı bı adamasınız ya bütün dunya kabul etti bütün biyologlar kabul etti insanın bir su damlasından oluştuğunu sen neye itiraz ediyon yani su damlasinadami itirazınız var yuhh yaa

Sitelerde Paylaş

Yani azimı bozmamaya yemin ettim ama ne kit kafalı bı adamasınız ya bütün dunya kabul etti bütün biyologlar kabul etti insanın bir su damlasından oluştuğunu sen neye itiraz ediyon yani su damlasinadami itirazınız var yuhh yaa

Bozma azını abicim niye bozacaksın o güzel azını, yazık değil mi? Tamam haklısın ne diyorsan o

Sitelerde Paylaş

Erkeğin menisi ile çocuk arasındaki bağlantı zaten bilinen ve görünen birşeydi..

Kuranı herşeyi bilen bir tanrı yazdı ise insanların bilmediği yumurtayı da yazmalıydı..

Kuran aynı düşünceyle baharda doğanın yeşermesini de suya bağlamış ki bu da bilinen birşeydi..

Ama insanın genetiğinde baba ve anne ortak rol oynuyor..Kromozonların yarısı babadan yarısı anneden geliyor..

Kuran anneyi atlıyor..

Aynı doğadaki toprak gibi sadece tohumun saklandığı ve korunduğu yer gibi düşünüyor anneyi..

Zaten o yüzden kadınlar sizin tarlalarınızdır yaklaşımında bulunuyor..

Ben müslümanlara yardımcı olayım..

Hadislerde kadının suyundanda bahsediliyor..

Dünyaya gelen çocukların anneyede benzemesi sorusuna kadının da suyu olduğu türündeki cevap hadislerde sanırım var..Tabi hadisin kaynağını araştırmadım..

Kuran bilmiyor ama kurandan 200, 300 yıl sonra yazılan hadislerde konuya yaklaşım daha gerçekci.

Sitelerde Paylaş

"Erkegin suyu beyazdir. Kadinin suyu ise saridir. Ikisi birlesir ve erkegin menisi kadinin menisine üstün gelirse Allah'in izniyle çocuk erkek olur. Kadinin menisi erkegin menisine üstün gelirse çocuk Allah'in izniyle kiz olur" buyurdular. Yahudi: "Vallahi dogru söyledin! Sen gerçekten hak peygambersin" dedi ve ayrildi. Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm: "Bu adam bana soracagini sordu. Ben bunlardan birsey bilmiyordum. Tâ ki Allah onlari bana bildirdi" buyurdular." Müslim, Hayz 34, (315). 1941 -

alinti

Sitelerde Paylaş

Sen galiba yeni ateist oldun,daha anlama kıtlığın var,,,

Balıklama dalmadan önce betona mı yoksa suya mı daldığına dikkat etmelisin!

Ne anladın da bende anlama kıtlığı olduğunu ifade ettin?

Sazan seni, sen ateist takılıp aslında bir cacıktan anlamayan ancak kendisini ayrıcalıklı ve çok bilmiş zanneden ahmağın tekisin.

Kusura bakma ama öylesin ve senin gibiler çok var.

Sarık, cübbe giyinerek bir bk biliyormuş gibi kendisini ayrıcalıklı ve diğer insanlardan üstün gören angutlar varya işte sende öylesin, hiç bir farkın yok.

"Yeni ateist olmuşum da daha anlama kıtlığım var mış" yav söze bakarmısın?

Sen eski ateistsin ve anlama kıtlığın yok her şeyi hemen anlıyorsun değil mi?

O ayet ve çelişki niçin belirtilmiş iyice oku ve kişiliğin, fikrin gerçektende oturuncaya kadar yorum yapma.

Sitelerde Paylaş

Balıklama dalmadan önce betona mı yoksa suya mı daldığına dikkat etmelisin!

Ne anladın da bende anlama kıtlığı olduğunu ifade ettin?

Sazan seni, sen ateist takılıp aslında bir cacıktan anlamayan ancak kendisini ayrıcalıklı ve çok bilmiş zanneden ahmağın tekisin.

Kusura bakma ama öylesin ve senin gibiler çok var.

Sarık, cübbe giyinerek bir bk biliyormuş gibi kendisini ayrıcalıklı ve diğer insanlardan üstün gören angutlar varya işte sende öylesin, hiç bir farkın yok.

"Yeni ateist olmuşum da daha anlama kıtlığım var mış" yav söze bakarmısın?

Sen eski ateistsin ve anlama kıtlığın yok her şeyi hemen anlıyorsun değil mi?

O ayet ve çelişki niçin belirtilmiş iyice oku ve kişiliğin, fikrin gerçektende oturuncaya kadar yorum yapma.

Daunya, yinhame ateist değil ki. Kendisi halis muhlis Müslümaldır, elhamdürüllah.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...