Jump to content

Recommended Posts

Bu kadar sinirlenme, ben kafirin tanımını yaptım, sen kendini ateist olarak tanımlamıyor musun? İslama göre ateistler nedir?

Ben zaten adam gibi cevap vermiştim. kalın yaptığın koruma kelimesinin Allah tarafından nasıl yapılacağını anlattım. Tekrar yazıyorum.

Şiddetten korunmanın yolu hak edene hakkettiği cezayı vermektir. Cezası olmasa bu dünyada herkes birbirini boğazlamayacak mı? Güçlü güçsüzü ezmeyecek mi? Hırsızın yaptığı yanına kalmayacak mı? O kadar ceza verildiği halde kan gövdeyi götürüyor. Demek ki sistemin verdiği cezalar yetersiz. İnsanları suç işlemekten alıkoymuyorlar.

Beğenmediğiniz Suudi Arabistan'da suç oranları Türkiye'nin onda biri bile değildir. Türkiye'de hergün yüzlerce cinayet, tecavüz, hırsızlık olmuyor mu?

İç İşleri Bakanlığı suçları, trafik, asayiş, kaçakçılık ve toplum suçları olarak tasnif etmektedir. Buna göre Türkiye’de 2003 yılında meydana gelen (trafik suçları hariç) toplam 342664 suç olayının 322189’u asayiş suçu (%94); 15007’si kaçakçılık (%4,4); 3676’sı toplum suçları (%1) ve 2176’sı terör (%0,6) suçlarıdır.

kaynak:

http://www.google.co...6,d.Yms&cad=rja

Yukarıdaki cevabıma karşılık ne yazdınız? Ben çoğu cevabımda kaynak belirtiyorum. Siz bu kadar hassas davranıyor musunuz? Söylediğinize delil teşkil edecek bir bilgi veriyor musunuz?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 358
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

o kadar boş bir savunma ki nerden tutsan elinde kalıyor..

1 ayet sıraları insanlar tarafından belirlenmemiştir deyip ardından laf salatası yapıp tam bilinmez rivayettir deniyor.. sonuçta şu anda bir ayet sırasından bahsediliyor ise insanlar belirlemişmi belirlememişmi?

2 ayet sırası önemli olmaz olurmu deyip o anda olan şey için inmiştir diye bir savunma yapılıyor.. o zaman indiği şey için geçerlidir değilmi.. ayet iniyorsa tüm zamanlara ve tüm insanlığa iner onun için sırası önemli değildir..

cevap versim demişsin ama verdiğin bütün cevaplar böyle ise cevap verdiğin felan yok dostum aynı şeyi dolandırıp tekrar kendi usulünce söylemek cevap değildir..

"İniş sırasını insanlar belirlemiştir cümlesi" ile "iniş sırasını insanlar rivayet etmiştir" cümlesi arasında bariz fark var. Bir şeyin rivayet edilmesi onun yanlış olduğunu göstermez. Hadislerin tamamı rivayetlerle bugüne ulaşmıştır. Siz de hadis yazıp durmyor musunuz? Madem rivayet niye yazıyorsunuz?

İniş sırası önemli ki Allah hepsini bir kerede indirmemiş. İslami yönetimde hükümler İslam fıkıhına göre verilir. İslam fıkıhı da ayetlerin tümüne bakmayı gerektirir. Ayetler sadece indirildiği zaman için değil tüm zamanlar için geçerlidir. Tüm zamanlarda ayetlere bakılıp hüküm verilebilir. Fakat bunu yapmak için İslami bir otorite olması gerekir. Hiç kimse kafasına göre hüküm veremez. Şimdi bu cevapta yanlış olan yerleri ve niye yanlış olduğunu delil getirerek göster. Ben de sen bu işi biliyorsun diyeyim.

tarihinde merakeden tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

"İniş sırasını insanlar belirlemiştir cümlesi" ile "iniş sırasını insanlar rivayet etmiştir" cümlesi arasında bariz fark var. Bir şeyin rivayet edilmesi onun yanlış olduğunu göstermez. Hadislerin tamamı rivayetlerle bugüne ulaşmıştır. Siz de hadis yazıp durmyor musunuz? Madem rivayet niye yazıyorsunuz?

İniş sırası önemli ki Allah hepsini bir kerede indirmemiş. İslami yönetimde hükümler İslam fıkıhına göre verilir. İslam fıkıhı da ayetlerin tümüne bakmayı gerektirir. Ayetler sadece indirildiği zaman için değil tüm zamanlar için geçerlidir. Tüm zamanlarda ayetlere bakılıp hüküm verilebilir. Fakat bunu yapmak için İslami bir otorite olması gerekir. Hiç kimse kafasına göre hüküm veremez. Şimdi bu cevapta yanlış olan yerleri ve niye yanlış olduğunu delil getirerek göster. Ben de sen bu işi biliyorsun diyeyim.

iniş sırasını insanlar rivayet etmiştir dedin.. doğru yada yalnış rivayet etseler de İNSANLAR söylemiş oluyor değil mi?

iniş sırası konusunda ben de dedim inmişse tüm zamanlara ve insanlara inmiştir diye okumuyorsun galiba.. tüm zamanlar için geçerliyse iniş sırası önemli değildir tüm insanlar için indiyse senin de dediğin gibi HİÇ KİMSE kafasına göre hüküm veremez buna o islami otoriteler de dahil..

ben bir şey bildiğimi iddia etmedim.. yanlış gördüğüm şeyi söylerim..

Sitelerde Paylaş

Ülkelerin suç oranları ile yapılan araştırma aşağıdadır.

Merak eden bakabilir.

http://www.aksiyon.com.tr/aksiyon/haber-3437-34-medeniyetlerin-sucla-basi-dertte.html

İsveçte cinsellik serbest fakat cinsellikle ilgili işlenen suçlarda ilk sıralarda yer alıyor.

Bu bilgiler birleşmiş milletlerin resmi sitesinden alınmıştır. İnanmayan bakabilir.

http://www.unodc.org/unodc/en/data-and-analysis/statistics/data.html

Sitelerde Paylaş

İniş sırası belliyse ve önemliyse neden o sıraya göre düzenlenmiyor Kuran? Maide 3 son ayet olarak kabul ediliyor, niye kuranın son suresi değil bu sure ve niye 3. ayet?

Kur’an-ı Kerim kırk iki vahiy katibi tarafından yazılmıştır. En meşhurları Mekke'de Abdullah b. Sa'd, Medine'de ise Übey ibni Kab'dır. Kur’an ayetleri kağıt, bez, deri parçaları, taş, tuğla, kürek kemikleri üzerine yazılmıştır. Her Ramazan ayında nazil olan vahiy pasajlarını (Kur'an-ı Kerim'i) baştan sona Cebrail (as)'e arz ediyordu. Karışıklığı önlemek için de gelen vahyin nereye konulacağını belirtiyordu. Peygamber Efendimiz (asm) hayatta olduğu sürece vahiy devam ettiğinden, Kur’an metni, iki kap arasında mushaf haline getirilemezdi. Böyle yapılmış olsaydı sık sık değişiklik yapmak, araya girecek birkaç ayeti yerleştirmek için, ikide bir çok sayıda yazılmış metni imha etmek mecburiyeti hasıl olacaktı. Diğer taraftan Kur’an metni birçok hafız tarafından ezberlenip devamlı surette okunuyor ve ashabın bir kısmının nezdinde yazılı nüshalar da bulunuyordu. Üstelik Hz. Peygamber (asm) gibi bir teminat mercii vardı. Bu yüzden metnin muhafazası konusunda endişeye sebep yoktu.

Sitelerde Paylaş

Merak eden bakabilir.

http://www.aksiyon.c...asi-dertte.html

İsveçte cinsellik serbest fakat cinsellikle ilgili işlenen suçlarda ilk sıralarda yer alıyor.

Bu bilgiler birleşmiş milletlerin resmi sitesinden alınmıştır. İnanmayan bakabilir.

http://www.unodc.org...stics/data.html

Hay Allah razı olsun !

Belgeler, bilgiler birer tokat gibi.

Bir de müslümanların cinsel sapık olduğunu tepine tepine bağırıp çığırıp dururlar.

Sitelerde Paylaş

Merak eden bakabilir.

http://www.aksiyon.c...asi-dertte.html

http://www.unodc.org...stics/data.html

Yanlış biliyorsunuz. İsveç sexusel suçlarda en tavizsiz ve katı ülkelerden biridir.

Bir kadın, polise gidip, "Benim kocam veya erkek arkadaşım bana tecavüz etti derse, polis bunu geçmişe dönük bir yıl boyunca her gün yapılmış gibi 300 civarı suç olarak kayda geçiriyor. O yüzden istatistiklerde fazlaymış gibi görünüyor.

http://www.bbc.co.uk/news/magazine-19592372

Sitelerde Paylaş

Bu kadar sinirlenme, ben kafirin tanımını yaptım, sen kendini ateist olarak tanımlamıyor musun? İslama göre ateistler nedir?

Ben zaten adam gibi cevap vermiştim. kalın yaptığın koruma kelimesinin Allah tarafından nasıl yapılacağını anlattım. Tekrar yazıyorum.

Şiddetten korunmanın yolu hak edene hakkettiği cezayı vermektir. Cezası olmasa bu dünyada herkes birbirini boğazlamayacak mı? Güçlü güçsüzü ezmeyecek mi? Hırsızın yaptığı yanına kalmayacak mı? O kadar ceza verildiği halde kan gövdeyi götürüyor. Demek ki sistemin verdiği cezalar yetersiz. İnsanları suç işlemekten alıkoymuyorlar.

Beğenmediğiniz Suudi Arabistan'da suç oranları Türkiye'nin onda biri bile değildir. Türkiye'de hergün yüzlerce cinayet, tecavüz, hırsızlık olmuyor mu?

İç İşleri Bakanlığı suçları, trafik, asayiş, kaçakçılık ve toplum suçları olarak tasnif etmektedir. Buna göre Türkiye’de 2003 yılında meydana gelen (trafik suçları hariç) toplam 342664 suç olayının 322189’u asayiş suçu (%94); 15007’si kaçakçılık (%4,4); 3676’sı toplum suçları (%1) ve 2176’sı terör (%0,6) suçlarıdır.

kaynak:

http://www.google.co...6,d.Yms&cad=rja

Yanlış biliyorsunuz. Mahkumiyet kararı verilmiş kişi yüzdesi olarak Suudi Arabistan %20 daha fazladır.

Prisoners > Per capita

Saudi Arabia

110.0 per 100,000 people

Ranked 79th. 20% more than Turkey

Turkey

92.0 per 100,000 people

Ranked 99th.

http://www.nationmaster.com/compare/Saudi-Arabia/Turkey/Crime

Sitelerde Paylaş

Isvecte islenen tecavüz suclarinin %75 i müslüman! Daha gecenlerde oldu yine bi tecavüz vakasi yine müslüman. Haa bunu yapmalarini islam dini ile bagdastirmiyorum. Fakat böyle bir oranin müslüman bir kitle tarafindan olmasi cok tuhaf!

Peki, Ilk sure alak suresi ise neden su anda fatiha? Arapcada iqra olan sure ismi neden bizde alak? Eee demek insanlar tarafindan belirlenmis sure isimleri. Ayetleri numaralandirma da insanlar tarafindan belirlenmistir.

Ayetin ne zaman indigi hic önemli degil ki kitabi direk acip sana lazim olan kismi alabilirsin. Ben kesinlikle ihtimal veriyorum ki emeviler filan bir seyler eklemis olabilirler kafalarina göre!

Sitelerde Paylaş

Hay Allah razı olsun !

Bir de müslümanların cinsel sapık olduğunu tepine tepine bağırıp çığırıp dururlar.

belgeler bilgiler birer tokat gibi doğru söylüyorsunuz.. adı olmayan kadının şikayet etmesi mümkünmü ki kayıtlara geçsin..

müslümanlar cinsel sapık damgası yemek istemiyorsa bebeklere burka giydirilmeli diye fteva vermemeliler..

Sitelerde Paylaş

Hay Allah razı olsun !

Tokat gibi bilgiler köyünden çıkmadan dünyayı yorumlamaya çalışanlar için tokat olabilir. Ama ben Isveçte, USA de ve birçok avrupa ülkesinde bulundum. yurdışında yaşıyorum zaten.

Ne yazıkki bu suçluların %80 i küçük azınlık olan müslüman ve sığınmacılar tarafından işlenmiştir. Dededen babadan isveçli iskandinav kaçtane tecavüzcü bulabilirsin İsveçte? Nerede türk, müslüman çoğunluk varsa şehrin o kısmı pislik ve ahlaksızlıktan geçilmiyor sokakları bile şehrin diğer yerlerinden daha kirli aynı belediye temizlediği halde.

Sitelerde Paylaş

Yanlış biliyorsunuz. Mahkumiyet kararı verilmiş kişi yüzdesi olarak Suudi Arabistan %20 daha fazladır.

Prisoners > Per capita

Saudi Arabia

110.0 per 100,000 people

Ranked 79th. 20% more than Turkey

Turkey

92.0 per 100,000 people

Ranked 99th.

http://www.nationmas...ia/Turkey/Crime

İlk önce verdiğiniz istatistik tablosu için teşekkür ederim. Yan yana iki ülkenin karşılaştırması daha kolay oluyor.

Maalesef yanlış yazmışsınız. Mahkumiyetin ingilizcesi Convictions'dır. Aynı istatistik tablosunda Mahkumiyet noktasında Türkiye dünyada birinci sırada görünüyor. Suudi arabistan'ın tam 92 katı.

Sizin verdiğiniz rakam prisoners per capita, yani 100 bin kişi başına düşen hapishanedeki tutuklu sayısıdır.

Bu verdiğiniz rakam vahim bir tabloyu ortaya koyuyor. Türkiye mahkumiyet kararlarında Suudi Arabistan'ın tam 92 katı olmasına rağmen tutuklu sayısı nüfusuna oranla Suudi Arabistan'dan daha az. Bu da mahkum olduğu mahkeme kararıyla kesinleşmiş insanların dışarıda elini kolunu sallayarak dolaştığı anlamına geliyor.

Üstelik hapisteki yabancı oranı Suudi Arabistan'da %50,9. Yani hapistekilerin yarısı Suudi Arabistan'lı bile değil.

Sitelerde Paylaş

Yanlış biliyorsunuz. İsveç sexusel suçlarda en tavizsiz ve katı ülkelerden biridir.

Bir kadın, polise gidip, "Benim kocam veya erkek arkadaşım bana tecavüz etti derse, polis bunu geçmişe dönük bir yıl boyunca her gün yapılmış gibi 300 civarı suç olarak kayda geçiriyor. O yüzden istatistiklerde fazlaymış gibi görünüyor.

http://www.bbc.co.uk...gazine-19592372

Ben istatistiklere bakıp konuşuyorum. Söz konusu yazıda, bu iddia Naomi Wolfun görüşüdür. İsveç polisi Naomi Wolf'tan aptal mı da dünyaya rezil olabileceklerini düşünememiş. Birleşmiş milletler polis merkezine baskın düzenleyip de almadılar ya bu bilgileri.

Diyelim ki iddia doğru. İsveç tek bir olayı 300 kez kaydediyor. Birleşmiş milletlere verirken 300'e bölüp vermeyi düşünememişler mi?

Naomi Wolf'un ki bir iddia. Ben ise istatistiklere bakıyorum.

Her ülkeye gidip sizin verdiğiniz rakamlar çok yüksek, acaba bir yanlışlık mı yaptınız diye soracak değiliz ya.

Sitelerde Paylaş

Isvecte islenen tecavüz suclarinin %75 i müslüman! Daha gecenlerde oldu yine bi tecavüz vakasi yine müslüman. Haa bunu yapmalarini islam dini ile bagdastirmiyorum. Fakat böyle bir oranin müslüman bir kitle tarafindan olmasi cok tuhaf!

Bu bilginin kaynağını verebilir misin?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...