Jump to content

Bu ayete uyan bir tane müslüman gösterin bana!

Recommended Posts

• İleti 138
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

• 5 months later...

Aklı ve gönlü işletenler o kişilerdir ki, ayakta, otururken, yan yatarken hep Allah'ı zikrederler; göklerin ve yerin yaratılışı hakkında derin derin düşünürler: "Ey Rabbimiz! Sen bunu boşuna yaratmadın. Şanın yücedir senin. Ateş azabından koru bizi." Ali-Imran 191

Bir tanrinin böyle bir yolla kullari ile iletisime gecmesi bana hic te sacma gelmiyor.

Kuranin tahrip edilmis oldugunu düsündügümü belirttim zaten. Bu arada ben her seyi sorgularim. Insan tarafindan yazilmis olabildiginide cok sordum kendime. Sonrasinda bir yaraticinin aslinda olmadigini ve tamamen her seyin tesadüf olabilme ihtimalinide düsündüm. Hatta bir dindar ile tartisirken hep dinsizmisim gibi tartisirim! Sorgulamaya devam edicegim. Sorgulamam sonucunda mantigim neyi dogru kabul ederse onu benimseyecegim. Bu her ne olursa olsun!

Ben de arkadaşla aynı fikirdeyim. kuran değiştirilmiştir. dolayısı ile din değiştirilmiştir. ama buna ilavelerim olacak...

benim şahsi düşünceme göre; muhammet peygamberdi, İslamiyet gelen ilahi bir hak din idi, ancak zaman içerisinde insanlar herzaman yaptığı gibi Din' i bir takım hurafeler ve yalan hadislerle doldurup - ayet ekleme çıkarmalarla yozlaştırıp aynı tevrata-zebura-incile yaptıkları gibi çıkarları doğrultusunda istededikleri şekle sokmak suretiyle değiştirmişlerdir. inandırıcı olması içinde son peygamber muhammettir, bu son şansınız, iman ettini ettiniz...yoksa cehennem demişlerdir.bana kalırsa ve teorim doğru ise bir peygamberin daha gelmesi muhtemeldir.

bu düşüncelere nerden kapıldın diyebileceklere karşılık olarak ise diyebileceğim şey: kuran, incil, zebur, tevrat vb tüm kitaplarda hep yanlış ters ve çelişkili ayetler olmayışıdır. incilde de tevratta da diğerler kutsallık addedilen kitaplarda da bir çok insan hayatını düzenleyici-bilim ve teknolojiyi araştırmaya teşvik edici ayetlerin var olmasıdır.

Not: tamamen şahsıma ait düşüncelerdir, yoruma açıktır.

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Muhammed'in peygamber olduğunu nasıl anladın?

Kitaplarını bir türlü koruyamaması bir tanrıya yakışır mı?

Koruyamayacağı bir kitabı niye gönderiyor üstelik değişmesi sebebiyle bir çok zulme yol açıyor

Nolur yenisini göndermesin (gönderdiğini iddia ettiklerinizin yol açtığı zulümler yeter)

Sitelerde Paylaş

Muhammed'in peygamber olduğunu nasıl anladın?

Kitaplarını bir türlü koruyamaması bir tanrıya yakışır mı?

Koruyamayacağı bir kitabı niye gönderiyor üstelik değişmesi sebebiyle bir çok zulme yol açıyor

Nolur yenisini göndermesin (gönderdiğini iddia ettiklerinizin yol açtığı zulümler yeter)

Bence kitaplarını kurallarını korumak gibi bir derdi yok, sınavın gerçekleşmesi gibi bir durum var. peygamber göndermedin haber vermedin, beni ahlaklı , vicdan sahibi ve iyi insan olmam için uyarmadın , şimdi bana ceza veremezsin ! demememiz için bıkmadan her sapık yola girildiğinde düzeltmek amacıyla, yola getirmek için peygamber yollamış ve yollamaya devam edecektir.

Sitelerde Paylaş

Bence kitaplarını kurallarını korumak gibi bir derdi yok, sınavın gerçekleşmesi gibi bir durum var. peygamber göndermedin haber vermedin, beni ahlaklı , vicdan sahibi ve iyi insan olmam için uyarmadın , şimdi bana ceza veremezsin ! demememiz için bıkmadan her sapık yola girildiğinde düzeltmek amacıyla, yola getirmek için peygamber yollamış ve yollamaya devam edecektir.

Bu dediğin doğru diyelim, senin bu tuhaf tanrın bana nasıl hesap soracak. Senin iddiana göre elimizde değişmiş bir kitap var.

Sana bol şans diliyorum.

Bu sonuca nasıl ulaştığını sormuştum o kısmı atlamışsın :)

Sitelerde Paylaş

Bu sınavın amacı ne, yani niçin sınav yapıyor?

Sitelerde Paylaş

pardon. haklısın. o sonuca nasıl ulaştım? musa da doğruydu, isa peygamberde, kitaplarındaki bir takım ayetler bana göre saçma sapan da olsa... hiç de yabana atılmayacak ayetler de içeriyorlar. bilime yöneltmek mesela, araştırmaya teşvik etmek mesela...en baştaki ayet gibi.

o ayet bile asılnda bana göre tahrifata uğramıştır. ama anlamını çok da kaybetmemiş. bu ayetin aslı ilk indiğinde orijinali mesela bence.;

Aklı ve gönlü işletenler o kişilerdir ki, ayakta, otururken, yan yatarken hep Allah'ı zikrederler; göklerin ve yerin yaratılışı hakkında derin derin düşünürler: "Ey Rabbimiz! Sen bunu boşuna yaratmadın. Şanın yücedir senin. Ateş azabından koru bizi." Ali-Imran 191

Şeklinde değil de;

Aklı ve gönlü işletenler o kişilerdir ki, ayakta, otururken, yan yatarken hep göklerin ve yerin yaratılışı hakkında derin derin düşünürler: "Ey Rabbimiz! Sen bunu boşuna yaratmadın." Ali-Imran 191

şeklinde okunursa çok daha anlamlı olmaktadır. yani bırak kuran kitabını ayatler bile tek tek tahrif edilmiştir.

son şekline baktığımızda ise ayetin söylediği şeyi günümüzde ATEİST VE DEİST bilim adamları yapmaktadır ?

adamlar oturmuş uyumadan durmadan göklerin ve yerin yaratılışını araştırıp, "nasıl olmuş, neden olmuş, vb..." şeklinde sorulara cevap aramaktadırlar.

insanların hak ve hukuklarını yemediğin sürece sırf yolladığım dine uymadın, değiştirilmiş olsa bile iman etmen lazımdı diyerek seni ceheenneme atacağına inanmıyorum.

Sitelerde Paylaş

Soru sormayı yasaklayan bir kitaptan çok şey çıkarmışsın dostum ama durumun elalemin bilim adamlarının emeğine "bunlar Kuran'da yazıyo yeeaa" diyenlerden farklı gelmedi.

Kuran ve islam bilim düşmanı olduğu için bugün müslüman ülkeler bilim ithal etmektedir.

Neyse anladığım kadarıyla bir tanrıya ihtiyacın var. Hayırlı olsun

Sitelerde Paylaş

hayır. alakası yok. kuranda bilimle ilgili hiç bişey yazmaz... amaç zaten bilimle uraşmanı sağlamak ve sonunda elde ettiğin sonuçlar ışığında allahın büyüklüğünü kabul etmen ve onun yolunda.. bilimin yolunda...aklın yolunda devam etmendir.

soru sormayı yasaklayan kitap tahrif edilen kitap. benim kitapı alıp tek tek tahrif edilenleri bulmam olası tabi ama çok da gerek yok. bir takım akla mantığa bilime uygun doğruları almam ve ona göre hayatıma devam etmem yeterlidir.

bu ayet soru sormayı yasaklamıyor.. bilakis hayatın evrenin sorularla dolu olduğunu ve bizim keşfetmek için çalışmamız gerektiğini söylüyor.

soru sormayı yasaklayan ayetler ise sonradan bir takım çevrelerce çıkar amaçlı uydurulup kurana sokulmuş.. okuyunca anlaşılacak olan saçma ayetler hakkında soru sormayı yasaklayan ayetlerdir.

Sitelerde Paylaş

hayır. alakası yok. kuranda bilimle ilgili hiç bişey yazmaz... amaç zaten bilimle uraşmanı sağlamak ve sonunda elde ettiğin sonuçlar ışığında allahın büyüklüğünü kabul etmen ve onun yolunda.. bilimin yolunda...aklın yolunda devam etmendir.

soru sormayı yasaklayan kitap tahrif edilen kitap. benim kitapı alıp tek tek tahrif edilenleri bulmam olası tabi ama çok da gerek yok. bir takım akla mantığa bilime uygun doğruları almam ve ona göre hayatıma devam etmem yeterlidir.

bu ayet soru sormayı yasaklamıyor.. bilakis hayatın evrenin sorularla dolu olduğunu ve bizim keşfetmek için çalışmamız gerektiğini söylüyor.

soru sormayı yasaklayan ayetler ise sonradan bir takım çevrelerce çıkar amaçlı uydurulup kurana sokulmuş.. okuyunca anlaşılacak olan saçma ayetler hakkında soru sormayı yasaklayan ayetlerdir.

Hocam peki sen şuan müslüman mısın? Yanlış anlama merak ettiğimden soruyorum, en azından bazı ayetlerin saçma olduğunu anlamışsın ve sanırım çevre ve aile baskısından korktuğun için Kuran insan ürünüdür demeyip; değiştirilmiştir diyorsun.Sana göre Kuranın birtakım ayetleri insanlar tarafından değiştirilmiş, müslümanlığa devam edip namazını kılıp, orucunu tutuyor musun hâla?

Yanlış anlama sakın, ama bu soruya cevabın evetse, seni inanılmaz bi korku sarmış, ya ateş korkusu, ya da yukarıda dediğim gibi baskı korkusu.

Sitelerde Paylaş

Hocam peki sen şuan müslüman mısın? Yanlış anlama merak ettiğimden soruyorum, en azından bazı ayetlerin saçma olduğunu anlamışsın ve sanırım çevre ve aile baskısından korktuğun için Kuran insan ürünüdür demeyip; değiştirilmiştir diyorsun.Sana göre Kuranın birtakım ayetleri insanlar tarafından değiştirilmiş, müslümanlığa devam edip namazını kılıp, orucunu tutuyor musun hâla?

Yanlış anlama sakın, ama bu soruya cevabın evetse, seni inanılmaz bi korku sarmış, ya ateş korkusu, ya da yukarıda dediğim gibi baskı korkusu.

Niye sadece iki secenk var ve ikisi de korktgunu gösteriyor :D

(psikolojik baskı,ideoloji uğruna)

müslüman idim. inandığım din 3 gün öncesine kadar islam idi. ama bu gün adından bile emin değilim.....

Sitelerde Paylaş

Niye sadece iki secenk var ve ikisi de korktgunu gösteriyor :D

(psikolojik baskı,ideoloji uğruna)

Dinlerin insan ürünü olduğunu biliyorum ben, ama yukarıdaki arkadaş gibi yaratıcı tarafından geldiği ve değiştirildiği kanısına varsam; o yaratıcının değiştirilmiş bir kitap için beni sorgulamayacağını da anlayabilirim. Eğer değiştirildiğini bile bile hâla namaz kılıp oruç tutuyorsam; bunun cehennem veya çevre baskısı korkusundan başka açıklaması olamaz.

Kuranın değiştirildiğini iddaa eden biri; namaz,oruç allahın emridir diyip, uyabilir. Ama o düşünceye sahip biri şunu da bilmelidir: Eğer kuran değiştirildiyse ve o insan değiştirildiğini bilidiği için o emirlere uymuyorsa, Allah o insanı namaz kılmadı diye yakamaz.

tarihinde dcarlos tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ayrıca yakmaya da inanmıyorum. ceza vardır muhakkak.. ama nasıldır acaba ?. belkide senin benden çaldığın miktar kadar seni benle aynı ortama koyacak.. ben oturup iskender kebap yerken.. sen ise kuru soğan ekmekle karnını doyururken bir yandan da ağzının suyu akarak beni seyredeceksin ?

Sitelerde Paylaş

Ben bu sınava girmek istemiyorum hocam, ne yapmam lazım? Bana bir yol gösterin, Allah rızası için...

Sitelerde Paylaş

Ben bu sınava girmek istemiyorum hocam, ne yapmam lazım? Bana bir yol gösterin, Allah rızası için...

ne hocayım .. ne peygamber... ne eren... ne de evliya.... belkide senden bilgi konusunda daha gerideyim....benim dinler tarihine-incile-budizme-museviliğe-islama-putperestliğe...... bakıp...

sınava girilecekse tebliğ gerek. tebliğ önceden yapılmışsa sonrasında sen doğmuşsan bir çok ibadetten muafsındır. ama akıllı bir varlık olarak doğruları da arayıp bulmak zorunluluğun var. ibadetleri boşvereceksin. iyi insan ol ...hırsızlık yapma.mesela....kul hakkı yeme bukadar basit kolay bulunabilecek doğruları da değiştirilmiş olsa bile ( ilahi bir kitabı ne kadar değiştirirsen değiştir. ne yaparsan yap...bir takım sabit doğrularını asla silip atamazsın değiştiremezsin. insanlık tarihi buna izin vermez...bu gün gelen kitabı 1 sene sonra 1 harf değiştirirsin belki..ayeti değiştirirsen birileri çıkar ve "ne yapıon lan sen? der elbet...) kitap yazmışsa ve sen gene inkar edeceksen de cezaya hazır ol.

Sitelerde Paylaş

mesela .. mantık yürütüp bazı saçma ayetleri ayıklayabiliyorsun....

BAKARA 196.Haccı ve umreyi Allah için tam yapın. Eğer (bunlardan) alıkonursanız kolayınıza gelen kurbanı gönderin. Kurban, yerine varıncaya kadar başlarınızı tıraş etmeyin. Sizden her kim hasta olursa yahut başından bir rahatsızlığı varsa, oruç veya sadaka veya kurban olmak üzere fidye gerekir. (Hac yolculuğu için) emin olduğunuz vakit kim hac günlerine kadar umre ile faydalanmak isterse, kolayına gelen bir kurban kesmek gerekir. Kurban kesmeyen kimse hac günlerinde üç, memleketine döndüğü zaman yedi olmak üzere oruç tutar ki, hepsi tam on gündür. Bu söylenenler, ailesi Mescid-i Haram civarında oturmayanlar içindir. Allah’tan korkun. Biliniz ki Allah’ın vereceği ceza ağırdır.

hacca gidemeyecek parasız fakirler ne yapacak? fakir olduğundan gidemiyor…kurbanı kesip bide mekkeye nasıl göndersin ? uzak bir yerdeki Müslüman deveyle kurbanı yollasa oraya kurban eti gidene kadar kokuşur ? ayrıca kurbanı neden illa ki Mekkeye gönderiyoruz ? mekkenin yöneticileri değiştirmiş olmasın bu ayeti ? orijinalinde acaba kurban kesin ve etrafınızdaki fakir fukarayı doyurun olmasın ?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...