Jump to content

Araf nedir? Araf'takiler cennetlik midir?

Recommended Posts

• İleti 71
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Senin yerin belli, katırın da altında yanacaksın.

Sayın Katır

Sizce bu adil mi ? Siz ne kadar ortalığı yatıştırmaya çalışsanızda

Arkadaş bana kin kusmakta kararlı galiba

Sayın Cübbeli

Benim yatacağım yerde siz yatmayacaksınız buna mutlu olabilirsiniz

Ben orada yatarken sizden hesap sormayacaklar :) merak etmeyin

hatta ben şehidlik yapıp evet bu arkadaş beni uyarmıştı ama

ben cahilliğime yenildim diyecem :)

Sitelerde Paylaş

Kuyruğuna bastıklarım kuyruk acısıyla tekrar karşıma çıkmış. Yenilen pehlivan güreşe doymazmış.

hocaaa cocuk gibisin daha seninlee güreç tutmadık daha bensana kurşu atmadım sen kendince konuşuyorsun önce kendine bak sonra konuş ben sana kötü birşey demiyorum diline sahip ol nededigini bil yaratıcının demedigini dedi deme yaratıcının yarattıklarına sen busun şusun deme sen sadece benim gibi bir insansın

Sitelerde Paylaş

hocaaa cocuk gibisin daha seninlee güreç tutmadık daha bensana kurşu atmadım sen kendince konuşuyorsun önce kendine bak sonra konuş ben sana kötü birşey demiyorum diline sahip ol nededigini bil yaratıcının demedigini dedi deme yaratıcının yarattıklarına sen busun şusun deme sen sadece benim gibi bir insansın

İnsanlık et ve kemikten ibaret değildir. İnsanı insan yapan savunduğu fikirlerdir.

Sitelerde Paylaş

Arafla ilgili, araftakilerle ilgili gizli bir sır biliyorum. Hepsini açıklamayacağım ama biraz ipucu vereceğim. Ufak bir açılış yapalım; Araftakiler Allah'ın askerlerindendir.

tarihinde KHF-232 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İnsanlık et ve kemikten ibaret değildir. İnsanı insan yapan savunduğu fikirlerdir.

ben kimseyi savunmadım sen düşünüyorsun böyle daha benim neler düşündügümü bilmeden yorumlar yapıyorsun bak sen kimi savunuyorsun o cennetlik bu cennetlik diyorsun bırak bunu yaratıcı karar versin senin haddin degil

Sitelerde Paylaş

ben kimseyi savunmadım sen düşünüyorsun böyle daha benim neler düşündügümü bilmeden yorumlar yapıyorsun bak sen kimi savunuyorsun o cennetlik bu cennetlik diyorsun bırak bunu yaratıcı karar versin senin haddin degil

İnsanları gittikleri yanlış yoldan döndürmeye çalışıyorum. Bu benim birinci vazifemdir.

Sitelerde Paylaş

Sayın Katır

Sizce bu adil mi ? Siz ne kadar ortalığı yatıştırmaya çalışsanızda

Arkadaş bana kin kusmakta kararlı galiba

Sayın Cübbeli

Benim yatacağım yerde siz yatmayacaksınız buna mutlu olabilirsiniz

Ben orada yatarken sizden hesap sormayacaklar :) merak etmeyin

hatta ben şehidlik yapıp evet bu arkadaş beni uyarmıştı ama

ben cahilliğime yenildim diyecem :)

Genel bilgi:

Kalbiyle(Ruhun kalbi/Ruhun merkezi) gerçekten iman edip de hata yapanların durumunu Allah bilir.

Ama bilerek, münafıklık(münafık: kendi çıkarı için müslüman gibi görünen) yaparsanız, cehennemin en dibine gidersiniz.

Çünkü islama en büyük zararı ateist değil; gerçek müslümanları kandıran münafık verir.

Nisa 145: Şüphesiz ki münafıklar, cehennem ateşinin en aşağı tabakasındadırlar. Onlara hiçbir yardımcı da bulamazsın.

tarihinde KHF-232 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Lütfen, saygısızlık yok ortada. Araf konusunu teknik boyutuyla tartışmak istiyorum sadece. Araf ayetleri biraz karışık. Ben görüşümü söyleyeyim; ilgili ayetler yüzeysel okunduğunda Araf'takilerin hepsi cennete gidecekmiş gibi anlaşılıyor ama bence Araf'takiler sadece arafta :) yani nereye gidecekleri daha belli olmamış. İtirazı olan varsa beklerim.

Sayın Katır

Burada fikir fırtınası yapacağımıza bazılarının ithamlarına karşılık vermeye sevk ediliyoruz

Eğer insanlara fikirlerinden dolay pranga vuracaksanız elini ayağını kesecekseniz

Bunun neresi adaletli diye düşünüyorum kimse fikirlerinden dolay yargılanmamalıdır.

Benim bu konu üzerinden yorum yapmam etik değil kendimi koruma gibi düşünce içinde değilim

Benim bildiklerim bana yeter. Konunuza seyirci kalmak beni daha mutlu eder.

Sitelerde Paylaş

İnsanları gittikleri yanlış yoldan döndürmeye çalışıyorum. Bu benim birinci vazifemdir.

hoca gel inat etme sen o dilinle hiç kimseyi yolundan çeviremesin önce sıkacan kurşunları iyi seçeceksin ben bu şekilde kimseyi çeviremiyeceğini söylüyorum hiç arkana baktınmı birini çevire bilebilmişsin

Sitelerde Paylaş

Sayın Katır

Burada fikir fırtınası yapacağımıza bazılarının ithamlarına karşılık vermeye sevk ediliyoruz

Eğer insanlara fikirlerinden dolay pranga vuracaksanız elini ayağını kesecekseniz

Bunun neresi adaletli diye düşünüyorum kimse fikirlerinden dolay yargılanmamalıdır.

Benim bu konu üzerinden yorum yapmam etik değil kendimi koruma gibi düşünce içinde değilim

Benim bildiklerim bana yeter. Konunuza seyirci kalmak beni daha mutlu eder.

Başlığa siz ilham verdiniz ama konu siz değilsiniz. O yüzden lütfen doğru bildiğinizi söyleyin. Konumuz Araf'takilerin kimler olduğu ve nereye gidecekleri ya da sanıldığı gibi hepsinin cennetlik olup olmadığı...

Sitelerde Paylaş

hoca gel inat etme sen o dilinle hiç kimseyi yolundan çeviremesin önce sıkacan kurşunları iyi seçeceksin ben bu şekilde kimseyi çeviremiyeceğini söylüyorum hiç arkana baktınmı birini çevire bilebilmişsin

Hidayet Allah'tan. Biz sadece tebliğ ederiz. Sen beni bırak konuyla alakalı yaz.

Sitelerde Paylaş

Hidayet Allah'tan. Biz sadece tebliğ ederiz. Sen beni bırak konuyla alakalı yaz.

hoca ben diyecegimi dedim!!!!!

konuyla olarakta en güzel cevabı ben verecem yaz bunu kenara

ilmim olmadı konulara girmiyorum.....

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...