Jump to content

Araf nedir? Araf'takiler cennetlik midir?

Recommended Posts

Pekii Araf halkı içinde kadın bulunacak mı? Bulunmayacak :) Araf halkı hep erkeklerden oluşuyor. Bu bilgiyi de bir önceki iletideki soruya cevap ararken dikkate alın yoksa mahçup olabilirsiniz :)

Araf 46 - İki taraf arasında bir engel ve burçlar (A'raf) üstünde hepsini yüzlerinden tanıyan adamlar vardır. Cennete gireceklere: 'Selam size' derler, ki bunlar, henüz girmeyen fakat (girmeyi) 'şiddetle arzu edip umanlardır.'

Hayır. Araftakiler arasında kadın da var. Ayeti şu şekilde anlayın:

Ve onların aralarında bir perde ve A'rafın (tepelerin) üstünde onların hepsini simalarından (yüzlerinden) tanıyan adamlar vardır.

Onları tanıyanlar adamlar fakat; Araftakilerin hepsi adamdır demek değil.

tarihinde KHF-232 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 71
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hayır. Araftakiler arasında kadın da var. Ayeti şu şekilde anlayın:

Ve onların aralarında bir perde ve A'rafın (tepelerin) üstünde onların hepsini simalarından (yüzlerinden) tanıyan adamlar vardır.

Onları tanıyanlar adamlar fakat; Araftakiler adamdır demek değil.

KHF,

Araf ayetleri konusunda mealciler çıldırmış. Onlar da bir türlü konuyu toparlayamadığı için çok farklı tercüme etmişler. Şimdi sen Araf'takileri tanıdığına göre, bana Araf ayetlerinin doğru tercümesini yaz da oradan devam edelim istersen. İstediğim ayetler;

Araf 46, 47, 48 ve 49.

Şimdiden teşekkürler :)

Sitelerde Paylaş

KHF,

Araf ayetleri konusunda mealciler çıldırmış. Onlar da bir türlü konuyu toparlayamadığı için çok farklı tercüme etmişler. Şimdi sen Araf'takileri tanıdığına göre, bana Araf ayetlerinin doğru tercümesini yaz da oradan devam edelim istersen. İstediğim ayetler;

Araf 46, 47, 48 ve 49.

Şimdiden teşekkürler :)

En açık, net ve anlaşılır haliyle ayetleri buyurun. Sonra detaya gireriz.

Araf 46: Ve ikisi arasında(dünya hayatıyla ahiret hayatı arasında) Araf isimli bir geçiş fazı vardır. A'raf ehlinin hepsini simalarından tanıyan kişiler vardır. (Araf ehli:) Cennetliklere, “Selâm olsun size!” diye seslenirler. Onlar(Araf ehli) henüz cennet ehline dahil olmamışlardır ama bunu beklemektedirler.

Araf 47: (Araf ehlinin) Gözleri cehennemliklerin tarafına çevrildiği zaman: 'Ey Rabbimiz! Bizi zalimler topluluğu ile birlikte bulundurma' derler.

Araf 48: A'raf ehli, (cehennem ehli içinden) sîmalarını tanıdıklarına şöyle dediler: "Ne zenginliğinizin, ne de büyüklenmenizin size hiçbir faydası olmadı!"

Araf 49: (Araf ehli): “Allah'ın onlara(cennetliklere) rahmetle ulaşmayacağına yemin ettiğiniz kimseler bunlar mı?” (Cennetliklere de şöyle denir): “Cennete girin! Size korku yoktur ve mahzun da olmayacaksınız.”

Araf ehli, Allah'ın ordularından biridir. Bulundukları yer ise Araftır. Araf ehlinin önemli kısmı insandır. Araf denilen yer bizim maddi dünyamız değil. Allah dilerse, araf ehlinden insanlara, dünyada yapmaları için vazife verir.

Allah, araf ehline, şu anda ölmüş insanlardan cennet ehli ve cehhennem ehlinin kimler olacağını göstermiştir.

Sitelerde Paylaş

En açık, net ve anlaşılır haliyle ayetleri buyurun. Sonra detaya gireriz.

Araf 46: Ve ikisi arasında(dünya hayatıyla ahiret hayatı arasında) Araf isimli bir geçiş fazı vardır. A'raf ehlinin hepsini simalarından tanıyan kişiler vardır. (Araf ehli:) Cennetliklere, “Selâm olsun size!” diye seslenirler. Onlar(Araf ehli) henüz cennet ehline dahil olmamışlardır ama bunu beklemektedirler.

Verdiğin tercüme koyu yaptığım yer sebebiyle daha baştan olmamış. Ayetleri okuyan herkes ikisi arasındanın cennet ve cehennem olduğunu rahatlıkla görebilir. istersen düzelt öyle devam edelim yoksa bu haliyle çorba olur.

Sitelerde Paylaş

Verdiğin tercüme koyu yaptığım yer sebebiyle daha baştan olmamış. Ayetleri okuyan herkes ikisi arasındanın cennet ve cehennem olduğunu rahatlıkla görebilir. istersen düzelt öyle devam edelim yoksa bu haliyle çorba olur.

Katırcığım,

Ben araf ehlinden 2 kişiyi dahi tanıyorum diyorum sen kalkmış böyle değil diyorsun.

Daha fazla öğrenmek istiyorsan daha fazla sor. İşi yokuşa sürmekle benden daha fazla öğrenemezsin. Bana sor ki daha fazla öğren.

Araf; koordinat olarak dünyadadır; ama madde boyutunda değil. Fakat yaşayış olarak bizim dünyamızda(bizim yaşamımızda) değiller çünkü madde boyutunda değiller. Onun için onlara dünya ve cennet/cehennem arasında denir.

Not: Bir bilen(Allah'ın izniyle)

İmza: KHF-232

Sitelerde Paylaş

benim bildiğim araf günah ve sevapların eşitse gideceğin yer FAKAT (çok supernatural izliyorsun demeyin :) araftakileri tanrının-allahın askerleri olarak gören de var araştırmak lazım

Sayın arkadaşım,

Araftakiler Allah'ın askerleri derken ne hayal kurdum, ne de bir yerde okudum.

Arafta bulunan birçok kişiden sadece 2 'sini tanıyorum. O tanıdığım 2 kişi vasıtasıyla, onların Allah'ın askeri olduğunu öğrendim.

Ve yukarıya da hiç bir yerde bu kadar açık olmayan, bulamayacağın güzellikte mealleri yazdım: Araf 46-47-48-49. Tekrar okuman ricasıyla.

Sitelerde Paylaş
  • 5 months later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...