Jump to content

Türkler kılıç zoruyla müslüman oldu diyenler toplanın !

Recommended Posts

• İleti 120
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

[/size]

Elbette hayatında bir kere Ziya Gökalp'ı okumamış, Rusya'da ortaya çıkan Turancı akımların öncelikle İslami akımlardan türediğinden bir haber adama bunlar da garip gelir elbette. Git de önce biraz bilgi sahibi ol, öyle geri gel. Türk milliyetçiliği insanların dini inancına karışmaz. Absürdmüş. Çok merak ettiysen düşünce sistemini anlatayım, biraz bilgi sahibi olursun. Nitekim sen arabın dinine de inanmıyorsun, ama bu seni Türk milliyetçisi yapmıyor. O zaman arabın dinine inanmak da adamı Türk milliyetçisi olmaktan fikir ve eylem bazında men falan edemez. Elbette işi yeşil beynelminelciliğe vurmadığınız sürece. Bizim öyle bir derdimiz yok.

Sen aynı tatlı su müslümanlarina benziyorsun onlar işine gelmeyen bölümleri kırpıyorlar tıpkı senin Türk milliyetçiliğine yakıştırmak için yaptığın gibi ama bunu istediğin kadar kırp imkanı yok. Önceden saçları örgülü kızıl almacı kızlar vardı şimdi ne var kapalı çarşaflı susturulmuș kızlar basit örnek sana senin gittiğin yol yol değil istersen adam gibi Türkçü foruma git islami düşünceleri olmayan adamlar dürüstler hiç yoktan sana nasıl davranıyorlar bir gör.

Sitelerde Paylaş

Ulan siz ne kadar ahlaksız, ne kadar utanmaz sahtekar yalancılarsınız!!! Taberi denen bir Arap var.. Herif İslam tarihçisi.. TÜrkçe'ye de çevrilmiş Tarih-i Taberi adında üç ciltlik tarih kitabı var.. Bu ünlü Tarihçi kitabında bizzat Türklerin kıyımla İslamlaştırıldığını uzun uzun anlatır... Üç ciltlik kitabın son cildi İslamın Orta Asyaya nasıl götürüldüğünün, Haccac, Kuteybe, Yezid ve diğerlerinin yeikleri haltlar ayrıntılarıyla doludur...

Utannmaz, ahlaksız herifler; artık o kadar Araplaştınız ki, Arap dinini kurtarmak için ne yapacağınızı, neyi tahrif edeceğinizi şaşırdınız...

Tüüüüh suratınıza sizin...

Sitelerde Paylaş

O kadar şaşırmışlar ki, Arap'ın dininin namusunu Türkler kurtarmış filan diyorlar.

Türkler; islamı ayakta tutmak için kılıçla savaşmasalardı; haşa islam yok olurdu. Demem o ki, Türkler, islama hizmet edenlerin liste başı.

:) :)

Muhammed'in Türklerden nefret ettiğine ve aşağıladığına dair hadisler vardı galiba.

Bu inançlı arkadaşlara onları da göstermek gerek...

Bir de bu arkadaşlara biraz antik kent gezmelerini tavsiye edelim, 7. yy da Arap istilası nedeniyle yerin yedi kat dibine (70 metreden fazla) kentler oyarak aylarca orada saklanmış Türklerin yüzlerce yıl nasıl direndiklerini kendileri görsün. İşin esas şaşırtıcı olanı, bunlar kitaplarda açıkça yazar, o antik kentleri tanıtan anlatan broşürlerde filan da geçer ama kimse üstünde durmaz, bir şey anlamaz...

Sitelerde Paylaş

Sen aynı tatlı su müslümanlarina benziyorsun onlar işine gelmeyen bölümleri kırpıyorlar tıpkı senin Türk milliyetçiliğine yakıştırmak için yaptığın gibi ama bunu istediğin kadar kırp imkanı yok. Önceden saçları örgülü kızıl almacı kızlar vardı şimdi ne var kapalı çarşaflı susturulmuș kızlar basit örnek sana senin gittiğin yol yol değil istersen adam gibi Türkçü foruma git islami düşünceleri olmayan adamlar dürüstler hiç yoktan sana nasıl davranıyorlar bir gör.

Asıl senin gittiğin yol yol değil arkadaşım. Çünki sen ne yoldan gittiğinden bir haber bir insansın. Ben ise ideolojimi iyi bilen, hangi yoldan gittiğimden haberdar olan bir insanım. Nitekm Türkçü forumlarda moderatörlük yapmışlığım, ve hayatım içinde de Türk ocakları ve Ülkü ocaklarında bulunmuşluğum vardır ki hala bulunmaktayım. Size Gökalp'ın sözlerini açık açık yazdım. Artık gerisini siz bilirsiniz.

Muhammed'in Türklerden nefret ettiğine ve aşağıladığına dair hadisler vardı galiba.

Bu inançlı arkadaşlara onları da göstermek gerek...

Hz. Muhammed'in Türklerle hiç karşılaşmadığını göz önünde bulundurursak bu hadislerin kaynağının Türklerle karşılaşmış ve onlardan devamlı olarak dayak yemiş, ve bunu kendisine yediremeyerek böyle hadisler yazmış olan arap ve fars soyundan olan kimseler olduğunu söyleyebiliriz.

Türkler; islamı ayakta tutmak için kılıçla savaşmasalardı; haşa islam yok olurdu. Demem o ki, Türkler, islama hizmet edenlerin liste başı. Diğer kavimler de var ama halleri ortada; Arap baharı diye ortalığı dağıtıyorlar. Bizi de yakında musalla taşına çıkaracaklar eğer kendimize gelmezsek. Rabbim, inşallah; milletimizin islamın kılıcı olmasını kıyamete kadar bahşeder.

Elbette öyle arkadaş. Şimdi ne yazık ki İslamdan bahsedildiğinde avrupalının aklında "arap" gibi bir algı oluşuyor. Ama vaktinde avrupada arabın sözünü eden yoktu. Türk olmayan, ama müslüman olan bir sürü halk için bile avrupalılar "Türk" tabirini kullanırlardı, bizim İslamla ne derecede bağdaşlaştırıldığımıza örnek olarak. Biz yıllar boyu İslam'ın bayraktarlığını yapmış bir milletiz. Amma velakin bundan elimize ne geçti, onu bilemeyeceğim. Hilafet elimizde olduğu halde diğer müslümanlardan sırtımıza hançer yedik, ve yemeye de devam ediyoruz. Demek ki artık İslam'ın bizim dünya ve bölge politikamızda pek bir yeri kalmadı. Ülkemizin de kuruluş felsefesi etnik kimliğimiz olan Türklük üzerinedir. İleriki siyasetimiz de bunun üzerinden olmalıdır. Çünki artık din bazında kurulan ülke, din bazında yapılan savaş, ve din bazında üretilen politikalar devrini aşalı çok oldu. Daha çok millileşme, daha çok Türkleşme zamanıdır.

Burada sen yazdıklarınla varsın. Ne olmak istediğin bizi ilgilendirmiyor. Yazdıklarına göre ne olduğun bizi ilgilendiriyor.

Türk milliyetlçisi olmak suç değil. Onun aşırı şeklini de benimsesen, bizi ilgilendirmez.

Bizim için önemli olan onunla ne yaptığındır.

Aslında eyleme yansımaması koşulu ile onunla ne yapmak istediğin de bizi ilgilendirmiyor.

Ama bir inancın sapık olup olmadığına her forumdaşın karar verme hakkını da kabul ediyoruz.

Her türlü özgür düşünceyi kabul ediyoruz yani.

Senin gibi görüşleri uçlarda olanlar diğerlerinden tepki alacaklardır. Onlara hazır ol..

Benim görüşümdümden haberi olmayan kimselerin tepkileri beni tedirgin etmez. Biz daha çok kendi içimizde yaptığımız tartışmalara önem veririz. Çünki ideolojimizi onlar ileri götürür. Bilgisiz olanın yaptığı eleştirlerin de şu ana dek yapıcı eleştiriler olmadığını gördüm.

Bu ünlü Tarihçi kitabında bizzat Türklerin kıyımla İslamlaştırıldığını uzun uzun anlatır

Güzel arkadaşım. Bana Türklerin İslama geçişinin kronolojisini verebilir misin? Bölgelere göre, Türk boyları hangi tarihlerde İslama geçişler yaptılar?

Mesela Türkistan'da İslamlaşma süreci kaç sene içinde ve kimler tarafından gerçekleştirildi?

Veyahut, eskiden mani dinine mensup olan Uygur Türkleri ve zamanında nestoryan hristiyanlığına mensup olan Kazak Cüzlerini oluşturan Türkler kimin ve neyin zoruyla müslüman oldular?

Türklerin müslüman olmasından bahsettiğimizde sadece Türkiye'deki Türkleri göz önünde bulunduramazsınız herhalde.

Sitelerde Paylaş

Bunu hakaret olarak alma bu bir tespit sen hastalıklı düşünceye sahipsin. Çünkü taraftarı olduğun görüşler tamamı ile birbirine zıt. Sen hem ırkçı olmaya çalışıp hemde dinimde elden gitmesin bari ırkçılığımı islama yontayım deyip bu hastalıklı ideolojiye sahip olmuşsun. Birde şunu söyleyeyim senin gibilerden bu ülkede çok var yalnız değilsin yani. Senin avatarın bile görüşlerinle ters gerçek atsizcilar islamdan sıyrılıp tamamen türk kafatasçısı olur yani nerenden tutarsak tutalım senden tutarsızlık akıyor.

Sana tavsiyem ya islami sitelere git islamı düzgün öğren ırkçılığı bırak (arap ırkçılığına başlarsın bir vesile) yada sözünün eri olan (tasvip etmiyorum ama sizin gibi yalandan ırkçı değiller islam saçmalığını üstünden atmışlar) çakma ırkçı olmayan Türk kafatasçılarının forumlarına git bir şeyler kap islamı bırak. Senin zihniyetine ancak bu tavsiyeleri yapabilirim.

Sitelerde Paylaş

Senin avam ağzından çıkan herhangi bir şeyi hakaret olarak algılamam mümkün değil. Nitekim ben kafamdan ideoloji uydurmuyorum. Fikirlerimi, vaktinin büyük Türkçü düşünürlerinden alıyor, ve o çizgide ilerliyorum.

Kişisel inançlarım beni ilgilendirir. Benimle tanrı arasında olan bir muhabbettir. Sen ancak "hem laik hem müslüman olunmazzz" dermiş gibi, "hem soycu hem müslüman olunmazzz" diye sayıklıyorsun.

Sayıklamalarının sebebini daha çözebilmiş değilim, ama büyük ihtimalle ne Türklük, ne de İslam hakkında bir bilgi sahibi olmadığından kaynaklandığını söyleyebilirim.

Laiklik soyculuğun özünde olan bir fikirdir. Çünki biz iş soya geldğinde insanları müslüman ya da tengrici, hristiyan ya da musevi olarak ayırmadık. Bizim için musevi olan Karay Türk'ü de birdir, Hristiyan olan Hakas'da.

Nitekim Cengiz Han'ın yasasında şöyle yazar ki; "Çingiz han, hiç bir dine mensup değildi, ve yobazlıktan uzaktı. Bir yolu diğer yol üzerinde tutmadı."

Biz de aynısını yapmaktayız. Nitekim, sen demek ki beni iyi anlayamadın, ya da ben kendimi iyi anlatamadım.

Senin avatarın bile görüşlerinle ters gerçek atsizcilar islamdan sıyrılıp tamamen türk kafatasçısı olur yani nerenden tutarsak tutalım senden tutarsızlık akıyor.

Atsızcılar arasında ne kadar zaman geçirdiğini sorsam? Ben "atsızcı" dediğiniz, Türkçü camia içinde yıllarımı geçirdim. İnternet sitelerinde moderatörlük yaptım, protestolarına katıldım. Bir kere de senin dediğin tarzda bir saçmalığa rastlamadım.

Doğru, biz Türk soycusuyuz, Türk ırkına mensup ve Türk ırkına önem veren insanlarız. Ama bunun insanların kişisel dini inançları ile alakasını anlayabilmiş değilim.

Biz Türkleri daha da bölmekle değil, birleştirmekle uğraşıyoruz. Ama anlaşılan, etrafa bizi bizden çok anlatan avam ağızlı insanlar var.

Sana tavsiyem ya islami sitelere git islamı düzgün öğren ırkçılığı bırak (arap ırkçılığına başlarsın bir vesile) yada sözünün eri olan (tasvip etmiyorum ama sizin gibi yalandan ırkçı değiller islam saçmalığını üstünden atmışlar) çakma ırkçı olmayan Türk kafatasçılarının forumlarına git bir şeyler kap islamı bırak. Senin zihniyetine ancak bu tavsiyeleri yapabilirim.

Benim sana tavsiyem ise şu. Avamlığ bırak, ve sen git bir Türkçü siteye üye ol, ve sor bakalım. Bir Türkçü İslam dinine mensup olabilir mi diye. Sana gelecek cevaplar içinde şu vardır. "Git oku öğren, öyle gel.

Ben bu zamana kadar internette en büyük Türkçü site olan turkcuturanci.com'da Başkurtluk yaptım. Türkçü sözlükte de takılırdım. Onun dışında Türk ocakları, ülkü ocakları içinde bulunmuşluğum oldu. Türkçü camiadan, ve onun biraz sulandırılmış hali olan Türk-İslamcılardan tanıdığım çok oldu, tartışmalara da girdim, yeri geldi insanlarla darıldık, yeri geldi barıştık. Ama sonunda şunu anladım. Senin gibi böyle saftirik ayrıntılara takılırsak, bir yere varamayacağız. "Türkçüden müslüman olmaz" diyenleri de görmedik değil. Ama bunlar genellikle toy, daha pek bilgisi olmayan, ve Tek parti döneminin tarih anlayışı ile yoğrulmuş gençlerdi. Bazıları bunu mezhepçilik kisvesi altında yapıyordu.

Her türlüsünü gördük ve şahit olduk. Yani anlayacağın, benim senin gibilerden tavsiyeye ihtiyacım yok. Hakaret olarak alma.

Sitelerde Paylaş

YA ARKADASLAR SIZ NEYIN KAFASINI YASIYORSUNUZ . TURKUM DIYEN LERIN HANGI BIRI MUSLUMAN . MUSLUMANIM DIYENLERIN HANGI BIRI GERCEK ISLAMIN SARTLARI VARDIR NAMAZ ORUC ZEKAT HAC KELIMEYI SAHADET . SORSAN ADAMLARA HACA GITTINMI COK AZI GITMISDIR ODA NEYIN PARASIYLE GITTIKLERI BELLI DEGIL . NAMAZ DESEN FARZ OLAN BIRSEY HANGI BIRI BES VAKIT KILIYOR COK AZ . ORUC DESEN ORUCLU HALDE AGIZLARINDAN SALYAN AKIYOR . ZEKAT DESEN VERIYORUM DERLER AMA ZEKAT UC KURUS DILENCIYE PARA VERMEK DEGILDIR . EGER ZEKATINI VEREN BIR MUSLUMAN TOPLUM OLMUS OLSAYDI TURKLER TURKIYEDE NE COK FAKIR INSAN OLURDU NEDE COK ZENGIN . SAHADET DESEN O AGIZLA YAPILAN BIRSEY ONU YAPMAK EN KOLAYI :)

Sitelerde Paylaş

YA ARKADASLAR SIZ NEYIN KAFASINI YASIYORSUNUZ . TURKUM DIYEN LERIN HANGI BIRI MUSLUMAN . MUSLUMANIM DIYENLERIN HANGI BIRI GERCEK ISLAMIN SARTLARI VARDIR NAMAZ ORUC ZEKAT HAC KELIMEYI SAHADET . SORSAN ADAMLARA HACA GITTINMI COK AZI GITMISDIR ODA NEYIN PARASIYLE GITTIKLERI BELLI DEGIL . NAMAZ DESEN FARZ OLAN BIRSEY HANGI BIRI BES VAKIT KILIYOR COK AZ . ORUC DESEN ORUCLU HALDE AGIZLARINDAN SALYAN AKIYOR . ZEKAT DESEN VERIYORUM DERLER AMA ZEKAT UC KURUS DILENCIYE PARA VERMEK DEGILDIR . EGER ZEKATINI VEREN BIR MUSLUMAN TOPLUM OLMUS OLSAYDI TURKLER TURKIYEDE NE COK FAKIR INSAN OLURDU NEDE COK ZENGIN . SAHADET DESEN O AGIZLA YAPILAN BIRSEY ONU YAPMAK EN KOLAYI :)

Pardon, sen neyin kafasını yaşıyorsun onu anlamış değilim.Lafını anlatırken adam gibi normal yazıp, notkalama işareti kullanacağına, bağırırmışçasına caps-lock kullanmana da anlam verebilmiş değilim.

Her neyse. Demişsiniz ki, "Türk'üm diyenlerin hangi biri müslüman". Siz haşa, Allah mısınız da bunu bileceksiniz? Peygamber efendimiz, katıldığı savaşlardan birinde bir müslümanın müşriklerden birini yere serdiğini görmüş. Tam kılıcını kaldırmış, müşriği öldürecekmiş ki, adam kelime-i şehadet getirmiş. Ama bu müslüman onu yine de öldürmüş. Peygamber efendimiz bu adamı azarlamış. Niye öldürdün diye. O da kendini "ama o ölümden kurtulmak için müslüman oldu" diye savunmuş. Peygamber efendimiz ise "Sen o adamın kalbini mi okuyorsun" demiş.

Nitekim durum budur.

Müslümanım diyenlerden hangi biri gerçek demiştiniz, size cevap üstte. Bizim için kelime-i şehadet getiren her kimse müslümandır.

Şirke girip, başka bir dine geçmediği, veyahut İslamı yalanlamadığı sürece, müslümandır.

Bunda hacca gittin mi, diye bir soru soranlara, hac kime farz derler. O kadar biliyorsunuz İslam'ın şartlarını, o zaman bana haccın kime farz olduğunu da anlatın.

Geçtim. Namaz farzdır, günde beş vakit. Ama kılmayan kimse dinden çıkmaz. Nitekim günahkar olur. Farzı yerine getirmemenin günahı büyüktür. O da cefasını öbür tarafta çeker. Ama dinden çıkmaz.

Oruç dedik. Oruçlu halde ağzından salya akması, o adamın sahurda bol su içtiği ve lifli yediği anlamına gelebilir. Nitekim orucun mantığı size eziyet çektirmek değil, sizin kendi nefsinizi terbiye etmenizdir. Bunu da anlayamayana duyrulur.

Zekat desen. Zekat bugün toplanması da, verilmesi de zor olan bir şeydir. Sonuçta zekatın eskiden devletçe toplanıp gerekli yerlere aktarıldığı bir dönemden, bugün devlete verilen vergiye geldik. Bugün çalışıp vergi ödeyenler, zaten kendi çaplarında zekatı vermektedirler. Onun dışında "zekat" bir ibadet olarak verildiğinde ise farklıdır. Binbir kaidesi vardır. Kime verileceği, ne şartlar altında verileceği hepsi kaidelerle belirlenmiştir. Ne yazık ki ülkemizde bu kaideler de pek bilinmiyor.

Şehadet desen dediniz, şehadet İslam'ın kapısıdır. Küçümsemek de aptallıktır.

Sitelerde Paylaş

İslamı bilmeden islamı ağzına alıp ahkam kesenlerden olmuşsun. Önce ağzını çalkala, dişini fırçala.

Sana öğretildiği gibi islamın şartı 5 değil; imanın şartı 6 değil. Bunu, bir bilen olarak söylüyorum. Neden dersen; kopyala yapıştırma yapmak istemiyorum, şu bağlantıyı tıkla; neden islamın şartı 5 değil, neden imanın şartı 6 değil; öğrenirsin.

Tıklayınız:

http://kurtaricisizs...rt-6-degil.html

tarihinde KHF-232 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Pes doğrusu cahil cesareti bu olsa gerek. Kaynağın yok bir şeyin yok bulmuşsun Türklerin müslüman olmasına ait bir teori inanmakla yetinmemişsin kötü körüne bağlanmış bir de savunuyorsun. Argümana da bak hele Türkler gibi büyük bir millete nasıl kılıç zoruyla bir şeyi kabul ettirebilirsin. Cahillik, yobazlık, ırkçılık akıyor sözlerinden. İşin daha da vahim yanı sen tarih de bilmiyorsun.

Bize de çocukken, Türklerle müslümanların inançları çok benziyordu ve bunun üzerine Türkler dedi ki "aa aynı bizim gibi bunlarda e hadi ne duruyoruz kitle halinde müslüman olalım." Ve işte böylece müslümanlığa geçtiler diye öğretilirdi. Ama seninki daha güzelmiş.

Sitelerde Paylaş

NASIL MÜSLÜMAN OLMUŞUZ-VEYA EDİLMİŞİZ.

Aşağıdaki bilgilerin tamamı İslami kaynaklardan, Taberi ve Zekeriya Kitapçı gibi İslami tarihçi ve yazarlardan alınarak düzenlenmiştir.

Türklerin kılıç zoruyla Müslümanlaştırılmaları ile ilgili 670’li tarihlere dayanan bilgiler maalesef okullarda bizlere hiçbir zaman verilmemiş, verilen bilgiler ise, Türklerin Müslümanlığa geçişleri kendi istekleri ile olmuş gibi gösterilerek, 740’lara kadar ki tarih atlanarak verilmiştir.

İslam''ın Türklere zorla kabul ettirilmeleri ile ilgili 670’lerden başlayarak 740’lara kadar uzanan tarihin bize okullarda anlatılmamasının nedenlerini, bu kısa tarihi ögrenince biraz daha anlamak mümkün olabilecektir.

Şimdi, bu atlanan 70 senelik tarihe bir göz atalım

TARİHİN EN AŞAĞILIK SOYKIRIMLARINDAN BİRİ - TALKAN KATLİAMI

Buhara’da olanlar diğer Türk Beyliklerinde de etkilerini gösterir

Aynı şeylerin kendi başlarına geleceğinden korkmaktadırlar

Sogd meliki Neyzek Tarhan şehrinin yıkıma uğramaması için Kuteybe ile anlaşmak zorunda kalır

Bu anlaşmaya göre Tarhan haraç verecek ve tarafsız kalacaktır

Ancak bu tarafsız kalmalar ve Türklerin birleşememeleri Arapların işlerini kolaylaştırmış ve Türk beyliklerini istedikleri gibi istila edip talan etmişlerdir

İlk olarak saldırıya uğrayan Kibac Hatun’a diğer beyliklerden yardım gelmeyince, o yardımı esirgeyenler aynı akibete uğramışlardır

Bu olaylarda Türklerin belli bir şekilde organize olamamaları da onların Araplar tarafından istila edilmelerini kolaylaştırmıştır

Neyzek Tarhan daha sonra Kuteybe ile yaptiğı anlaşmada hatalı olduğunu ve bu anlaşmanın kendisine hiçbir güvence getirmeyeceği gibi diğer Türk Beylerine de ihanet etmiş olacağını anlar

Tohoristan’a dönerek bütün Türk Beyliklerine birer mektup yazar ve onları ortak bir direnişe girmeleri için uyarmaya çalisir

Ilk olumlu yanıt Talkan meliki Sehrek’den gelir

Tarhan’ın planlarını ögrenen Kuteybe, buna karşilık Belh şehrinde hazırlık yaparak, baharda büyük bir ordu ile Talkan şehrine doğru yürür

O ana kadar bir direniş hazırlığı yapamayan Talkan şehri meliki Sehrek, Kuteybe’nin gelişinden önce şehri terkeder

Şehre hiç savaşmadan giren Kuteybe’nin adamları şehirde eli kılıç tutabilen nekadar erkek varsa hepsini kılıçtan geçirirler

Bu katliam o zamana kadar yapılanların en büyüğüdür

Kuteybe bu katliamı diğer beyliklere ibret olması için yapar

Kuteybe’nin askerleri öldürebildikleri kadar öldürürler, geri kalanları da, Talkan yolu üzerindeki ağaçlara asarlar

Bu yolun 4 fersah ( 24 Km.) mesafelik bölümü Türklerin ağaçlara asılan cesetleri ile doludur

Talkan katliamı tarihe, Arapların o güne kadar yaptıkları katliamların en büyüğü olarak geçmiştir

Halk, Müslüman Araplarla savaşmadığı halde, Kuteybe ve askerleri sırf diğerlerine örnek olsun diye 40.000 kadar kişiyi kılıçtan geçirmiş, ağaçlara asmıştır

bütün bunlar hep İslam adına yapılmıştır

Kuteybe, Talkan katliamından sonra Suman’a girer

erkeklerin pek çogunu öldürterek, kadınlarını ve kızlarını cariye olarak alıkoyar

Daha sonra Kes ve Nesef’de aynı şeyleri yapar

Erkekler öldürülür, Türk kadın ve kızları utanç verici bir şekilde Araplara cariye olurlar

Daha sonra Faryab’a yönelir ve Faryab’ın teslim olmasını ister

Faryab halkı başlarına gelecekleri bildiklerinden teslim olmaya yanaşmazlar

Erkekleri dövüşerek ölürler

Bütün şehir yakılır

Araplar bu şehre yakılmış şehir anlamında Muhtereka derler

Kuteybe, Faryab’dan sonra, Tarhan’ın çekildigi kale Bazgis’i kuşatır

2 ay süreyle devamlı olarak buraya saldırır fakat bir sonuç elde edemez

Bu arada kış yaklaşir

Kuteybe’nin kışın savaşacak gücü yoktur ancak, kale içindeki Türklerin de yiyecekleri bitmiştir

Her iki tarafta savaşin kendileri için kaybedildiğini düşünür

Kuteybe son olarak bir hileye baş vurur

Tarhan’ın yanına Muhammed bin Selim adındaki adamını gönderir

Muhammed ibni Selim Tarhan’ın teslim olması durumunda kendisine hiç bir şekilde zarar gelmeyeceği güvencesini verir

Kalenin açlık içinde olmasından dolayı Tarhan’ın Kuteybe’nin teklifini kabul etmesinden başka yapılacak bir şeyi yoktur

Komutanları ile görüşüp teklifi kabul ederler

Silahlarını teslim ederek kaleden çikarlar

Tarhan kaleden çikar çikmaz yakalanır, etrafı hendek açılmış bir çadirda zincire vurulur

Kuteybe bu arada Tarhan’ı hemen öldürmez

Haccac’a haber göndererek ne yapacağını sorar

Haccac Tarhan için, “ O bir Müslüman düşmanıdır hiç aman vermeden öldür” der

Kuteybe önce Tarhan’ın iki oğlunu, Tarhan’ın ve toplanan halkın gözü önünde öldürtür

Arkasindan 700 kadar Türk savaşçisının başlarını gene Tarhan’ın ve halkın gözü önünde kestirir

Tarhan’ı da bizzat kendisi öldürür

Bütün kesilen başlar Haccac’a gönderilir.

Tarhan’ın öldürülmesinden sonra, Kuteybe, Aral Gölü’nün altında bulunan Harzem bölgesine yürür

Harzem’de Caygan ile Havarizat arasında taht kavgası vardır

Kuteybe Caygan’la işbirliği yapar

Önce Havarizat ile etrafındakileri öldürtür

Arkasindan Camhud melikini yenerek 4000 civarında esir alırlar

Ancak, daha sonra bunlar Kuteybe’nin emri üzerine öldürülürler

Bu olay, Ziya Kitapçı'nın, İslam Tarihi ve Türkler adlı kitabında aynen şöyle anlatılır ;

Bu harblerden birinde, et-Taberi''nin bütün tafsilatı ile anlattığına göre, bir defasında Abdurrahman b.Müslim, Kuteybe''ye, 4000 esirle gelmişti.

Kuteybe, Abdurrahman''ın böyle kalabalık Türk esirleri ile geldiğini görünce hemen tahtının çikarilmasini ve bir meydana kurulmasını istedi.

Tahtının üzerine mağruru bir eda ile oturan Kuteybe, bu Türk esirlerinden bin tanesini sağına, bin tanesini soluna, bin tanesini arkasına ve bin tanesinide önüne dizilmelerini söylemiş ve sonrada Arap askerlerine dönerek yalın kılıç bu Türklerin kafalarının koparılmasını emretmiştir.

Cebbar, zorba, insafsız Arap komutanının etrafının bir anda bu Türklerin kafa kol ve gövdeleri ile bir kan gölü haline geldiğinden hiç kimsenin şüphesi olmamalıdır.

Bu harblerde öldürülen Türklerin haddi hesabı yoktu.

Nitekim bu vahşetten adeta gururlanan bir Arap şairi Kaah el-Aşkari şöyle haykırmıştır,

”Kazah ve Facfac önlerinde korkudan birbirlerine sarılmış zavallı Türkleri öldürdügünüz geceleri hele bir hatırlayınız.

Herkesi kılıçtan geçirdiniz.

Sadece ata dahi binmeyecek yaşta küçük çocuklar kaldı.

Binenlerde o hırçın atların sırtında sanki bir yük gibiydiler.”

Harzem’de ayaklanan halk, Kuteybe ile işbirliği yaptığı için Caygan’ı öldürür

Bunun üzerine, Kuteybe bütün Harzem’i yakıp yıkar, halkı kılıçtan geçirir

Harzemli ünlü Türk bilgini, Biruni Harzem’deki uygarlığın yok edilişini şu şekilde anlatır

“Kuteybe, her çareye baş vurarak Harzemlilerin yazılı dilini bilenleri, geleneklerini koruyanlarını, bütün bilginleri öldürttü, böylece herşey karanlıklara gömüldü

İslam Harzemlilerin içinde girerken, onların tarihi hakkında bilinenleri artık ögrenme olanağı bırakmadıHarzem’i yıktıktan sonra Kuteybe, Semerkant üzerine yürür

Semerkant meliki Gurek üzerine gelen Müslümanlara karşi diğer Türk Beyliklerinden yardım ister

Taşkent ve Fergane’den yardım gönderir, fakat gelen birlikler yolda Kuteybe’nin askerleri tarafından pusuya düşürülerek yok edilirler

Semerkant, kuşatılır

Araplar mancınık ateşi ile saldırırlar

Daha fazla dayanamayacağını anlayan Gurek, Kuteybe ile anlaşmak zorunda kalır

Bu anlaşmaya göre,

1.Semerkant Araplara her sene 2.200.000 altın ödeyecektir

2.Bir defaya mahsus olmak üzere 30.000 Türk gencini esir olarak verecektir

3.Şehirde Cami yapılacaktır

4.Şehirde eli silah tutan kimse dolaşmayacaktır

5.Tapınak ve putlardaki tüm mücevherler Kuteybe’ye teslim edilecektir

Daha sonra Kuteybe, altından yapılan putları erittirerek alır ve Merv’e geri döner

Dönerken kardeşi Abdurrahman bin Muslim’i Semerkant’ın başina vali olarak bırakır

Kuteybe’nin Merv’e dönüşünden sonra, Türkler kendi aralarında işgalci Müslümanlara karşi bir direniş birliği kurarlar

Zaman zaman Ceyhun ırmağını geçerek Araplara pusu kurar ve ciddi zararlar verirler

Haccac Kuteybe’ye Taşkent ve Fergana’yi işgal etmesi talimatını verir

Kuteybe Taşkent’e gider fakat başarılı olamaz

Bu arada Haccac ölür.

Halife Velid, Kuteybe’ye Türklere karşi savaşları devam ettirmesini söyler

Kuteybe bu sefer Kasgar’a doğru yola çikar

Tam Kasgar’ı kuşatacakken Halife Velid ölür, yerine Süleyman ibni Abdülmelik halife olur

Bu yeni Halife ile arası hiç iyi olmayan Kuteybe Kasgar seferini yarıda bırakarak ona karşi ayaklanır, ancak kendi komutanları tarafından 11 yakını ile birlikte 716 senesinde kafası kesilerek öldürülür

Çünkü Kuteybe’nin komutanları Halifeye karşi gelmek istememişlerdir

Taberi AnlatımlarıAşağıdaki pasajlar doğrudan Taberinin anlatımından alınmıştır.

Tarih-i Taberi / Cilt 3/(Syf-343)

Her kim Türk’lerden baş getirirse yüz dirhem vereceğim.

İmdi müslümanlar bir bir Türk’lerin başinı kesip getirip 100 dirhemi aldılar.

Ve Türk’leri dağıtıp hesapsız kırdılar ve mübaleğa ile mal ve ganimet alıp yine dönüp Merv’e geldiler.

Yaz gelince Kuteybe Horasan şehirlerine nameler gönderip asker topladı.

Sonra göçüp Talkan’a vardı.

Şehrek ki Talkan meliki idi.

Neyzekle müttefik idi.

Kuteybe’nin geldiğini işitince kaçtı.

Kuteybe Talkan’a girdiği vakit hükmetti ki ahalisini kılıçtan geçireler.

Ne kadar kırabilirlerse kıralar.

Bunun üzerine Kuteybe’nin askeri orada hesapsız adam öldürdü.

Rivayet ederler ki 4 fersenk yol iki taraftan muttasıl ceviz ağacı dallarına adamlar asılmış idi.

Oradan göçtü.

Mervalarüd’e kondu.

Oradaki melik kaçtı.

Kuteybe onun da iki oğlunu tuttukta kalan şehrin beyleri itaat edip istikbale geldiler.(Syf-344)

Kuteybe dedi:

- Vallahi eğer benim ömrümden üç söz söyleyecek kadar zaman kalmış olsa bunu derim ki (Uktülühü uktülühü uktülühü).( Hepsini öldürün, hepsini öldürün, hepsini öldürün )

Bunun üzerine Neyzek’i ve iki kardeşi oğulları ki biri Sol ve biri Osman’dır.

Ve yine o kendisi ile mahsur olanların hepsini öldürdüler.

hepsi 700 adam idi.

Buyurdu başlarını kesip Haccac’a gönderdiler.(Syf-347)

Kuteybe deve palanı demek olur.(Syf-351)

Bu 70 yıl süren Türk-arap savaşlarının en önemli noktaları ve sonuçları ;

1- 100.000'in üstünde Türk katledilmiştir.

2- 50.000'in üstünde Türk genci köle ve cariye yapılmıştır.

3- Şehirler yağmalanmış , ganimet diye halkın herşeyi talan edilmiştir.

4- Tüm zenginlikler , tarihi eserler yokedilmiş , yakılmış , yıkılmıştır.

5- Dünyanın en büyük katliamlarından biri olan "Talkan Katliamında" 40.000 Türkün kesilerek

24 km yol boyunca ağaçlarda sallandırılmıştır.( Tarihte örnegi çok azdır.)

6- Aynı şekilde "Curcan Katliamında da esir alınan 40.000 Türk'ün nehir kenarında kafalarıkesilmiş , nehrin suyu kıpkızıl olmuş , cesetler yine ağaçlarda sallandırılmıştır.

7- "Teslim olursanız canınız bağışlanacak" sözü hiç bir zaman yerine getirilmemiş"Şeriat söz tanımaz" denilerek kadın-erkek kılıçtan geçirilmiştir.

8- Araplar tarihte yaşadıkları bu en büyük yağma ve talandan çok büyük servet elde etmişlerdir.

9- Türkler böyle bir vahşet ve mezalimi Çinlilerden dahi görmemişlerdir.

10-Bu tarihi gerçekler "islam etkilenmesin" düşüncesiyle gizlenmekte , bahsedilmemektedir.

Türkçü siyasetçiler dahi konuyu geçiştirmektedir.

Bundan da Araplar nasiplenmektedir

Turker Ozdogan

Professor of Ceramics

Department of Fine Arts and Art History

The George Washington University --

Sitelerde Paylaş

İslamın güzellikle yayılmadığını bu gün bile varolan islami yobazlıkla kolayca analiz edebilir insanlar ama ne hikmetse islam çiçek kelebek dini görülüyor varolan çağdışılığına rağmen. Arapların tek başarısı yobazlık, yobazlıkları çivi gibi insanların gözüne sokulsada görmek istemeyen göremiyor, çivi kör ediyor haliyle, tam manasıyla trajik..

Sitelerde Paylaş

NASIL MÜSLÜMAN OLMUŞUZ-VEYA EDİLMİŞİZ.

Turker Ozdogan

Professor of Ceramics

Department of Fine Arts and Art History

The George Washington University --

Hacı bey,

Size yakışmadı.

Zekeriya Kitapçı'yı referans gösterip Türker Özdoğan gibi tarihi saptıran sinsi birinin yazısını yapıştırmışsınız. Sağ gösterip sol vurmuşsunuz. Peki; Zekeriya Kitapçı'nın bir yazısını kırpmadan verin ona itibar edeceğim. Yoksa seramik profesörünün yazısı bana vız gelir.

Sitelerde Paylaş

Türkler'in kılıç zoruyla Müslüman oldukları fikri yanlış.Fakat Araplar tarafından kılıçtan geçirildikleri doğru.Halife Osman döneminde başlayan Türk-Arap savaşları Emeviler döneminde de devam etti.Emeviler Buhara,Beyket ve Semerkant gibi Türk şehirlerini yıkıp toplu katliamlar yaptılar ve asla Türkler'in Müslüman olmasını istemediler.Çünkü İslâm hukukuna göre Müslüman bir devletten vergi almak yasaktı.

Talas Savaş'ı sonucunda Arap-Emevi Devleti'nin yıkılmasıyla beraber Türkler İslamiyetle tanıştı.

Yani olayın mektupla,müjdeyle bir ilgisi yok.Bu hikayeler tamamen Türk-İslâm Tarini çarpıtan Arapçı hayalperestlerin ürünü.

Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...

Kılıç zoruyla olsaydık bu kadar bağlanamazdık zaten.

Asıl mecburiyetten müslüman olanlar emevilerdir.

O kadar bağlandıkki haremlik selamlık uygularız kurana uyup..

hatta halk oyunları oynamayız..

Müzik günah diye Düğün bile yapmaz türk milleti..

Osmanlı sırf kuranda yazıyor diye cariye almaya devam etmiş bağlılıktan

Sitelerde Paylaş

Türkler şu şekilde müslüman oldu:

Hz. Muhammed zamanında kabeyi koruyan bir aile vardı. Bu aile Türktü. Kabe ve çevresi tamamen müslümanların kontrolüne geçince,

Hz. Muhammed, Hz Ali'ye kabenin anahtarlarını getirmesini ister.

Hz. Ali, anahtar sahibi Türk olan kişinin yanına gider ve anahtarı ister.

Anahtar sahibi, anahtarı vermekte direnir ve der ki; biz nesillerdir buraları temizler, bakımını yapar, pisliklerden arındırırız ve gözümüz gibi bakarız.

Hz. Ali tekrar peygamberimize döner, durumu anlatır. Hz. Muhammed anahtarı zorla almasını emreder. Hz. Ali gider, zorla alır ve Hz. Muhammede teslim eder.

Hz. Muhammed der ki; bu kabe anahtarı ve kabenin korunması bundan sonra işin ehline verilecek der ve anahtarı tekrar Hz. Aliye vererek, tekrar o zorla aldığı adama geri vermesini iletir. Hz. Ali de gider anahtarı tekrar adama verir.

Sonuç: Kabenin(islamın) korunmasında Hz. Muhammed, gizli manada milletimize önemli görev verildiğini ilan etmiş olur. Hem korunması açısından Hz. Ali'yi de ek olarak ehil kişi seçmiştir.

İşte Türklerin müslüman olması taa Hz. Muhammed zamanına dayanır. Bu olay gerçektir; ister inan, ister inanma.

Gizli bilgileri yavaş yavaş açıklayacağız Biiznillah !!

Türkler asla kılıç zoruyla müslüman olmamıştır.

Orta Asya nereee, Arabistan nere... Olmaz ya, bir Türk aile olsa bile, Kabe gibi altın yumurtlayan tavuğu bir Türk'ün bakımına kim bırakır. Açlık korkusuyla kızlarını diri diri gömen Araplar varken...

Her kıssanın bir mesajı vardır. Bu kıssanın mesajı da, Muhammed'in zorbalığını göstermek olmalı...

Olaya, anahtarı elinden zorla alınıp da, sonra geri verilenTürk açısından bakarsak, Muhammed için "Bu adamın aklından zoru var" dediği kesin gibi...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...