Jump to content

Kuran evrimi destekliyor !

Recommended Posts

• İleti 70
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Müslüman inanclilar her seyin kuranda yazdigini söylemekteler. Eger bir gün allahin olmadigini anlarlarsa "allahin olmadigi kuranda yaziyordu" diyebilirler ve sasmamak lazim diye düsünüyorum.... Derler mi derler her türlü esneklige sahipler. :)

tarihinde cigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

meleklerin bozgunculuk çıkaracak insanı bilemesi de destekliyor olduğunu gösterir mi acaba?

melekler nerden biliyordu bozgunculuk çıkaracak birisini? bir önceki tür olabilir mi?

Bakara 30: Ve Rabbin meleklere: “Muhakkak ki Ben yeryüzünde bir halife kılacağım.” demişti. (Melekler de): “Orada fesat çıkaracak ve kan dökecek birisini mi yaratacaksın? Biz Seni, hamd ile tesbih ve seni takdis ediyoruz.” dediler. (Rabbin de): “Muhakkak ki ben, sizin bilmediklerinizi bilirim.” buyurdu.

Senin dediğini melekler söylüyor, Allah değil ! Ama Rabbimiz de Muhakkak ki ben, sizin bilmediklerinizi bilirim. diyor.

Sitelerde Paylaş

Ama yinede kapısından içeri giremiyorsun değil mi?

Birincil nazarla bak daha sonra sorularının cevapları da çözülür..

Samimiyet ve niyet varsa iş hallolur..

Zaten içindeydim şuursuz insan. Birincil nazarla bakmanın ne demek olduğunu biliyorum. Saçmalıyorsun. Seni muhatap almıyorum. Sen de beni alma.

Sitelerde Paylaş

Bu ayetlerden bunları nasıl çıkardın hayret ettim doğrusu :)

Gerçekten çok tutarsız şeyler yazmışsın ayrıca o ayetlerin içine kendi parantezlerini eklemene çok güldüm :D

Mealleri yazan ben değilim, doğrudan mealcilerden aldım.

Ayetleri de ben uydurmadım. Kuran'da ne varsa onu aldım.

Kafadan ayet uydurmuyoruz burada.

1400 yıldır yerinde keşfedilmesini bekleyen ayetleri bir bir döküyoruz, daha ne istiyorsun. Bedava Kuran dersi alıyorsun.

Sitelerde Paylaş

birincisi aptal bir ayetle bakın evrime destek çıkıyor denilmez ama yine de diyin. zavallı halinize gülüyorum evrime kuranla birleştirmek için yaptığınız rezillikler :D

Ayetlere dayanarak diyoruz ki;

Allah dilerse

* Yavaş yavaş evrimleştirir

* Aniden evrimleştirir(veya değiştirir)

* Yoktan var eder

* İsterse hiç evrimleştirmez, kıyamete kadar aynen kalır (örn; Bazı değişmeyen tek hücreli canlılara bakınız)

Takdir Allah'ındır. Dilediğini yapar. Sizin keşfettiğiniz her şey Allah'ın dilemesi/istemesiyle olmuştur.

tarihinde KHF-232 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kuran evrenden bahsetmez, Kuranda sadece alemler gecer, yani o donemde bilinen diger ulkeler, krallikla, imparatorluklar di bu alemler, ayrica insanlik alemi, hayvan alemi vs. Yoksa bildigimiz evren degildi.

Kuranda ve diger din kitaplarinda dunya duz ve merkezde olarak tanitilir.

Bu hezeyanlarla seni nasıl dinden çıkarmış...

Bu yanlışlara doğru diye bakarsanız olacağı bu demek ki..

Sitelerde Paylaş

Kuran evrenden bahsetmez, Kuranda sadece alemler gecer, yani o donemde bilinen diger ulkeler, krallikla, imparatorluklar di bu alemler, ayrica insanlik alemi, hayvan alemi vs. Yoksa bildigimiz evren degildi.

Kuranda ve diger din kitaplarinda dunya duz ve merkezde olarak tanitilir.

Kuran, coğrafya, topoğrafya kitabı değil; bir anlayabilsen !

Sitelerde Paylaş

Kur'an Allahın kitabı

Kainatta Allah ın yaratması.

Neden evrenden bahsetmesin..

Bunlar şöyle bir şey bekliyorlardı her halde; Allah cilt cilt kitap gönderecek:

1. Anatomi kitabı

2. Astronomi kitabı

3. Zooloji kitabı

4. Geometri kitabı

.

.

Allah bunların hiç birini göndermemiş. Ne yapmış peki???

İnsana akıl ve irade vermiş. Bedavaya kitap göndermemiş, akıl ve irade vermiş ki; bu akıl ve iradeyi kullanalım da gerçekleri biz keşfedelim.

Sitelerde Paylaş

Bunlar şöyle bir şey bekliyorlardı her halde; Allah cilt cilt kitap gönderecek:

1. Anatomi kitabı

2. Astronomi kitabı

3. Zooloji kitabı

4. Geometri kitabı

.

.

Allah bunların hiç birini göndermemiş. Ne yapmış peki???

İnsana akıl ve irade vermiş. Bedavaya kitap göndermemiş, akıl ve irade vermiş ki; bu akıl ve iradeyi kullanalım da gerçekleri biz keşfedelim.

Evet niye göndermedi? İnsan aklına saygısı olan allah miras, kadın paylaşımı ve kölelik konularından ve sıkıcı basmakalıp cümleler yerine doğru düzgün bilgiler gönderseydi.

Sitelerde Paylaş

İnsanlardaki nufus cüzdanı, kütüklerin ispatıdır..

İnsan kafasındaki akıl da külli bir aklın ispatıdır...

Külli aklı anlamak ancak insanın aklıyla olur....

Külli aklın yanında insan aklı sadece nokta kadardır...

Nokta kadar aklımızı evrene mühendis mi sanalım şimdi yaniii?

Sitelerde Paylaş

Evet niye göndermedi? İnsan aklına saygısı olan allah miras, kadın paylaşımı ve kölelik konularından ve sıkıcı basmakalıp cümleler yerine doğru düzgün bilgiler gönderseydi.

Cuvcuv,

Malesef, mealciler uygun çeviri yapamamışlar bazı yerlerde. Örnek vereyim:

Yanlış: "Köle"

Doğrusu: "Savaş esiri"

Yanlış: "Cariye(veya afedersiniz seks kölesi)"

Doğrusu: "Hizmetçi / Yardımcı bayan"

Mealciler yanlış yaptıkları açıklamaları, düzeltirlerse; Kuran gerçekliği açığa çıkacaktır.

Onun için, Kuran konusunda odaklanmanı öneririm.

tarihinde KHF-232 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...