Jump to content

kanıtlamaya çağırıyorum

Recommended Posts

• İleti 59
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Birşeyin patlaması için var olması gerekir.

Bunu neye dayanarak söylediniz?

"Madde yoktan varolmaz, varken yok olmaz" yasasına dayanarak mı?

Halbuki Big-Bang diyorki; "Madde, enerji ve zaman planck anında ortaya çıkmıştır."

Bilim; madde, enerji ve zamanın kaynağı konusunda "Madde yoktan varolmaz, varken yok olmaz" yasasına dayanarak "X" ten oluşmuştur demiyor. Çünki "Madde yoktan varolmaz, varken yok olmaz" yasası bir kabuldür, ve sadece bugünki 4 temel kuvvetin ayrık olduğu uzayda anlamlıdır. Uzayın ve temel kuvvetlerin olmadığı bir ortamda fizik yasalarının çalışıp çalışmayacağı konusunda ön görüde bulunulamaz.

Kısaca senin "Madde,enerji ve zaman bir X in genişleme başlaması ile olumuştur." demen ilen benim "Madde, enerji ve zaman yoktan varolmuştur" demem arasında bilimsellik değeri açısından zerre kadar bir fark yok! Dolayısı ile Big-Bang ile yaratyılış çokda güzel örtüşüyor.!

tarihinde AteshBey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bunu neye dayanarak söylediniz?

"Madde yoktan varolmaz, varken yok olmaz" yasasına dayanarak mı?

Halbuki Big-Bang diyorki; "Madde, enerji ve zaman planck anında ortaya çıkmıştır."

Big bang teorisini klasik deist bakış açısıyla kıvırmışsın. Yok öyle birşey. Big bangde singularity şu zaman içinde şöyle ortaya çıkmıştır falan demiyor. Size binlerce yıllık bir geleneği sunayım:

HADİ ORADAN

Sitelerde Paylaş
Big bang teorisini klasik deist bakış açısıyla kıvırmışsın. Yok öyle birşey. Big bangde singularity şu zaman içinde şöyle ortaya çıkmıştır falan demiyor. Size binlerce yıllık bir geleneği sunayım:

HADİ ORADAN

Bu ne demek şimdi?

Bir kere Singülarite bile kanıtlı bir terim değil.

Öyle olduğu düşünülüyor o kadar.

Singülaritenin doğası hakkında bile hiç bir bilgi yok!

Ayrıca benim söylediklerim ile singülaritenin ne alakası var?

Ayrıca sigülariteyi bi tanımlasan bana, içeriğinden biraz bahsetsene...

Sitelerde Paylaş
Bu ne demek şimdi?

Bir kere Singülarite bile kanıtlı bir terim değil.

Öyle olduğu düşünülüyor o kadar.

Singülaritenin doğası hakkında bile hiç bir bilgi yok!

Ayrıca benim söylediklerim ile singülaritenin ne alakası var?

Ayrıca sigülariteyi bi tanımlasan bana, içeriğinden biraz bahsetsene...

Big bangde yoktan var olma diye birşey yoktur. Madde de zaman da oluşmuştur. Oluşumun yoktan olduğuna dair elimizde birşey yok. Bildiğimiz şelilde maddenin oluşumundan önce Big bangde bu singularity diye geçer. Aşırı yoğun bir ortama verilen bir ad. Daha fazlasını bilmiyorum.

Yaratma yoktan var etmedir. Big bangle yaratmanın ilgisi alakası uzaktan yakından yoktur.

Sitelerde Paylaş
Big bangde yoktan var olma diye birşey yoktur. Madde de zaman da oluşmuştur. Oluşumun yoktan olduğuna dair elimizde birşey yok. Bildiğimiz şelilde maddenin oluşumundan önce Big bangde bu singularity diye geçer. Aşırı yoğun bir ortama verilen bir ad. Daha fazlasını bilmiyorum.

Yaratma yoktan var etmedir. Big bangle yaratmanın ilgisi alakası uzaktan yakından yoktur.

O yüzden sordum Singülaritenin doğasının ne olduğunu..

Var mı elinde bir bilgi?

Varki yoktan varolma yoktur diye kesin bir hüküm verebiliyorsun.

Hadi şu dediğini bilimsel olarak bir kanıtla lütfen..

Rica ediyorum!

Sitelerde Paylaş
O yüzden sordum Singülaritenin doğasının ne olduğunu..

Var mı elinde bir bilgi?

Varki yoktan varolma yoktur diye kesin bir hüküm verebiliyorsun.

Hadi şu dediğini bilimsel olarak bir kanıtla lütfen..

Rica ediyorum!

Big bangde yoktan var olma yok diyorum, yaradılışla ilgisi yok diyorum, ileti kalabalıklığı yapıyorsunuz. Önemli iletileri geride bırakıyorsunuz. Hayır bilmiyorum singularityi, hatta big bangin doğruluğunu da bilmiyorum, evrenin genişlediğini ve bir merkezden çıktığını biliyorum ve belli fizik kuralları çerçevesinde gözlemledim. Big bang araştırmacısı falan değilim.

Sitelerde Paylaş
Big bangde yoktan var olma yok diyorum, yaradılışla ilgisi yok diyorum, ileti kalabalıklığı yapıyorsunuz. Önemli iletileri geride bırakıyorsunuz. Hayır bilmiyorum singularityi, hatta big bangin doğruluğunu da bilmiyorum, evrenin genişlediğini ve bir merkezden çıktığını biliyorum ve belli fizik kuralları çerçevesinde gözlemledim. Big bang araştırmacısı falan değilim.

Ama kaynağında bir şeyin olduğunu iddia ediyorsun?

Nedir o şey?

Ölçülebilir biçilebilir bir şey mi?

Sanki sallıyorsun gibi geliyor bana...

Sitelerde Paylaş
Ama kaynağında bir şeyin olduğunu iddia ediyorsun?

Nedir o şey?

Ölçülebilir biçilebilir bir şey mi?

Sanki sallıyorsun gibi geliyor bana...

Teoriden bahsediyoruz. Ölçülebilir ki teori yoğun diyor. Kaynağı var ki teori patlama diyor. Sizin için laf tekrarı yapmaya artık tenezzül etmeyeceğim.

Sitelerde Paylaş
Teoriden bahsediyoruz. Ölçülebilir ki teori yoğun diyor. Kaynağı var ki teori patlama diyor. Sizin için laf tekrarı yapmaya artık tenezzül etmeyeceğim.

Binlerce defa da tekrarlasanız sadece vakit kaybı olur; huyu öyledir; ertesi gün taze ama çok da pişkin bir başlangıç yapar ve her şeye baştan başlarsınız... :)

Sitelerde Paylaş

Ben bu safsatalara kanmam

İşte tartışılması gerekenler

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtop...amp;#entry87449

İşte

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtop...amp;#entry87465

Benle tartışacaksanız bunları adresleyin ya da gözardı edin.

Ben bunları bilgilerim dahilinde yazdım, kopyalayıp yapıştırmadım.

Sitelerde Paylaş

Evvettt

Kurtcu kardesimiz diyorki,cansizdan canli yaratilirsa benim icin Tarinin var oldugu inanci biter,demeye getiriyor.

Dindar gecinenlerin iddalarinin aksine ,olamaz dediklerinin %100 e varana kadar hersey olusturulmaktadir.

Insan ,organ olusturmayi basarmistir,

Kablosuz elektrik tasimayida basarmistir,

Dindarlarin iddialarinin aksine,ömrüde uzatmistir.

Günes sistemimizde nerdeyse ulasmadigi gezegen kalmamistir.

yakinda fezada kurulmakta olan RAMPADA bitirilecek,o rampalardan baska günes sistemlerine yolculuk baslayacak.

Türkiyede 7 metreye kadar madde isinlamasi gerceklestirilmis.okuduklarimiz dogruysa.

Artik,birlesmeden cocuk yaptirmak,cocuk oyuncagi oldu.

Varliklarin ilkinin nasil var olduguna gelince,bu konuda üretilenlerin hepsi birer teoriden,varsayimdan,tahminden ileri gidememektedir.

Allah yaratti diyenlerde iskembeden atiyor,kendiliginden olustu diyenlerde pom pom atiyorlar.

Insanoglu bukonuda büyük bir caba icinde,büyük ilerlemeler kaydettikleri halde ,olmanin nasil olabildigi hakkinda daha dek elle tutulur kesin birseyer ne yazikki yoktur.

Belkide gördügümüz göremedigimiz muazzamlar muazzami evrenler, yaratanin kendisidir.Hallaci mansur Enel hak,ben Tanrinin bir parcasiyim demistiya.

Bayburtlu bir arkadasim vardi,hocam dedim ,

bak su tabiatin güzelligine yemyesil ovalar,

dereler,

binbir türlü agaclar,

kuslar,

cicekler,

güzel güzel insanlar,

binbir türlü hayvanlar,

meyvalar,

sebzeler,

tahillar,

Hocam yoksa cennet dedikleri bu dünya olmasin deyince,olabilir ,niye olmasin dediydi.Arkadasimda az allamelerden deyildir yani.üstelikte Istanbul bogazini yüzerek gecen biri.

Spor yapsaydi, garanti düya agirsiklet güres yanpiyonu olurde .Öyle bir adam.

Bence Tanri var deyenle,Tanri yok diyenleri bir cuvala koyup cuvalin agzini baglayip bu konuda henüz yeterli bir bilgiye sahap deyiliz diyene kadar cuvalin icinde tutmak gerek:-)))))).

Yada bize iddialarini isbat edecekler:-))))))

tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Kendiliğinden oluşmuştur diyen kendiliğinden yoktan var olmuştur demiyor. Oluşma sürecine açıklama getirdiğini sanan kimi salaklar araştıra araştıra geri gidildiğini görür ve burada durduk artık tanrı var der. Bu, bilimi al çöpe at demektir. Tanrı inancı insanların bunu yapmasını sağlayan tek etmendir. Durun siz daha neler çıkacak. Daha evvelsine de gidince bu sefer tanrıyı orada arayacaksınız. Eskiden dağı taşı anında yaratan tanrı diyenler şimdi big bange geldi dayandı. Gerçi dünyanın 6000 yaşında olduğunu iddia eden hristiyanlar da var ya, neyse.

tarihinde teenspirit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bence Tanri var deyenle,Tanri yok diyenleri bir cuvala koyup cuvalin agzini baglayip bu konuda henüz yeterli bir bilgiye sahap deyiliz diyene kadar cuvalin icinde tutmak gerek:-)))))).

Yada bize iddialarini isbat edecekler:-))))))

tolonbeg

Kötü bir espri herhalde, değilse tipik bir agnostik yaklaşımı "bilmiyoz kardeşim". Tanrı vardır demek bir iddiadır. Yoktur demek iddia değil tesbittir. Yoğu ispatlamaya çalışmazsınız. O nedenle vardır diyenin kanıt ortaya koyma zorunluluğu vardır.

Olmayanın olmadığını bileceksin.Vıttırıvızdık var mı? Bilmiyoz dedik ya.

Selamlar.

Sitelerde Paylaş
Ben bu safsatalara kanmam

İşte tartışılması gerekenler

<a href="http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=5441&st=0&p=87449entry87449" target="_blank">http://forum.ateizm2.org/index.php?showtop...amp;#entry87449

</a>

İşte

<a href="http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=5441&st=0&p=87465entry87465" target="_blank">http://forum.ateizm2.org/index.php?showtop...amp;#entry87465

</a>

Benle tartışacaksanız bunları adresleyin ya da gözardı edin.

Ben bunları bilgilerim dahilinde yazdım, kopyalayıp yapıştırmadım.

Bak şimdi sen "Madde yoktan varedilmez, varken yokedilemez" yasasından hareketle konuşuyorsun ya..

Bende Termodinamiğin birinci yasasından hareketle konuşayım...

Evrendeki madde, hareket ve enerjinin toplamı sıfırdır. Bu da demektirki başlangıçta da sıfırdı. Başlangıçtaki hareketin başlayabilmesi için madde dışı bir şeyin müdahalesi şarttır.

Buyur bilimsel bir yasa ile açıklama sana...

Sitelerde Paylaş
Bak şimdi sen "Madde yoktan varedilmez, varken yokedilemez" yasasından hareketle konuşuyorsun ya..

Bende Termodinamiğin birinci yasasından hareketle konuşayım...

Evrendeki madde, hareket ve enerjinin toplamı sıfırdır. Bu da demektirki başlangıçta da sıfırdı. Başlangıçtaki hareketin başlayabilmesi için madde dışı bir şeyin müdahalesi şarttır.

Buyur bilimsel bir yasa ile açıklama sana...

beyler E=mc2

yani enerji ve madde birbirine dönüşebilir. ayrıca bir maddenin toplam enerjisi ölçülemez,ölçülen değerler bağıldır. hareketin başlaması diye birşey olmayabilir,hareket ebedi ve ezeli olabilir.

Sitelerde Paylaş
beyler E=mc2

yani enerji ve madde birbirine dönüşebilir. ayrıca bir maddenin toplam enerjisi ölçülemez,ölçülen değerler bağıldır. hareketin başlaması diye birşey olmayabilir,hareket ebedi ve ezeli olabilir.

O halde sizin kanıtlamanız gerekn maddenin ezelden beri var olduğu ve hareketli olduğudur... Big Bang e ragmen bunu nasıl yapacaksanız artık...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...