Jump to content

İslamın şartı 5 değil, İmanın şartı 6 değil !

Recommended Posts

Sn Müreh, Sn Khf bey, kendisini seçilmiş bir uyarıcı olarak tanımlayıp, ilanını yukarıdaki iletisinde gerçekleştirmiştir.

Sn Khf bey, maalesef akli melekeleri noktasında ciddi sorunlar yaşayan, edindiği din bilgeleri ile reel dünya gerçekleri arasında kalarak, iki farklı dünya arasında gelgitler yaşayan bir arkadaşımızdır.

Kendisine acilen şifa diliyor, bir an evvel, psikolog eşliğinde terapilere başlamasını en samimi duygularım ile tavsiye ediyorum.

sn. mesudi bey, güzel tespit yapmışsınız, bende bu şekilde düşünüyorum, bu hakaret değil, lakin bu kardeşimiz pskolojik olarak bencede gelgitler yaşayan birisidir. acil şifalar diliyorum

Sitelerde Paylaş
  • İleti 67
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

5 sart, 10 sart. Aslinda beni peki lgilendirmiyor

Ama

Düsünceler,

Yorumlar degisik degisik oluyor!

Sen

müslümanlarin hepsinin Kurani bilmelerini mi bekliyorsun?

Bilen de, bilmeyen de zaten ayetleri degisik degisik yorumluyor. kimin yorumuna "bu dogru yorum" diyecek?

O kadar "kes", "öldür" emrini ne yapacaksin?

senin doğru yorumun sana.
Sitelerde Paylaş

5 sart, 10 sart. Aslinda beni peki lgilendirmiyor

Ama

Düsünceler,

Yorumlar degisik degisik oluyor!

Sen

müslümanlarin hepsinin Kurani bilmelerini mi bekliyorsun?

Bilen de, bilmeyen de zaten ayetleri degisik degisik yorumluyor. kimin yorumuna "bu dogru yorum" diyecek?

O kadar "kes", "öldür" emrini ne yapacaksin?

Poiuz,

Kuran'ı bilmeyi okumayı Allah emrediyor. Müslümanım diyen her kişiye Kuran'ı okuyup öğrenmesi bir emirdir !

Müzzemmil 20: .............................O hâlde, Kur’an'dan kolayınıza geleni okuyun. Namazı dosdoğru kılın, zekâtı verin, Allah’a güzel bir borç verin. Kendiniz için önceden ne iyilik gönderirseniz, onu Allah katında daha üstün bir iyilik ve daha büyük mükâfat olarak bulursunuz. Allah’tan bağışlama dileyin. Şüphesiz Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.

Kuran yorumu yok ! Kuran'ı adam gibi meal yapacak kişilere gerek var. Kuran 1400 yıldır aynı, harfi değişmemiş; adam gibi meal yapılmasını bekliyor !

Öldür emri de şarta bağlanmış, koşullara bağlanmış. Bu öldür emri gerçekleşmediği sürece memleketimize huzur gelmeyecek. Kimlerin öldürülmelerini de önceki mesajlarımda örneklerle söyledim.

İslamın ve imanın şartı; Kuran'daki tüm emir ve yasaklardır.

İlla ki bir şey yazılacaksa; imanın ve islamın asgari mesuliyeti başlığı ve adı altında listelenebilir. Artı dip notla da %100 müslüman olmak isteyen Kuran'ın tüm emir ve yasaklarını uygulasın denmelidir.

tarihinde KHF-232 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sn. mesudi bey, güzel tespit yapmışsınız, bende bu şekilde düşünüyorum, bu hakaret değil, lakin bu kardeşimiz pskolojik olarak bencede gelgitler yaşayan birisidir. acil şifalar diliyorum

Trollük yapıp başlığı kirletme, pisletme.

Sen ve papaz mesudin ile birlikte gidin başka yerde eşelenin.

Konuyla ilgili yazmayacaksanız trollük yapıp bu konuyu pisletmeyin.

Sitelerde Paylaş

khf kardeş, bu kadar alıntı yaparak açıklama yapıyorsun ya, bilmiyorum bu alıntıları baştan sona okuyan varmı, yanlış tutumlar sergileyerek , kişilerin hertürlü tepkisini üzerine çekmekten başka birşey yapmıyorsun.

sanırım sende haklı olma sendromu var.

birkerede haksız ol be kardeşim, bir kerede eyvallah de karşındakine,

haklısın de, sözünü kesme tamamlamasını bekle ne demek istediğini anla, her cümleyi kesip bölüp laf yetiştirmekten başka birşey yapmıyorusun. haklı olsanda bu şekilde haksız olacağının farkına ne zaman varacaksın, bilemiyorum.

Sitelerde Paylaş

khf kardeş, bu kadar alıntı yaparak açıklama yapıyorsun ya, bilmiyorum bu alıntıları baştan sona okuyan varmı, yanlış tutumlar sergileyerek , kişilerin hertürlü tepkisini üzerine çekmekten başka birşey yapmıyorsun.

sanırım sende haklı olma sendromu var.

birkerede haksız ol be kardeşim, bir kerede eyvallah de karşındakine,

haklısın de, sözünü kesme tamamlamasını bekle ne demek istediğini anla, her cümleyi kesip bölüp laf yetiştirmekten başka birşey yapmıyorusun. haklı olsanda bu şekilde haksız olacağının farkına ne zaman varacaksın, bilemiyorum.

Hala trollük yapıp başlığı kirletiyorsun. Bir ampul partisinden bir de senin gibi ampul partisi sempatizanlarından kurtulamadık.

Konu başlığı olan imanın ve islamın şartı ile ilgili yazacaksan yaz aksi taktirde defol git !!

Sen, yakın zamanda kovulan pis trolcülerden birisin. Yine gelmiş, pis trollüğüne devam ediyorsun. Defol git bu başlıktan. İlgisiz şeyler yazma.

Sitelerde Paylaş

Bu sorun için uygun başlık değil burası.

Trollük yapıp başlığı kirletme.

Bu sorunu git belediyeye sor.

Anlamıyorsun galiba keyfimizden sormadık konu açma yetkim olmadığı için buradan sordum, bir fikrin varsa cevap yazarsın yoksa boş kalabalık yapma. İşte senin gibi tiplerin olmadığı bir şehir sormuştum iyi bir örnek oldun sen soruma.

Sitelerde Paylaş

Anlamıyorsun galiba keyfimizden sormadık konu açma yetkim olmadığı için buradan sordum, bir fikrin varsa cevap yazarsın yoksa boş kalabalık yapma. İşte senin gibi tiplerin olmadığı bir şehir sormuştum iyi bir örnek oldun sen soruma.

Git belediyeye sor. Belediye başkanı mıyım ben? İslamın ve imanın şartıyla ilgili yaz. Başlığı kirletme, pisletme.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...