Jump to content

Kuran meali dangalaklığı: Köle üfürmesi

Recommended Posts

Bu yalanlara karnımız tok. Yalanın sonu yok...

Başlığa "köle" konusuyla ilgili katkı yaparsan daha iyi olur. Burada Kuran'ın orjinal olmasıyla ilgili konuşmuyoruz.

Salak senin yalanını gösteriyoruz.. Bunlar yalan deyip çekileceğine cevap versene kalas!!

Sitelerde Paylaş
  • İleti 87
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu mevzu için yazdığın fıkra tam da senin zeka seviyeni gösteriyor... Bu szeka seviyesindeki birirnin Kuran'ın değişmeyeceğinin kanıtı olarak Kuran'ın içinden bir Ayet göstermesi de gayetle doğaldır.. Bu zeka seviyesindeki adamdan, bu kadar kanıt..

Ama bir şeyler yazmak lazım, senin beyninin ufaklığını bildiğimizden sana değil, mevzuyu izleyenlerin anlaması için...

İnsan yeryüzüne geldiğinden beri yıkıp yok etmekle meşguldur. Hem atasının mirasını, hem doğayı yok eder. Kendisine emanet edilen hiç bir şeyi bire bir koruyabilmiş değildir.. Kuran isimli metin de bunlardan biridir.. Ver insana, en kıyğından halletsin.. Zaten öyle de olmuş, gayet iyi halletmişler... Mesela Haccac diyor ki; "Kuran'a binden fazla elif ilave ettim".... Vayyy anam vayyy... Bin elif ne demek?

Zeyd bin Sabit (Kuran'ı derleyen adam) Kuran'ı derlerken bütün sahabeye haber salıyor ve "herkes elindeki Ayet'leri iki şahit ile getirsin" diyor.. Kimin yalancı şahitlerle ne kadar Ayet getirdiği meçhul. Mesela Zeyd diyor ki; "Tevbe Suresinin son iki Ayeti sadece bir şahitle geldi, ama biz onu yine de Kuran'a aldık"... Aynı şekilde Ali'nin getirdiği recm Ayetleri ise tek şahitli diye alınmamış.. Yani Kuran derlemesi işte bu derece iptidai (ilkel) bir yöntemle derlenmiştir. Buna Emevi döneminde yapılan tahrifler, nokta ve hareke konurken yapılmış hatalar veya kasıtlı bozmalar, matbaa olmadığından el ile yapılan çoğaltmalarda yapılan yanlışlar falan dahil değil.

Ama cevap yazdığımız kafasız gayet emin ve Hicr-9'a son derece güven duyuyor ve utanmadan alakasız horoz yumurta fıkrasını yazıyor.. Şimdi sana horozlu bir hiciv yapıp mort etmek var ya, neyse onu da başkası yapsın...

Sitelerde Paylaş

Salak senin yalanını gösteriyoruz.. Bunlar yalan deyip çekileceğine cevap versene kalas!!

Bu başlığı daha fazla kirletme. Git kendi başlığını aç, orada eşelen. Köle ile ilgili katkın yoksa daha fazla kirlilik yaratma.

Sitelerde Paylaş

Bu başlığı daha fazla kirletme. Git kendi başlığını aç, orada eşelen. Köle ile ilgili katkın yoksa daha fazla kirlilik yaratma.

karınca bu konu çok önemli bir konudur, neyse başlığa dönersek arabistanda kölelik olmuştur şimdi bunlar da mı anlamıyorlar ?

Sitelerde Paylaş

karınca bu konu çok önemli bir konudur, neyse başlığa dönersek arabistanda kölelik olmuştur şimdi bunlar da mı anlamıyorlar ?

Bu karınca da nereden çıktı? Karınca aşağı karınca yukarı. Bizden olsa olsa Allah'ın aslanı olur.

Arapların zamanında batılı ülkeler zavallı afrikalıları köle olarak kullanıyor muydu, kölelik var mıydı? Var. Bunu Allah mı demiş bunlara; hadi bakalım, şunları alın kendinize köle yapın diye?

Kulluk da kölelik de yalnız Allah'adır.

Kuran'a göre, Allah'ın kelamına göre insanın insana kölelik yapması yasak. 21. yüzyılda siz de sistemin kölesisiniz. Köleliğin görünüşü değişti, özü değişmedi.

Zariyat 56: Ve Ben, insanları ve cinleri (sadece) Bana kul olsunlar diye yarattım.

Elhamın 5. ayeti: (Rabbimiz!) Ancak sana kulluk ederiz ve yalnız senden medet umarız.

tarihinde KHF-232 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu karınca da nereden çıktı? Karınca aşağı karınca yukarı. Bizden olsa olsa Allah'ın aslanı olur.

Arapların zamanında kölelik var mı? Farz edelim var. Bunu Allah mı demiş bunlara; hadi bakalım, şunları alın kendinize köle yapın diye?

eski nickin diye biliyorum.

arabistanda vardı bir zamanalar ve bunu neye dayanarak yaptılar

tarihinde equus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

eski nickin diye biliyorum.

arabistanda vardı bir zamanalar ve bunu neye dayanarak yaptılar

Konumuz Kuran ayetlerindeki kölelik.

Sen her şeyi araplara getiriyorsun. O zaman ben de batılıların yaptığı soykırımdan bahsedeyim. Konuyu dağıtmayalım lütfen.

Sitelerde Paylaş

konuyu dağıtmıyorum.

dili arapça değil mi ? bende diyorum ki onlar nasıl yanlış anlayıp böyle bir uygulama yaptılar? bu sorunun neresi mantıksız söyler misin

Köleliği her kim yaptıysa; bu, Allah katında yasaktır ve ahirette ceza olarak karşılığı var. İnsanın insana kölelik yapması yasak.

Örneğin osmanlı padişahları halka kullarım diyordu; kibre ve böbürlenmeye batmışlardır:

İsra 38: Yeryüzünde böbürlenerek yürüme. Çünkü sen yeri asla yaramazsın, boyca da dağlara asla erişemezsin.

Sitelerde Paylaş

Köleliği her kim yaptıysa; bu, Allah katında yasaktır ve ahirette ceza olarak karşılığı var. İnsanın insana kölelik yapması yasak.

Örneğin osmanlı padişahları halka kullarım diyordu; kibre ve böbürlenmeye batmışlardır:

İsra 38: Yeryüzünde böbürlenerek yürüme. Çünkü sen yeri asla yaramazsın, boyca da dağlara asla erişemezsin.

Kıvırma çalışmalarından ve islama katkılarından dolayı seni tebrik ediyorum.

Sitelerde Paylaş

Köle üfürmesi; üfürük üzerine kısa bir yazı.

---------------------------------------------------------------------

Nisa 25 - Sizden kim hür mü'min kadınlarla evlenmeye güç yetiremezse o zaman elinizin altındaki mü'min cariyelerinizden biriyle evlensin. Allah, imanlarınızı (sizden) daha iyi bilir. Hepiniz birbirinizdensiniz. Şu halde onları, iffetli olmaları, zina işlememeleri ve gizli dost edinmemeleri şartıyla sahiplerinin izinleriyle nikahlayın ve bu durumda mehirlerini de güzelce verin. Evlendiklerinde eğer bir fuhuş işlerlerse hür kadınlara uygulanan cezanın yarısı ile cezalandırılırlar. Bu izin, içinizden kötü yola sapma korkusu olanlar içindir. Ancak sabretmeniz sizin için daha hayırlıdır. Allah çok bağışlayıcı çok merhamet edicidir.

Ayeti okuduğumuzda Kuran'ı yazanların cariyelere bakışını net şekilde görürüz. Ayetle ilgili tespitler aşağıdadır;

1) Müslümanların kadın köleleri vardır.

2) Müslümanların, kadın kölelerin bir kısmı Müslümandır.

3) Bazı müslümanlar hür kadınlarla evlenecek maddi güce sahip değildir.

4) Eğer bir Müslüman hür kadınlarla evlenecek maddi gücü yoksa kadın müslüman kölelerle evlenebilir.

5) Bir Müslümanın, müslüman bir kadın köle ile evlenmesi ancak çaresizlik (maddi imkansızlık) durumunda tercih edilmelidir. Mümkünse Müslüman bu yola tevessül etmeyip sabretmelidir.

6) Müslüman kölelin evliliği sahibin onayıyla olabilir. Sahibi izin vermezse evlenemez.

7) Kadın kölenin aşık olma, sevme hakkı yoktur.

8) Kadın kölenin ciddi bir iffet sorunu vardır. Bu yüzden zina yapması halinde en fazla 50 sopayı hak eder. Müslüman kadın köle ile evlenen Müslüman erkek de mezhebinin biraz geniş olduğunu, evliliğinin başında kabul etmiş olur.

KISACA : Ancak sabretmeniz sizin için daha hayırlıdır

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar,

Atılan; gerçekten çok güzel bir noktayı yakalamış.

Bu noktayı yakalayabilen ateist görmedim. O da şu: "Dört beş farklı anlamdaki kelimeyi köle olarak çeviriyorlar."

Bakıyorsunuz kaç tane farklı arapça kelime var. Bir de meale bakıyorsunuz; hepsini "köle" olarak Türkçeye çevirmişler. Tam bir facia.

Gerçi mealcilerin başka çaresi yoktu.Ataları köle ediniyordu alıyordu satıyordu, Kurandan kılıf uydurmak gerek.Bas köleyi gitsin.
Sitelerde Paylaş

Türkçede kelime kıtlığı var heralde, bu ifadelerin hepsi meallerde, ayet içeriğinde köle olarak çevrilmiş.

25. ve fî er rıkâbi : ve kölelerin, esirlerin kurtulması hakkında, konusunda (kurtulması için)

10. ve el abdu : ve köle 11. bi el abdi : köle ile

12. ve le abdun : ve elbette bir köle

22. mâ meleket : sahip olduklarınız 23. eymânu-kum : ellerinizin altında

15. rakabetin : bir köle

16. ev tahrîru rakabetin : veya, ya da bir köle azâdı

8. ve fî er rikâbi : ve köleler konusunda

3. abden : bir kul 4. memlûken : sahip olunan, köle olan, memluk

8. âbidûne : kul olanlar

38. mâ meleket eymânu-hunne : (onların) ellerinin altında sahip oldukları, (cariyeler) 39. evit tâbiîne (ev et tâbiîne) : veya onlara tâbî olanlar, hizmetliler

5. min ibâdi-kum : sizin kölelerinizden

11. meleket eymânu-kum : ellerinizin altında sahip olduğunuz

4. ellezîne meleket eymânu-kum : ellerinizin altında sahip olduklarınız (köleleriniz, cariyeleriniz)

10. meleket : malik oldu, sahip oldu 11. eymânu-kum : sağ el, elleriniz

4. raculen : adam, kişi

9. rekabetin : köle

2. rakabetin : köle

Sitelerde Paylaş

Köle üfürmesi; üfürük üzerine kısa bir yazı.

Kafa,

Toplumun veya bireyin yaptığını Kuran'a veya Allah'a ihale olarak yıkamazsın.

Örnek: Din görevlisi eroin kaçakçılığından göz altına alındı. Senin yaptığın şuna benziyor: Din görevlisi eroin kaçakçılığı yaptı diye bütün müslümanları eroin kaçakçısı olarak yaftalıyorsun; hatta iyice azıtıp haşa Allah'a da eroin kaçakçısı diyorsun.

Allah'ın kelamı Kuran'da yazıyor ki; insanın insana kulluk veya kölelik yapması haramdır. Kulluk da kölelik de yalnız ve yalnız Allah'a karşıdır:

Zariyat 56: Ve Ben, insanları ve cinleri (sadece) Bana kul olsunlar diye yarattım.

Elhamın 5. ayeti: (Rabbimiz!) Ancak sana kulluk ederiz ve yalnız senden medet umarız.

Sitelerde Paylaş

Gerçi mealcilerin başka çaresi yoktu.Ataları köle ediniyordu alıyordu satıyordu, Kurandan kılıf uydurmak gerek.Bas köleyi gitsin.

Mealcilerin en büyük hatası; atalarının yaptığı mealleri kopyala yapıştır yapmak. Kendileri derinlemesine analiz edip doğrusunu öğretmediler; hep işin kolayına kaçtılar.

Bazı mealciler de münafık veya gizli ateist. Kuran'ın gerçeğinin açığa çıkmaması için gerçekleri sakladı kafirler. (Kafir: gizleyen, örten)

Sitelerde Paylaş

Türkçede kelime kıtlığı var heralde, bu ifadelerin hepsi meallerde, ayet içeriğinde köle olarak çevrilmiş.

25. ve fî er rıkâbi : ve kölelerin, esirlerin kurtulması hakkında, konusunda (kurtulması için)

10. ve el abdu : ve köle 11. bi el abdi : köle ile

12. ve le abdun : ve elbette bir köle

.

.

Allah razı olsun.

Atılan da mealcilerin rezilliğini böyle detaylı döküyorsa; vay o mealcilerin haline.

Ben şahsen; eğer fırsat verilirse; ahirette bütün o mealcilerin yakasına yapışacağım !!

Kuran'ın gerçeğini bilerek halktan gizleyip kafirlik(kafir: gizleyen, saklayan) yapan mealcilere hakkımı helal etmiyorum.

Sitelerde Paylaş

Kıvırma çalışmalarından ve islama katkılarından dolayı seni tebrik ediyorum.

Cuvcuv,

Dikkat edersen, cevaplarım ayetler üzerine dayanıyor. Kuran'a yeni ayet eklemiyorum veya ayet çıkarmıyorum. Söylediklerim sadece Kuran; üfürme değil hurafe değil.

Sitelerde Paylaş

Laf salatası değil cevap bekliyorum, istediğiniz şekle sokun kabul edeceğim, cariyeyi sultan yapsanız da kabul edeceğim. Buyurun açıklayın aşağıdaki ayet ve tespitleri. Hangi tespite itirazınız var?

-------------------------------------------------------------

Nisa 25 - Sizden kim hür mü'min kadınlarla evlenmeye güç yetiremezse o zaman elinizin altındaki mü'min cariyelerinizden biriyle evlensin. Allah, imanlarınızı (sizden) daha iyi bilir. Hepiniz birbirinizdensiniz. Şu halde onları, iffetli olmaları, zina işlememeleri ve gizli dost edinmemeleri şartıyla sahiplerinin izinleriyle nikahlayın ve bu durumda mehirlerini de güzelce verin.Evlendiklerinde eğer bir fuhuş işlerlerse hür kadınlara uygulanan cezanın yarısı ile cezalandırılırlar. Bu izin, içinizden kötü yola sapma korkusu olanlar içindir. Ancak sabretmeniz sizin için daha hayırlıdır. Allah çok bağışlayıcı çok merhamet edicidir.

Ayeti okuduğumuzda Kuran'ı yazanların cariyelere bakışını net şekilde görürüz. Ayetle ilgili tespitler aşağıdadır;

1) Müslümanların kadın köleleri vardır.

2) Müslümanların, kadın kölelerin bir kısmı Müslümandır.

3) Bazı müslümanlar hür kadınlarla evlenecek maddi güce sahip değildir.

4) Eğer bir Müslüman hür kadınlarla evlenecek maddi gücü yoksa kadın müslüman kölelerle evlenebilir.

5) Bir Müslümanın, müslüman bir kadın köle ile evlenmesi ancak çaresizlik (maddi imkansızlık) durumunda tercih edilmelidir. Mümkünse Müslüman bu yola tevessül etmeyip sabretmelidir.

6) Müslüman kölelin evliliği sahibin onayıyla olabilir. Sahibi izin vermezse evlenemez.

7) Kadın kölenin aşık olma, sevme hakkı yoktur.

8) Kadın kölenin ciddi bir iffet sorunu vardır. Bu yüzden zina yapması halinde en fazla 50 sopayı hak eder.Müslüman kadın köle ile evlenen Müslüman erkek de mezhebinin biraz geniş olduğunu, evliliğinin başında kabul etmiş olur.

Sitelerde Paylaş

Mealcilerin en büyük hatası; atalarının yaptığı mealleri kopyala yapıştır yapmak. Kendileri derinlemesine analiz edip doğrusunu öğretmediler; hep işin kolayına kaçtılar.

Bazı mealciler de münafık veya gizli ateist. Kuran'ın gerçeğinin açığa çıkmaması için gerçekleri sakladı kafirler. (Kafir: gizleyen, örten)

Var olan islami düzene göre anlam vermeye çalışmışlar.Osmanlıda köle pazarı vardı.Şimdi nasıl doğru anlamlar versinler bu konuda.Nakil dine inananlar olarak. Bence dananın kuyruğu Abasilerde kopmaya başlamış.Ayetleri Allah korumuş ama, anlamlarını tahrif edebilmek için, alimlere baskı ve şiddet başlamış. Düşünki tayyip varken Bir alim tayyibin çıkarına ters hüküm verebilsin.Bir de o devri düşün.
Sitelerde Paylaş

Var olan islami düzene göre anlam vermeye çalışmışlar.Osmanlıda köle pazarı vardı.Şimdi nasıl doğru anlamlar versinler bu konuda.Nakil dine inananlar olarak. Bence dananın kuyruğu Abasilerde kopmaya başlamış.Ayetleri Allah korumuş ama, anlamlarını tahrif edebilmek için, alimlere baskı ve şiddet başlamış. Düşünki tayyip varken Bir alim tayyibin çıkarına ters hüküm verebilsin.Bir de o devri düşün.

Aynen dediğin gibi. Kuran'ın orjinalinin tek harfi bile değişmemiş 1400 yıl boyunca.

Ama şu mealler yok mu !! İslamı ucubeye çeviren şu mealler !!

tarihinde KHF-232 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...