Jump to content

Cinayet ve Cinnetin Cinlerle bağlantısı ne?

Recommended Posts

KHF-110: Ben ancak sizin gibi bir insanım. Bana sizin ilahınızın tek ilah olduğu vahyolunuyor. Artık kim Rabbine kavuşmayı umuyorsa salih amel işlesin ve Rabbine olan ibadetine kimseyi ortak tutmasın.

Yani ben bir insanım ama peygamberim diyorsun işte, Muhammet'te insanmış :)
Sitelerde Paylaş
  • İleti 73
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Yani ben bir insanım ama peygamberim diyorsun işte, Muhammet'te insanmış :)

KHF-29: Hak, Rabbinizdendir. Artık dileyen iman etsin, dileyen inkâr etsin.” Biz zalimlere öyle bir ateş hazırladık ki, onun alevden duvarları kendilerini çepeçevre kuşatmıştır. (Susuzluktan) feryat edip yardım dilediklerinde, maden eriyiği gibi, yüzleri yakıp kavuran bir su ile kendilerine yardım edilir. O ne kötü bir içecektir! Cehennem ne korkunç bir yaslanacak yerdir.

Sitelerde Paylaş

KHF-29: Hak, Rabbinizdendir. Artık dileyen iman etsin, dileyen inkâr etsin.” Biz zalimlere öyle bir ateş hazırladık ki, onun alevden duvarları kendilerini çepeçevre kuşatmıştır. (Susuzluktan) feryat edip yardım dilediklerinde, maden eriyiği gibi, yüzleri yakıp kavuran bir su ile kendilerine yardım edilir. O ne kötü bir içecektir! Cehennem ne korkunç bir yaslanacak yerdir.

Yahu peygamberim diyorsun işte :) Birde ne o öyle orda yazanlar, sadist seni :)
Sitelerde Paylaş

Önceki mesajlarıma bak. Hiç öyle bir şey yazmışmıyım?

Sadece Kuran ayetleri.

Uyarmak, uyandırmak için.

Zaten bende önceki mesajlarından bunu dediğini gayet net gördüm ve sordum. Verdiğin cevaplarla benim dediğimi pekiştirdin, sen kendini peygamber sanıyorsun :)
Sitelerde Paylaş

Zaten bende önceki mesajlarından bunu dediğini gayet net gördüm ve sordum. Verdiğin cevaplarla benim dediğimi pekiştirdin, sen kendini peygamber sanıyorsun :)

Bunu sen söylüyorsun, ben değil. Önceki mesajlarıma bak, hiç öyle bir şey demiş miyim??

Sadece Kuran ayetleri, başka bir şey değil. Uyarmak, uyandırmak için.

Sitelerde Paylaş

başlık extra large olmuş , khf kardeş,

önce cin leri tanıtsaydın keşke, ve ilk sen öğrenmeye başlasaydın,

neden dersen, yorum yapan kişiler cinlere inanmayan insanlar, bunlara neden CİNayet CİN bilmem ne dersen olmaz.

mesela sen karşılıklı tartışmalarda asla mağlubiyeti kabul etmiyorsun, sürekli doğru söyleyen sen yalnış söyleyen muhatabın.

bu şekilde öğretmenlik olmaz.

Sitelerde Paylaş

Senin cin görmemiş olman, onların yok olduğu anlamına gelmez. Görenler var bizim gibi; Allah'ın izniyle.

Senin papua yeni gineli insan görmemiş olman, onların yok olduğu anlamına gelmez.

post-39674-0-34390400-1360644569_thumb.j

Sen de bir CİN resmi ekle de bu tartışma sona ersin yoksa kes saçmalamayı da biraz aklı başında adam ol.

Sitelerde Paylaş

post-39674-0-34390400-1360644569_thumb.j

Sen de bir CİN resmi ekle de bu tartışma sona ersin yoksa kes saçmalamayı da biraz aklı başında adam ol.

Senin saçmalıkların yüzünden kaç kişi hastanelik oldu. Senin ellerini bantlamak lazım ki klavyenden saçmalık dökülmesin.

Sitelerde Paylaş

@KHF-232 sana bir sey sormak istiyorum. konuyla ilgisi yok ama sen cevap verebilirsin sanirim .

Kehf 50. Hani biz meleklere, “Âdem için saygı ile eğilin” demiştik de İblis’ten başka hepsi saygı ile eğilmişlerdi. İblis ise cinlerdendi de Rabbinin emri dışına çıktı. Şimdi siz, beni bırakıp da İblis’i ve neslini, kendinize dostlar mı ediniyorsunuz? Hâlbuki onlar sizin için birer düşmandırlar. Bu, zalimler için ne kötü bir bedeldir!

Burda Allah meleklere secde edin diyor. iblis melek olmadigina göre secde etmek zorunda degil!?!

Yoksa Ibliste melekti de secde etmeyincemi cin oldu? Ama melekler Allahin sözünden cikamaz, Iblis nasil olduda Allaha, bir melek olarak, karsi gelebildi?

Yardimci olursan sevinirim.

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

@KHF-232 sana bir sey sormak istiyorum. konuyla ilgisi yok ama sen cevap verebilirsin sanirim .

Kehf 50. Hani biz meleklere, “Âdem için saygı ile eğilin” demiştik de İblis’ten başka hepsi saygı ile eğilmişlerdi. İblis ise cinlerdendi de Rabbinin emri dışına çıktı. Şimdi siz, beni bırakıp da İblis’i ve neslini, kendinize dostlar mı ediniyorsunuz? Hâlbuki onlar sizin için birer düşmandırlar. Bu, zalimler için ne kötü bir bedeldir!

Burda Allah meleklere secde edin diyor. iblis melek olmadigina göre secde etmek zorunda degil!?!

Yoksa Ibliste melekti de secde etmeyincemi cin oldu? Ama melekler Allahin sözünden cikamaz, Iblis nasil olduda Allaha, bir melek olarak, karsi gelebildi?

Yardimci olursan sevinirim.

Çok güzel soru.

Allah, insanı ilk olarak cennete yarattı. İblis kahpesi de cennetteydi o zaman.

Allah, insanı yaratınca; cennetteki herkese(kim varsa) secde edin dedi. Cennetteki herkesten biri olan iblis, cinlerdendi. Şerefsiz, itiraz ve isyan etti. Sonuçta, önceden de melek falan değildi; cinlerdendi.

Bu, yeterince anlaşılır değilse senin için; anlaşılmayan kısmını sorabilirsin.

tarihinde KHF-232 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Çok güzel soru.

Allah, insanı ilk olarak cennete yarattı. İblis kahpesi de cennetteydi o zaman.

Allah, insanı yaratınca; cennetteki herkese(kim varsa) secde edin dedi. Cennetteki herkesten biri olan iblis, cinlerdendi. Şerefsiz, itiraz ve isyan etti. Sonuçta, önceden de melek falan değildi; cinlerdendi.

Bu, yeterince anlaşılır değilse senin için; anlaşılmayan kısmını sorabilirsin.

Meleklere! secde edin diyor!!!

Abdülbaki Gölpınarlı Meali

An o zamanı hani biz meleklere, secde edin Âdem'e demiştik de İblis'ten başka hepsi secde etmişti, o, cin cinsindendi de Rabbinin emrinden çıkmıştı. Beni bırakıp da onu ve soyunu, dost mu ediniyorsunuz, halbuki onlar, size düşmandır; Allah'ı bırakıp Şeytanı dost edinmek, zalimler için ne de kötü bir değişme muamelesidir bu. *

Ali Bulaç Meali

Hani meleklere: 'Adem'e secde edin' demiştik; İblis'in dışında (diğerleri) secde etmişlerdi. O cinlerdendi, böylelikle Rabbinin emrinden dışarı çıkmıştı. Bu durumda Beni bırakıp onu ve soyunu veliler mi edineceksiniz? Oysa onlar sizin düşmanlarınızdır. (Bu,) Zalimler için ne kadar kötü bir (tercih) değiştirmedir.

Abdullah Parlıyan meali

Ve hatırla o zamanı ki, biz meleklere: Adem'e secde edin, önünde yere kapanın dediğimizde, İblis dışında hepsi yere kapanmıştı. İblis cinlerdendi. Rabbinin emrinden dışarı çıktı. Durum böyle iken ey insanlar! Beni bırakıpta onu ve soyunu dostlar mı ediniyorsunuz? Oysa onlar size düşmandırlar. Allah'ı bırakıpta şeytanı dost edinmek, varoluş gayesine aykırı hareket edenler için, ne kötü bir değişimdir.

Ahmet Varol Meali

Meleklere: "Adem'e secde edin" dediğimizde İblis dışında hepsi secde etti. O cinlerdendi, Rabbinin emrinden çıktı. Şimdi siz beni bırakıp da onu ve soyunu dostlar mı ediniyorsunuz? Oysa onlar sizin düşmanlarınızdır. Bu zalimler için ne kötü bir değişmedir.

Ahmet Tekin Meali

Hani meleklere:

“Âdem'e secde ederek saygı gösterin” demiştik. İblis hariç, meleklerin tamamı secde ederek saygı gösterdi. O cinlerdendi. Doğru ve mantıklı düşünmeyi terkederek Rabbinin icra planının dışına çıktı, isyan etti, günah işledi. Allah:

“Şimdi, siz, beni bırakıp da, onu ve onun soyunu mu emirlerine itaat edilecek otorite, koruyucu, dost ediniyorsunuz? Onlar sizin düşmanınızdır. Âsiler, zâlimler ve kâfirlerin, şeytanın dostluğunu Allah'ın dostluğuna tercihleri ne kötü bir değişme, ne kötü bir tercihtir!” buyurdu. *

Ali Fikri Yavuz Meali

Yine hatırla o vakti ki, biz meleklere: “- Âdem için secde edin.” Demiştik de hemen secde etiler; yalnız İblis, cinden idi de Rabbinin emrinden çıktı. Şimdi (ey insanoğulları), beni bırakıp da İblis'i ve ona bağlıları kendinize dostlar edinir misiniz ki, onların hepsi size düşmandır. (Bunu yapmak), zalimler için ne fena bir değişmedir!...

Bayraktar Bayraklı Meali

Hani biz meleklere, “Âdem'e secde ediniz” demiştik. İblîs hariç olmak üzere, onlar hemen secde ettiler. İblîs cinlerdendi; Rabbinin emrinden dışarı çıktı. “Şimdi siz, beni bırakıp da onu ve onun zürriyetini dost mu ediniyorsunuz? Oysa onlar sizin düşmanınızdır. Zâlimler için bu ne fenâ bir takastır!”

Cemal Külünkoğlu Meali

Hani biz meleklere: “Âdem'e secde edin (onun önünde hürmetle eğilin)” demiştik de İblis'ten başka hepsi saygı ile eğilmişlerdi. İblis ise cinlerdendi de Rabbinin emri dışına çıktı. Şimdi siz, beni bırakıp da İblisi ve neslini, kendinize dostlar mı ediniyorsunuz? Hâlbuki onlar sizin için birer düşmandırlar. Bu, zalimler için ne kötü bir değiştirmedir/takastır/bedeldir! *

Diyanet İşleri Meali (Eski)

Meleklere: "Adem'e secde edin" demiştik. İblis'ten başka hepsi secde etmişti. O, cinlerden idi. Rabbinin buyruğu dışına çıktı. Ey insanoğulları! Siz Beni bırakıp onu ve soyunu dost mu ediniyorsunuz? Halbuki onlar size düşmandır. Kendilerine yazık edenler için bu ne kötü değişmedir!

Diyanet İşleri Meali (Yeni)

Hani biz meleklere, “Âdem için saygı ile eğilin” demiştik de İblis’ten başka hepsi saygı ile eğilmişlerdi. İblis ise cinlerdendi de Rabbinin emri dışına çıktı. Şimdi siz, beni bırakıp da İblis’i ve neslini, kendinize dostlar mı ediniyorsunuz? Hâlbuki onlar sizin için birer düşmandırlar. Bu, zalimler için ne kötü bir bedeldir!

Diyanet Vakfı Meali

Hani biz meleklere: Âdem'e secde edin, demiştik; İblis hariç olmak üzere, onlar hemen secde ettiler. İblis cinlerdendi; Rabbinin emrinden dışarı çıktı. Şimdi siz, beni bırakıp da onu ve onun soyunu mu dost ediniyorsunuz? Oysa onlar sizin düşmanınızdır. Zalimler için bu ne fena bir değişmedir!

Edip Yüksel Meali

Meleklere, "Adem'e secde edin!," dediğimiz zaman hepsi secde ettiler; yalnız İblis hariç. Rabb'inin emrine karşı geldiği için cinlerden oldu. Beni bırakıp onu ve soyunu mu dostlar ediniyorsunuz? Oysa onlar, sizin düşmanlarınızdır. Zalimler için bu ne kötü bir değişmedir.

Elmalılı Hamdi Yazır Meali

Yine o vakti hatırla ki biz, meleklere: "Âdem'e secde edin!" demiştik. İblis hariç olmak üzere onlar hemen secde ettiler. İblis cinlerdendi, Rabbinin emrinden dışarı çıktı. Şimdi siz beni bırakıp da İblis'i ve soyunu dostlar mı ediniyorsunuz? Halbuki onlar sizin düşmanınızdır. Zalimler için bu ne kötü bir değişmedir.

Elmalılı Meali (Orjinal)

Yine düşün o vakıt ki Melâikeye Âdem için secde edin demiştik hemen secde ettiler, ancak İblis, Cinden idi de Rabbının emrinden çıktı, ya şimdi siz beni bırakıp da onu ve zürriyyetini kendinize evliyamı ittihaz ediyorsunuz onlar size öyle düşman iken? zalimler için ne fena bedel

Hasan Basri Çantay Meali

Hani biz meleklere: «Âdem için secde edin» demişdik de İblîsden başkası hemen secde etmişlerdi. O ise, cinden olduğu için, Rabbinin emrinden dışarı çıkmışdı. Şimdi siz beni bırakıb da onu ve onun neslini (avenesini), hepsi sizin düşmanınız olduğu halde, dostlar edinir misiniz? Zaalimler için ne kötü trampadır (bu)!

Hayrat Neşriyat Meali

Hani meleklere: “Âdeme secde edin!” demiştik; İblis hâriç, hemen secde ettiler.(O,) cinlerden idi de Rabbinin emrinden çıktı. Şimdi beni bırakıp da onu ve zürriyetini(kendinize) dostlar mı ediniyorsunuz? Hâlbuki onlar size düşmandır. Zâlimler için (bu) ne kötü bir değişmedir.

Kadri Çelik Meali

Hani meleklere: “Âdem'e secde edin” demiştik de İblis'in dışında (diğerleri) secde etmişlerdi. O cinlerdendi, böylelikle Rabbinin emrinden dışarı çıkmıştı. Bu durumda beni bırakıp onu ve onun soyunu veliler mi edineceksiniz? Oysa onlar sizin düşmanlarınızdır. Zalimler için (Allah yerine veli edindikleri şeytan), pek de kötü bir bedeldir!

Ömer Nasuhi Bilmen Meali

Ve yâd et o zamanı ki, meleklere, «Âdem'e secde ediniz.» demiştik te, onlar da hemen secde etmişlerdi, İblis müstesna; cin tâifesinden idi. Rabbinin emrinden çıkıverdi. Şimdi Benden gayrı onu ve onun zürriyetini dostlar mı ediniyorsunuz? Halbuki onlar sizin için bir düşmandır. Zalimler için ne fena bir bedel.

Muhammed Esed Meali

VE [HATIRLA Kİ] Biz meleklere “Âdem'in önünde yere kapanın!” 52 dediğimiz zaman, İblis dışında, onların hepsi yere kapanmıştı. [İblis] görünmeyen varlıklardan 53 biriydi; ve böylece Rabbinin buyruğu dışına çıktı. Peki, yine de onu ve avanesini 54 kendinize dostlar/sırdaşlar edinecek misiniz, hem de onlar sizin düşmanlarınız olduğu halde? Zalimler adına 55 bu ne kötü bir mübadeledir!

Suat Yıldırım Meali

Hani bir zaman Biz meleklere: “Âdem'e secde edin! ” deyince, onlar da derhal secdeye kapanmışlardı. Ne var ki İblis eğilmemişti. O cinlerden idi. Rabbinin emrinin dışına çıktı. Ey Âdem'in evlatları! Onlar size düşman oldukları halde, siz kalkıp Benden ayrı olarak onu ve onun evlatlarını mı dost ediniyorsunuz? Zalimler için ne fena bir bedel! Ne zararlı bir takas! [15, 28-39; 2, 34; 7, 12] *

Süleyman Ateş Meali

Meleklere: "Adem'e secde edin!" demiştik; secde ettiler, yalnız İblis etmedi. O cinlerdendi, Rabbinin buyruğu dışına çıktı. Şimdi siz, benden ayrı olarak onu ve onun neslini dostlar mı ediniyorsunuz? Oysa onlar, sizin düşmanınızdır. Zalimler için ne kötü bir değiştirmedir (bu. Dost olan Allah'ı bırakıp düşman olan şeytanı ve zürriyetini dost tutmak)!

Şaban Piriş Meali

Hani meleklere: -Adem için secde edin, demiştik de İblis dışında hepsi secde etmişti. O, cinlerden olduğu için Rabbinin emrinden dışarı çıktı. O halde siz, onlar sizin düşmanınız olmasına rağmen, benim dışımda onu ve soyunu kendinize dost mu ediniyorsunuz? Zalimler için ne kötü bir bedel!

Ümit Şimşek Meali

Hani Rabbin meleklere “Âdem'e secde edin” demişti de, İblis hariç hepsi secde etmişti. O ise cinlerden idi ve Rabbinin emrinden çıkmıştı. Şimdi siz, Beni bırakıp da, düşmanınız oldukları halde onu ve soyunu mu dost edineceksiniz? Zalimler için ne kötü bir takastır bu!

Yaşar Nuri Öztürk Meali

Hani, biz meleklere "Âdem'e secde edin" demiştik de İblis dışında hepsi secde etmişti. İblis, cinlerdendi. Kendi Rabbinin emrine ters düştü. Şimdi siz, benim beri yanımdan, onu ve onun soyunu dostlar mı ediniyorsunuz? Hem de onlar sizin düşmanınızken. Zalimler için ne kötü bir değiştirmedir bu!

Yusuf Ali (English)

Behold! We said to the angels, "Bow down(2392) to Adam": They bowed down except Iblis. He was one of the Jinns,(2393) and he broke the Command of his Lord. Will ye then take him and his progeny(2394) as protectors rather than Me? And they are enemies to you! Evil would be the exchange(2395) for the wrongdoers! *

M. Pickthall (English)

And (remember) when We said unto the angels: Fall prostrate before Adam, and they fell prostrate, all save Ibis. He was of the Jinn, so he rebelled against his Lord's command. Will ye choose him and his seed for your protecting friends instead of Me, when they are an enemy unto you? Calamitous is the exchange for evil doers!

Sitelerde Paylaş

Meleklere! secde edin diyor!!!

Herkes dediğim; önce melekler, sonra diğerleri.

Bir de şu meale bak, Poiuz:

Kehf 50: Ve yâd et o zamanı ki, meleklere, «Âdem'e secde ediniz.» demiştik te, onlar da hemen secde etmişlerdi, İblis müstesna; cin tâifesinden idi. Rabbinin emrinden çıkıverdi. Şimdi Benden gayrı onu ve onun zürriyetini dostlar mı ediniyorsunuz? Halbuki onlar sizin için bir düşmandır. Zalimler için ne fena bir bedel.

Allah demek ki meleklerden sonra başkalarına da secde edin demiş olmalı ki iblis itiraz etmiş. İlk önce meleklere secde edin demiş; onlar secde etmiş. Sonra diğerlerine demiş ki; itirazcı bir o çıkmış.

Dikkat edersen; o zaman insan bile cennetteydi.

Sitelerde Paylaş

Herkes dediğim; önce melekler, sonra diğerleri.

Bir de şu meale bak, Poiuz:

Kehf 50: Ve yâd et o zamanı ki, meleklere, «Âdem'e secde ediniz.» demiştik te, onlar da hemen secde etmişlerdi, İblis müstesna; cin tâifesinden idi. Rabbinin emrinden çıkıverdi. Şimdi Benden gayrı onu ve onun zürriyetini dostlar mı ediniyorsunuz? Halbuki onlar sizin için bir düşmandır. Zalimler için ne fena bir bedel.

Allah demek ki meleklerden sonra başkalarına da secde edin demiş olmalı ki iblis itiraz etmiş. İlk önce meleklere secde edin demiş; onlar secde etmiş. Sonra diğerlerine demiş ki; itirazcı bir o çıkmış.

Dikkat edersen; o zaman insan bile cennetteydi.

Senin mantigin öyle diyor ama Kuran öyle demiyor!

Sad-71-73 Hani Rabbin meleklere demişti ki: "Ben çamurdan bir insan yaratmaktayım." "Onu tesviye edip, düzeltip de ruhumdan ona üfledim mi derhal ona secdeye kapanın." Bunun üzerine meleklerin hepsi toptan secde ettiler.Yalnız İblis etmedi, büyüklük tasladı ve kâfirlerden oldu.

Sitelerde Paylaş

Senin mantigin öyle diyor ama Kuran öyle demiyor!

Sad-71-73 Hani Rabbin meleklere demişti ki: "Ben çamurdan bir insan yaratmaktayım." "Onu tesviye edip, düzeltip de ruhumdan ona üfledim mi derhal ona secdeye kapanın." Bunun üzerine meleklerin hepsi toptan secde ettiler.Yalnız İblis etmedi, büyüklük tasladı ve kâfirlerden oldu.

Poiuz,

Bunu bir de şöyle düşün; önce melekleri imtihan ediyor Allah. Diyor ki meleklere, secde edin. Hepsi ediyor. Sonra da dönüyor, o kovulmuşa diyor; o da itiraz ediyor.

Aklında şöyle canlandır: İnsan dahil herkes cennette. Kısım kısım soruyor Allah; secde edin diye. Önce meleklere soruyor. İş kovulmuşa gelince, o itiraz ediyor.

Biz sadece dünyada olan varlıkları Kuran'daki ifadesiyle biliyoruz. Belki cennette başka varlıklar da var. Eğer cennete gidersek öldükten sonra, görürüz.

Sitelerde Paylaş

Meleklere "Ben bir insan yaratacagim" diyor. Daha insan yok!

"Ruhumdan üfledim mi secde edin diyor" hala meleklerle konusuyor.

ve insan yaratildimi melekler secde ediyor. Iblis haric!

Ben böyle anliyorum, yardim etmeye calistigin icin tesekkürler.

Sitelerde Paylaş

Meleklere "Ben bir insan yaratacagim" diyor. Daha insan yok!

"Ruhumdan üfledim mi secde edin diyor" hala meleklerle konusuyor.

ve insan yaratildimi melekler secde ediyor. Iblis haric!

Ben böyle anliyorum, yardim etmeye calistigin icin tesekkürler.

Poiuz,

Doğrusu benim dediğim gibi. Ama sen farklı düşünüyorsan, sen bilirsin. Sonuçta o kovulmuş alçak, senin de, benim de ortak düşmanımız.

Sitelerde Paylaş

Poiuz,

Doğrusu benim dediğim gibi. Ama sen farklı düşünüyorsan, sen bilirsin. Sonuçta o kovulmuş alçak, senin de, benim de ortak düşmanımız.

Cin resmi nerede birader. Ekle şu resmi de ben de müslüman olayım. Akılsız, hayalciler sizi.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...