Jump to content

Kuranın Allahtan geldiğinin kanıtı

Recommended Posts

Ne demişlerdi:

California Üniversitesi’nden Darwinist Berhane Asfaw: “Evrim’in zincirini bulduk, zamanda devamlılık!”

“Bir form diğerine evrimleşti. Bu, zamanda bir yerde evrimin delili”

Ne oldu:

Science et Vie de Mayıs 1999 sayısında Lucy'i kapak yapmıştır. "Adieu Lucy" (Elveda Lucy) başlıklı makalede: “Yeni bir teori Australopithecus cinsinin insan soyunun kökeni olmadığını söylüyor” denmektedir.

Albert W. Mehlert (Evrimci ve paleoantropoloji araştırmacısı): “Yukarıda verilen kanıt, Lucy'nin pigme bir şempanzeden başka bir şey olmadığını ve aynı şekilde yürüdüğünü (bazı durumlarda beceriksizce dik duruyor, ama çoğunlukla dört ayak üstünde duruyor) gösteriyor. Maymundan insana olduğu iddia edilen dönüşüm için kanıtlar kesinlikle inandırıcı değil.”

Harun yahyanın sitesinden almışsın yine.

Bu adamın bu sözü söylediğine dair kaynak getirir misin?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 343
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ne demişlerdi:

California Üniversitesi’nden Darwinist Berhane Asfaw: “Evrim’in zincirini bulduk, zamanda devamlılık!”

“Bir form diğerine evrimleşti. Bu, zamanda bir yerde evrimin delili”

Ne oldu:

Science et Vie de Mayıs 1999 sayısında Lucy'i kapak yapmıştır. "Adieu Lucy" (Elveda Lucy) başlıklı makalede: “Yeni bir teori Australopithecus cinsinin insan soyunun kökeni olmadığını söylüyor” denmektedir.

Albert W. Mehlert (Evrimci ve paleoantropoloji araştırmacısı): “Yukarıda verilen kanıt, Lucy'nin pigme bir şempanzeden başka bir şey olmadığını ve aynı şekilde yürüdüğünü (bazı durumlarda beceriksizce dik duruyor, ama çoğunlukla dört ayak üstünde duruyor) gösteriyor. Maymundan insana olduğu iddia edilen dönüşüm için kanıtlar kesinlikle inandırıcı değil.”

Derginin ne olduğunu yukarıda paylaştım. Tıklayınız son cümleyi bir okuyunuz. Nature dergisinden getirirmisiniz ispatı. Bilimin en saygın dergisidir.

Sitelerde Paylaş

Tamam gördüm.

Bu kadar afaki delile çok güvenmemelisin yarın da başka bir şey yazarlar bu defa da onlara inanırsınız..

Bilim le din hiçbir zaman çelişmez...

Çünkü bilginin sahibi birdir...

Birine bilim de

Diğerine din de

ne farkeder?

Darwincilerin de fosilleri uydurma çıkmıştı...Bunların foyası çıkar merak etme....

Afaki değiller şüphe ve tereddütler hali değil..

Onun için ben afaki delili kullanmayıp, enfüsü daha çok tercih etmekteyim..

Sitelerde Paylaş

Birazdan ateistler işi maymuna bağlarlar. Şimdiden cevap verelim:

Allah bazı insanları maymuna aniden dönüştürmüştür: Kun fe Yekun !!(ol der oluverir) Ve bu cezalandırma işini keşfetmeyi de bilim adamlarına Bakara 66 ile emrediyor. İnsan maymundan gelme değil; bazı maymunlar insandan gelmedir:

Bakara 65. İçinizden Cumartesi günü haddi aşanları siz biliyorsunuz. Biz onlara 'Aşağılık maymunlar olun' dedik.

Bakara 66. Bunu da, hem onların çağdaşlarına, hem de sonradan geleceklere bir ibret, sakınanlara ise bir öğüt olsun diye yaptık.

Kuran'da Bakara 65 ve 66'da bazı maymunların insandan geldiği, yani yüce Allah'ın bazı insanları cezalandırarak ibreti alem olsun diye maymuna çevirdiği açık ve nettir.

Sonuç olarak insan maymundan değil, bazı maymunlar insandan, Allah'ın cezalandırmasıyla dönüşmüştür.

Eğer insana benzeyen (yapısal, genetik vb.) maymun varsa bilin ki bu, Allah'ın ceza olarak insan kademesinden düşürerek maymuna çevirdiği soyun devamıdır.

Evrimle ilgili yazının devamı için tıklayınız:

http://kurtaricisizsiniz.blogspot.com/2012/07/evrim-teorisi-nedir.html

Sitelerde Paylaş

Bilimle din çelişir. Din kabulle başlar ondan sonra o kabule göre ispat arar. Bilim ön kabul olmadan başlar, sonra teoriyi "verilere" göre şekillendirir.

Binayı yapan ile

Projeyi yapan birdir..

Nasıl çelişsin çelişki kafalarda ve sınırlı düşünmektedir..

Sitelerde Paylaş

Derginin ne olduğunu yukarıda paylaştım. Tıklayınız son cümleyi bir okuyunuz. Nature dergisinden getirirmisiniz ispatı. Bilimin en saygın dergisidir.

Ayrıca evrimciler böyle mazideki evrimi değilde şu an yeryüzündeki evrimi insanlara göstersinler de haklı çıksınlar..

Hem de enfüsü delil olsun..

Görelim bakalım..

Sitelerde Paylaş

Ya serdar sen onu bunu birakta bana dogru durust birsey yaz, belki gormemissin diye sana bir kere daha iletiyorum gecen sayfadaki iletimi.

Hic Allah bilir, o nasil isterse o olur gibi laflar etmede, senin mantigin bu olayi nasil kaldiriyor onu anlat.

Allahin gunu olsun, o zaman hemen kurandaki allah katinda bir gun sizin yaninizda bin-ellibin gundur'e

O zaman Allahin 6 gunu bizim altibin yada ucyuzbin gunune esittir, iyide simdi bilimsel verilerde ve gerceklerde dunyanin yasi 4,5 milyar yil ve en eski insan vari kalinti 4,5 milyon yillik. Nerde kaldi bu bin yada 300 bin yil? Hadi diyelim allah dunyayi ucyuzbin yilda yaratti, o zaman imanlilarin kabul ettigi ve Allahin sozleri olarak kutsal saydigi Tevrattaki yaratilis bolumundeki peygamberler kismi ne olacak? Orada her seyin 6 bin yil once basladigi anlatiliyor.

Yani ne yaparsaniz yapin sizde dahil olmak uzere dunyadaki tum inanclilar bu dinlerin uyduruk oldugunun farkinda ama ne yazikki insanin egoizmi bu dinlere sahip cikarmaya zorluyor. Umarim bir gun hepiniz bu dinleri denizin dibine yollar.

Sitelerde Paylaş

Harun yahyanın sitesinden almışsın yine.

Bu adamın bu sözü söylediğine dair kaynak getirir misin?

Böyle bir bilim adamı yok. Varsa da hiç makale yazmamış. Nerede söylemiş acaba. Buyrun böyle bir adamın hiç makale yazmadığının ispatı:

http://scholar.google.com.tr/scholar?hl=tr&q=albert+w+mehlert&btnG=&lr=

Sitelerde Paylaş

Böyle bir bilim adamı yok. Varsa da hiç makale yazmamış. Nerede söylemiş acaba. Buyrun böyle bir adamın hiç makale yazmadığının ispatı:

http://scholar.googl...hlert&btnG=&lr=

Evet ben de ona bakıyordum.

talkorigins:

Albert W. Mehlert, "A Study of Comments by Evolutionist Authorities on the Alleged Hominids Found in the Hadar/Afar region of Africa," Contrast: The Creation Evolution Controversy Vol 6, No 1 (Bible-Science Association, January 87), pp1-2,4 (provides evidence that "Lucy" was made up of fossils from two separate sites and was an ape, "probably a chimp-like ape").

Böyle bi makale yok.

Sitelerde Paylaş

Kutsal olmayan yaratık ben senin defterini arşive kaldırdım...

Git yeni bir nik al gel sonra konuşalım..

YOOOOOOK BOYLE OLMAZ, SEN KACIYORSUN TARTISMADAN ARKADASIM. Boyle ici bos cevaplar ile kendini savunacagini saniyorsan yaniliyorsun ve senin hic ama hic birsey bilmedigini belli ediyorsun. Bak sana delilli , kanitli seyler yaziyorum ve fikirlerini almak istiyorum, yazdiklarim yalan ise buyur kanitla.

Sitelerde Paylaş

YOOOOOOK BOYLE OLMAZ, SEN KACIYORSUN TARTISMADAN ARKADASIM. Boyle ici bos cevaplar ile kendini savunacagini saniyorsan yaniliyorsun ve senin hic ama hic birsey bilmedigini belli ediyorsun. Bak sana delilli , kanitli seyler yaziyorum ve fikirlerini almak istiyorum, yazdiklarim yalan ise buyur kanitla.

Hayatta bazı şeyler bir defa olur 2 günde ne değişti ki seninle vakit öldüreyim..

Sitelerde Paylaş

Evet ben de ona bakıyordum.

talkorigins:

Albert W. Mehlert, "A Study of Comments by Evolutionist Authorities on the Alleged Hominids Found in the Hadar/Afar region of Africa," Contrast: The Creation Evolution Controversy Vol 6, No 1 (Bible-Science Association, January 87), pp1-2,4 (provides evidence that "Lucy" was made up of fossils from two separate sites and was an ape, "probably a chimp-like ape").

Böyle bi makale yok.

Şu kısmı yeterlidir herhalde.

Sitelerde Paylaş

Bilim üzerine çalışma yapıp bilgi ve becerilerini kullanın insanların bizlerden ne gibi üstünlüğü vardır

Eğer onlar bizden üstün ve biz onların düşünceleri üzerine bina yapacaksak bizim ne önemimiz var

Onların hata yapmayacağının bir kanıtı yada delili varmıdır. Bizim kendi gözlemimizle bir buluş yada

bilgi ortaya çıkarabilecek kabiliyetimiz varmıdır.

Sitelerde Paylaş

Bilim üzerine çalışma yapıp bilgi ve becerilerini kullanın insanların bizlerden ne gibi üstünlüğü vardır

Eğer onlar bizden üstün ve biz onların düşünceleri üzerine bina yapacaksak bizim ne önemimiz var

Onların hata yapmayacağının bir kanıtı yada delili varmıdır. Bizim kendi gözlemimizle bir buluş yada

bilgi ortaya çıkarabilecek kabiliyetimiz varmıdır.

Bu soruyu ben size şöyle sorayım. Herkes bir başkasının işini yapa bilir mi? Yaparsa ortalık karışmaz mı?Örneğin Bilim adamı o konuda yetişmiş yıllarını vermiş insandır. Profesyonel futbolcuda, o konuda yetişmiş insandır. Birbirlerinin işlerini yapabilirler mi?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...