Jump to content

Kuranın Allahtan geldiğinin kanıtı

Recommended Posts

http://www.bilgilerd...emelleri_b.html

1. Lord Zuckerman, kendisi de evrim teorisini benimsemesine rağmen, Australopithecuslar'ın sadece sıradan bir maymun türü oldukları ve kesinlikle dik yürümedikleri sonucuna vardı. (Solly Zuckerman, Beyond The Ivory Tower, New York: Toplinger Publications, 1970, s. 75-94)

2. Bu konudaki araştırmalarıyla ünlü diğer evrimci anatomist Charles E. Oxnard da Australopithecus'un iskelet yapılarının günümüz orangutanlarınınkine benzediği sonucuna vardı. (Charles E. Oxnard, "The Place of Australopithecines in Human Evolution: Grounds for Doubt", Nature, cilt 258, s. 389)

3. 1994 yılında İngiltere'deki Liverpool Üniversitesi'nden Fred Spoor ve ekibi, Australopithecus'un iskeleti ile ilgili kesin bir sonuca varmak için kapsamlı bir araştırma yaptı. İskeletlerde, vücudun yere göre konumunu belirleyen "salyangoz" isimli bir organ üzerinde incelemeler yürütüldü. Spoor'un vardığı sonuç, Australopithecus'un insanlarınkine benzer bir yürüyüş şekline sahip olmadığıydı. (Fred Spoor, Bernard Wood, Frans Zonneveld, "Implication of Early Hominid Labryntine Morphology for Evolution of Human Bipedal Locomotion", Nature, cilt 369, 23 Haziran 1994, s. 645-648)

4. 2000 yılında B.G Richmond ve D.S Strait isimli bilim adamlarının gerçekleştirdiği ve Nature dergisinde yayınlanan bir araştırmada Australopithecusların önkol kemikleri incelendi. Karşılaştırmalı anatomik incelemeler, bu türün günümüzde yaşayan ve 4 ayak üzerinde yürüyen maymunlarla aynı önkol anatomisine sahip olduğunu gösterdi. (Richmond, B.G. and Strait, D.S., Evidence that humans evolved from a knuckle-walking ancestor, Nature 404(6776):382, 2000.)

Tebrik ediyorum sizi. Hep evrimi destekleyen makaleler vermişsiniz. Bir okusaydınız keşke paylaşmadan önce.

tarihinde bellerophon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 343
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Cahil insanlar,

hiçbir bilgiye sahip olmadığınız bir konu üstünde tartışıyorsunuz. Charlesdarwin amcanız sizi çarpar fena yamultur. Ona göre atın adımlarınızı.

Bakara 65: İçinizden Cumartesi günü haddi aşanları siz biliyorsunuz. Biz onlara 'Aşağılık maymunlar olun' dedik.

Bakara 66: Bunu da, hem onların çağdaşlarına, hem de sonradan geleceklere(bilim adamlarına) bir ibret, sakınanlara ise bir öğüt olsun diye yaptık.

darwin=maymun2.jpg

tarihinde KHF-232 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aslında şu şekilde demek istedim benim bir görüşüm var ve binamı o görüş üzerine dikiyorum dikerken izlediğim yollarda gördüğüm ve hoşuna gitmeyen yolları

terk ediyorum ilk temel görüşüm üzerine yolumu arıyorum ve seçiyorum yani temel bilgilerime göre elemasyon yapıyorum şimdi ilk temel düşünce ne kadar

doğru ise gidilen yolda o kadar doğru olur değil mi ?

Efendim, önceki iletilerde bilimin böyle çalışmadığını anlattım. Bir daha anlatayım. Bilim bir ön koşulu kabul etmeden çalışmaya başlar. Sonuca göre yorum çıkarır. Albert Einstein, Newtonun çekim kurallarını kabul etmeden başlayıp, onların Newton'un dediği gibi olmadığını ispatlamıştır. Bu cümlede anlaşamadığımız bir yer var mı?

Sitelerde Paylaş

Bakara 65: İçinizden Cumartesi günü haddi aşanları siz biliyorsunuz. Biz onlara 'Aşağılık maymunlar olun' dedik.

Bakara 66: Bunu da, hem onların çağdaşlarına, hem de sonradan geleceklere(bilim adamlarına) bir ibret, sakınanlara ise bir öğüt olsun diye yaptık.

darwin=maymun2.jpg

Ben darwin isem o şebek de sensin.

Sitelerde Paylaş

İskelet bir canlının nasıl hareket ettiğini gösterir. Ancak akıl hakkında da fosiller mevcut. Ancak senin biri bir cahile bunları tek tek anlatmak uzun bir iş.

Peki neden cevap veriyorsun ?

Akılın fosilini gösterebilirmisin cahil arkadaşına belki yola getirebilirsin bu sayede

Sitelerde Paylaş

İskelet bir canlının nasıl hareket ettiğini gösterir. Ancak akıl hakkında da fosiller mevcut. Ancak senin biri bir cahile bunları tek tek anlatmak uzun bir iş.

Akılın fosilini gösterebilirmisin cahil arkadaşına belki yola getirebilirsin bu sayede

Efendim, önceki iletilerde bilimin böyle çalışmadığını anlattım. Bir daha anlatayım. Bilim bir ön koşulu kabul etmeden çalışmaya başlar. Sonuca göre yorum çıkarır. Albert Einstein, Newtonun çekim kurallarını kabul etmeden başlayıp, onların Newton'un dediği gibi olmadığını ispatlamıştır. Bu cümlede anlaşamadığımız bir yer var mı?

Aramızda bir perde var benim sesim size ulaşmıyor :)

Sitelerde Paylaş

Bizim kendi genusumuzun, yani Homo'nun bilinen en eski temsilcilerinin taksonomisinin ve filogenetik (evrimsel akrabalık) ilişkilerinin karanlıkta olması dikkat çekici bir durumdur. Mutlak tarihlendirme tekniklerindeki gelişmeler ve fosillerin yeniden yorumlanması, basit, çizgisel bir insan evrimi modelini savunulamaz hale getirmiştir ki bu modelde Homo habilis Australopithecuslardan sonra gelir ve sonra da Homo erectus aracılığıyla Homo sapiens'e evrimleşir. Ama, (bu modele karşılık) herhangi bir alternatif ortak görüş de ortaya çıkmış değildir. ( B. Wood, Origin and evolution of the genus Homo, Nature 355 (6363): 783-90, 1992.)

Sitelerde Paylaş

Aramızda bir perde var benim sesim size ulaşmıyor :)

Siz CharlesDarwinle devam edin. Çok dağılıyor bende araya girince. Diğer arkadaşlara yeterince ispat astım.

Sitelerde Paylaş

CharlesDarwin, on 16 Şubat 2013 - 02:35 ÖS, said: Guruba sahtekarına bir soru:

A.Afarensis in femur kemiği neden vücut merkezine doğru eğimlidir. Kendisi o kadar bilgi ile açıklasın bakalım.

Diş ve iskelet kalıntıları evrimsel geçmişi çizmede güvenilmezdirler. Bu kalıntılardan yola çıkılarak yapılan soy ağaçları moleküler araştırma sonuçlarına ters düşmektedir. ( Henry Gee, Nature, 12 Temmuz 2001 )

Sitelerde Paylaş

Bizim kendi genusumuzun, yani Homo'nun bilinen en eski temsilcilerinin taksonomisinin ve filogenetik (evrimsel akrabalık) ilişkilerinin karanlıkta olması dikkat çekici bir durumdur. Mutlak tarihlendirme tekniklerindeki gelişmeler ve fosillerin yeniden yorumlanması, basit, çizgisel bir insan evrimi modelini savunulamaz hale getirmiştir ki bu modelde Homo habilis Australopithecuslardan sonra gelir ve sonra da Homo erectus aracılığıyla Homo sapiens'e evrimleşir. Ama, (bu modele karşılık) herhangi bir alternatif ortak görüş de ortaya çıkmış değildir. ( B. Wood, Origin and evolution of the genus Homo, Nature 355 (6363): 783-90, 1992.)

http://www.gwu.edu/~hogwash/BW_PDFs/RP079.pdf

Bakınız bu verdiğiniz makale. Nasıl da evrimi destekliyor.

Sitelerde Paylaş

İnsanın kökenleriyle ilişkili olarak, son on beş yıl içerisinde yapılan buluşlar karmaşık bir resim sunmaktadır. Olgular basit bir Ramapithecus-Australopithecus-Homo habilis, Homo erectus-Homo sapiens dizilimi hipotezini desteklememektedir.

G.L. Stebbins, Darwin to DNA, Molecules to Humanity, Published by W.H. Freeman and Company, 1982, s 352

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...