Jump to content

Kuran Neden Arapça Allah Türkçe Bilmiyor mu ?

Recommended Posts

• İleti 77
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kimsenin kuran okuduğu falan yok. türkiyenin yüzde 99'unun müslüman olduğunu söylüyorlar. Bu türkiyenin yüzde 99'unun Türkçe konuştuğunu söylemekten farksızdır. Yani tümüyle kültürel ve geleneksel bir olgudur inanç. Gerçekten adam akıllı okusalar bu oran hızla düşer. Ancak bunu engelleyen sistematik çabaların olduğunu da biliyoruz. Eğitim sisteminin köreltilmiş olması bunların başında gelir.

İnsanlarımızın düzelmesi ve gerçek birer sorgulayıcı olması için iki şey gerek. Birincisi eğitim düzeyinin yükseltilmesi. Ancak biz hala en temel eğitim olgusu olan okuma-yazma oranlarını tartışıyoruz. Okuma yazma bilmek eğitimli olmak değildir. Okuma-yazma bilmek eğitimli olmak için temel araçtır. İnsanımız aydın olmayı bir meslek sanıyor. Zaten aydın olmak bir meslek bile olsa Türkiye'de o mesleği yapan insan sayısı çok az. Çoğu aydın zaten ya suikaste kurban gidiyor ya da yurtdışına kovalanıyor. İnsanımız kendisinin de bir beyin sahibi olduğunu henüz bilmiyor. İkinci sahip olmaları gereken şey ekonomik yapının düzeltilmesi. Karnı aç adamın hiç de umrunda değildir bunlar. Sonra türkiyede niye kitap okunmuyor da İsveç'te norveç'te okunuyor diyoruz. Kimsenin aklına gelmiyor ki bunun nedeni nedir? Tepeden inme kişiliksiz çözüm önerileri getiriyoruz. Çoğu zaman çözüm önerimiz yok. Doğrudan yargılıyoruz insanlarımızı. Kitap bile okumayı bilmeyen cahil insanlar diyoruz ve her zamanki gibi bilgi ve aydınlanma aristokrasinin ve soylu sınıfın tekelinde kalmaya devam ediyor. Böyle gelmiş böyle gider diyorlar zaten. Bunlar olmadan okusalar da okumasalar da değişmez.

peki ya bu forumdaki müslümanlara ne diceksin ? en azından onların kuranı okumuş olduklarını biliyoruz, Okumamış olsalar bile forumda paylaşılan ayetleri sadece okusalar büyük bir kısmını gene okumuş olurlar.. Neden hala ısrarla "allah vardır, birdir, sorgulanmaz" havasındalar ? Sence hepsi rol mu yapıyor ?

Sitelerde Paylaş

Kuran neden Arapça inmiştir, Tevrat neden İbranicedir...Bu tartışılacak en saçma konulardan biridir..Allah Arapçadan başka bir dil bilmyen bir insanı peygamber seçecekse onunla hangi dilde konuşacak? O na İbranice yada Latince öğretti hadi o insanın tebliğde bulunacağı topluluğa hangi dili öğretecek...Bu konu abesle iştigaldir..Aynı sözüm müslümanlar içinde geçerli..

Sitelerde Paylaş

peki ya bu forumdaki müslümanlara ne diceksin ? en azından onların kuranı okumuş olduklarını biliyoruz, Okumamış olsalar bile forumda paylaşılan ayetleri sadece okusalar büyük bir kısmını gene okumuş olurlar.. Neden hala ısrarla "allah vardır, birdir, sorgulanmaz" havasındalar ? Sence hepsi rol mu yapıyor ?

düşünmüyorlar. Akılları hala kendilerine çocukluklarından beri öğretilmiş olan şeylerde. En önemlisi de geleneksel baskı ile herkesin yüzleşecek kadar cesur olmaması. Aslında cesaret ile de iş bitmiyor. Kim çevresi, arkadaşları ve en önemlisi aile ve akrabaları tarafından tuhaf görülüp dışlanmak ister? Yani bireysel anlamda onun bu yanlışları görüp kuranı ve islamı terketmesi bir anlama gelmiyor.

Sitelerde Paylaş

Evet müslüman arkadaşlara yöneltiyorum sorumu neden illede arapça ? Onuda geçelim sonuç olarak herhangi bir dilde yazılması gerekiyormuş ve o da arapça olmuş diye varsayalım. Peki günümüzde neden ezanlar ve dualar arapça okunmakta ? ezanlar veya namaz kılınırken edilen dualar türkçe olsa allah kabul etmicek mi veya başka bir dili allah anlamıyor mu ???

Kuran'ın sadece araplara değil; tüm insanlığa indiğinin kapı gibi ispatı, buyurun öğrenin. Hodri meydan, aksini ispatlayabilen gelsin:

Neden Kuran sadece Arapa inmedi? Tıklayın öğrenin:

http://kurtaricisizsiniz.blogspot.com/2013/01/kuran-kerim-sadece-arapa-m-indi-neden.html

Sitelerde Paylaş

Kuran'ın sadece araplara değil; tüm insanlığa indiğinin kapı gibi ispatı, buyurun öğrenin. Hodri meydan, aksini ispatlayabilen gelsin:

Neden Kuran sadece Arapa inmedi? Tıklayın öğrenin:

http://kurtaricisizs...indi-neden.html

Aksini ispatladım.

Buyur oku.

http://lordpirate.wordpress.com/2013/02/04/islam-evrensel-bir-din-degildir/

Sitelerde Paylaş

Nahl, 64:

Biz bu Kitab’ı sana SIRF hakkında ihtilafa düştükleri şeyi insanlara açıklayasın ve iman eden bir KAVME de hidayet ve rahmet olsun diye indirdik.

Meryem, 97:

(Resûlüm!) Biz Kur’an’ı, SADECE, onunla Allah’tan sakınanları müjdeleyesin ve şiddetle karşı çıkan bir KAVMİ uyarasın diye senin dilinle (indirilip okutarak) kolaylaştırdık.

Şura, 7:

Şehirlerin anası (olan Mekke’de) ve onun çevresinde bulunanları uyarman ve asla şüphe olmayan toplanma günüyle onları korkutman için, sana böyle Arapça bir Kur’an vahyettik.

Şu 3 ayet bile yeterli, Kuran'ın evrensel olmadığını kanıtlamak için.

Sitelerde Paylaş

Sayın Pirate

Muhammedin dili arapça mıydı. Yoksa

Konu bu değil ki. :) Ben, Kuran'ın Arapça inmiş olmasını eleştirmiyorum. Tabi ki Arapça olacaktı, çünkü o coğrafyada konuşulan dil oydu. Ama burada bahsettiğim şey bu değil. Kuran'ın hitap ettiği kitle de Muhammed'in kavmi sadece. Arapça bilmeyen hiçkimseye hitap etmiyor Kuran.

Furkan 30'da ne yazıyor?

Benim KAVMİM Kuran'ı terk etti. diyor Muhammed. Siz Muhammed'in kavminden misiniz? Yani o coğrafyada mı doğdunuz? Verdiğim link'i okuyun, ne demek istediğimi anlarsınız. 17 sayfa yazı yazdım, buraya özet geçersem anlaşılmaz.

Sitelerde Paylaş

Konu bu değil ki. :) Ben, Kuran'ın Arapça inmiş olmasını eleştirmiyorum. Tabi ki Arapça olacaktı, çünkü o coğrafyada konuşulan dil oydu. Ama burada bahsettiğim şey bu değil. Kuran'ın hitap ettiği kitle de Muhammed'in kavmi sadece. Arapça bilmeyen hiçkimseye hitap etmiyor Kuran.

Furkan 30'da ne yazıyor?

Benim KAVMİM Kuran'ı terk etti. diyor Muhammed. Siz Muhammed'in kavminden misiniz? Yani o coğrafyada mı doğdunuz? Verdiğim link'i okuyun, ne demek istediğimi anlarsınız. 17 sayfa yazı yazdım, buraya özet geçersem anlaşılmaz.

Bizler sonra gelenleriz 1400 sene önceki insanlar terk etti ise bizim terki bırakın terki diyar etmiş olmamız gerek vede öyle zaten :)

Kuran her insanın uyması gerek yasa ve kanunları barındıran bir kitaptır. Kavim demek onunla aynı coğrafyada yaşayıp doğmak ile eşleştiremezsiniz Allaha inananların çoğu bugunde gördüğünüz gibi kuranı terk etmiştir.

Sitelerde Paylaş

Bizler sonra gelenleriz 1400 sene önceki insanlar terk etti ise bizim terki bırakın terki diyar etmiş olmamız gerek vede öyle zaten :)

Kuran her insanın uyması gerek yasa ve kanunları barındıran bir kitaptır. Kavim demek onunla aynı coğrafyada yaşayıp doğmak ile eşleştiremezsiniz Allaha inananların çoğu bugunde gördüğünüz gibi kuranı terk etmiştir.

Efendim, verdiğim ayetler ve verdiğim link'teki konu, herşeyi özetliyor. Kuran, Araplara özgüdür. Sizinle alakası yoktur. Sizler sonra gelenler değilsiniz, sonra gelenler diye bir şey yok. Muhammed ölünce İslam bitti. Kuran'ı niye kitaplaştırmadı sanıyorsunuz? :)

Kavim demek, kavim demektir. Çarpıtmanıza hiç gerek yok. 'Bilen bir KAVİM için indirdik.' diyor. 'Bilenler için indirdik.' demiyor. Mekke ve çevresini uyarman için Arapça indirdik, SADECE senin kavminin sorunlarını çözmek için indirdik diyor.

Her kavme kendi dilinde peygamber gönderdik, diyor. Muhammed, sadece Araplara gönderilmiş demektir. Fussilet 44 de bunu ayrıca kanıtlar. Ve verdiğim linkte işlediğim tüm ayetler bunun kanıtıdır.

Kuran evrensel değildir, olamaz. Sadece, saltanatları tehlikeye giren İslam alimleri, bunu böyle yorumlamak zorundadır. Onlar zaten çoktan İslam'dan çıktılar. :) Haberiniz bile yok.

Sitelerde Paylaş

Efendim, verdiğim ayetler ve verdiğim link'teki konu, herşeyi özetliyor. Kuran, Araplara özgüdür. Sizinle alakası yoktur. Sizler sonra gelenler değilsiniz, sonra gelenler diye bir şey yok. Muhammed ölünce İslam bitti. Kuran'ı niye kitaplaştırmadı sanıyorsunuz? :)

Kavim demek, kavim demektir. Çarpıtmanıza hiç gerek yok. 'Bilen bir KAVİM için indirdik.' diyor. 'Bilenler için indirdik.' demiyor. Mekke ve çevresini uyarman için Arapça indirdik, SADECE senin kavminin sorunlarını çözmek için indirdik diyor.

Her kavme kendi dilinde peygamber gönderdik, diyor. Muhammed, sadece Araplara gönderilmiş demektir. Fussilet 44 de bunu ayrıca kanıtlar. Ve verdiğim linkte işlediğim tüm ayetler bunun kanıtıdır.

Kuran evrensel değildir, olamaz. Sadece, saltanatları tehlikeye giren İslam alimleri, bunu böyle yorumlamak zorundadır. Onlar zaten çoktan İslam'dan çıktılar. :) Haberiniz bile yok.

Biz mekke nin neresindeyiz üstündemiyiz ?

The End

Sitelerde Paylaş

Nahl, 64:

Biz bu Kitab’ı sana SIRF hakkında ihtilafa düştükleri şeyi insanlara açıklayasın ve iman eden bir KAVME de hidayet ve rahmet olsun diye indirdik.

Meryem, 97:

(Resûlüm!) Biz Kur’an’ı, SADECE, onunla Allah’tan sakınanları müjdeleyesin ve şiddetle karşı çıkan bir KAVMİ uyarasın diye senin dilinle (indirilip okutarak) kolaylaştırdık.

Şura, 7:

Şehirlerin anası (olan Mekke’de) ve onun çevresinde bulunanları uyarman ve asla şüphe olmayan toplanma günüyle onları korkutman için, sana böyle Arapça bir Kur’an vahyettik.

Şu 3 ayet bile yeterli, Kuran'ın evrensel olmadığını kanıtlamak için.

Hz. Muhammed, elçi olarak Allah tarafından belirlenmiş. Görevlerinden biri; Kuran'ı ve islamı dünyada yaymak. Ne kadar yayılmış? 21. yüzyılda her ülkenin kitapçılarında ve internette birçok dilde bedava !!

Kuran; tüm dünyaya yayılma amacına ulaşmış mı? Evet ulaşmış.

Peki ilk indirilişi Papua yeni ginece olsaydı; Hz. Muhammed anlayabilir miydi? Anlayamazdı. Yukarıya koyduğun ayetlerde işi kolaylaştırmak için açıklaması var ya; işte bunu açıklıyor. Kime kolaylaştırmak için? Hz. Muhammede.

Sen sonuca bak sonuca. Şu anda tüm dünyada; internet üzerinde herkes birçok dilde bedava ulaşabiliyor. B)

Kuran Türkçe var mı? Evet var. Un var, yağ var, şeker var; e peki niye helva yapmıyorsun?

Yani Türkçe Kuran var; eveleyip gevelemeden adam gibi oku ve öğren. B)

Mazeret uydurma; Arapça olduğundan ve Türkçe olmadığından(yerseniz) Kuran'ı anlayamıyorum diye :lol: :lol:

Hem yukarıdaki mesajımda verdiğim linkte; Kuran'ın sadece Arapa inmediğini de yine Kuran ayetiyle ispatladım; iyice okudun mu?

tarihinde KHF-232 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hz. Muhammed, elçi olarak Allah tarafından belirlenmiş. Görevlerinden biri; Kuran'ı ve islamı dünyada yaymak. Ne kadar yayılmış? 21. yüzyılda her ülkenin kitapçılarında ve internette birçok dilde bedava !!

Kuran; tüm dünyaya yayılma amacına ulaşmış mı? Evet ulaşmış.

Peki ilk indirilişi Papua yeni ginece olsaydı; Hz. Muhammed anlayabilir miydi? Anlayamazdı. Yukarıya koyduğun ayetlerde işi kolaylaştırmak için açıklaması var ya; işte bunu açıklıyor. Kime kolaylaştırmak için? Hz. Muhammede.

Sen sonuca bak sonuca. Şu anda tüm dünyada; internet üzerinde herkes birçok dilde bedava ulaşabiliyor. B)

Kuran Türkçe var mı? Evet var. Un var, yağ var, şeker var; e peki niye helva yapmıyorsu

n?

Yani Türkçe Kuran var; eveleyip gevelemeden adam gibi oku ve öğren. B)

Mazeret uydurma; Arapça olduğundan ve Türkçe olmadığından(yerseniz) Kuran'ı anlayamıyorum diye :lol: :lol:

Hem yukarıdaki mesajımda verdiğim linkte; Kuran'ın sadece Arapa inmediğini de yine Kuran ayetiyle ispatladım; iyice okudun mu?

neden türkçeezan yok peki?
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...