Jump to content

AYNALAR ( küçük bir deney )

Recommended Posts

sevgili arkadaşlar, sizlere hazırladığım bu sunum bizzat şahsımca denenmiş bir yöntemdir,

bu deneyin benim tabirimle amacı, iç görüntümüzün nasıl birşey olduğunu öğrenmek.

tabi herkeste aynı sonucu vermediğinden bir sürü çeşitlilik arz edecektir.

bunu yapmak isteyenlerin, öncelikle belli şartları yerine getirmesi gerekecek.

tam bir hazırlık, hem fiziki hem bedenen, hemde yaşadığı ortam olarak tam bir hazırlık olması gerekecek.

bana uyar diyenleriniz var ise, detaylara geçiyorum.

öncelikle evinizde yalnız olmanız yada bir sükunet olması gerekiyor, bu açıdan gece 3 civarı bu deney için en ideal saat, fiziki olarak da üzerinize rahat edebileceğiniz kıyafetler giymekte yarar var.

şimdi evde yalnızsınız yada aile bireyleriniz uykusundalar. her yer sessiz sedasız, tam bir huzur havası...

kafa olarak aklınızı kurcalayan düşünceleri bir kenara atınız ve odanıza geçiniz.

bir boy aynasına ihtiyacınız var, bu aynayı odanızda boş bir duvarı görebilecek şekilde önünüze alınız, karşısına rahat oturabileceğiniz bir sandalye yada başka bir nesne alınız ve bir de loş bir ışığa ihtiyacınız olacak , gece lambası ama fazla parlak olmaması gerekiyor. bu gece lambası, arkanızdan ve başınızın üzerinden sizi ve etrafı hafif bir şekilde aydınlatacak şekilde ve oturduğunuz yerden kalkmadan açma kapama tuşuna hakim olacak şekilde yerleşmesi gerekecek.

teferruatlar bu kadar.

şimdi oda ve siz hazırsınız lamba hazır , herşey hazır, saat gece 3:00 siz odanıza geçiniz, lambaları tamamen kapatarak aynanın karşısına oturunuz , rahatlamaya çalışınız, bu şekilde gevşemeye çalışınız , aynaya bakıyorsun tabiki, bu süre zarfında aynanın karşısındaki yansımanız göz önünüze gelebilir, lakin hala odanız karanlık hiçbirşey göremiyorsunuz.

bu şekilde 5_6 dk rahatladıktan sonra , yerinizden kalkmadan lambayı açınız,

karşınızdaki görüntüye bakarken, duvara yansıyan iç dünyanız karşınıza çıkacaktır.

bu şekilde iç dünyanızın nasıl bir tablo oluşturduğunu görmüş olacaksınız.

selametle kalın.

Sitelerde Paylaş

Bir ara bende denemiştim buna benzer birşey. Ruhun bedeninden sıyrılıyor, kendi vücudunu görebiliyorsun demişlerdi kitapta. ama yaptım yaptım olmadı. :)

O seramonide buna benziyordu. Ama o daha çok nefes alıp vermeyle ilgili idi.

Sen denedin oldu mu?

Sitelerde Paylaş

Denemenin en zoru gece 3 olması faydalıdır mutlaka...

Ateistler iç dünyaların dan korkacakları için pek denemek istemezler ama..

Kendileri çok bilimsel oldukları için..

tarihinde Serdaar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

.Ateistler iç dünyaların dan korkacakları için pek denemek istemezler ama..

Kendileri çok bilimsel oldukları için..

Tabii. Hawking, Dawkins falan çıkar gece vakti karşımıza Allah muhafaza.

Hele ak sakallı dedeye benzeyen Darwin çıkarsa ( içimden mi nereden çıkacaksa artık bu meretler) çok korkarım valla.

tarihinde Cariye tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

yorumlara baktımda, çaresiz ithamlar da bulunmaak hobi olmuş bazılarında.

tek mantıklı açıklamayı poiuz yapmış, bir fikri olmamasına rağmen çözümlemede bulunmuş, tşk ederim .

lakin sayın poiuz, sizin verdiğiniz örnek, göz yanılması, bununla alakası yok,

bu deney, çok çeşitlilik gösteren küçük bir uygulamadır, aslında bunu yapanların ortak gördükleri hiçbirşey olmamış,

kimisi iç dünyasını , kimisi korkularını, kimisi ise güzellikleri görmüş,

bu bir nevi iç dünyamızdaki ' ben ' in dışa bir anlık yansıması,

bir çeşit meditasyon gibi ...

tarihinde müreh tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Belki deneyebilirim.

"karşınızdaki görüntüye bakarken, duvara yansıyan iç dünyanız karşınıza çıkacaktır.

bu şekilde iç dünyanızın nasıl bir tablo oluşturduğunu görmüş olacaksınız."

nasil? lambayi yaktiktan sonra devam aynaya mi bakacagim?

Yaninda bir de soru: görüntü hep aynimi oluyor yoksa benim o anlik durumuma göre degisiyo rmu?

Sitelerde Paylaş

yorumlara baktımda, çaresiz ithamlar da bulunmaak hobi olmuş bazılarında.

tek mantıklı açıklamayı poiuz yapmış, bir fikri olmamasına rağmen çözümlemede bulunmuş, tşk ederim .

lakin sayın poiuz, sizin verdiğiniz örnek, göz yanılması, bununla alakası yok,

bu deney, çok çeşitlilik gösteren küçük bir uygulamadır, aslında bunu yapanların ortak gördükleri hiçbirşey olmamış,

kimisi iç dünyasını , kimisi korkularını, kimisi ise güzellikleri görmüş,

bu bir nevi iç dünyamızdaki ' ben ' in dışa bir anlık yansıması,

bir çeşit meditasyon gibi ...

Doktora git ve saçmalamayı da kes.

Sitelerde Paylaş

Belki deneyebilirim.

"karşınızdaki görüntüye bakarken, duvara yansıyan iç dünyanız karşınıza çıkacaktır.

bu şekilde iç dünyanızın nasıl bir tablo oluşturduğunu görmüş olacaksınız."

nasil? lambayi yaktiktan sonra devam aynaya mi bakacagim?

Yaninda bir de soru: görüntü hep aynimi oluyor yoksa benim o anlik durumuma göre degisiyo rmu?

öncelikle poiuz,

yerinizden kalkmadan lambayı yakarken bile odaklanmanız ayna üzerinde olmalı, ama şartlandırmadan yada böyle kendinizi kasmadan bakmalısınız, ayna ile bir bütün oluşturduğunuzu hissedeceksiniz, karşında duran kişiyi hissetmeye başlayacaksınız yada buna benzer enerji akımları olacak,

bir nevi tüylerim diken diken oldu derler ya , vucudunuzda hissedeceksiniz gel-git leri.

aynaya bakarken sizin suretinizin yanlarındanda arkadaki duvar bir tablo gibi değişik bir şema oluştaracak.

yani oda da duran siz ve boş duvar , karşınızda olan bir başkası ve başka bir dünya,

şöyle küçük bir anektod vereyim, çok üzgün bir anınızda yapmayınız , iç dünyanızın bastırılmış duygulardan arınmasında fayda var, en sakin ve rahat anınız olmasını istememdeki neden budur.

birde bu sadece kaba taslak kişisel bir metod, bu deneyi gerçekleştirenler, kendine has uygulamaları da ekleyip, kendi vucut ve beyin yapısına göre çeşitli eklemeler yapıyorlar,

konsantre olmanız odaklanmanız gevşemeniz gerekecek.

gerisini akışına bırakın yeter.

Sitelerde Paylaş

Müreh senin o gördüğün iç dünyası değil mesela bir ışığa bak daha sonra duvara baktığın zaman o ışığı duvarda da görürsün. Yani senin bahsettiğin bir göz yanılsamasıdır. Dünya üzerinde fizik ötesi birşey aramak doğru değil zaten. Bu evrenin yazılımı fizik bunun dışına çıkılamaz.

Sitelerde Paylaş

Müreh senin o gördüğün iç dünyası değil mesela bir ışığa bak daha sonra duvara baktığın zaman o ışığı duvarda da görürsün. Yani senin bahsettiğin bir göz yanılsamasıdır. Dünya üzerinde fizik ötesi birşey aramak doğru değil zaten. Bu evrenin yazılımı fizik bunun dışına çıkılamaz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...