Jump to content

1 Milyar Kadın Ayaklanıyor

Recommended Posts

Sanki onlardan çoğu da çok meraklıydı ya. Kendi sevgilileri - karıları, diğer hediye alacak olan kadınları kıskanmasın diye def-i bela kabilinden alıyorlardı. :) Yani prosedür gereği.

Aynen öyle. Hiç meraklı değiller, olmalarını beklemek zaten aptallık olur ve aslında haklılar da. Sevgililer Günü bir anda "Kim pahalı bir şey aldı, acaba ne aldı, acaba Ayşe'ninki benimkinden daha mı lüks bir şey aldı"ya döndü. İğrenç. Kadınlar da erkeklere pahalı şeyler alıyor falan ama erkekten gelecek olan belirleyici oluyor.

Onun yerine sevgi&saygı göstersinler değil mi? Protesto henüz yeni. Belki zaman içinde yayılır ve bu ticari çılgın hediyeleşme düzeni değişir. Ama kapital düzende bu pek mümkün görünmüyor. Büyük rant Sevgililer günü çünkü.

Evet hayatım. Sevgiyi insan gibi belli etmek yeter.. Gecenin bir yerinde uyandırıp "Seni seviyorum" de, sonra yine uyu.. Sadece bunu söylemek için uyandır mesela..

Yok. İlle de hediye alınacak. Günü resmen savaşa çeviriyorlar, hatta kavgayla bitirenler bile var. Bir de, böyle günler yaklaşınca bir bahaneyle kavga çıkarıp ayrılanlar var. Valla..

Ben nefret ediyorum bu işlerden, çiçek alınması bile bana uymuyor. Ama haklısın, ciddi bir piyasa oluştu ve peşini bırakacaklarını hiç sanmıyorum. Her yerde tek taş muhabbeti... Hakikaten çok bayağı bir şeye dönüştü. Ama diyorum ya, bu işi bitirecek olanlar kadınlar. Adam sevgiyi aşkı boşverip pahalı şeyler alsın diye beklersen şiddetin bir türlüsüne maruz kalman çok da kaçınılmaz değil..

Aman boşver şimdi, çok derin konu bu..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 67
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tv'ye bakmıyorum bile artık, adamın tipini suratını görünce şeytan çarpmışa dönüyorum, tüylerim diken diken oluyor, tahammül sınırım iki saniye. Bu adamı karizmatik bulanların bu adamın yaptığını yapmaya çalıştığını bizzat yaşamaları müstehaktır bunlara. İnsanlarda azıcıkta olsa akıl olur..

Sitelerde Paylaş

Evet hayatım. Sevgiyi insan gibi belli etmek yeter.. Gecenin bir yerinde uyandırıp "Seni seviyorum" de, sonra yine uyu.. Sadece bunu söylemek için uyandır mesela..

Yok. İlle de hediye alınacak. Günü resmen savaşa çeviriyorlar, hatta kavgayla bitirenler bile var. Bir de, böyle günler yaklaşınca bir bahaneyle kavga çıkarıp ayrılanlar var. Valla..

Ben nefret ediyorum bu işlerden, çiçek alınması bile bana uymuyor. Ama haklısın, ciddi bir piyasa oluştu ve peşini bırakacaklarını hiç sanmıyorum. Her yerde tek taş muhabbeti... Hakikaten çok bayağı bir şeye dönüştü. Ama diyorum ya, bu işi bitirecek olanlar kadınlar. Adam sevgiyi aşkı boşverip pahalı şeyler alsın diye beklersen şiddetin bir türlüsüne maruz kalman çok da kaçınılmaz değil..

Aman boşver şimdi, çok derin konu bu..

Evet o derin konuları çok konuştuk bu forumda. Bir başka başlık daha açıp, tekrardan konuşmak lazım belki de bu mevzuları, zinciri kırmaya çalışan 1 milyar kadın adına.

Ama şöyle de bir gerçek var ki; hediye alanı da şiddet uyguluyor, almayanı da.

tarihinde Cariye tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sadece kadınlara değil, hiçbir canlıya şiddet uygulanmaz.

insanların en üstünü, gücü yettiği halde , düşmanını affedendir.

düşmanını affeden bir insan zaten hiçbir canlıyı incitmez.

ama kalbinde merhamet olmayanların, yüreğinde sevgi olurmu,

sevgisiz bir insan her türlü adiliği yapar.

şiddet bunlardan sadece birisidir.

Sitelerde Paylaş

Evet o derin konuları çok konuştuk bu forumda. Bir başka başlık daha açıp, tekrardan konuşmak lazım belki de bu mevzuları, zinciri kırmaya çalışan 1 milyar kadın adına.

Ama şöyle de bir gerçek var ki; hediye alanı da şiddet uyguluyor, almayanı da.

Kadına şiddeti bu forumda konuşmak biraz zor çünkü ortamdan ötürü konu hep dinde kilitleniyor. Ayetlerle kadına şiddet kanıtlanıyor ve kısır bir yerde dönüp duruyoruz.

Çıkmak da pek mümkün olmuyor...

Evet, elbette hediye alan şiddet uyguluyor diyemeyiz, bu uçuk bir iddia olur ve hediye alıp şiddete hiç başvurmayan erkekleri de zan altında bırakmış oluruz.

Şiddet tek başına çok yönlü bir olgu zaten. Sadece fiziksel ve cinsel değil, duygusal ve ekonomik şiddet de kadınların büyük sorunu.

Sitelerde Paylaş

Kadına şiddeti bu forumda konuşmak biraz zor çünkü ortamdan ötürü konu hep dinde kilitleniyor. Ayetlerle kadına şiddet kanıtlanıyor ve kısır bir yerde dönüp duruyoruz.

Çıkmak da pek mümkün olmuyor...

Evet, elbette hediye alan şiddet uyguluyor diyemeyiz, bu uçuk bir iddia olur ve hediye alıp şiddete hiç başvurmayan erkekleri de zan altında bırakmış oluruz.

Şiddet tek başına çok yönlü bir olgu zaten. Sadece fiziksel ve cinsel değil, duygusal ve ekonomik şiddet de kadınların büyük sorunu.

Evet, bir de ülkemizde şiddeti sadece dayak olarak algılayanlar var. Kadına dayağı kötü bulan bir adam, diğer eziyet yöntemlerini kullanarak içini rahat tutabiliyor. Nasılsa karşısında kendisinden aşağıda gördüğü bir varlık var. Öyle veya böyle aşağılayarak, çaresiz bırakarak, ekonomik, cinsel, sözlü şiddet kullanarak burnundan fitil fitil getiriyor. Oysa ki karşısında 2 metre boyunda cüsseli bir adam olsa mıy mıy konuşup tüyecek :)

Sitelerde Paylaş

Videolarin müzikleri de cok güzel olmuslar. Kadin haklari konusunda aktivitelerin yilda bir gün olmasi yanlis diye düsünüyorum.Türkiye'de bu konuyu isleyebilecek kapasitede binlerce sanatci var ama cok az üretim bulunmakta. 8 Mart dünya kadinlar günü oldugundan umarim aktiviteler devam eder.

Sitelerde Paylaş

Müthiş kalabalıktı.. Kadın sayısının yarısı kadar da erkek vardır, özellikle gelmişlerdi.

"Recm" dendiği anda kıyametler koptu, hep birlikte "Türkiye Laiktir, Laik Kalacak" diye bağırdı kalabalık. Herkes Türkiye'de son birkaç yılda çılgınca bir oranda artan kadın cinayetleri ve şiddetin altında bir şekilde gerici hükumetin etkisi/katkısı olduğunu düşünüyor, ne olup bittiğini biliyor.

Umarım bu gibi eylemler mastürbasyon amacıyla kullanılmaz, insanlar derinlemesine düşünür ve kadını da erkeği de birlik olup şiddetin her türüyle mücadele eder.

Erkeğin şiddeti sadece kadına değil. Kendi hemcinsine ve çocuklarına da... Kadının da erkeği şiddetinden sözedebiliriz, elbette onun da karşısındayız ancak kadının erkekten gördüğü şiddetin yanında devede kulak kalır herhalde..

Kadınlar uyanmalı, güçlerini farketmeli ve devlet denen aygıtı harekete geçirmeli.

Sitelerde Paylaş

Haydarpaşa garı haddinden fazla kalabalıktı. Kadın yoğunlukluydu ama erkekler de vardı. Garın yakınında restaurantı olan bir arkadaşımın da katkılarının olduğu etkinlikte, hem sevgililer günü, hem şiddete hayır yemeği de yedik. Danslar ettiler, ortalığı yıktılar. Missing'in dediği gibi laiklik sloganları attılar. Bu kadar çok katılım olacağını hiç tahmin etmemiştim.

Umarım dünya üzerinde, bilhassa Türkiye gibi islamın benimsendiği ülkelerde kadınlar daha çok bilinçlenirler. Kendilerini ezdirmez ve kullandırmazlar, bir şeylere hayır demeyi öğrenirler. Günümüz kadınları kız çocuklarını iyi bir kısmetle evlenerek statü sahibi olabileceklerine inandırmak, o yola teşvik etmek yerine, okutup meslek sahibi olmaya yönlendirirler. Sadece okutmakla da olmaz, hayatla nasıl başa çıkılır'ı da öğretmeleri gerek. Artık anneannelerimizin döneminde yaşamadıklarının farkına varıp, kız çocuklarını geleceğin gerçeğine yetiştirmeleri gerektiğini idrak etmeleri lazım. Bizden sonraki kuşak kadınların işlerinin daha zor olduğunun bilinmesi ve ona göre davranılması gerekiyor.

Kızını ne idüğü belirsiz,koca adı altında bir kazulet adamın eline teslim ederek, ona mal gibi baktırmasını, etini sütünü temin ettirmesini, sonra da bu sözde bakımına mukabil ezilmesini hangi anne ister?

Bana öyle geliyor ki, kadınlar artık yavaş yavaş bilinçlendirilmeye başlandı ve bu giderek daha da artacak. Belki bir 30-50 yıl sonra kadına ayırımcılık artık ayıp karşılanacak ve ortadan kalkmış olacaktır. O beklenen dönüşme süreci başladı sanki.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...