Jump to content

1 Milyar Kadın Ayaklanıyor

Recommended Posts

Dans etmek yerine daha elle tutulur bir şeyler yapılsa keşke zira bunu sallayan yok.

Toplu yün örme ve makreme günü yapsalardı mesela. Hem kadına daha yakışır bir etkinlik olurdu değil mi xseddx :))

Etkinliği düzenleyenlerin aklına, şiddete karşı eylem olarak dans edebilecekleri gelmiş. Dikkat çekici,gürültülü, ses getirici ve kişileri katılmaya yönlendirici bir eylem türü. Herkes danslı müzikli etkinlikleri dikkate alır ister istemez. Bence çok akıllıca. Müzik kendisini duyurmayı bilir. Dans hem eğlencelidir hem de vücut dilini kullanabilirsin.

Bence çok hoş. Klasik, bilindik bir yöntem kullanılmadığı iyi olmuş. Çırılçıplak soyunsalar bu kadar dikkat çekmezdi doğrusu..

tarihinde Cariye tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 67
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Toplu yün örme ve makreme günü yapsalardı mesela. Hem kadına daha yakışır bir etkinlik olurdu değil mi xseddx :))

Etkinliği düzenleyenlerin aklına, şiddete karşı eylem olarak dans edebilecekleri gelmiş. Dikkat çekici,gürültülü, ses getirici ve kişileri katılmaya yönlendirici bir eylem türü. Herkes danslı müzikli etkinlikleri dikkate alır ister istemez. Bence çok akıllıca. Müzik kendisini duyurmayı bilir. Dans hem eğlencelidir hem de vücut dilini kullanabilirsin.

Bence çok hoş. Klasik, bilindik bir yöntem kullanılmadığı iyi olmuş. Çırılçıplak soyunsalar bu kadar dikkat çekmezdi doğrusu..

Bir işe yaramayacağını belirtmek istemiştim.Şov sadece.

Sitelerde Paylaş

Katıldın mı? Ailenden birileri katıldı mı?

Hiç sanmıyorum. Hiçbir eyleme katılmaz, her şeyi eleştirip küçümser, bilgisayar karşısında mastürbasyonla yetinirsiniz.

Şov falan değil, basbayağı eylemdi. Bak ne diyoruz, başka şeyler de oldu, bir dolu farklı bilinç kendini gösterdi. Dans etmekle yetinmediler, ülke sorunlarıyla da yakından ilgili olduklarını da gösterdi ve sihirli birkaç dini sözcüğe özellikle tepki gösterdiler.

Küçümsemeyin. Ben ve benim gibiler esas sizi küçümsüyor. Oturun evlerinizde, bir halta karışmayıp bıdı bıdı yapın siz..

Ondan sonra da "Nerede bu millet, niye kimse bir şey yapmıyor?" der ağlarsınız.

Millet meydanlarda, sokaklarda. Asıl siz neredesiniz?

Sitelerde Paylaş

Hiç sanmıyorum. Hiçbir eyleme katılmaz, her şeyi eleştirip küçümser, bilgisayar karşısında mastürbasyonla yetinirsiniz.

Şov falan değil, basbayağı eylemdi. Bak ne diyoruz, başka şeyler de oldu, bir dolu farklı bilinç kendini gösterdi. Dans etmekle yetinmediler, ülke sorunlarıyla da yakından ilgili olduklarını da gösterdi ve sihirli birkaç dini sözcüğe özellikle tepki gösterdiler.

Küçümsemeyin. Ben ve benim gibiler esas sizi küçümsüyor. Oturun evlerinizde, bir halta karışmayıp bıdı bıdı yapın siz..

+1

Evlerde kafaları pc ye gömülü, hepsi başka bir halt peşinde.

Sitelerde Paylaş

Sokakta birilerinin peşine düşüp bas bas bağıracağıma evimde oturur kitabımı okurum.Ben birilerinin borazanı değilim.İşe yaramayacak BOŞ işler yapmak için can atmam.

tarihinde xseddx tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sokakta birilerinin peşine düşüp bas bas bağıracağıma evimde oturur kitabımı okurum.Ben birilerinin borazanı değilim.İşe yaramayacak BOŞ işler yapmak için can atmam.

Di mi?

Sokakta eylem koyan herkes birilerinin borozanlığını yapıyor, boşu boşuna bas bas bağırıyor.

Salak işte bunlar.. Tepki göstermek de neymiş ki? O jopları, biber gazlarını, o polis faşizmini veya senin gibi züppelerin laflarını boşu boşuna yiyorlar..

Evde oturup internete takılmak varken.. Diyorum ya, salaklar işte.. Salağız yani..

Seni çağıran oldu mu?

Ya da sana "Neden eyleme gitmedin?" diyen oldu mu?

Olmadı.

O zaman keseceksin sesini, böyle züppe züppe laf yetiştirmeyeceksin eylem yapan insanlara.

Sitelerde Paylaş

Sen hakların kazanılmasında kullanılan demokratik yöntemleri biliyor musun? Bugüne kadar tarih boyunca insanlar böyle eylemlerle pek çok haklarını kazandılar. Bundan sonra da aynı yöntemlerle kazanmaya devam edecekler. Senin gibi cahiller hep oldu ve olmaya devam edecek. Ama sosyal eylemciler eylem tarihini ve kullanılan yöntemleri iyi bilir. Senin gibilerle mücadele etmeyi de. Önce araştırmanı yap. Sosyal eylemlerin tarihini ve insanların bu yöntemlerle kazandıkları hakları öğren. Sonra anlayacaksın ki bugün içinde yaşadığın şu yarı demokratik ortamın bile nimetlerini bu insanlara borçlusun. Belki sonra sen de bir sosyal eylemci olursun ve dünya için iyi bir şeyler yapmaya başlarsın.

Sitelerde Paylaş

Üzgünüm fakat bu tarz etkinlikleri eşlerini döven AYI'ların umursadığını hiç sanmıyorum.

Yapmasınlar mı? Hiç tepki gösterilmesin, dikkat çekilmesin mi?

Kimse salak değil BrainDemage. Bugün meydanlarda toplanan o milyar sayıdaki kadın da onlara destek olan erkekler de bu hayvanların kadınlara şiddet göstermekten vazgeçeceğini düşünmüyor. Kimse böyle bir beklenti içinde olacak aptal veya saf değil.

Örgütlü olmak, devlet aygıtını harekete geçirmek, kadınların birbirine sahip çıkması ve destek olması, şiddete uğrayan kadının kendini yalnız hissetmeyip sığınabileceği bir yerler olduğunu bilmesi ve hatta kendi başına ayakta kalabileceğine inanması az şey değil.

Bu bir adımdır. Dünya böyle değişir.. Oturduğun yerden hiçbir şeyi değiştiremezsin. Bu her şey için geçerlidir.

Sitelerde Paylaş

Sen hakların kazanılmasında kullanılan demokratik yöntemleri biliyor musun? Bugüne kadar tarih boyunca insanlar böyle eylemlerle pek çok haklarını kazandılar. Bundan sonra da aynı yöntemlerle kazanmaya devam edecekler. Senin gibi cahiller hep oldu ve olmaya devam edecek. Ama sosyal eylemciler eylem tarihini ve kullanılan yöntemleri iyi bilir. Senin gibilerle mücadele etmeyi de. Önce araştırmanı yap. Sosyal eylemlerin tarihini ve insanların bu yöntemlerle kazandıkları hakları öğren. Sonra anlayacaksın ki bugün içinde yaşadığın şu yarı demokratik ortamın bile nimetlerini bu insanlara borçlusun. Belki sonra sen de bir sosyal eylemci olursun ve dünya için iyi bir şeyler yapmaya başlarsın.

Kafaları eğiteceğine kalçaları sallamak daha mı mantıklı?

Sitelerde Paylaş

Aklı fikri ette , .ötte kardeşim bunun. Anlamaz boşverin..

Bu olayda onun seçici algısı islami bir zihinle ancak kalçalara çalışıyor işte.

Sitelerde Paylaş

Yapmasınlar mı? Hiç tepki gösterilmesin, dikkat çekilmesin mi?

Kimse salak değil BrainDemage. Bugün meydanlarda toplanan o milyar sayıdaki kadın da onlara destek olan erkekler de bu hayvanların kadınlara şiddet göstermekten vazgeçeceğini düşünmüyor. Kimse böyle bir beklenti içinde olacak aptal veya saf değil.

Örgütlü olmak, devlet aygıtını harekete geçirmek, kadınların birbirine sahip çıkması ve destek olması, şiddete uğrayan kadının kendini yalnız hissetmeyip sığınabileceği bir yerler olduğunu bilmesi ve hatta kendi başına ayakta kalabileceğine inanması az şey değil.

Bu bir adımdır. Dünya böyle değişir.. Oturduğun yerden hiçbir şeyi değiştiremezsin. Bu her şey için geçerlidir.

Bu tarz etkinlikler başkalaşıp büyümeli. Eylemlerin her zaman yanındayım. Ama bu tarz bir eylemin kime faydası var? Duruma neden feminen yaklaşılıyor? Neden sırf kadınlar ayaklanıyor. Bu tarz feminen etkinlikler eminim ki bazı kişilerde nefret bile uyandırıyor. Biz bunu bir insanlık sorunu olarak ele almıyoruz malesef...

Sitelerde Paylaş

Bu tarz etkinlikler başkalaşıp büyümeli. Eylemlerin her zaman yanındayım. Ama bu tarz bir eylemin kime faydası var? Duruma neden feminen yaklaşılıyor? Neden sırf kadınlar ayaklanıyor. Bu tarz feminen etkinlikler eminim ki bazı kişilerde nefret bile uyandırıyor. Biz bunu bir insanlık sorunu olarak ele almıyoruz malesef...

Erkeğin işine gelen bir durum değil bu zaten. Erkek neden ayaklansın ki?!? Lütfen biraz gerçekçi olsana.

Bazı feminist erkekler zaten ayaklanıyor, ama onlarda çok az sayıdalar. Erkek eliyle kadına hakkını teslim etseydi, böyle etkinlikleri yapmaya gerek kalmazdı zaten.

Kadın ayaklanacak. Kim ayaklansaydı ya?

Bu kadınların sorunu. Kendileri çözemedikten sonra başka birisi onun adına bu sorunu çözemez. Ağlamayan çocuğa meme vermezler. Önce grup olarak toplanıp şikayetini bildireceksin. Bu şikayeti de yapacak olan şiddet gören kadın olmalı.

Ha erkekler isterse destek babında katılabilirlerdi. Katıldılar da zaten.

Sitelerde Paylaş

İşte onun için kadın erkek demeden herkes dedik ya canım benim? Kadınlara bu yapılanlar insanlık sorunu. Kadın, şiddete her biçimiyle maruz kalıyor ve elbette en önce kendisi tepki gösterecek..

Kadınlar binlerce yıldır şiddete maruz kalıyor BrainDemage. Dinler, binlerce yıldır insanı rezil biçimde yaşamaya mahkum etmiş. Dünya değişse, insan hakları anlamında çok büyük yol katetmiş görünse de yetmiyor işte.. Bütün kadınlar güçlü değil. Şanslı değil. Erkek her durumda, her biçimde yaşar, sokakta da yatar ama kadın öyle değil.. Bunun böyle olmasının nedenlerini hepimiz biliyoruz..

Kadınlar kendi dertlerine, kendi sorunlarına sahip çıkmazsa kimse çıkmaz. Herkes kendi hakkını önce kendisi savunacak, talep edecek, zorlayacak. Bu süreçte elbette erkekler de onlara destek olacak, olmalı. Bugün kadın sayısının yarısından fazla erkek vardı. İşlerinden izin alıp gelmişlerdi çoğu..

Bu feminen bir eylem değil. Bu eylem çok acı bir insanlık sorununa karşı kondu, birincil mağdur olan cins tarafından. Ne yazık ki kadına şiddet diye koskoca bir sorunu var dünyanın. Kadınlar güçlerini farketmeli ve kendini ezdirmemeli. Bu süreçte de yardıma ihtiyacı olduğu kesin çünkü kocasını, dayaktan bıktığı için terketmek isteyen kadınlar artık rahat rahat öldürülüyor.

Bu soruna kadın tepki göstermesin de kim göstersin....

Sitelerde Paylaş

Dans ve müzik insanlığın en eski sanatıdır. Bu yüzden hemen hemen bütün sosyal eylemlerde kullanılır. Ve çok etkilidir.

Kimseye hiçbir zararı olmayan ve tüm insanları birleştiren bir yöntemle yapılan eyleme gösterdiğin tepkinin kimseye bir faydası yok.

Kullandığın yaklaşım ve anlayışın demokrasiyi hiç ama hiç hazmedemediğini gösteriyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...