Jump to content
Ateistforum

İslam'ın kötü yanları

Recommended Posts

Başlık sizi şaşırtmasın birazdan İslam'ın kötü yanlarından bahsedeceğim. Ateistler için İslam kötüdür ve kötülüklerin kaynağıdır. Ben de bu kötülükleri derleyerek tek tek sıralamayı tercih ettim ve birlikte bu kötülüklerin neler olduğuna bakalım istedim. İslama tabi bir müslümanın kötü yanları :

1-Müslüman Allah`tan korkarak haram ve şüpheli şeylerden uzak durur.

2-Her işinde doğruluk ve adalet üzere olup, işinde doğruluk ve adalet üzere olup, verdiği sözü tutar.

3-Emanete sahip çıkar, hainlik etmez.

4-Söz ve davranışlarında edepli, güzel bir terbiye ile hareket eder.

5-Gösteriş, riyakarlık yapmaz.

6-İyi niyet ve saf bir kalple başladığı işlerine, Alah Teala`nın rızasından başka bir karşılık beklemez. İyilik etmeyi sever.

7-İçinde yaşadığı toplumun huzuru selameti için üzerine düşeni yapar.

8-Büyüklerine, tecrübe sahiplerine, amirlerine saygı gösterir. Kendinden küçüklere yol gösterici, yardımcı olur

9-İnsanlara ilişkilerine, onlara karşı söz ve davranışlarını öfkeden, tahammülsüzlükten arındırır.Acele etmez. İlişkilerinin bir gurur mücadelesine dönüşmesine izin vermez.

10-Yumuşak huylu va güler yüzlüdür. İçinde bulunduğu ortamı yaşanılmaz hale getirmez.

11-Her canlı ve cansız varlığa Allah`ın bir eseri, sanatı olması hürmetine saygı duyr. Kıymet verir.

12-Herhangi bir şeyi uğursuz saymaz. Kötüye yormaz. Aksine her işten bir hayır çıkacağına düşünüp ümitle olur.

13-Sözlerinde de iyimserlik, güven hakimdir. Zorluğu görünce yılmaz. Yaratılışının her zorluğa dayanıklı olduğunu bilir. Sabırlı davranışla bütün sıkıntıları aşar.

14-Gereğinden fazla konuşmaz. Dinlemesini bilir.

15-Çirkin, kötü işlerden utanır. İnsanların kusurlarını örter başkalarının kendisine yaptığı iyilikleri unutmaz. Minettar olur. Teşekkür eder. Söz ve davranışlarında incelik ve kibarlık görülür.

16-Övünmez, kendini büyük görmez.

17-Dost olur, yardımcı olur. Kadirşınastır, kıymet bilir. Şefkatlidir. Acır, merhamet eder.

18-Vefalıdır.

19-Verdiği sözü tutar, yerine getirir. Bunun aksinin olmamasına çok dikkat eder.

20-Yetimi korur,fakire yardım eder,yolda kalmışa yardım eder,abdestli olduğu için temiz dolaşır,bayramda yakınlarını ziyaret eder,hastaları ziyaret eder,haksızlığa karşıdır.

tarihinde optimum tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 115
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Başlık sizi şaşırtmasın birazdan İslam'ın kötü yanlarından bahsedeceğim. Ateistler için İslam kötüdür ve kötülüklerin kaynağıdır. Ben de bu kötülükleri derleyerek tek tek sıralamayı tercih ettim ve birlikte bu kötülüklerin neler olduğuna bakalım istedim. İslama tabi bir müslümanın kötü yanları :

1-Müslüman Allah`tan korkarak haram ve şüpheli şeylerden uzak durur.

2-Her işinde doğruluk ve adalet üzere olup, işinde doğruluk ve adalet üzere olup, verdiği sözü tutar.

3-Emanete sahip çıkar, hainlik etmez.

4-Söz ve davranışlarında edepli, güzel bir terbiye ile hareket eder.

5-Gösteriş, riyakarlık yapmaz.

6-İyi niyet ve saf bir kalple başladığı işlerine, Alah Teala`nın rızasından başka bir karşılık beklemez. İyilik etmeyi sever.

7-İçinde yaşadığı toplumun huzuru selameti için üzerine düşeni yapar.

8-Büyüklerine, tecrübe sahiplerine, amirlerine saygı gösterir. Kendinden küçüklere yol gösterici, yardımcı olur

9-İnsanlara ilişkilerine, onlara karşı söz ve davranışlarını öfkeden, tahammülsüzlükten arındırır.Acele etmez. İlişkilerinin bir gurur mücadelesine dönüşmesine izin vermez.

10-Yumuşak huylu va güler yüzlüdür. İçinde bulunduğu ortamı yaşanılmaz hale getirmez.

11-Her canlı ve cansız varlığa Allah`ın bir eseri, sanatı olması hürmetine saygı duyr. Kıymet verir.

12-Herhangi bir şeyi uğursuz saymaz. Kötüye yormaz. Aksine her işten bir hayır çıkacağına düşünüp ümitle olur.

13-Sözlerinde de iyimserlik, güven hakimdir. Zorluğu görünce yılmaz. Yaratılışının her zorluğa dayanıklı olduğunu bilir. Sabırlı davranışla bütün sıkıntıları aşar.

14-Gereğinden fazla konuşmaz. Dinlemesini bilir.

15-Çirkin, kötü işlerden utanır. İnsanların kusurlarını örter başkalarının kendisine yaptığı iyilikleri unutmaz. Minettar olur. Teşekkür eder. Söz ve davranışlarında incelik ve kibarlık görülür.

16-Övünmez, kendini büyük görmez.

17-Dost olur, yardımcı olur. Kadirşınastır, kıymet bilir. Şefkatlidir. Acır, merhamet eder.

18-Vefalıdır.

19-Verdiği sözü tutar, yerine getirir. Bunun aksinin olmamasına çok dikkat eder.

20-Yetimi korur,fakire yardım eder,yolda kalmışa yardım eder,abdestli olduğu için temiz dolaşır,bayramda yakınlarını ziyaret eder,hastaları ziyaret eder,haksızlığa karşıdır.

Bütün bu özellikler sahip olup da "Muhammed yalancıdır, Kuran da onun uydurduğu bir kitapdır" dersek ne olur?

Sitelerde Paylaş

Bütün bu özellikler sahip olup da "Muhammed yalancıdır, Kuran da onun uydurduğu bir kitapdır" dersek ne olur?

Bunları yapıyorsan müslüman olman yakındır. Ben öyle olmuştum, toplumsal projelerde çalışırken tanıdığım ateist arkadaşım da öyle oldu şimdi 5 vakit secdede hamdolsun. Gerçekten bunlar yaşandı ben de inanamıyorum geriye dönüp baktığımda..

Sitelerde Paylaş

Bunları yapıyorsan müslüman olman yakındır. Ben öyle olmuştum, toplumsal projelerde çalışırken tanıdığım ateist arkadaşım da öyle oldu şimdi 5 vakit secdede hamdolsun. Gerçekten bunlar yaşandı ben de inanamıyorum geriye dönüp baktığımda..

Lafı dolandırmayı bırak, net bir soru sordum, net bir cevap ver:

Sitelerde Paylaş

O zaman ne zahmete girip ne diye upuzun bir liste yaptın? Madem bunları yapmanın bir önemi yok Kuran'a göre, o zaman neden bunlardan bahsediyoruz?

Cehennem bu dünyada değil çünkü.

Sen böyle ol, bunları yap inan senden başka hiçbir şey istemiyorum .İstediğini inan farketmez..

Sitelerde Paylaş

Cehennem bu dünyada değil çünkü.

Sen böyle ol, bunları yap inan senden başka hiçbir şey istemiyorum .İstediğini inan farketmez..

Yok, madem bunları yaptıktan sonra sırf "Muhammed yalancıdır, Kuran da onun uydurduğu bir kitaptır" dediği için insan cehenneme atılacaksa, Kuran'ın bunları istediğini ne yüzle söyleyebiliyorsun, merak ettim.

Bir cümleyle bütün cilanız dökülüyor.

tarihinde sağduyu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yok, madem bunları yaptıktan sonra sırf "Muhammed yalancıdır, Kuran da onun uydurduğu bir kitaptır" dediği için insan cehenneme atılacaksa, Kuran'ın bunları istediğini ne yüzle söyleyebiliyorsun, merak ettim.

Bir cümleyle bütün cilanız dökülüyor.

İftira atmakla işe başladığının farkında bile değilsin ve bu listede yazanları ne kadar yapmaya çalıştığın ortada. İftiraçok kötü birşeydir.

tırnak içinde yazdığın şey yani, Peki Böyle olduğunu nereden biliyorsun? Sen zekisin ve ahlaklısın biz boşuz demekki.

Teşekkürler.

Sitelerde Paylaş

sen bu maddeleri bu coğrafyada doğduğun için bir araya getirebiliyorsun dininden dolay diil ; afrika yada arabistanda doğsaydın o bölgelerin yerel kültüründen tarif edicektin ve biçok maddeside değişirdi .

Arabistanda doğmak isterdim Ama ben de burada doğdum sen de. Buna ne karar verdi?

Evrensel değerler denilen herşey din temellidir ve bunlar kültürle değil din eksenli değerlerdir.

Sitelerde Paylaş

sayın optimum,

yazdıklarınız gerçekten ibret almak isteyen için düşündürücü, almak istemeyenler içinse korkutucu nitelikte.

islamiyet bilinci olmayan bir insan , bu özelliklerin çoğuna sahip olmaz.

en basiti, yalan söylemek , bizim için günah, ama onlarda böyle bir değer yok, bağlayıcılık yok.

haram diye bir olgu yok.

sen zina haram diye kaçınırsın, inanmayan sex iyi birşeydir der, vucudun belli ihtiyacları felan felan uydurur.

sen başkasının namusuna el sürülmez dersin, allah yasaklamıştır, ama diğeri için bir bağlayıcı unsur yok.

bunların bağlayıcı unsurları yazı ile, ben iyiyim der, ahlak dışı işler insana yakışmaz der, ama bunları ne kadar uygular.

sorumluluk duygusu olmasa bir insan hiçbirşeye saygı duymaz ve tanımaz.

çünkü bağlayıcılığı yok. onlar için bir anlamı yok.

Sitelerde Paylaş

İftira atmakla işe başladığının farkında bile değilsin ve bu listede yazanları ne kadar yapmaya çalıştığın ortada. İftiraçok kötü birşeydir.

tırnak içinde yazdığın şey yani, Peki Böyle olduğunu nereden biliyorsun? Sen zekisin ve ahlaklısın biz boşuz demekki.

Teşekkürler.

Şimdi de iftira atıyorsun şarkısını mı çalmaya başlayacaksın?

Benim o listedeki yapıp yapmamam önemli değil, ben ne dedim? Bu dediklerini yapan birisi "Muhammed yalancıdır, Kuran da onun uydurduğu bir kitaptır" derse ne olur dedim.

Sitelerde Paylaş

sen başkasının namusuna el sürülmez dersin, allah yasaklamıştır, ama diğeri için bir bağlayıcı unsur yok.

Allah'ın, başkasının karısıyla ilişkiye girmeyi helal kıldığı durumlar var iken, bunu iddia etmen gerçekten korkunç.

Başlık ciddiye alınır gibi değil, ciddiye alacak olsam yazan her maddeyi gümletecek tonla ayet yazarım.

Sallarken insan biraz kontrollü olur, sokakta bu yalanlarla dolaşıyorsunuz bari burada yapmayın, kendinize saygınız olsun.

Sitelerde Paylaş

Allah'ın, başkasının karısıyla ilişkiye girmeyi helal kıldığı durumlar var iken, bunu iddia etmen gerçekten korkunç.

Başlık ciddiye alınır gibi değil, ciddiye alacak olsam yazan her maddeyi gümletecek tonla ayet yazarım.

Sallarken insan biraz kontrollü olur, sokakta bu yalanlarla dolaşıyorsunuz bari burada yapmayın, kendinize saygınız olsun.

muhtemelen taşınır başlık.. kuranın en az yarısını buraya eklemeye herkes üşenir.

Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...