Jump to content

bilim ne zaman bir canlı oluşturacak ?

Recommended Posts

hey gidi kendinden bi haber insanlar,

diyorum ki, hiçbirşey yokken kainat meydana geliyor tesadüfen, şuan herşey var ve o tesadüf ne acıdır ki birdaha tekrarlanmıyor,

tesadüf , canlıları oluşturuyor ama elde o kadar imkan var iken, bütün insanlık bir canlıyı oluşturamıyor.

kelimelerim anlaşılıyormu,

bilinci olmayan bir hiçbirşey evreni yaratıyor, bu bilinçli ve donanımlı insanlar evrendeki küçücük bir canlıyı neden yaratamıyor,

Sitelerde Paylaş
  • İleti 498
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu yazdığını anlayacak kapasitede bir teistin bu forumda olduğunu zannetmiyorum.

Ben başka bi yerde olabileceğini de sanmıyorum.

Canlı oluşturmak bu devirde niye zor beyin fırtınası yapayım biraz.

Bir miktar proteini açıkta bırakırsak kolayca bozulur.Hatta protein tozunun üstüne 1 2 damla su döküp havayla temasını keserseniz leş gibi bir koku çıktığını göreceksiniz.Bu tamamen bir bakteriyel faaliyet.

İşte koaservat (ilk canlı) oluşurken ortada başka bir hücre olmadığı için ve dolaysıyla bakteri olmadığı için bozulma söz konusu olamazdı...

Sitelerde Paylaş

Ben başka bi yerde olabileceğini de sanmıyorum.

Canlı oluşturmak bu devirde niye zor beyin fırtınası yapayım biraz.

Bir miktar proteini açıkta bırakırsak kolayca bozulur.Hatta protein tozunun üstüne 1 2 damla su döküp havayla temasını keserseniz leş gibi bir koku çıktığını göreceksiniz.Bu tamamen bir bakteriyel faaliyet.

İşte koaservat (ilk canlı) oluşurken ortada başka bir hücre olmadığı için ve dolaysıyla bakteri olmadığı için bozulma söz konusu olamazdı...

Sağol,güzel noktaya değindin.

Sitelerde Paylaş

kelimelerim anlaşılıyormu,

bilinci olmayan bir hiçbirşey evreni yaratıyor, bu bilinçli ve donanımlı insanlar evrendeki küçücük bir canlıyı neden yaratamıyor,

lan moron iki saattir yaratıyor diyoruz ya.

tanrılardan bile iyi yaratıyoruz hatta.

yaratıyor..

tanrılardan bile daha iyi yaratıyor..

Sitelerde Paylaş

tanrınız kainatı yaparken =) ordamıydınız; yoksa tanrınız adına yalancı şahitlikmi yapıyorsunuz şu anda ?

Enbiya 30 "İnkar edenler, görmezler mi ki gökler ve yer bitişik durumda idi de biz onları patlattık? Ayrıca her canlıyı da sudan yarattık. Hâlâ inanmıyacaklar mı?"

Bence dünyanın yaratılışını görmediğimiz için suçlu olan biziz :(

tarihinde carl sagan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Öncelikle başlığı açan arkadaştan bir ricam olacak. Büyük harf küçük harf kurallarına uy lütfen.

Şimdi problemi biraz daha netleştirelim.

Problem: Bilim sıfırdan başlayarak (başka bir canlıyı değiştirmeden) en hızlı koşan kediyi yapabilir mi?

Cevap: Hayır

Problem: Bilim sıfırdan başlayarak (başka bir canlıyı değiştirmeden) en hızlı koşan solucanı yapabilir mi?

Problem: Bilim sıfırdan başlayarak (başka bir canlıyı değiştirmeden) en hızlı hareket eden prokaryot hücreyi yapabilir mi?

Bu soruların tümünün cevabı hayır. Bunun sebebi evrimsel süreçtir. Evrimsel süreçte adımlar birbiri ardına gelişir. İlk adımı doğadaki durumla aynı yapmazsanız sonrakiler farklılaşır.

Problem: Bilim sıfırdan başlayarak vücudumuzda var olan akyuvarlara göre belirli bir bakteriyi öldüren daha güçlü bir mekanizma ya da tek hücreli canlı yapabilir mi?

Cevap: Evet

Problem: İnsanlar böyle faydalı bir ilacı kullanırlar mı?

Problem: Bilim kendisine çamur atanların da bu ilaçlardan faydalanmasını ister mi?

tarihinde mammal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

O fıkra öyle değil.

İnsan bir gün çıkmış tanrı karşına,

-Tanrım demiş , artık insan üretebiliyorum

Tanrı;

-hıım ne güzel nasıl yapıyorsun demiş;

İnsan,

- Önce çamuru alıyorum...

Tanrı:

-Hop, dur bakalım, kendi çamurunu kullan, demiş.

Biz de Ateistçeye çevirdik idare ediverin sağduyucum... :)

Sitelerde Paylaş

bilim herşey, yapar, canlı da üretir, bir araya getirir , lakin ona hayat veremez.

başka bir hayvandan alıp , dölleyerek, bir başka hayvan yapmak değil, bir canlı yarat, yap ve hayat versinler.

buna emin olun, bilim adamları hayat verecek bir güce sahip olsalardı çoktan yaparlardı, lakin buna muktedir değiller.

kalkıp, organizmadan, hücreden bahsediyorlar, buna karbon kağıdıyla kopya çekerek resim yapma denir,

hayat verin hayat verin ozaman konuşun.

dur bakalım daha dibimizdeki gezegene yeni gittik ne bu bilim her şeyi yapar.öğretim seviyeni merak ettim herhalde ortaokul ki canlı üretmeyi uçak yapmaya falan denk sanıyorsun.daha bilim ne kadar gelişti şu anlık bakteri ve tek hücreli canlı ürettiler işte bekle biraz

Sitelerde Paylaş

Bilim sözde tanrılarla yarışma derdindeki bir din olmadığı için canlı yaratmak gibi bir amacı yoktur. Yaratsa bile ozaman da çıkar ''hadi bir de evren yarat, ahiret yarat'' diye iddalaşamaya devam edersiniz.

Bilim sizin kıçı kırık dininiiz s.klemez. uydurma tanrılarla sidik yarışına girmez.

eğer bir gün bir canlı yaratırsa bunu size haber verir, o zamana kadar kimsenin gelipte bilimin kafasına silah dayayıp ''yarat yada geber'' diye tehdit etmeye hakkı yoktur.

Bilim senin beynindeki timörü iyleştirir, dişinin ağrısını keser, göt kanserini alır, sana yaşadığın dünyanın yuvarlak olduğunu öğretir, sana makinalar yapar, kırılgan kıçını kötü doğa şartlarından korur vs vs vs vs. Daha ne yapsın bilim? Ne yüzsüz insanlarsınız daha da utanmadan bilime kafa tutuyorsunuz.Bunların hangi birni sizin boktan dininiz yada olmayan allahınız yapabildi?

tarihinde NiHiL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tek hücreli canlı mı yarattı insanlar yoktan?... Hiç duymadım... :)

Yoktan yaratmak senin tanrının işi diyeceğim ama o bile insanı yaratırken çamur kullanmış :( demek ki o bile yoktan yaratamıyor.

Nası duymazsın yahu böyle önemli bilimsel olayı ?

Sen ki hergün bilimsel makaleleri okuyan insansın yani...

Sitelerde Paylaş

Canli olsuturmak icin bilime gerek yok. Bu yastan sonra canli nasil yapilir size biz mi ogretecez?

Neyse bilmemk degil ogrenmemek ayip; bakin cocuklar, bebekleri aslinda leylekler getirmezler....

Yahu simdi bizde 18 yas alti cocuklara cinsel icerikli egitim vermekten okka altina gitmeyelim...

Sitelerde Paylaş

Yoktan yaratmak senin tanrının işi diyeceğim ama o bile insanı yaratırken çamur kullanmış :( demek ki o bile yoktan yaratamıyor.

Nası duymazsın yahu böyle önemli bilimsel olayı ?

Sen ki hergün bilimsel makaleleri okuyan insansın yani...

Tabii ki İnsanı çamurdan yarattı; çamurluk etsin diye. İnsan da tanrısını pek utandırmıyor hani... :)
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...