Jump to content

bilim ne zaman bir canlı oluşturacak ?

Recommended Posts

• İleti 498
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Böyle saçma sapan şeyler söylemek için hiçbir şey bilmemekten öteye geçmek, hiçbir şeyi anlamlandıramamak lazım.

Akıl hastası olmak lazım yani, gerçi bunun için uğraşılmıyor değil. O konu ayrı tabii.

Cansız bir tek şey gösterecek olan kimse var mı?

İddiayla söylüyorum, cansız hiçbir şey yoktur evrende.

Hareketsiz hiçbir şey yok çünkü, hareketsiz tek şey gösterebilmek lazım cansız göstermek için.

Bunu becerecek olan her kimse tanrı sayar, tapınıcısı olurum.

Bilinçse mevzu, biraz zaman ver ve bilinçlenmesini bekle herhangi şeyin.

Canlılık kavramı da ateizme benziyor, tanımı doğru yapılamadığı için saçma sapan konuşturuyor insanı.

Sitelerde Paylaş

tanrı var olmaz omaz l olurmu çok tarılı dinleren hep var. var tek tanrılı dinlere dönersek yine var tek tarlı dinler demek aslında yanlış basitinden yola çıkarsak 4 tane din var diyerlerini saymıyorum bunların kitabı varken yine yetinmiyorlar bunlarda çok tarılılardan geri kalır bir tarfları yok bu nasıl tanrdir ki bizimle bunca zamdır oyun oynuyor bu hata birr insana yakıştırlmazken bir yartıcıya yakıştırılıyor ben yaratım diyor pekiyi yartılan bilinci olmayan hayvaları saymıyorum bilinçli hayvan yani insan dünyaya geldiyinden gelceyinden haberi varmıydı neden geliyorum soruldumu eee neden bana seni sınava sokuyor bu adeltsizlik deyilmi yoksa allahınız bir zorbamı zorbaysa diye düşünme hakı tanındımı insan düşünmeli arştırmalı mantık dışı saçma sapan şeylere inanlara aklım ermiyor insan bu kadarmı olur gılgamış hikeyssi yani tufan olayı kurnda yer alır bu kurndan tervatan uzun zaman önce olmuşbir hikaye veya gerçek bu konu kutsal kitaplarda yer alması sizi rahtsız etmiyormu hiçmi şüpeye kapılmıyorsunuz odunmusnuz siz bir düşünün yahu neymiş allah bizisınva sokmuş veren allah vermynde allah bu nasıl adelet bizimle dalgamı geçiyor allah putu.

tarihinde güven tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bos lakirdiya ne dememi bekliyorsunki. eksik oldugunu farkettin degilmi? dinleri asagilama üzeribe programlanmissin ki karsina teist cikinca kuluckaya yativerdin. Yumurtla osman yumurtla

Her iddia ciddiye alınıp da tersinin mi kanıtlanması lazım? İddiayı ortaya atan iddiasını kanıtlar, ancak bir gerizekalı ortaya bir iddia atıp da hadi benim iddiamın yanlış olduğunu ispat edin der.

Boş iddia dediğin mesajı bir daha oku bakalım, boş mu dolu mu? Be gerizekalı, bu kural hukuğun temel kuralıdır, iddia sahibi iddiasını ispatlamakla yükümlüdür, bilimde de geçerlidir bu, birisi ortaya hiç bir kanıt koymadan sallayıp sallayıp sonra da karşısındakine benim bu dediklerimin yanlış olduğunu ıspatlasa ne derler o adama?

Şunu anlarım, birisi çıkar "Ben tanrıya inanıyorum, herşeyi o yarattı" der, o kişiye bir şey denemez, o öyle inanıyor, kime ne der geçerim.

Ama o kişi bu inancını gerçek diye millete sunmaya kalkarsa "Hop, orada dur bakalım, kendi inancını millete gerçek diye sunamazsın" derim.

Hele bir de o kişi "Şu kitabı da benim tanrım gönderdi, herkes bu kitaba uyacak, uymayanlar öldürülecek veya haraç verecek" derse hadi oradan derim.

Kafasında bir gram beyin olan birisi çıkıp da "Hiç bir bilimadamı asla tanrı yoktur demez" diye bir cümle kurar mı ortada tanrıya inanmadığını söylemiş onca bilimadamı varken.

Sende "Müslüman değilim ama" diye başlayıp Kuran'daki kuralları, saçmalıkları, masalları savunursan ya yalancının tekisindir yada müslümanlara yaranmaya çalışan bir yağcısındır.

Şu ana kadar gördüğüm kadarıyla kaypak, güvenilmez, ilkesiz, yanar döner bir herifsin, tutarlı hiç bir yanın yok, sonra seni aşağıladığım zaman beni aşağıladı diyorsun. Ne yapacaktım yani senin gibi bir herifi bir de övecek miydim?

Dinleri de aşağılarım tabii, ne insanlığa faydalı bir kural var ne de insanlığı aydınlatıcı bilgi. Tam tersine insanlar arasına kin ve nefret tohumları ekiyor, düşünce özgürlüğünü yok ediyor, düşünce özgürlüğünü yok ettiği gibi inanç özgürlüğünü de yok ediyor, yalan yanlış bilgiler verip bilimin önüne set çekiyor, araştırmayı önlüyor. İnsan hayatını olumsuz etkileyen bir sürü yanı var.

Benim yumurtalarım hiç olmazsa taze ve sağlığa faydalı, seninkiler hepten cılk, senin yumurtaları yiyen zehirlenip geceyi hastanede geçirir.

Sitelerde Paylaş

sağduyu yine hedef şaşırtmışsın , ne olacak senin bu halin, birisi adını söyle diyince sen türkümü söylüyorsun.

garip bir ikilem içerisindesin, sanırım bu kibir ve beğenmişlik egosunun %100 e ulaşmasından sonra kaynaklanan , algılama ve anlama sorunları.

Sitelerde Paylaş

sağduyu yine hedef şaşırtmışsın , ne olacak senin bu halin, birisi adını söyle diyince sen türkümü söylüyorsun.

garip bir ikilem içerisindesin, sanırım bu kibir ve beğenmişlik egosunun %100 e ulaşmasından sonra kaynaklanan , algılama ve anlama sorunları.

Boş boş konuşacağına hangi mesajımda bir yanlış gördün, onu göster. İşin gücün laf, karşındakini hiç bir delile dayanmadan suçlama var sende.

farzet ki ben çok kibirli ve egosu tavan yapmış birisiyim, bunun böyle olması söylediklerimin yanlış olduğu anlamına mı gelir? Söylediklerimde bir çelişki, bir yanlış görüyorsan onu dile getir ama lafla değil akıl, mantık ve delille.

Sitelerde Paylaş

Boş iddia dediğin mesajı bir daha oku bakalım, boş mu dolu mu? Be gerizekalı, bu kural hukuğun temel kuralıdır, iddia sahibi iddiasını ispatlamakla yükümlüdür, bilimde de geçerlidir bu, birisi ortaya hiç bir kanıt koymadan sallayıp sallayıp sonra da karşısındakine benim bu dediklerimin yanlış olduğunu ıspatlasa ne derler o adama?

Şunu anlarım, birisi çıkar "Ben tanrıya inanıyorum, herşeyi o yarattı" der, o kişiye bir şey denemez, o öyle inanıyor, kime ne der geçerim.

Ama o kişi bu inancını gerçek diye millete sunmaya kalkarsa "Hop, orada dur bakalım, kendi inancını millete gerçek diye sunamazsın" derim.

Hele bir de o kişi "Şu kitabı da benim tanrım gönderdi, herkes bu kitaba uyacak, uymayanlar öldürülecek veya haraç verecek" derse hadi oradan derim.

Kafasında bir gram beyin olan birisi çıkıp da "Hiç bir bilimadamı asla tanrı yoktur demez" diye bir cümle kurar mı ortada tanrıya inanmadığını söylemiş onca bilimadamı varken.

Sende "Müslüman değilim ama" diye başlayıp Kuran'daki kuralları, saçmalıkları, masalları savunursan ya yalancının tekisindir yada müslümanlara yaranmaya çalışan bir yağcısındır.

Şu ana kadar gördüğüm kadarıyla kaypak, güvenilmez, ilkesiz, yanar döner bir herifsin, tutarlı hiç bir yanın yok, sonra seni aşağıladığım zaman beni aşağıladı diyorsun. Ne yapacaktım yani senin gibi bir herifi bir de övecek miydim?

Dinleri de aşağılarım tabii, ne insanlığa faydalı bir kural var ne de insanlığı aydınlatıcı bilgi. Tam tersine insanlar arasına kin ve nefret tohumları ekiyor, düşünce özgürlüğünü yok ediyor, düşünce özgürlüğünü yok ettiği gibi inanç özgürlüğünü de yok ediyor, yalan yanlış bilgiler verip bilimin önüne set çekiyor, araştırmayı önlüyor. İnsan hayatını olumsuz etkileyen bir sürü yanı var.

Benim yumurtalarım hiç olmazsa taze ve sağlığa faydalı, seninkiler hepten cılk, senin yumurtaları yiyen zehirlenip geceyi hastanede geçirir.

cirpin dur sagduyu. Din girdabina beni kendini yiyip bitirsende cekemeyeceksin. benim dinle 1 gram isim olmaz.

ee baktin tabi malzeme kalmadi. tükendin. eridin. din olmadan saga sola nasil laf atarim dedin ve en sondada careyi dinle alakasi olmayan insanlari dine cekmekte buldun. Anliyoruz ki seni sen yapan dincilermis. Dinciler olmadimi böyle eriyip gidiveriyorsun.

Ben agnostigim diyen bilim adamini sana kendi agzindan dökülmüs sözleri ile ispatladim. Sende bana ben ateistim diyen bir bilim adami göster hadim.

Aman dikkat et yanlislikla bruce lee videolari gönderme :)

Sitelerde Paylaş

cirpin dur sagduyu. Din girdabina beni kendini yiyip bitirsende cekemeyeceksin. benim dinle 1 gram isim olmaz.

ee baktin tabi malzeme kalmadi. tükendin. eridin. din olmadan saga sola nasil laf atarim dedin ve en sondada careyi dinle alakasi olmayan insanlari dine cekmekte buldun. Anliyoruz ki seni sen yapan dincilermis. Dinciler olmadimi böyle eriyip gidiveriyorsun.

Ben agnostigim diyen bilim adamini sana kendi agzindan dökülmüs sözleri ile ispatladim. Sende bana ben ateistim diyen bir bilim adami göster hadim.

Aman dikkat et yanlislikla bruce lee videolari gönderme :)

Bruce Lee diye küçük görmeye çalıştığın adam bile senden bin kat daha zeki. Dedim ya onca bilimadamı arasından sadece Dawkinsi ağzına doladın, bunu bana değil gidip Dawkinse soracaksın, adam ateist olduğunu açıklamasa o listeye almazlardı herhalde. Buna bile kafan basmıyor mu?

Din demişken, daha önce bayağı hararetli olarak dini savunuyordun, ne oldu da birden savunmaktan vazgeçip ben dinle alakam yok diye kıvırmaya başladın? Çamurdan insan yapılmayı ciddi ciddi savunan birisi bir de utanmadan benim dinle alakam yok diyor.

Sitelerde Paylaş

Bruce Lee diye küçük görmeye çalıştığın adam bile senden bin kat daha zeki. Dedim ya onca bilimadamı arasından sadece Dawkinsi ağzına doladın, bunu bana değil gidip Dawkinse soracaksın, adam ateist olduğunu açıklamasa o listeye almazlardı herhalde. Buna bile kafan basmıyor mu?

Din demişken, daha önce bayağı hararetli olarak dini savunuyordun, ne oldu da birden savunmaktan vazgeçip ben dinle alakam yok diye kıvırmaya başladın? Çamurdan insan yapılmayı ciddi ciddi savunan birisi bir de utanmadan benim dinle alakam yok diyor.

Ben her türlü görüse acik birisiyim. Tarafsiz yaklasimim size bana bir kulp takmayi gerektiriri ama beni etkilemez. Dinci veya ateistten biri hic farketmez ki 2 kere 2 = 4 eder dediklerinde neden yanlarinda olmayayim.

Öncelikle gördügün bir habere zip diye atlamayacaksin. Bugün teistin babasi einstein icin bile ateist deniyor. Galileo ve newton icinde öyle.

Ben dinden vazgeceli yillar oldu sagduyu. Al dinleri basina cal veya keyfine göre kullan.

Din insanlar tarafindan insanlari yönetmek icin yapilmis olan bir politikadir.

Sitelerde Paylaş

Çamurdan insan yapılmayı ciddi ciddi savunan birisi bir de utanmadan benim dinle alakam yok diyor.

Problem bu galiba bende merak etmiştim. Çamur 'bilgisi' referans alınarak nasıl yaratılıyor sorusu yanıtlanmadı hala ? Mümin bir bilim adamı araştırmış olmalı mutlaka.

Sitelerde Paylaş

sorun şu ; bir fikri müslüman söyleyince, hakaret ve küfür yiyor, bir ateist saçmalasa dahi, gülücük le geçiştiriliyor, yada espri yapmış gibi üzerinde dahi durulmuyor, oysaki objektif olup, doğru yada yanlış gibi iki kelime etmek yerine, bir tarafı her yönüyle kabul edip, diğer tarafı ağzıyla kuş tutsa bile red etmek seçimi yapılıyor.

tartışmada yapılan konuşmada fikirleremi bakıyorsunuz yoksa fikri yazan kişinin inancınamı, bunu önce sorgulamak laızm.

Sitelerde Paylaş

Ben her türlü görüse acik birisiyim. Tarafsiz yaklasimim size bana bir kulp takmayi gerektiriri ama beni etkilemez. Dinci veya ateistten biri hic farketmez ki 2 kere 2 = 4 eder dediklerinde neden yanlarinda olmayayim.

Öncelikle gördügün bir habere zip diye atlamayacaksin. Bugün teistin babasi einstein icin bile ateist deniyor. Galileo ve newton icinde öyle.

Ben dinden vazgeceli yillar oldu sagduyu. Al dinleri basina cal veya keyfine göre kullan.

Din insanlar tarafindan insanlari yönetmek icin yapilmis olan bir politikadir.

Şimdi de öve öve bitiremediğin dinlere mi saldırmaya başladın? Ne biçim bir kişilik bozukluğu var sende? Şizofren falan mısın?

Ayrıca senin ne olduğun, dinli veya dinsiz olduğu umurumda bile değil, ben söylediğin yalan ve iftiralara bakarım, ortaya hiç bir somut, elle tutulur bir kanıt, istatiksel bilgi koymadan milyarlarca insanı zan altında bıraktın. Hiç utanma, arlanma yok mu sende hiç bir kanıt koymadan insanları itham ediyor, kendi değer yargılarına göre sana veya başkalarına zararı dokunmayan insanları yargılıyorsun?

Ben hiç olmazsa ortaya bir kaynak koyuyorum eğer o kaynağın yanlış olduğuna inanıyorsan, aksini ıspatlayan kaynağı koyarsın, işkembeden sallamazsın. Einstein'ın dinsiz olduğunu herkes bilir, var mı elinde Einstein'ın teist olduğuna dair bir bilgi?

Sitelerde Paylaş

einstein dinsizim dedimi , yada ölmesine yakın zamanlarda bunu resmen açıkladımı , dawkins gibi, savundumu sağduyu,

ben bunu bilmiyorum, yanlışım var ise düzelt lütfen.

einstein, bir inanca bağlı değildi, teist , ateist gibi son zamanlarda belirgin olarak ateist kimliğiyle ön plana çıktığı söyleniyordu , fakat bunu çok sık deklare etmiyordu, yani kaynaklarda evet sıkı bir ateisttir şu şu sözlerle sabitleştirmiştir gibi, bir yazısı yada kendi makalesi varmıdır, bunu bilmiyorum.

ortada net bir bilgi yok gibime geliyor.

varsa buyrun öğrenmek isterim. tşk ler

Sitelerde Paylaş

einstein dinsizim dedimi , yada ölmesine yakın zamanlarda bunu resmen açıkladımı , dawkins gibi, savundumu sağduyu,

ben bunu bilmiyorum, yanlışım var ise düzelt lütfen.

einstein, bir inanca bağlı değildi, teist , ateist gibi son zamanlarda belirgin olarak ateist kimliğiyle ön plana çıktığı söyleniyordu , fakat bunu çok sık deklare etmiyordu, yani kaynaklarda evet sıkı bir ateisttir şu şu sözlerle sabitleştirmiştir gibi, bir yazısı yada kendi makalesi varmıdır, bunu bilmiyorum.

ortada net bir bilgi yok gibime geliyor.

varsa buyrun öğrenmek isterim. tşk ler

Einstein'ın bir inanca bağlı olmadığını kendin söylemişsin, ben de zaten dinsiz dedim, dinsiz ne demek, bir inanca bağlı olmayan demektir aynı benim gibi.

Sitelerde Paylaş

Einstein'ın bir inanca bağlı olmadığını kendin söylemişsin, ben de zaten dinsiz dedim, dinsiz ne demek, bir inanca bağlı olmayan demektir aynı benim gibi.

mesela einstein 60 yaşında öldü , 55_60 arası sürekli deklare edip, yazı ve makale gibi kitlesine, ben dinsizim , diye açıkladımı, keza ölmeden öncesine kadar net bir şekilde bunları belirttimi,

yoksa onun dinsiz olduğunu herkes bilirdi, sonuna kadar savunup mu öldü .

tek merak ettiğim buydu.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...