Jump to content

bilim ne zaman bir canlı oluşturacak ?

Recommended Posts

einstein dinsizim dedimi , yada ölmesine yakın zamanlarda bunu resmen açıkladımı , dawkins gibi, savundumu sağduyu,

ben bunu bilmiyorum, yanlışım var ise düzelt lütfen.

einstein, bir inanca bağlı değildi, teist , ateist gibi son zamanlarda belirgin olarak ateist kimliğiyle ön plana çıktığı söyleniyordu , fakat bunu çok sık deklare etmiyordu, yani kaynaklarda evet sıkı bir ateisttir şu şu sözlerle sabitleştirmiştir gibi, bir yazısı yada kendi makalesi varmıdır, bunu bilmiyorum.

ortada net bir bilgi yok gibime geliyor.

varsa buyrun öğrenmek isterim. tşk ler

Vardır:

Linkteki ilk makale Einstein'ın mektuplarından derlemedir. İnsanlara yazdığı mektuplarda (Tarihi, yeri ve kime yazdığı da var)Tanrıya inanmadığını belirtmiştir.

http://scholar.googl...ved=0CCYQgQMwAA

Dördüncüsü de Tüm konuşmaları ve mektuplarından oluşturulmuş bir kitaptır.

tarihinde bellerophon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 498
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

mesela einstein 60 yaşında öldü , 55_60 arası sürekli deklare edip, yazı ve makale gibi kitlesine, ben dinsizim , diye açıkladımı, keza ölmeden öncesine kadar net bir şekilde bunları belirttimi,

yoksa onun dinsiz olduğunu herkes bilirdi, sonuna kadar savunup mu öldü .

tek merak ettiğim buydu.

Onunda cevabı orada. Albert Einstein (r.a) 1955'te hakkın rahmetine kavuşmuştur. O zaman bile sübhanallah küfürde olduğu ispatlıdır. Cayır cayır yanyordur şimdi. İspat için söylediği sözlerle tarihleri:

http://atheism.about.com/od/einsteingodreligion/tp/Einstein-Quotes-on-Afterlife.htm

Sitelerde Paylaş

canlı - cansız dan kasıt hareket eden etmeyen , yoksa dizaynında bir kan akışı olan olmayan gibi mi,

canlılık reaksiyonsa, kainatta herşey bir etkileşim içerisinde, hücreli olanlar ve atomlardan oluşanlar, hepsinde bir enerji var, enerji nin hareketi ile etkileşim içerisindeler.

Sitelerde Paylaş

onları bende biliyorum kardeşim, tanrı zar atmaz diye bir sözü var onuda biliyorumda, yani inançsız olarak mı öldü , ölürkende aynı fikirleremi sahipti bunu bilmiyorum. mektubu felan bende okumuştum.

Dincilerin Einsteinin bu tanrı zar atmaz lafını dillerine pelesenk etmelerine hep bıyık altından gülerim. Einstein o lafı quantum fiziği için söylemiştir ve daha sonra yanıldığı, "tanrının zar attığı" ortaya çıkmıştır.

Siz vefat eden kendi yakınlarınızın ölürken inançlı olarak ölüp ölmediklerini biliyor musunuz ki bizden Einsteinın inançsız öldüğüne kefil olmamızı istiyorsunuz?

Adamın fikirleri yazdıkları ortada son nefesinde kelime-i şahadet getirip getirmediğini bilemeyeceğim.

Sitelerde Paylaş

Tanrılı dinlerde ruh üfürme işlemi ile hareketin başladığı ve bunun ayrıcalık olduğu söylenir.

Hareket eden şeyin ruhu vardır yani.

Tabii o vakitler yeteri kadar gelişmiş gözleme aleti olmadığından hareketsiz görülen şeylerin hareketli olduğu bilinmiyordu.

En baist örneği deprem, deprem niye alla işidir?

Hareketsiz hareketlendiği için.

Mesele bu tarafından anlaşılmaya çalışılırsa canlılık diye bahşedildiği varsayılanın ayrıcalık olmadığı kavranır ve bilinçlenmenin sadece zaman meselesi olduğu akledilebilir.

Sitelerde Paylaş

Tanrılı dinlerde ruh üfürme işlemi ile hareketin başladığı ve bunun ayrıcalık olduğu söylenir.

Hareket eden şeyin ruhu vardır yani.

Tabii o vakitler yeteri kadar gelişmiş gözleme aleti olmadığından hareketsiz görülen şeylerin hareketli olduğu bilinmiyordu.

En baist örneği deprem, deprem niye alla işidir?

Hareketsiz hareketlendiği için.

Mesele bu tarafından anlaşılmaya çalışılırsa canlılık diye bahşedildiği varsayılanın ayrıcalık olmadığı kavranır ve bilinçlenmenin sadece zaman meselesi olduğu akledilebilir.

Sayın faysal

Bu sözünüzü biraz açabilirmisiniz acaba ?

Sitelerde Paylaş

Şimdi de öve öve bitiremediğin dinlere mi saldırmaya başladın? Ne biçim bir kişilik bozukluğu var sende? Şizofren falan mısın?

Ayrıca senin ne olduğun, dinli veya dinsiz olduğu umurumda bile değil, ben söylediğin yalan ve iftiralara bakarım, ortaya hiç bir somut, elle tutulur bir kanıt, istatiksel bilgi koymadan milyarlarca insanı zan altında bıraktın. Hiç utanma, arlanma yok mu sende hiç bir kanıt koymadan insanları itham ediyor, kendi değer yargılarına göre sana veya başkalarına zararı dokunmayan insanları yargılıyorsun?

Ben hiç olmazsa ortaya bir kaynak koyuyorum eğer o kaynağın yanlış olduğuna inanıyorsan, aksini ıspatlayan kaynağı koyarsın, işkembeden sallamazsın. Einstein'ın dinsiz olduğunu herkes bilir, var mı elinde Einstein'ın teist olduğuna dair bir bilgi?

Gir michia kaku on god yaz youtube a adam anlatiyor herseyi einstein hakkinda. Beni kendinlemi karistirin kek sinetra?

Sitelerde Paylaş

Gir michia kaku on god yaz youtube a adam anlatiyor herseyi einstein hakkinda. Beni kendinlemi karistirin kek sinetra?

Ulan salak, Einstein'ı bütün dünya dinsiz olarak bilmiyor mu? O adam da benim dediğimden farklı bir şey mi anlatıyor sanki? Dinlerin tanrısının yalan olduğuna inandığını söylüyor Einstein'ın.

Sitelerde Paylaş

Ulan salak, Einstein'ı bütün dünya dinsiz olarak bilmiyor mu? O adam da benim dediğimden farklı bir şey mi anlatıyor sanki? Dinlerin tanrısının yalan olduğuna inandığını söylüyor Einstein'ın.

Salak senin aynaya bakınca gördüğün şahıstır. Video yu izle ve gör demekki bütün dünya dinsiz olarak bilmiyor. Seni böyle küçük bir sandal gibi batırıveririm her konuda. Sen batıp gitmeye mahkümsun.

Sitelerde Paylaş

Bu kavgalara ne zaman son vereceksiniz

admin arkadaşlar neden bu kavgaları görmezden geliyor acaba ?

Eğer buraya kavga etmeye geldiyseniz gidin bir başlık altında edin kimseyi

rahatsız etmeyin lütfen eğer burada bir şeyleri paylaşmak ve öğrenmek

için geldiyseniz insan gibi seviyeli bir şekilde tartışın çocukluk yıllarınızın

çok gerisinden kaldığınızı bilim tartışarak gösteriyorsunuz biraz saygılı olalım lütfen

Sitelerde Paylaş

Salak senin aynaya bakınca gördüğün şahıstır. Video yu izle ve gör demekki bütün dünya dinsiz olarak bilmiyor. Seni böyle küçük bir sandal gibi batırıveririm her konuda. Sen batıp gitmeye mahkümsun.

Madem dinsiz değil diyorsun, söyle hangi dine bağlı o videoya göre?

Sitelerde Paylaş

:) teist ise hangi din?

Michio Kaku bildigim kadari ile tanriya, tanrilara inanmayan birisi, ona gore tanri big-bang ama bu tanri inanclilarin tanrisi gibi dusunen, soven sayan bir tanri degil.

önemli olan ateist olmaması. Gerisi beni çok alakadar etmez. Zaten alakadar etmezde sırf sağduyuyu biliyorum sandığı bir konuda doğru olanla bilgilendirmek istedim.

Ateist = Herhangi bir yaratıcıya inanmak ise madem nedir bu temaşesi anlamadım.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...