Jump to content

bilim ne zaman bir canlı oluşturacak ?

Recommended Posts

• İleti 498
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Adem ve karısının gökyüzünde yaratıldığı, sonra da dünyaya atıldığı masalı yalan yani sana göre.

benim verdiğim örneğe dikkatini yoğunlaştır,

bilim ve canlı ...

uzayda marsta bile canlı yaşamış, kaya parçalarında bu gözlemlenmiş, marstan kopup gelen göktaşlarından vs.

şimdi bilimin bir aminoasit oluşturması , kayda değer bir unsur değildir. o işi doğa kendiliğinden zaten yapıyor, doğadan kopya çekmeye ne gerek var, bize öyle birşey yapsınlar ki, biz diyelim , bilim bir canlıya can veriyor, hayat veriyor.

Sitelerde Paylaş

kainat diyince, samanyolu galaksisi ve ötesi olarak algılamayın, bu evren zaman - mekan - yer olarak 3 boyutlu bir yapıda değildir, bilim bunun farkına yavaş yavaş varıyor.

kainatın , nasıl bir şaheser olduğunu insan bakan gözlerle, teleskoplarla gözlemleyemez. hiçbirşey göründüğü gibi değildir.

hz adem ve havva, gökyüzünde yaratılıp yere inmiş sözü, senin için çok basit anlamda algılanır,

lakin gökyüzü başını kaldırıp baktığın yerden ibaret değildir. kainatta o kadar boyut vardır ki, bunların sayısını yanlızca allah bilir. kulların bildikleri pek azdır.

Sitelerde Paylaş

kainat diyince, samanyolu galaksisi ve ötesi olarak algılamayın, bu evren zaman - mekan - yer olarak 3 boyutlu bir yapıda değildir, bilim bunun farkına yavaş yavaş varıyor.

kainatın , nasıl bir şaheser olduğunu insan bakan gözlerle, teleskoplarla gözlemleyemez. hiçbirşey göründüğü gibi değildir.

hz adem ve havva, gökyüzünde yaratılıp yere inmiş sözü, senin için çok basit anlamda algılanır,

lakin gökyüzü başını kaldırıp baktığın yerden ibaret değildir. kainatta o kadar boyut vardır ki, bunların sayısını yanlızca allah bilir. kulların bildikleri pek azdır.

Adem ve Havva nerede yaratıldı? Bu evrende mi? Havva neyden yaratıldı? Ademi biliyoruz, Allah çamur alıp insan şekli verdi ve üfledi, Adem canlandı ama Havva konusunda bir bilgi yok Kuran'da.

Sitelerde Paylaş

Adem ve Havva nerede yaratıldı? Bu evrende mi? Havva neyden yaratıldı? Ademi biliyoruz, Allah çamur alıp insan şekli verdi ve üfledi, Adem canlandı ama Havva konusunda bir bilgi yok Kuran'da.

konumuz adem ve havva değil, dikkatini çekerim...

Sitelerde Paylaş

Niye? Onlar canlı değil mi?

hayır sevgili sağduyu , ben size kendimi tam olarak ifade edemiyorum. bakınız,

ben islami konuları size anlatırken tek çekindiğim nokta, sizin alaycı tavrınız ve bazen yorumlarınıza kattığınız hakaretler, bu hakaretlleri yapmanız , beni korkutuyor, nedeni ise ben mükellef konumunda oluyorum, size bir olayı anlatırken bütün sorumluluğu üzerime alıyorum, siz böyle bir tutum içerisine girerseniz bu vebalde benimde payım olacaktır.

üstüme vazife olmayan konularda sizin tepkini çekip, küfüre yönelmenize neden olmaktan çekiniyorum.

bu açıdan, şunu samimiyetle belirtmek istiyorum, amacım asla sizi islam dinine çekmek, yada bu fikirleri empoze etmek, bu amacım asla olmamıştır, sizin tarafınızdan nasıl görünüyorum bilmiyorum ama benim tek amacım,

bir yaratıcının var olduğuna işaret etmek, bu yaratıcıyı kabul ettikten sonra, ister şiwaya inanın ister bir başka şeye...

bundan dolayı, sürekli ortak konularda yoğunlaşmaya çalışıyorum. umarım beni anlayabilirsiniz.

Sitelerde Paylaş

hayır sevgili sağduyu , ben size kendimi tam olarak ifade edemiyorum. bakınız,

ben islami konuları size anlatırken tek çekindiğim nokta, sizin alaycı tavrınız ve bazen yorumlarınıza kattığınız hakaretler, bu hakaretlleri yapmanız , beni korkutuyor, nedeni ise ben mükellef konumunda oluyorum, size bir olayı anlatırken bütün sorumluluğu üzerime alıyorum, siz böyle bir tutum içerisine girerseniz bu vebalde benimde payım olacaktır.

üstüme vazife olmayan konularda sizin tepkini çekip, küfüre yönelmenize neden olmaktan çekiniyorum.

bu açıdan, şunu samimiyetle belirtmek istiyorum, amacım asla sizi islam dinine çekmek, yada bu fikirleri empoze etmek, bu amacım asla olmamıştır, sizin tarafınızdan nasıl görünüyorum bilmiyorum ama benim tek amacım,

bir yaratıcının var olduğuna işaret etmek, bu yaratıcıyı kabul ettikten sonra, ister şiwaya inanın ister bir başka şeye...

bundan dolayı, sürekli ortak konularda yoğunlaşmaya çalışıyorum. umarım beni anlayabilirsiniz.

Ya ben zaten batmışım, merak etme, senin vebalini de alırım, günahını da alırım, nasıl olsa bu put 2 kere yakacak değil ki.

İnsan biraz da Adem ve Havva hakkında bilgi verir, bilim me düşünüyor, din ne düşünüyor, aydınlanmış oluruz.

Sitelerde Paylaş

Ya ben zaten batmışım, merak etme, senin vebalini de alırım, günahını da alırım, nasıl olsa bu put 2 kere yakacak değil ki.

İnsan biraz da Adem ve Havva hakkında bilgi verir, bilim me düşünüyor, din ne düşünüyor, aydınlanmış oluruz.

yanlış düşünüyorsunuz, azabında katmanları dereceleri var, birde senin yerine ben yanarım diye birşey yok,

kendi bilgi dağarcığımdan, birşeyler paylaşayım ,

hz havva , hz ademin sol kaburga omuz hizası olan kısmından yaratılmış olduğu belirtilir, hz adem bildiğin üzere topraktan yaratılmıştır.

dünyada yaşayan ilk insanın atası dır, sadece insanların, çünkü hz ademden önce dünya boş bir yer değildi, yaşam vardı, insanlar sonra yerleştiler. bu yaşamı lütfen sormayın bunu zaten kabullenmezsiniz.

böylelikle, ilk insan atası olarak hz adem yaklaşık 1050 yıl yaşadığı rivayet ediliyor, hz havvanın ise, 1000 yıl,

hz adem öldüğü zaman bir kasabayı oluşturacak soyu ve bunun ortalama 40 bin civarı olduğu belirtilir.

Sitelerde Paylaş

Bilim birgün canlı yapabilir fakat bu hiçbirşeyi değiştirmez. İnananlar yine inanmaya devam eder inanmayanlarda inanmamasına.

Yani öyle bir söz söylüyorsunuz ki "bilim canlı yapsında görelim", canlıyı yapıp gelseler(ki ilerde yapabilirler) ateist mi olacaksınız?

Bak bun konuda haklısın

Sitelerde Paylaş

Bilim birgün canlı yapabilir fakat bu hiçbirşeyi değiştirmez. İnananlar yine inanmaya devam eder inanmayanlarda inanmamasına.

Yani öyle bir söz söylüyorsunuz ki "bilim canlı yapsında görelim", canlıyı yapıp gelseler(ki ilerde yapabilirler) ateist mi olacaksınız?

yapabilirler, buda bir varsayım , bilim bir canlı yaparsa kimse ateist olmaz ama bu soruyu şöyle değiştirip sana sorsam,

bilim birgün çıkıp derseki;

biz bir canlıya hayat veremiyoruz, bilim hayat veremez... can verme insanların elinde değildir.

bunu açıklasa, sen ne olacaksın.

Sitelerde Paylaş

sen herhalde doğuran buzdolabı,duygulanıp ağlayan pimapen pencere, saklambaç oynayan kürek yapılsın diyorsun.. :lol:

olabilir, neden olmasın.

bilinçsiz bir doğa yapıyorda bilinçli insanlar neden böyle değişik canlı formları yapamıyor değilmi ?

yoksa doğa bilinçlimi :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...