Jump to content

bilim ne zaman bir canlı oluşturacak ?

Recommended Posts

korintli, sana sabır etmekten sabır taşım çatladı , uslubuna dikkat etmiyorsun sende sanırım.

hep bir bekleyiş var nedense hep beklenen biz oluyoruz, saygımı önce biz, sevgimi önce biz, kardeşim birgünde siz bir güzel adım atın, birgünde siz bir zeytin dalı uzatın, biz öcü değiliz korkma sana islamı teblip etmem.

hatta inancın benim umrumda bile değil,

ama ortada bir düşmanlık var,

ben senin fikirlerine bakarken sen alttan alttan inanca yöneliyorsun. bilim ve inanç,

biz yapamadık sen yap yada siz ne yaptınız gibi,

insan olduğumuzu unutma sende türksün bende, sana karşı hiçbir art niyetim yok,

ama sen sadece kendi gözünle bakıyor sadece kendi şahsına göre değerlendiriyorsun.

ben hep ortak bir yol ararken sürekli hedefin ucunda bulunuyorum.

bırakta bende sinirleneyim, bende insanım, bak bir mesaj attım, nasıl sende sinirlendin değilmi

hepimiz aynıyız sabrda bir yere kadar.

yinede özür dilerim senden.

küfür veya farklı bir hakaret okuduğun anda şikayet butonu var..

kaldı ki sana hakaret içeren bir iletimi gösterirsen ben de özür dilerim.

son birkaç gündür yanlış veya eksik bildiğin bir konuda ısrar ediyorsun...

burada bilgi de içerse uzun iletiler yazılmıyor.o yüzden sana link veriliyor..

kaldı ki konu bilimsel olunca kanıta dayalı destekli olmalı..

bunun için ne doçent ne profesör olmaya gerek yok..

biraz açık görüşlü olmakta, tahammül sınırlarını genişletmekte fayda var..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 498
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

küfür veya farklı bir hakaret okuduğun anda şikayet butonu var..

kaldı ki sana hakaret içeren bir iletimi gösterirsen ben de özür dilerim.

son birkaç gündür yanlış veya eksik bildiğin bir konuda ısrar ediyorsun...

burada bilgi de içerse uzun iletiler yazılmıyor.o yüzden sana link veriliyor..

kaldı ki konu bilimsel olunca kanıta dayalı destekli olmalı..

bunun için ne doçent ne profesör olmaya gerek yok..

biraz açık görüşlü olmakta, tahammül sınırlarını genişletmekte fayda var..

keşke herkes her konuya aynı hoşgörü ile yaklaşabilse , emin olun o zaman herkes birbirini daha iyi anlar.

benimkisi sorgulama, bilim yapacakmı dedim öyle patladı gitti , bence olmaz sence olur, senceyi tartışınca , konu sarpa sardı.

Sitelerde Paylaş

aslında sizlerde bu davranışları sergilemekte haklısınız , sizleri anlıyorum,

bgüvendiğiniz bilim sizlerde biliyorsunuzki, bir sivrisineği bile yapacak teknolojiye sahip değil, birgün sivri sineği yaparsanız, ozaman benim ne demek istediğimi anlarsınız, sinek yapılır , lakin hayat verilmez, sinek öyle kalır sentetik maddelerle, can verme yeteneğimiz yok diyen bilim dalı, evrim yok yeni teorimiz devrim der, bu seferde buradan devam ederiz.

Sitelerde Paylaş

İnsanın yaratılmış olması mümkün değil zaten insan bedeni doğanın bir parçası zaten bu yüzden vücudumuzun pek çok kısmı başka canlılardan oluşuyor Allah yaratırken onları ayreten yaratıp bizim diğer parçaları ayreten yaratıp birbirine monte mi etti? Bırakın artık yaradılış tafralarını

Sitelerde Paylaş

İnsanın yaratılmış olması mümkün değil zaten insan bedeni doğanın bir parçası zaten bu yüzden vücudumuzun pek çok kısmı başka canlılardan oluşuyor Allah yaratırken onları ayreten yaratıp bizim diğer parçaları ayreten yaratıp birbirine monte mi etti? Bırakın artık yaradılış tafralarını

sizler konuları okurken nerenizle okuyorsunuz merak ediyorum. fikirlerinizi yazıya dökerken, zahmet edip, konuya bir göz atın, sonra yorum yapın.

Sitelerde Paylaş

bilgi sahibi olmama gerek yok, bu forumda kimse astrofizikçi yada biyolog yada matematik profosorü olmadığı halde, görünenle yorum yapıyorlar, sende bu çok bilmiş tavrını bir kenara bırakıp, , konuya bir cevabın var ise yazarsın, yoksa bulandırmazsın.

Sitelerde Paylaş

bilgi sahibi olmama gerek yok, bu forumda kimse astrofizikçi yada biyolog yada matematik profosorü olmadığı halde, görünenle yorum yapıyorlar, sende bu çok bilmiş tavrını bir kenara bırakıp, , konuya bir cevabın var ise yazarsın, yoksa bulandırmazsın.

Bu kimseye bende dahilmiyim?

Sitelerde Paylaş

hayır , değilsiniz. sadece o kadar çok gereksiz söylemlerle konulara saldırı yapılmakta, bu kişilerin bu tutumlarından sıkıldığım için yazdığım bir eklentiydi.

O zaman başlığa dönelim. Bilimin canlı oluşturması için bir sebep olduğunu düşünmüyorum, işine yarayacak doku ve organları çoğaltıyorlar yani var olanın aynısını yapıyorlar. İstisna olarak mikro organizmalar var tabi yaptıkları ama o da aynı şeye giriyor. Bilim bir canlı oluşturamıyor çünkü daha emekleme döneminde isminin modern bilim olduğuna bakmayınız. Biz önce bir canlıları tam olmasada tama yakın anlayalım bu tarz prosesler sonradan gelişir, tabi ihtiyaç olursa.

Sitelerde Paylaş

sayın bellerophon,

bu forumda müslümansan eğer , açacağın her konu okunmadan yargılanır, fikirlerin önemi yoktur, düşüncelerin de, yazan yada muhatab müslümansa klişe laflar bellidir, 2 ayet öğrenirler gelip gidip onunla burda bu denmiş şurda şu denmiş, müthiş bir saldırı ve küfür. inanç özgürlüğü sıfır, saygı sıfır, alay ve karalama müthiş derecede.

buraya açtığım konuya hiçbir cevap verilmemiş, sayfaları gelişigüzel incelerseniz göreceksiniz, hadi ben öğrenmek için bir tez ortaya attım, genel doğru değil amaç tartışma bu yaklaşımları sen adilane görüyormusun.

burada her fırsatta söylememe rağmen, millet ağlıyorsun diyor yada git başka yerde derdini anlat diyor.

bana tartışalım diyorlar buyrun diyorum, kuralları kendileri koyuyorlar , müslüman isen dışlanıyorsun bu forumun mutlak kuralıdır,

demokrasi bayrağının taşıyıcılarıyız derler ama demokratik hiçbir adım atmazlar, mesaja bakarlar , yorum kendilerine uygun değilse ya ceza ya üyeliğinin iptali...

Sitelerde Paylaş

sayın bellerophon,

bu forumda müslümansan eğer , açacağın her konu okunmadan yargılanır, fikirlerin önemi yoktur, düşüncelerin de, yazan yada muhatab müslümansa klişe laflar bellidir, 2 ayet öğrenirler gelip gidip onunla burda bu denmiş şurda şu denmiş, müthiş bir saldırı ve küfür. inanç özgürlüğü sıfır, saygı sıfır, alay ve karalama müthiş derecede.

buraya açtığım konuya hiçbir cevap verilmemiş, sayfaları gelişigüzel incelerseniz göreceksiniz, hadi ben öğrenmek için bir tez ortaya attım, genel doğru değil amaç tartışma bu yaklaşımları sen adilane görüyormusun.

burada her fırsatta söylememe rağmen, millet ağlıyorsun diyor yada git başka yerde derdini anlat diyor.

bana tartışalım diyorlar buyrun diyorum, kuralları kendileri koyuyorlar , müslüman isen dışlanıyorsun bu forumun mutlak kuralıdır,

demokrasi bayrağının taşıyıcılarıyız derler ama demokratik hiçbir adım atmazlar, mesaja bakarlar , yorum kendilerine uygun değilse ya ceza ya üyeliğinin iptali...

Durun efendim sakin olun, tartışmanın içinde kötü şeyler olur. Bu herzaman böyledir islami forumlarda daha ağırdır bu mevzular hatta orada tartışma bile yoktur. Buradan daha ağır forumlarda vardır, misal savaş sanatlarının tartışıldığı "bullshido" forumu, orada küfür bile serbest. Emin olun burada yaptığınız tartışmaların seviyesini diğer yerlerde zor bulursunuz. Örneğin sed'in hoşgörü diye bir başlığı var ateistcafe'de ona bir göz atabilirsiniz.

Sitelerde Paylaş

yanlış yapanlardan , daha az yanlış yapanları tercih etmek yinede yanlıştır.

ama bu zihniyet sadece burada değil benim günlük hayatımdada mevcut, burası sanal alem, reel de de fikirlere gem vuruluyor, ülke müslüman ama hiçbir zaman müslümanlar bu ülkede söz sahibi olamamıştır. herzaman susturulmuşlardır.

yanlışım yoksa, inandığım peygamber efendimiz sav şöyle buyurmuştu ;

ahir zamanda , gerçek müslüman yanlız olacaktır, yanında kimsesi olmayacak, sen korkma yoluna emin adımlarla devam et, yanında allah var, boyun eğme, doğru bildiğin yolda ilerle...

tarih sahnesine bakarsak eğer, gerçek müslümanlar hep sindirilmiş ve yanlız ölmüşlerdir.

Sitelerde Paylaş

Dünyada yasayan canlilar o kadar mükemmel mi? Hayir, sadece yasayabilecek kadar "mükemmeller"

Insanlar robotlar yapti. Bu robotlar bagzi isleri insanlardan cok daha iyi yapiyorlar!

Canlilarin bir tanri tarafindan yaratildiginin bir ispati var mi? Hayir! Yok!!!

Tanrinin ne oldugunu aciklayabilmek bile mümkün degil!

Doga kanunlarina göre "yoktan" birsey var edilemez. nasil BiLiMDEN böyle bir sey istenir?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...