Jump to content

bilim ne zaman bir canlı oluşturacak ?

Recommended Posts

[/size]

Verdiğin bilgi bilimsel olarak eksik ve yanlış ama yine de biraz daha gayret edersen doğaya bilimsel bir gözle bakmaya bir adım daha yaklaşacaksın.

İzninle sana yardımcı olayım:

1) Topraktaki bütün olmasa da çoğu element insan vücudunda vardır ama canlılardaki en önemli elementlerden karbon toprakta yoktur. Topraktaki karbonun neredeyse tamamı ölen canlılarla toprağa karışmış olan karbondur.

2) Evrende hidrojen, helyum ve berilyum haricindeki neredeyse bütün (laboratuarda insanların oluşturdukları hariç) elementlerin, suyun büyük çoğunluğunun ve organik moleküllerin önemli bir kısmının kaynağı yıldız patlamalarıdır.

Su? Toprağın çamur olması suyu gerektirir. Bu arada karbondioksitide unutmayalım. Oluşum dünyada olduğu için bunları hiçe saymamak gerekiyor.

İnsan oluşumuna gerek duyulan nedenlerden bir diğeride göktaşları ile gelen elementler

Sitelerde Paylaş
  • İleti 498
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sence etmelimiyim ?

Hayır, varlığında şüphe etmek insanın kendine yaptığı en büyük kötülük olur...

Şimdi;

Varlık için sebep yokluk değildir....

Var edilenin özellikleridir...

Evet kendi özelliklerine bak yaratanı akıl gözüyle görürsün...

Görmek istersen

ve niyetin varsa tabii

tarihinde Serdaar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hayır, varlığında şüphe etmek insanın kendine yaptığı en büyük kötülük olur...

Şimdi;

Varlık için sebep yokluk değildir....

Var edilenin özellikleridir...

Evet kemdi özelliklerine bak yaratanı akıl gözüyle görürsün...

Görmek istersen ve niyetin varsa yani...

Yoktan var olmak ne demektir ?

Sitelerde Paylaş

[/size]

Önceki iletimi okudun mu? Su da yıldız patlamalarıyla oluşuyor. Gezegenlerde değil.

Evet söylediklerine az biraz katılıyorum ama su konusunda tam olarak değil. Göktaşları ile gelen sular diğerleri ile etkileşmesi sonucu bir oluşum olmuş olabilir. İnsan yaratıldığındada dünyada yaşam zaten mevcut olduğu için insanı oluşturan elementler değiller dersek yanlış olur!

Sitelerde Paylaş

bilmem süreç nasıl işliyor

Toprak bitkileri besledi

Bitkiler hayvanları besledi.

Hayvanlar insanları besledi.

İnsanlar birbirini besledi...

Oldun insan. sen sanatsız akılsız , ruhsuz musun?

Her günde yenilenmiyor musun?

Bütün bu işler sebepler perdesi altında, nihayetsiz bir irade tarafından tanzim edilmektedir...

Sitelerde Paylaş

Yüzeysel düşünme. Mikroskobik boyutlarda düşün. Direk çamur düşünmek olduğu gibi meniyi düşünmek gibidir!

Neden mikroskobik boyutlarda düşüneyim, Kuran'da mikroskobik boyutlarda mı düşün yazıyor? Şekillendirilmiş balçık ne demek? Bu balçık ne şeklinde sence?

İsa da çamurdan kuş yapıp üflüyor ve kuş oluyordu. İsa da mı mikroskobik boyutlarda düşünüyordu? Toprağı atomlarına ayırıp ayırıp tekrar yeni bileşikler mi oluşturuyordu?

Çamurla meninin alakası ne? Yoksa sende sadece meniden insan oluştuğunu sanan cahillerden misin?

güldürüyorsun insanı :) :) gözünün önünde değil mi yapmış işte.. git güvendiğin bütün bilim adamlarını topla benzerini yapsınlar..

Senin de gözünün önünde yaptı mı? Hangi toplantıda yaptı? Sen bu büyük sihirbazlık olayını videoya da çekmişsindir. Ben orada yoktum, sen videosunu koy, bakalım.

Sen de git güvendiğin sakallıları topla, ver ellerine çamur, okuyup üflesinler bakalım ortaya ne çıkacak?

Sitelerde Paylaş

İnsan yaratıldığındada dünyada yaşam zaten mevcut olduğu için insanı oluşturan elementler değiller dersek yanlış olur!

Karbon için konuşuyorsak yine doğru değil. Çünkü bitkiler bile karbonu topraktan değil havadan alıyor. Ot oburlar da bitkileri yiyerek karbon alıyorlar. Topraktaki tüm karbonu al bazı bakteriler hariç tüm hayat devam eder. İnsanın oluşumunu (veya yaratılışını) çamurdaki veya topraktaki karbonla ilişkilendirmek elimizdeki bilimsel verilerle çok zor. İlk hücrenin oluşumuna gidersek onun için de karbonu çamurda bulmak pek mümkün değil. 4 milyar yıl önce karbonun atmosferde ve okyanuslarda olduğu kabul ediliyor.

Sitelerde Paylaş

Toprak bitkileri besledi

Bitkiler hayvanları besledi.

Hayvanlar insanları besledi.

İnsanlar birbirini besledi...

Oldun insan. sen sanatsız akılsız , ruhsuz musun?

Her günde yenilenmiyor musun?

Bütün bu işler sebepler perdesi altında, nihayetsiz bir irade tarafından tanzim edilmektedir...

Ben size ne soruyorum siz bana neyi cevaplıyorsunuz

Sitelerde Paylaş

bilmem süreç nasıl işliyor

Ben size yoktan var olabilirmi neden biz yoktan var olduk

bu gibi sorularıma cevap verirseniz daha çok sevinirim

İşte sordukların burada bak belki unutmuşsundur..

tarihinde Serdaar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...