Jump to content

Süreci geliştirme ve ilerleme

Recommended Posts

Bu konunun insanların düşünce özgürlüğünü kısıtlamakla ya da onları öyle konuştukları icin atmakla ilgisi yoktur. Herkes konuyu anlamak yerine en kötü ihtimali varsayıp öyle yorum yazıyor. Tamam işte adam Müslüman üyeleri susturup attırmak istiyor. Bu doğru değil.

Madem ben müslümanların tavır ve yaklaşımları konusunda haksızım öyleyse yukarda yeni üye olmuş ve ayağının tozuyla bana saydırmış adamın yorumlarını bir okuyun bakalım. Ne zaman beni ve dusucelerimi tanidin da konuyu da anlayip bana bir sürü nefret dolu mesaj yazmak istedin böyle. Adamin musluman oldugu iki kilometreden anlasiliyor. Dusuncelerimi elestirmek amacinda olmadığı için de verip veriştirmiş. Neredeyse beni 30 yıldır tanıyan biri gibi yazmiş. Sanki adamın tavuklarini oldurmüşüm ve kan davası var benimle.Bu yobaz insanların beni her defasında haklı çıkarmasına mutlu oluyorum.

tarihinde Cuvcuv tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 147
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Dinler, ateizm ve bilim üzerine yapılan tartışmalarda bir çok temel konunun tekrar tekrar başa sarılıp tartışıldığını görüyorum bu sitede. Mesela evrim nedir, islam ve kuranda çelişki var mıdır veya ateizm nedir ve ne ister gibi sürekli aynı cümlelerin kurulduğu konular var. Yeni birileri üye oluyor ve sanki Amerika'yı o keşfetmiş gibi benzer konuları açıp tekrar aynı yorumların yapılmasına neden oluyor.

Gerçi islamı ve onun tanrısını savunan kişilere değil eleştirim. Çünkü onlar da farkındaki ne islamda ne de kuranda herhangi bir ilerleme ve gelişim yok. Onların sürekli aynı şeyleri tekrar etmesi oldukça normal. Ancak ateist ve din dışı dünya görüşlerine sahip üyelerin bu konuları ciddiye alıp hep aynı tür tartışmalara girmelerini ilerleme ve üstüne koyarak tartışma geliştirme anlayışına göre ters buluyorum.

Her yeni gelen zıp çıktı birinin aynı şeyleri ısıtıp önüme koymasına artık dayanamıyorum. Bilim ve ateizm konuları gelişim ve ilerleme üzerine kuruludur. Sizlerin bunun ne olduğunu anlayamayıp sürekli bozuk kaset gibi başa sarmanız çok can sıkıcı. İşiniz gücünüz sıkıcı ve basmakalıp düşüncelerinizi yazmaktan ibaret.

Tevhid ve merkezi bir düşünce yapısı bırakın evreni açıklamayı en teme insani durumları bile anlamaktan aciz bırakmış sizi. Kadının Kuran'da defalarca bir eşya gibi görüldüğünü ve bu kitabın ataerkil bir kültürün ürünü olduğu ve ilahi hiçbir yanı bulunmadığı yüzlerce kez ispatlandığı halde bu sitede hala neyin derdini çektiğinizi de çok merak ediyorum. Yaratma ve tanrı konuları birer dogmatik varsayım olduğu halde hala "hadi yaratın da görelim" zihniyetine sahip bebelerin de bu siteyi acilen terk etmesini rica ediyorum. Bu saçmalıkları bu siteye doldurmanızın düşünce özgürlüğü ile en ufak bir ilgisi olmadığını düşünüyorum. Her defasında insanların düşünce dünyasını geliştirebilecek yazılar yazmaya çalışıyorum.

Buna rağmen şuursuzlardan biri insanlara hiç katkın yok diyebilecek kadar kendinden ve ne dediğinden habersiz olabiliyor. Diğerleri de bundan emin olun ki farklı değiller. En son olarak bana hiç bilimsel olmadığım söylendi bu üyelerden biri tarafından. Tabi ki şeyime bile sallamıyorum bu kişileri ama sorun bu insanlara hiçbir şey veremiyor olmak.

Söylediklerimizin ve savunduklarımızın birer takıntı veya kişisel bir düşünce olmadığı o kadar açık ki. Aklı ve bilimi savunmak yapılabilecek en evrensel faaliyettir.

Burası düşünce geliştirme ve ilerleme sitesi. Papağanlar kulubü değil. Kahve muhabbeti açar gibi aynalar veya cinlerin cinayet kelimesi ile bağlantısı gibi mantık kırıntısından bile mahrum konular bu gelişimi baltalamaktadır. Yani çocukluğumuzdan beri zaten bildiğimiz şeyleri buraya yazmanın bir anlamı yok. Ayrıca neden sadece islamla ilgili konuşuluyor. Biz zaten bu dini biliyoruz. Bence bu siteden bütün müslümanlar atılmalı veya islam zırvalarını konuşmaları engellenmeli. Hristiyan ve yahudi kimlikli kişiler alınmalı. En azından onlardan farklı bir dinle ilgili bir şeyler öğrenmiş oluruz.

Şöyle düşünülebilir, proses bazen yerinde sayıyor gibi görülebilir. Bazı prosesler aslında çok yavaş işlerler ve bir insan hayatına sığmazlar. Tıpkı evrim gibi, hatta ve hatta inanışlar gibi. O inançları bulan insanlar bugünkü hallerini tahmin edebiliyorlar mıydı? Ya da evrim bir insan ömründe gözlemlenebilir mi? Tabii ki de hayır. Biz olduğumuz zamana baktığımızda hep yerinde sayıyor gibi görünecektir. Aslında yapmamız gereken kendi dönemimizdeki dogmalara karşı savaşmaktır. Bizden sonra gelenler bu bilginin üzerine kendi bilgilerini ekleyip devam edeceklerdir.

Biz seviyeli tutup, gerektiğinde de uyarınca sakinleşiyorlar. Bunu farkettim. Daha da abartırlarsa atılıyorlar zaten.

Sitelerde Paylaş

Bu konunun insanların düşünce özgürlüğünü kısıtlamakla ya da onları öyle konuştukları icin atmakla ilgisi yoktur. Herkes konuyu anlamak yerine en kötü ihtimali varsayıp öyle yorum yazıyor. Tamam işte adam Müslüman üyeleri susturup attırmak istiyor. Bu doğru değil.

Madem ben müslümanların tavır ve yaklaşımları konusunda haksızım öyleyse yukarda yeni üye olmuş ve ayağının tozuyla bana saydırmış adamın yorumlarını bir okuyun bakalım. Bu yobaz insanların beni her defasında haklı çıkarmasına mutlu oluyorum.

Bu konuda çok haklısınız. Ama ateist üyelerden de kantarın topuzunu kaçıranlar oluyor. Bu ki tarafıda haklı çıkartmaz. Şahısların yanlışı üzerinden düşünüyorum bu durumları ben. Ama önceki iletilerde yazdığınız acemi forumu fikrinin altına imzamı atıyorum. Hatta kuralları çok sıkı bir acemi forumu olursa iyi bir süzgeçten geçeceğine inanıyorum.

Sitelerde Paylaş

Aslında hepsinin sürece bir katkı olduğunu düşünüyorum. Aklı başında insan (neye inanırsa inansın) şu başlıkların hepsinin gidişatını okudğunda, neyin ne olduğunu anlayacaktır. Aklı olmayanları sürece dahil etmek çok zordur. Bunun için acemi forumu fikrini destekliyorum. Hatta katkı yapayım, kendilerini (kim olduklarını belirtmeden) tanıtan, dünya görüşlerini tanıtan bir başlık açsınlar. Orada bir tanışılsın. Temel tartışma konuları oraya taşınsın. Ateist nedir, agnostik nedir, deist nedir, teist nedir iyice bir öğrensinler. Ondan sonra daha değişik konuların tartışıldığı foruma dahil olabilsinler. Advanced üyelerin, newbie'leri "troll"lemeleri de yasaklansın. Bu iyi bir süzgeç olacaktır. Bu yazdığımda eksik noktalar ve/veya eklenecek noktalar olabilir.

Bunun dışında daha, asılan kaynakları (hatta kendi astığı kaynakları) ve bir önce yazdığımız iletileri bile okumadan cevaplayan, şiir yazan, cihat ilan eden üyelerde var. Atesitlerden bunları görüp kantarın topuzunu kaçıran üyelerde var. Bu konuda ne yapılabilir, onları düşünmek lazım. Bu tartışmaya dahil olmayacaktım ama dünkü "Afganistanda kadına şiddet" başlığından sonra Cuvcuv'un sıkıntısını anlayabiliyorum.

tarihinde bellerophon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu söylemi bütün ateler dillendirir ama yanlıştır. Bu forumda siz bize muhtaçsınız. Ama dini forumlarda size pislik gözüyle bakıldığı için ortalığı kokutmanıza izin vermezler ve üzerinize sifonu çekerler.

o yüzden g.tünüze tekme yedikçe, yüzsüze bağlayıp geliyorsunuz demek ki...

Sitelerde Paylaş

Bu söylemi bütün ateler dillendirir ama yanlıştır. Bu forumda siz bize muhtaçsınız. Ama dini forumlarda size pislik gözüyle bakıldığı için ortalığı kokutmanıza izin vermezler ve üzerinize sifonu çekerler.

Kimse senin gibilere muhtaç değil. Bir dost "Sizi pullu davetiyeyle mi çağırdık buraya?" der sifon çekerken.

Şimdi o sifonun sana çekilmesi lazım bence, seni raporlayalım. Sifonu çekmezlerse de takip ederler hiç değilse.

İslami forumlarda ateistlere pislik gözüyle bakılıyordur belki ama burada müslümanlara pislik gözüyle bakılmaz. Burada kimse müslüman olduğu için atılmaz. Müslümanların bu forumda ateistler kadar yazma hakkı vardır, kendi inanç ve düşüncelerini savunma hakkı vardır, hatta pis düşüncelerini bile ifade etme hakları vardır. İşte o kısımda limit koyar ateistler, bir terazileri vardır mutlaka.

Sizlerin forumlarıyla bu forum arasındaki fark budur. Fakat ben kişisel olarak ateistlerin "Bizi İslam forumlarında konuşturmuyorlar bile, hemen atıyorlar, siz burada çok özgürsünüz" demelerini zayıf ve gereksiz bir savunma olarak görüyorum. O forumlarla burası arasındaki fark, zaten olması gerekendir.. Ama yine de sizlere zaman zaman hatırlatmak gerekiyor sanırım, ondan da çok emin olamıyorum..

Raporlandın.

Sitelerde Paylaş

Aslında hepsinin sürece bir katkı olduğunu düşünüyorum. Aklı başında insan (neye inanırsa inansın) şu başlıkların hepsinin gidişatını okudğunda, neyin ne olduğunu anlayacaktır. Aklı olmayanları sürece dahil etmek çok zordur. Bunun için acemi forumu fikrini destekliyorum. Hatta katkı yapayım, kendilerini (kim olduklarını belirtmeden) tanıtan, dünya görüşlerini tanıtan bir başlık açsınlar. Orada bir tanışılsın. Temel tartışma konuları oraya taşınsın. Ateist nedir, agnostik nedir, deist nedir, teist nedir iyice bir öğrensinler. Ondan sonra daha değişik konuların tartışıldığı foruma dahil olabilsinler. Advanced üyelerin, newbie'leri "troll"lemeleri de yasaklansın. Bu iyi bir süzgeç olacaktır. Bu yazdığımda eksik noktalar ve/veya eklenecek noktalar olabilir.

Böyle bir şey olmaz arkadaşım. Öncelikle acemi ne demektir? Ateistleri veya dinsizleri yeteri kadar tanımayan mı, İslam'ı ateistin algıladığı gibi algılayıp bilmeyen mi, evrimi hayatında duymamış olan mı? Hangisi?

Kimsenin bilgisini ölçecek bir kantarımız cetvelimiz yok. Hiçbirimizin yok. Herkes eşit hak ve koşullarda gelir ve yazdıklarına göre yanıtlanır ya da yanıtlanmaz. Hangi konuda acemi olduğunu anlamak da her zaman çok kolay değildir ayrıca. Örneğin bu başlığı açan Cuvcuv, çok büyük iddia ve tekliflerle gelmiş ve büyük büyük laflar etmiş ama bana göre çok acemidir.. Çok...

Yani insanları böyle ayıramazsınız. Acemi olduğu diyelim ki her biçimde çok belli, hayatında dinle ateizmle ilgilenmemiş de bir nedenle burayı bulup gelmiş birine "Acemiler üst/al kata lütfen" deyip oraya göndermezsiniz. Eğer bilgi eksikliği varsa birileri tamamlar ya da ilgili linkleri verip yönlendirir. Bu hep böyle olmuştur, herkes burada kendine bir şekilde yer bulmuştur.

----------------------------------------------------

İnsanlara zaman tanımak gerek. Herkes kötü niyetli değil. İnsanları, sırf müslüman oldukları için aşağılamak, dışlamak, küçük görmek, cahil deyip alay etmek ve en sonunda da forumdan atmayı talep edecek kadar ötekileştirmek doğru değil. Bunlar çok sağlıksız, gerçeklerden çok kopuk düşünceler. Bu forumun temel amacına kökten aykırı zaten.

Ben anlamıyorum, hangi ülkede, nasıl bir toplumda yaşıyor insanlar.. Eşimiz dostumuz, arkadaşlarımız, çoğumuzun ailesi öyle veya böyle müslüman, hatta yine büyük çoğunluğumuz eski müslüman.

Buraya gelince neden müslümanlar başka bir insan formuna dönüşüyor, neden gerçek dünyayla ilişkisiz düşünceler serdediyoruz, bunu anlayamıyorum.

Sitelerde Paylaş

Ateistlerin söyleyeceklerinden tırstıkları için olmasın?

Ama biz burada insanı insan sayıyor, ne müslümanları ne de başka inanırları pislik yerine koymuyoruz. Sifonu sadece gerçek pisliklerin üzerine çekiyoruz.. Mesela şimdi senin üzerine de sifon çekilecek... Ama müslüman olduğun için değil, pislik olduğun için...

Sitelerde Paylaş

Aslinda inanclilara kizmamak gerekir. Insanin huyudur bu, inandigi bir seyin sacma oldugunu kabullenmesi zaman alir, bilginin isik hizi ile iletildigi bu modern dunyada artik dinlerin gizemi kalmadi, hersey tartisilir oldu ve kisiler bu tartismalardan birseyler cikartmaya basladi. Dusunun bizim toplum 1000 yildir Musluman ve bu gecen sure icerisinde artik bu dininsanlarin beynine yerlesmis ve yine yakin zamana kadar bu toplum seriat ile idare edilmistir. Simdi, Toplumun modern dunya ile karsilasmasi, bireylerin kulluktan vatandasliga gecmesi insanlarin beyinlerini aydinlatti, bu aydinlanmaya karsi cikan gruh ise ne idugu belirsiz sizofrenik, cikar pesinde kosan kisilerden olustu e bu kisiler hala mevcuttur ve din satisini surduruyorlar buna binaaleyhn bu kisiler elbetteki bu dini hos gostermek zorundadir.

Bence bu Islam dini 40 yila kalmaz tumden ortadan kalkar, insanlar yoruldu, yavas yavas anlamaya basladilar ama birden bire cikipta " Hay ben bu dinin, bizi mahvetti bu din" diyemezler.

Hersey acik ortada, eger biz, bir Arap, suudi, somalili yada diger islam ulkesinden bir musluman ile Turkiyeden bir muslumani karsilastirir isek ortadaki farki goruruz. Nedir bu fark? Bu fark Turkiyeli Muslumanlarinin diger islam ulkelerinin Islami ile hic ortusmedigidir, bizimkiler onlara "onlar Musluman degil" onlar bizimkilere "onlar musluman degil" derler. Yani dunyada musluman sayisi bu durumda 50 yada 60(elli yada altmis) gecmez. :)

Sitelerde Paylaş

Aslinda inanclilara kizmamak gerekir. Insanin huyudur bu, inandigi bir seyin sacma oldugunu kabullenmesi zaman alir, bilginin isik hizi ile iletildigi bu modern dunyada artik dinlerin gizemi kalmadi, hersey tartisilir oldu ve kisiler bu tartismalardan birseyler cikartmaya basladi. Dusunun bizim toplum 1000 yildir Musluman ve bu gecen sure icerisinde artik bu dininsanlarin beynine yerlesmis ve yine yakin zamana kadar bu toplum seriat ile idare edilmistir. Simdi, Toplumun modern dunya ile karsilasmasi, bireylerin kulluktan vatandasliga gecmesi insanlarin beyinlerini aydinlatti, bu aydinlanmaya karsi cikan gruh ise ne idugu belirsiz sizofrenik, cikar pesinde kosan kisilerden olustu e bu kisiler hala mevcuttur ve din satisini surduruyorlar buna binaaleyhn bu kisiler elbetteki bu dini hos gostermek zorundadir.

Bence bu Islam dini 40 yila kalmaz tumden ortadan kalkar, insanlar yoruldu, yavas yavas anlamaya basladilar ama birden bire cikipta " Hay ben bu dinin, bizi mahvetti bu din" diyemezler.

Hersey acik ortada, eger biz, bir Arap, suudi, somalili yada diger islam ulkesinden bir musluman ile Turkiyeden bir muslumani karsilastirir isek ortadaki farki goruruz. Nedir bu fark? Bu fark Turkiyeli Muslumanlarinin diger islam ulkelerinin Islami ile hic ortusmedigidir, bizimkiler onlara "onlar Musluman degil" onlar bizimkilere "onlar musluman degil" derler. Yani dunyada musluman sayisi bu durumda 50 yada 60(elli yada altmis) gecmez. :)

Bence önemli olan dünyada ki müslümanlari saymak degil de dine özüyle uyan kac kisi var onu saymak gerekiyor.

Bu arada dinlerin illaki bilim adina bir seyler getirmesini beklemek dogru degildir. Dinler özellikle o dönem halkina daha düzenli ve güzel bir yasam bicimi getirmek üzere kurulmustur. 1400 yil öncesi araplara bakildiginda gercektende buna cok ihtiyaclari vardi. Günümüzde dahi olaylara vahsi yaklasan arap milletlerinin 1400 yil önce nasil bir düsünceye sahip olduklari asikar. Bugün dinin insanlara kazandirmis oldugu temizlik,dürüstlük kavramlari kesinlikle inkar edilemez ve edilmemeli.

Asikar olan bir diger bilgide avrupa ve diger ülke insanlarinin temizlik anlayislaridir. Koltuk altlari ve etekleri amazon ormanlari gibi olan ve bunlari kesmeyen, topluma acik spor salonlarina ve yüzme salonlarina gidildiginde insanlarin hayvanlar gibi anadan dogma ciplak gezmeleri ve gerekse bunu cocuklari ile girdiklerindede yapmalari, yikanmayi sürekli erteleyen ve otobüs veya benzeri tasitlara binildiginde icerideki her zaman hakim olmus tiksindirici kokulari, hirsizligin ve bir baskasinin hakkinin yenmesinin neredeyse dogal karsilanmasi, bir cok kisiye sorarak bilgi sahibi oldugum konu olan yerde bir para görseniz ne yaparsiniz konusuna direk alip cebime atarim demeleri, icki sigara gibi seylerde büyük tehlike olusturup önüne gecilemez bir hale getirmeleri, Hayvanlar gibi demekte hayvanlara ayip olmasindan utandigim konu olan cinsel iliski meselesinde umursamaz tavirlari ve bir cok cocugun sadece annesi ile ve babasiz olmalarina sebep olmalari, yapilan iyiliklerin neredeyse bir cogu icin karsilikli yapilmasi gibi bir cok seyin dinden uzak kimselerde rastlanmasida ilginc bir durumdur.

4 kadinla evlenmek hayvanliktir deyip daha sonrasinda 2-3 sevgili edinenleri söylemek bile istemiyorum zaten. (4 kadinla evlilik sacmaliktir, savundugum düsünülmesin) Domuz etide ayri bir durum. (avlanan tüm hayvanlar yenilebilir ama sadece domuz eti 3 gün labaratuar testlerinden gecmelidir ve tüketimide sonrasinda olmalidir)

Kisacasi söylemek istedigim dini degerler hice sayilmamali ve gerektiginde toplumlara uygulanmasi gerektigi unutulmamalidir.

Benim sahsi fikrime gelince, ben bir yaraticinin olduguna büyük bir ihtimal veriyorum, hemde cok büyük bir ihtimal. Ben bir seylerin sonucu olduguna inaniyorum. Su anki dinlerin ne kadar hakli olduklari tartisilsada bir yaraticinin varligina inanmak olmadigina inanmak kadar mantiklidir,

Bilimle ilgilenmek icin bir yaraticinin varligina inanmanin mümkün olmadigini söyleyen kisiyede mümkün olmayisini ispatla buyur derim.

Cuvcuv, Actigin baslik simdi daha bir degerli oldu. Daha sonra ki görüsmelerimizin anlayis cercevesinde olacagini ümit ediyorum ve bende senden özür diliyorum.

Saygilar

Sitelerde Paylaş

Bence önemli olan dünyada ki müslümanlari saymak degil de dine özüyle uyan kac kisi var onu saymak gerekiyor.

Bu arada dinlerin illaki bilim adina bir seyler getirmesini beklemek dogru degildir. Dinler özellikle o dönem halkina daha düzenli ve güzel bir yasam bicimi getirmek üzere kurulmustur. 1400 yil öncesi araplara bakildiginda gercektende buna cok ihtiyaclari vardi. Günümüzde dahi olaylara vahsi yaklasan arap milletlerinin 1400 yil önce nasil bir düsünceye sahip olduklari asikar. Bugün dinin insanlara kazandirmis oldugu temizlik,dürüstlük kavramlari kesinlikle inkar edilemez ve edilmemeli.

Asikar olan bir diger bilgide avrupa ve diger ülke insanlarinin temizlik anlayislaridir. Koltuk altlari ve etekleri amazon ormanlari gibi olan ve bunlari kesmeyen, topluma acik spor salonlarina ve yüzme salonlarina gidildiginde insanlarin hayvanlar gibi anadan dogma ciplak gezmeleri ve gerekse bunu cocuklari ile girdiklerindede yapmalari, yikanmayi sürekli erteleyen ve otobüs veya benzeri tasitlara binildiginde icerideki her zaman hakim olmus tiksindirici kokulari, hirsizligin ve bir baskasinin hakkinin yenmesinin neredeyse dogal karsilanmasi, bir cok kisiye sorarak bilgi sahibi oldugum konu olan yerde bir para görseniz ne yaparsiniz konusuna direk alip cebime atarim demeleri, icki sigara gibi seylerde büyük tehlike olusturup önüne gecilemez bir hale getirmeleri, Hayvanlar gibi demekte hayvanlara ayip olmasindan utandigim konu olan cinsel iliski meselesinde umursamaz tavirlari ve bir cok cocugun sadece annesi ile ve babasiz olmalarina sebep olmalari, yapilan iyiliklerin neredeyse bir cogu icin karsilikli yapilmasi gibi bir cok seyin dinden uzak kimselerde rastlanmasida ilginc bir durumdur.

4 kadinla evlenmek hayvanliktir deyip daha sonrasinda 2-3 sevgili edinenleri söylemek bile istemiyorum zaten. (4 kadinla evlilik sacmaliktir, savundugum düsünülmesin) Domuz etide ayri bir durum. (avlanan tüm hayvanlar yenilebilir ama sadece domuz eti 3 gün labaratuar testlerinden gecmelidir ve tüketimide sonrasinda olmalidir)

Kisacasi söylemek istedigim dini degerler hice sayilmamali ve gerektiginde toplumlara uygulanmasi gerektigi unutulmamalidir.

Benim sahsi fikrime gelince, ben bir yaraticinin olduguna büyük bir ihtimal veriyorum, hemde cok büyük bir ihtimal. Ben bir seylerin sonucu olduguna inaniyorum. Su anki dinlerin ne kadar hakli olduklari tartisilsada bir yaraticinin varligina inanmak olmadigina inanmak kadar mantiklidir,

Bilimle ilgilenmek icin bir yaraticinin varligina inanmanin mümkün olmadigini söyleyen kisiyede mümkün olmayisini ispatla buyur derim.

Cuvcuv, Actigin baslik simdi daha bir degerli oldu. Daha sonra ki görüsmelerimizin anlayis cercevesinde olacagini ümit ediyorum ve bende senden özür diliyorum.

Saygilar

Sen adi bir yalancı ve iftiracı bir pisliğin tekisin, böyle bir dine de senin gibi adamlar yakışır.

Sitelerde Paylaş

Saygilar

Aşağılık adam, madem dinler o kadar güzel, dinsiz kadınlar öyle pislik içinde geziyor ve etraf babasız çocuklarla dolu, defol git dine sarıl.

Sahtekarlar. Böyle dinsiz veya kararsız insan kılığında gelip sinsice din propagandası yapan pislikleri çok gördü bu forum.

Seni de tanıdık, mimlendin. Sen apaçık müslümansın, dinsiz takılıp ateistlere dinsizlere ve hatta Avrupalılara pislik atmak üzerinden sinsi propaganda yapıyorsun.

tarihinde Mrs.Missing tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

herkesi kendin gibi cahil cühela takımdan mı sandın ; buna gülerler hem de çok gülerler =) karikatürlük bişeysin sen ; görende uzun uzun ciddi bişeyler karaladı sanıcak heheheh =)

hakkını yemiyim forumda beni en çok güldüren şeysin sen .

Sitelerde Paylaş

Sizde farklı bir görüşe nasıl davranıldığı da aşikar olarak gözüküyor.. bu ne hırstır bu ne kindir anlamlandırmak zor.. hani görüşlere saygılıydınız..

Yalan ve iftira hakkettiği karşılığı görür, o görüşse gelen tepkiler de görüştür ama sen de bunu anlayacak zeka bile yok.

Sitelerde Paylaş

Ateist insanlarinda bugün önder liderleri tarafindan kullanildigida apacik kesindir. Fakat bu temeldede aynidir diyemeyiz. Insanlar hep birseylerden cikar saglama pesinde oldugu icin her türlü olasilik mümkündür. Bugün islam dinine ve diger dinlere inananlarin liderleri tarafindan sürekli sömürüldügünü görürüz. Bu beyaz renge beyaz demek kadar kesin bir seydir. Gerek islam peygamberinin ve gerekse arkasindan gelen halifelerin ne zorluklar altinda dinlerini tasimis olduguda tarihsel bir gercektir. Sürekli öldürülme tehdidi altindalardi ve kimiside öldürüldü. Neden cünkü cikarci insanlarin deligine comak sokuyorlardi.

Bak bak bak...

İslam peygamberi ve halifeler meğer ne ulu bir iş yapıyormuş, nasıl da düşünüyormuş toplumu biz bilmiyormuşuz. Demek çıkarcı insanların deliğine çomak soktukları için sürekli ölümle tehdit ediliyorlardı..

Daha bir dolu böyle akıl ve gerçek dışı ifaden var. İslam'a bu kadar güzelleme çekmen ve karşılığında dinsizler hakkındaki o sapık mı sapık düşüncelerin, ne tür bir pislik olduğunu iyice gösteriyor.

Utanmaz, yalancı, sahtekar insanlar... Buradaki insanları aptal, saf, manipülasyona çok açık falan mı sandın da bu pis taktiği yedireceğini düşündün?

Biz birbirimizi yeriz. Çok da sert tartışırız, yeri gelir kafamızı gözümüzü yararız. Ama olduğumuz gibiyizdir, amacımıza idealimize hizmet ederken birimizden biri hata yapıp zarar veriyorsa susmayız, hasır altı etmeyiz. Bu başlıkta Cuvcuv'a söylenenler samimicedir, içtendir. Bu bizi ilgilendirir, anlıyor musun?

Senin gibi durumdan faydalanmaya kalkan sinsi porpagandacıları da tanır ve canına okuruz. İzin vermeyiz. Sakın insanları hafife alma, burayı aptallardan ibaret bir yer sanıp da ucuz oyunlar oynama. Daha da oynayamazsın zaten. Herkes anlamış seni, artık takip altındasın.

Sitelerde Paylaş

Yalan ve iftira hakkettiği karşılığı görür, o görüşse gelen tepkiler de görüştür ama sen de bunu anlayacak zeka bile yok.

sen bu insafsızca tepkilere görüş diyorsan sana diyecek birşeyim yok..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...