Jump to content

Süreci geliştirme ve ilerleme

Recommended Posts

Bence önemli olan dünyada ki müslümanlari saymak degil de dine özüyle uyan kac kisi var onu saymak gerekiyor.

Kendini deist olarak lanse etmek istiyorsun ama böyle olmadığın her iletide daha çok ortaya çıkıyor. Dinlerin faydalarından sözeden birisi deist olamaz. Üstelik sen hristiyanları eleştirerek İslamın bir adım önde olduğunu ifade ediyorsun. Sizin din dediğiniz şey hepinizi yalancı yapmış ve hedefe ulaşmak için her türlü yalanı söylemek kabul edilebilir hale gelmiş.

Lütfen kendini kandırma ve biraz adam ol. Böyle saçma sapan iletilerde yazma. İyice rezil oldun zaten, zorlama.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 147
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

arkadaşınız ben müslüman oldum dememiş.. islamın bir kaç güzelliğini saymış.. buna dahi tahammülünüz yokmu..

Bunu sayması önemli değil. Biz bunlara alışkınız istediği kadar saysın. Buradaki konu kendisini farklı bir şekilde lanse etmeye çalışarak çaktırmadan İslamı empoze etmeye çalışması. Bu sahtekarlıktır ve sahtekar ve yalancı insanlar hiçbir toplumda hoşgörülü karşılanmazlar.

Sen onu savunduğuna göre senle ilgili şüphelerim kuvvetlendi. Artık kesin olarak anladım ki sen Pitaya'sın.

Sitelerde Paylaş

Yalancı ve sahtekarı destekleyen kişinin de yalancı ve sahtekar olduğunu düşünüyorum.

şimdi mesela ben sizin görüşlerinizden etkilendim.. ateist oldum.. yalancı ve sahtekarmı olmuş oluyorum.. insanın görüş olarak değişmesi sizce kabullenilemeyecek bir şey mi?

Sitelerde Paylaş

Bak bak yine duramamislar yerlerinde.

Kim bana hakaret etmisse eger aynen bunu kendilerine iletiyorum.

Ben kimseye iftira atmadim ve bu bana yarasmaz. Ben göz neyi görüyorsa onu söyledim. Avrupa nin geneli icin söylenmis sözler degildi ki benim söylediklerim. Ben sadece bazi insanlari dogruya iletmek icin din gibi yönetim sekilleri mecbur olabiliyor demek istemistim. Cevabiniz hazir bir tavirla okudugunuz icin böyle tepki vermenizde süpriz degil acikcasi.

Ben müslüman degilim. Tarafsiz bir insan görünce dayanamiyorsunuz degilmi. Kafayi yiyorsunuz cildiriyorsunuz. ama meraklanmayin ben müslüman filan degilim.

Ben olaylara tarafsiz yanasirim. Ateistin hakli taraflarinida söylerim yeri geldiginde. Ama size bir sey ispatlamak düsüncesinde degilim. Hele de yaraticiyi hic inandiracak degilim.

Eminimki sizler yaraticiyi apacik gözlerinizle görseniz dahi yine bir kilifina uydurur ve haksiz oldugunuzu söylemezsiniz!

Murtimuro, sen kafayi yemissin. Sen devam et kafana estigine göre inanmaya. Ben HD degilim!

Sitelerde Paylaş

kendinle çelişiyorsun sözlerine dikkat etmelisin bence.

Cümle cımbızladığın için ya art niyetli birisin ya da ne dediğini bilmeyen bir şuursuzsun. Seçtiğin o iki cümle iki ayrı paragrafa ait ve o paragraflar icinde özel anlamları olan cümleler. çekip çıkarırsan her anlama gelir. Müslümanların yaptığından hiç farkın yok.

Sitelerde Paylaş

Söylediklerimizin ve savunduklarımızın birer takıntı veya kişisel bir düşünce olmadığı o kadar açık ki. Aklı ve bilimi savunmak yapılabilecek en evrensel faaliyettir.

Burası düşünce geliştirme ve ilerleme sitesi. Papağanlar kulubü değil. Kahve muhabbeti açar gibi aynalar veya cinlerin cinayet kelimesi ile bağlantısı gibi mantık kırıntısından bile mahrum konular bu gelişimi baltalamaktadır. Yani çocukluğumuzdan beri zaten bildiğimiz şeyleri buraya yazmanın bir anlamı yok. Ayrıca neden sadece islamla ilgili konuşuluyor. Biz zaten bu dini biliyoruz. Bence bu siteden bütün müslümanlar atılmalı veya islam zırvalarını konuşmaları engellenmeli. Hristiyan ve yahudi kimlikli kişiler alınmalı. En azından onlardan farklı bir dinle ilgili bir şeyler öğrenmiş oluruz.

Paragrafın tümünü isteyen okuyabilir. Benim derdim insanların özgür kalmasını sağlamak. Müslümanları bu siteden atma istegim şuursuzca davrananlar için geçerlidir. Ama ne yazık ki üye olanların neredeyse hepsi aynı telden çalıyor. Son olarak sanırım müreh isimli üye benimle tartışmak istemediğini daha fazla günaha girmekten korktuğunu falan söylediği. Böyle bir adama ne anlatabilirsin. Müslüman olarak siteye girmesinde, ben müslümanım düşüncelerim bunlar demesine ne zaman kim bir laf etti. Derdini anlatmasını bilenler de var. Onları hiç dahil etmiyorum. Ancak istisnalar genel durumu degistiremiyor. O yüzden madem sacmalayacaklarsa ben bir hristiyanın sacmalamasini isterim. En azından bilmediğim masallar ve hikayeler öğrenmiş olurum. Biraz da hristiyan ve yahudileri tanımış oluruz.

Sitelerde Paylaş

Bak bak yine duramamislar yerlerinde.

Kim bana hakaret etmisse eger aynen bunu kendilerine iletiyorum.

Ben kimseye iftira atmadim ve bu bana yarasmaz. Ben göz neyi görüyorsa onu söyledim. Avrupa nin geneli icin söylenmis sözler degildi ki benim söylediklerim. Ben sadece bazi insanlari dogruya iletmek icin din gibi yönetim sekilleri mecbur olabiliyor demek istemistim. Cevabiniz hazir bir tavirla okudugunuz icin böyle tepki vermenizde süpriz degil acikcasi.

Ben müslüman degilim. Tarafsiz bir insan görünce dayanamiyorsunuz degilmi. Kafayi yiyorsunuz cildiriyorsunuz. ama meraklanmayin ben müslüman filan degilim.

Ben olaylara tarafsiz yanasirim. Ateistin hakli taraflarinida söylerim yeri geldiginde. Ama size bir sey ispatlamak düsüncesinde degilim. Hele de yaraticiyi hic inandiracak degilim.

Eminimki sizler yaraticiyi apacik gözlerinizle görseniz dahi yine bir kilifina uydurur ve haksiz oldugunuzu söylemezsiniz!

Murtimuro, sen kafayi yemissin. Sen devam et kafana estigine göre inanmaya. Ben HD degilim!

Sen ya H.D. sin ya da onun bir arkadaşısın.

Senin müslüman ya da başka bir şey olman beni bağlamaz. Tarafsız olan kişi Tanrı'nın varlığını ya da yokluğunu kabul edebilecek kadar tarafsız olmak zorundadır. Dinlerin yararını hele de müslümanlığın yararını savunan bir kişinin tarafsız olduğuna inanmıyorum.

Ne olduğun beni rahatsız etmiyor, beni rahatsız eden sahtekarca kendini farklı biri olarak tanıtman.

Sitelerde Paylaş

Sen ya H.D. sin ya da onun bir arkadaşısın.

Senin müslüman ya da başka bir şey olman beni bağlamaz. Tarafsız olan kişi Tanrı'nın varlığını ya da yokluğunu kabul edebilecek kadar tarafsız olmak zorundadır. Dinlerin yararını hele de müslümanlığın yararını savunan bir kişinin tarafsız olduğuna inanmıyorum.

Ne olduğun beni rahatsız etmiyor, beni rahatsız eden sahtekarca kendini farklı biri olarak tanıtman.

bak güzel kardesim ben ne hd ye tanırım nede bilirim. Fikirlerimiz birbiriyle uyuşmaz bile ve hatta bir çok konudada tartıştım kendisi ile. Geçen seninle tartışırken dahi uyarı verdim ona ve belki meşgul olduğunu ve bilgisayar basında cok duramadıgını söyledim.

O sarfettigin hic bir sözü haketmiyorum. Bir insan müslüman veya bir dine baglı olmadıgını daha nasıl dile getirebilirki. Ayrıca ne sahtekarlık yapmışımda bana bu yakıştırmayı yapıyorsun. O yazımda bahsettiğim insanlar Türkiye dede çok. Çok ki bundan ötürü din gibi bir dayatma uygulanıyor. Bu dayatmanın sadece iyi taraflarından bahsettim.

Hayır yani şu sayacağım şeyler kötü ise söyleyin ona göre tartışalım

* İçki içmemek

* Domuz yememek

* Hırsızlık yapmamak

* Temizlik

* Yalan söylememek

* Bir başkasının hakkını yememek

* Dürüst olmak

* Oruc tutmak (Sadece dindar topluluklar değil eski insanlarında geleneklerinde yer almış)

Ben bu yasalar var ve bu yasaları ihtiyacı olan topluluklara getirmek gerekli diye düşündüğümü söyledim

Araplardan daha beterlerini yapanlar var hatta. Tecavüzde müslümanlar en on sırada. Yahu nasıl o kadar laf söylediniz anlamıyorum ki. Sizler nasıl varlıklarsınız.

Ben tarafsızım. Ben iyi söz söyleyen herkesin yanındayım. Kimse kırılmasın ve gücenmesin ve isim takmasın bana!

Sitelerde Paylaş

bak güzel kardesim ben ne hd ye tanırım nede bilirim. Fikirlerimiz birbiriyle uyuşmaz bile ve hatta bir çok konudada tartıştım kendisi ile. Geçen seninle tartışırken dahi uyarı verdim ona ve belki meşgul olduğunu ve bilgisayar basında cok duramadıgını söyledim.

O sarfettigin hic bir sözü haketmiyorum. Bir insan müslüman veya bir dine baglı olmadıgını daha nasıl dile getirebilirki. Ayrıca ne sahtekarlık yapmışımda bana bu yakıştırmayı yapıyorsun. O yazımda bahsettiğim insanlar Türkiye dede çok. Çok ki bundan ötürü din gibi bir dayatma uygulanıyor. Bu dayatmanın sadece iyi taraflarından bahsettim.

Hayır yani şu sayacağım şeyler kötü ise söyleyin ona göre tartışalım

* İçki içmemek

* Domuz yememek

* Hırsızlık yapmamak

* Temizlik

* Yalan söylememek

* Bir başkasının hakkını yememek

* Dürüst olmak

* Oruc tutmak (Sadece dindar topluluklar değil eski insanlarında geleneklerinde yer almış)

Ben bu yasalar var ve bu yasaları ihtiyacı olan topluluklara getirmek gerekli diye düşündüğümü söyledim

Araplardan daha beterlerini yapanlar var hatta. Tecavüzde müslümanlar en on sırada. Yahu nasıl o kadar laf söylediniz anlamıyorum ki. Sizler nasıl varlıklarsınız.

Ben tarafsızım. Ben iyi söz söyleyen herkesin yanındayım. Kimse kırılmasın ve gücenmesin ve isim takmasın bana!

Bu söylediğin alışkanlıkları kazanmak için neden Müslüman olmam gereksin? Cenneti garantilemek icin mi? Ben her türlü kötülükten aklımın ve mantığımın yardımıyla uzak durabiliyorum. Sizden bir fazlam var. Başımda dikilip de neyin doğru neyin yanlış olduğunu dayatan bir otorite yok. Sadece aklın kanunları ile yazılmış ve pragmatik anlamda degisime açık kurallara ve kanunlara uyarım.

Alkol ve sigara zararlıdır. Yalan söylemek insan onuruna aykırıdır. Temiz olmak insanı bir ozelliktir. Ama bir insan, hayatında bu sayılan kötülükleri en az bir kez yapmıştır ve yapacaktır. Bu o insanın ne aforoz edilip taşlanmasını gerektirir ne de cehenneme gitmesini. Artık bırakın dinin yozlaşmış ve insan aklını aşağılayan dogmatik kuralcılığını.

tarihinde Cuvcuv tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu söylediğin alışkanlıkları kazanmak için neden Müslüman olmam gereksin? Cenneti garantilemek icin mi? Ben her türlü kötülükten aklımın ve mantığımın yardımıyla uzak durabiliyorum. Sizden bir fazlam var. Başımda dikilip de neyin doğru neyin yanlış olduğunu dayatan bir otorite yok. Sadece aklın kanunları ile yazılmış ve pragmatik anlamda degisime açık kurallara ve kanunlara uyarım.

Alkol ve sigara zararlıdır. Yalan söylemek insan onuruna aykırıdır. Temiz olmak insanı bir ozelliktir. Ama bir insan, hayatında bu sayılan kötülükleri en az bir kez yapmıştır ve yapacaktır. Bu o insanın ne aforoz edilip taşlanmasını gerektirir ne de cehenneme gitmesini. Artık bırakın dinin yozlaşmış ve insan aklını aşağılayan dogmatik kuralcılığını.

Bu alışkanlıkları kazanmak için müslüman olmana gerek yok. Bu alışkanlıklar ihtiyaç duyulan topluluk için güzel kurallar diyorum. Örneğin tuvalete gideriz ve tuvaletin duvarına şu şekilde yazı asmışlardır. " Lütfen temiz bırakınız, Ellerinizi yıkayın , tuvalet kağıtlarını klozetin içine atmayın" Bunları sen uygulasanda o yazının oraya asılmasına sebep olan yani onları yapmaya ihtiyacı olan insanlar var. Herkes senin gibi düşünseydi keşke ama malesef.

Aslında anlatmaya çalıştığım tam olarak buydu. Bu dayatmaları çocuğunuza sigara ve içkinin ne kadar zararlı bir şey olduğunu öğretmek gibi düşünün. Tuvaleti temizlemenin ve tuvalet sonra ellerin iyice yıkanması gerektiğini öğretmeniz gibi. Öğretme yöntemi ile anlamayıp haddi aşan bir toplumuda korkutmak gibi bir yöntem seçilmiş olabilir.

Domuz eti yemek ile ilgili fikrin nedir peki Cuvcuv?

Sitelerde Paylaş

Bu alışkanlıkları kazanmak için müslüman olmana gerek yok. Bu alışkanlıklar ihtiyaç duyulan topluluk için güzel kurallar diyorum. Örneğin tuvalete gideriz ve tuvaletin duvarına şu şekilde yazı asmışlardır. " Lütfen temiz bırakınız, Ellerinizi yıkayın , tuvalet kağıtlarını klozetin içine atmayın" Bunları sen uygulasanda o yazının oraya asılmasına sebep olan yani onları yapmaya ihtiyacı olan insanlar var. Herkes senin gibi düşünseydi keşke ama malesef.

Aslında anlatmaya çalıştığım tam olarak buydu. Bu dayatmaları çocuğunuza sigara ve içkinin ne kadar zararlı bir şey olduğunu öğretmek gibi düşünün. Tuvaleti temizlemenin ve tuvalet sonra ellerin iyice yıkanması gerektiğini öğretmeniz gibi. Öğretme yöntemi ile anlamayıp haddi aşan bir toplumuda korkutmak gibi bir yöntem seçilmiş olabilir.

Domuz eti yemek ile ilgili fikrin nedir peki Cuvcuv?

Domuz pis hayvandır. Kendi bokunu yiyen hayvan yenir mi? Ancak sana bir şey söyleyeyim bir eğitim mezunu olarak, eğitim ve koşullanma durumları ile ilgili. Geleneksel tabular ve alışkanlıklar diye bir kavram vardır. Yani bir şeyin kötü olduğunu bilsek de geleneksel anlamda bilinçaltımız onun kötü olduğunu düşünmez ve yapar. Mesela domuz pistir ve yenmemesi gereken bir hayvandır. Ben genel anlamda doğrudan et yemeye karşıyım ama o ayrı bir konu. Ancak bu adamlar bu gerçeğe rağmen domuz pastırması gibi şeylere bayılıyorlar. Asla da vazgeçemiyorlar. Bizde de aynı şey yok mu sanki? Domuza kötü deriz ama işkembe, bağırsak gibi pis olduğu ve yenmemesi gereken şeyleri yiyoruz. Bizim de geleneksel alışkanlıklarımız bunlar. Ben de kokoreçe bayılırım pis olduğunu adım gibi bildiğim halde umursamadan yerim.

İnsanlara neyin doğru olduğunu göstermek ve sonrasında alışkanlık kazandırmak toplumsal bir sorumluluğumuz olmadığı için dayatma şeklindeki kurallar her zaman çiğnenmeye açıktır. Öyle olmasaydı hapishanelerde o kadar adam olmazdı. Toplumsal anlamda sorun çözme yöntemimiz cezalandırmaktan ibaret. Cezanın hiçbir caydırıcılığı olmadığı bilimsel ve eğitimsel olarak ispatlanmış durumda. Ceza davranışın yapılma oranını arttırıyor. Aslında iki tür ceza vardır. Birisi bireyi bir durumla karşı karşıya bırakmak diğeri de bireyin hoşuna giden bir şeyi elinden almak. İkinci tür ceza daha etkili ve aslında tek etkili yol. Yani tuvaleti düzgün kullanmayan adama bir süre sıçmama cezası vereceksin o tuvalete. İnsan gibi sıçmayı öğrenene kadar.

Sitelerde Paylaş

Pitaya, Hiç debelenme, uğraşma. Senin gerçeğin aşağıdaki satırların işte. Bunları, bütün oklar Cuvcuv'un üzerindeyken, konu onun yazdıkları etrafında devam ederken ve ben ve birkaç kişinin dinlerin neden var olduğuyla ligili yaptığı o evrimsel açıklamalar üzerine rahatladın ve abarttın. Sandın ki biz dinlerden yanayız, dinlere övgü diziyoruz.

Senin bu yaptığın, bilimsel bilgiyi alıp hemen dine yamayan, onun haklılığını ve doğruluğunu kanıtlamak için kullanan arsızların yaptığıyla aynı. Şu yazdıkların, gaza geldiğin bir anda yazdıklarındır, gerçek düşüncelerindir. Geri kalan hikayedir.

Onun için kıvırma, kıvranma, debelenme, kes sesini otur. Dinsiz misin dili misin kimse umursamıyor seni. Sahtekar olduğunu biliyoruz, o kadarı yeter.

Asikar olan bir diger bilgide avrupa ve diger ülke insanlarinin temizlik anlayislaridir. Koltuk altlari ve etekleri amazon ormanlari gibi olan ve bunlari kesmeyen, topluma acik spor salonlarina ve yüzme salonlarina gidildiginde insanlarin hayvanlar gibi anadan dogma ciplak gezmeleri ve gerekse bunu cocuklari ile girdiklerindede yapmalari, yikanmayi sürekli erteleyen ve otobüs veya benzeri tasitlara binildiginde icerideki her zaman hakim olmus tiksindirici kokulari, hirsizligin ve bir baskasinin hakkinin yenmesinin neredeyse dogal karsilanmasi, bir cok kisiye sorarak bilgi sahibi oldugum konu olan yerde bir para görseniz ne yaparsiniz konusuna direk alip cebime atarim demeleri, icki sigara gibi seylerde büyük tehlike olusturup önüne gecilemez bir hale getirmeleri, Hayvanlar gibi demekte hayvanlara ayip olmasindan utandigim konu olan cinsel iliski meselesinde umursamaz tavirlari ve bir cok cocugun sadece annesi ile ve babasiz olmalarina sebep olmalari, yapilan iyiliklerin neredeyse bir cogu icin karsilikli yapilmasi gibi bir cok seyin dinden uzak kimselerde rastlanmasida ilginc bir durumdur.

4 kadinla evlenmek hayvanliktir deyip daha sonrasinda 2-3 sevgili edinenleri söylemek bile istemiyorum zaten. (4 kadinla evlilik sacmaliktir, savundugum düsünülmesin) Domuz etide ayri bir durum. (avlanan tüm hayvanlar yenilebilir ama sadece domuz eti 3 gün labaratuar testlerinden gecmelidir ve tüketimide sonrasinda olmalidir)

Sitelerde Paylaş

Pitaya, Hiç debelenme, uğraşma. Senin gerçeğin aşağıdaki satırların işte. Bunları, bütün oklar Cuvcuv'un üzerindeyken, konu onun yazdıkları etrafında devam ederken ve ben ve birkaç kişinin dinlerin neden var olduğuyla ligili yaptığı o evrimsel açıklamalar üzerine rahatladın ve abarttın. Sandın ki biz dinlerden yanayız, dinlere övgü diziyoruz.

Senin bu yaptığın, bilimsel bilgiyi alıp hemen dine yamayan, onun haklılığını ve doğruluğunu kanıtlamak için kullanan arsızların yaptığıyla aynı. Şu yazdıkların, gaza geldiğin bir anda yazdıklarındır, gerçek düşüncelerindir. Geri kalan hikayedir.

Onun için kıvırma, kıvranma, debelenme, kes sesini otur. Dinsiz misin dili misin kimse umursamıyor seni. Sahtekar olduğunu biliyoruz, o kadarı yeter.

merakımdan soruyum bu kadar din karşıtı olmanın sebebi ne veya şöyle sorayım seni bir yaratıcıya inandıracak birşey varmı??

Sitelerde Paylaş

Allah kendini saklamıyor ki kainattaki düzenle bir düzenleyici, ilmiyle bir alim, kudretiyle kadir, şefkatiyle, merhametiyle kainat saltanatıyla kendini gösteriyor.. yanılma payının olduğunu düşün yazık olmazmı sana.. asli görevin kullukken görevini yapmadığını düşün.. diğer şeyleri doğru yapıyorum bir bahaneden öteye geçmiş olmazki.. senin görevin kulluk diğer şeyler teferruat.. şöyle bir örnek vereyim sana asker adamın temel görevi savaş sanatını öğrenmek ve uygulamaktır. onun haricinde kazan kaynatıp karavana yıkar ve belki temizlik yapar yada farklı şeylerle ilgilenir.. ama askerlikte bulunmasının temel gayesi savaş sanatını öğrenmek ve vatanını korumaktır.. diğer şeyleri doğru yapıyorum diye temel görevini aksatamaz.. aksatsa cezaya mustahak olur..

Sitelerde Paylaş

Sen istediğini söyle. Bana hakaret saydıran bir kişi taki yaptığı şeyden geri dönene kadar benim umrumda değildir. Ben söylediklerimin her daim arkasındayım. Söylediklerim dışında kalan insanlar var elbet ve benim söylediklerimde onlarla ilgili değildi.

Dinlerinde gerektiğinde ihtiyacı olan kişilere nasıl faydalar sağladığı üzerinde durdum. Senin neden bu kadar zoruna gittiğinede anlam verebilmiş değilim. Bu arada cuvcuv ile aramı düzeltmem veya düzeltmeye çalışmama da seni epey bi rahatsız etmiş sanırım ki hiç debelenme ve uğraşma demişsin. Yazık hemde ne yazık.

Bu arada avrupa ve diğer ülke insanlarından örnek verdiğim davranışlara sahip olanlar gözle tanık olunmuş olaylardır. Kimseye iftira atmak tan benliğim beni korusun!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...