Jump to content

Süreci geliştirme ve ilerleme

Recommended Posts

O listenin alt tarafındaki bilimadamlarını nerene sokacaksın?

Benim ne olduğum senin ikiyüzlü, yalancı, iftiracı, dönek birisi olduğu gerçeğini değiştirecek mi? Başkalarını öyle görerek mi avutuyorsun kendini?

Sende gram zeka var mı yahu? Şu lafı dedikten sonra hala nasıl ben dinsizim diyebiliyorsun? Kişilik bölünmesi mi var sende?

Günah dediğin ne be? Günahı kim takar? Binlerce yıl önce birileri çıkmış şu günah, bu haram demiş, sende o heriflerin dediğini kendine kılavuz edinmişsin.

Kendi başına neyin iyi neyin kötü olduğuna karar veremeyecek kadar cahil misin? İlle birilerinin sana şunu yap, bunu yapma demesi mi lazım?

Eşşeğe boş yere semer vurmazlar!

Adam olmayanı adam edicen.

Hayvanlar gibi çoğalanı adam edicen.

Toplumun düzenini bozanı adam edicen.

Ahlaki değerlere saygı göstermeyeni adam edicen.

O listede 1 tane bilim adamı yok ateistim diyen. Varsa kanıtını koy ortaya benim yaptıgım gibi.

O söylediğim şeyde senin bakış açındı. Ondan benim nasıl dinci olduğumu çıkardın aklım almıyor

Sitelerde Paylaş
  • İleti 147
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Eşşeğe boş yere semer vurmazlar!

Adam olmayanı adam edicen.

Hayvanlar gibi çoğalanı adam edicen.

Toplumun düzenini bozanı adam edicen.

Ahlaki değerlere saygı göstermeyeni adam edicen.

O listede 1 tane bilim adamı yok ateistim diyen. Varsa kanıtını koy ortaya benim yaptıgım gibi.

O söylediğim şeyde senin bakış açındı. Ondan benim nasıl dinci olduğumu çıkardın aklım almıyor

Boş boş konuşma, o günah dediğin şeyleri bir say da bakalım senin gözünde neler günahmış?

http://tr.wikipedia.org/wiki/Ateist_oldu%C4%9Fu_bilinen_ki%C5%9Filer_listesi

Pek bilgisayar kullanmasını da bilmiyorsun galiba, çıkan linkteki sayfayı sağdaki kaydırma çubuğu ile aşağı indireceksin, o zaman görürsün ateist olduğu bilinen bilimadamlarını.

Benim ise seni adam etmekle ilgilendiğim yok, kendi halinde debelen dur.

Sitelerde Paylaş

Neyse ben seninle yaptığım tartışmadan çekiliyorum. Uzadıkça çirkin bir boyut alıyor. Senden ve forumdaki diğer arkadaşlardan özür diliyorum. Millet bizim tartışmalarımızı dinlemek zorunda değil. Onlarada haksızlık etmemek adına sende gel bu inadından vazgeç ve bu tartışma bütünüyle sonlansın.

Sitelerde Paylaş

Adam gibi çıkıp özür dilesin ben büyüklük eder affederim onu. Saygılı insana bir lafım yok! Bir şeyleri sıkıntı haline getiren sağduyu nun bizzat kendisi.

Beni sağduyu ile olan durumun ilgilendirmiyor.

Genel tavrından bahsetmiştim ben senin.

Ayrıca önceki iletinde şıkların altına yazdıklarımla ne alakası var bunun?

Sitelerde Paylaş
Eminim yaşadığın ülkedede tüm müslümanların ve dine inananlarında katledilmesini istiyorsundur.

Hayır o sizin inancınızda olan bir şey. Kafirlerin kafasını kesmekten keyif alırsınız. Mürtedi bulduğunuz yerde katledersiniz. Sonra 'Gerçek İslam bu değil.' diye kitlelerin beynini yıkarsınız.

Bence bu siteden bütün müslümanlar atılmalı veya islam zırvalarını konuşmaları engellenmeli. Hristiyan ve yahudi kimlikli kişiler alınmalı. En azından onlardan farklı bir dinle ilgili bir şeyler öğrenmiş oluruz.

Sayın Cuvcuv. Müslümanların saçmaladığı ve pek çoğunun yalancı olduğu doğrudur. Ancak bu durum, onları atma hakkını bize vermez. Biz İslami siteler gibi değliz. :) Kendimizi onlara benzetmeyelim. Dursunlar, tartışsınlar. Belki onlar da gerçeği görürler.

Ben de vaktiyle Müslüman idim. Beni bu tür sitelerden atsalardı, belki gerçeği göremezdim. Sorgulayan insanlar hep vardır ve hep olacaktır, onlara şans verilmelidir. Beyinleri yıkananlara karşı yapacak bir şey yok tabi.

tarihinde Pirate tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

Böyle bir şey olmaz arkadaşım. Öncelikle acemi ne demektir? Ateistleri veya dinsizleri yeteri kadar tanımayan mı, İslam'ı ateistin algıladığı gibi algılayıp bilmeyen mi, evrimi hayatında duymamış olan mı? Hangisi?

Kimsenin bilgisini ölçecek bir kantarımız cetvelimiz yok. Hiçbirimizin yok. Herkes eşit hak ve koşullarda gelir ve yazdıklarına göre yanıtlanır ya da yanıtlanmaz. Hangi konuda acemi olduğunu anlamak da her zaman çok kolay değildir ayrıca. Örneğin bu başlığı açan Cuvcuv, çok büyük iddia ve tekliflerle gelmiş ve büyük büyük laflar etmiş ama bana göre çok acemidir.. Çok...

Yani insanları böyle ayıramazsınız. Acemi olduğu diyelim ki her biçimde çok belli, hayatında dinle ateizmle ilgilenmemiş de bir nedenle burayı bulup gelmiş birine "Acemiler üst/al kata lütfen" deyip oraya göndermezsiniz. Eğer bilgi eksikliği varsa birileri tamamlar ya da ilgili linkleri verip yönlendirir. Bu hep böyle olmuştur, herkes burada kendine bir şekilde yer bulmuştur.

----------------------------------------------------

İnsanlara zaman tanımak gerek. Herkes kötü niyetli değil. İnsanları, sırf müslüman oldukları için aşağılamak, dışlamak, küçük görmek, cahil deyip alay etmek ve en sonunda da forumdan atmayı talep edecek kadar ötekileştirmek doğru değil. Bunlar çok sağlıksız, gerçeklerden çok kopuk düşünceler. Bu forumun temel amacına kökten aykırı zaten.

Ben anlamıyorum, hangi ülkede, nasıl bir toplumda yaşıyor insanlar.. Eşimiz dostumuz, arkadaşlarımız, çoğumuzun ailesi öyle veya böyle müslüman, hatta yine büyük çoğunluğumuz eski müslüman.

Buraya gelince neden müslümanlar başka bir insan formuna dönüşüyor, neden gerçek dünyayla ilişkisiz düşünceler serdediyoruz, bunu anlayamıyorum.

Mükemmel olduğumu iddia etmedim. Basit bir öneride bulundum. Bu site geyik ve muhabbet yapma yeri mi? Öyleyse ne ayrıcalığı var? Bu siteye üye olan her müslüman bu farkı anlayamayacaksa ve geyik ve boş muhabbet yapacaksa ne anlamı var bu siteye gelmelerinin.

Ben bu konuyu açan kişiyim. Zaten üye adımdan belli oluyor ve bu konuda bahsettiklerimi aynen tekrarlıyorum. Süreci geliştirme ve ilerleme diyorum. Tartışma istiyorum. Olgunluk ve gelişim görmek istiyorum. Öyle ki okuduğum her yazı ve yorumda bir makale tadı almak istiyorum. Yoksa kahvehane muhabbeti görmek isteseydim başka alternatiflere yönelebilirdim. Bu siteye üye olanların ateistleri değil evrensel bir düşünce yapısı olduğuna inandığım ateizmi tanımalarını isterim. Çünkü ateizm, agnostizm veya din dışı olan ve özgürlükleri savunan düşünceler zaten dinlerin koyduğu sınırları yıkmak ve evrensele ulaşmayı amaçlayan düşünceler. Kimseye ait değil bu düşünceler.

Ateistin gözünden islam nasıldır diye bilmeleri gerekmiyor. İslamın iki farklı tanımı vardır. Bir sorgulamadan ikinci sorgulayarak anlaşılan gerçek yüzü. Bunun dışında seçenek yoktur. Öyle olmasaydı agnostik farklı ateist farklı bir yorum getirirdi dinlere ve islama. Ama yaklaşım farklı olmasına rağmen ateist ve agnostikler arasında din konusunda farklı bir yorum göremezsiniz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...