Jump to content

2+2 = ?

Recommended Posts

mechule ne anlatmaya çalışıyorsun sen? Sanki allaha inanma diye silah dayıyorlar kafanıza. İslam çiçek böcük ve hep zulüm hep zulüm altında, senin hemcinsim olman beni hem üzüyor hem sinirlendiriyor, sakın kötü niyet algılama bu sözümde, eğer algılarsanda şeriat ülkesine git özünü yaşa, seninde hakkın değil mi canım benim?

Sitelerde Paylaş

videoda yaş sınırı olmalı ama sanırım özellikle mümin yapılıcak çocukları daha da korkutarak etkilemek için yapılmış ben bu yöntem islamda militan yetiştirmek için uygulanır die biliyodum .

hacı yanlış öğrenmişsin diyeceğim olmayacak size de sanırım silah dayamışlar din duydunuz zaman bunları konuşun diye...

altı ustu yorum suz bir vidiyo hem dine bağlamışsınız aklınızı hep muslumanlara odaklamışsınız aynı muslumanlar gibi davranıyorsunuz her şey din

Sitelerde Paylaş

hacı yanlış öğrenmişsin diyeceğim olmayacak size de sanırım silah dayamışlar din duydunuz zaman bunları konuşun diye...

altı ustu yorum suz bir vidiyo hem dine bağlamışsınız aklınızı hep muslumanlara odaklamışsınız aynı muslumanlar gibi davranıyorsunuz her şey din

Değil mi? Değilse ne diye asmış bu videoyu bu arkadaş?
Sitelerde Paylaş

Videonun sonundaki mesajları yazan arkadaş videoyu yanlış anlamış (acemice korsanlık yapmaya çalışmış).

Burada film yönetmenin yorumlarını okuyabilirsiniz (İngilizce).

http://twoandtwofilm.com/about-us

Kısaca ve Türkçe özet vereyim.

Filmin motivasyonu: "challenge authority in a despotic situation"

despot bir ortamda otoriteye meydan okumak

Ana fikri: "The right to question something is a fundamental and democratic principle."

Bir şeyi sorgulamak temel ve demokratik bir prensiptir.

Amacı: "point out the senselessness of absolute authoritarianism"

mutlak otoriteryanizmin duyarsızlığına dikkat çekmek

tarihinde mammal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Mechule ve videoyu çalıp sonuna hak ekleyen kişi algının nasıl tersyüz olduğuna güzel bir örnek ; oradaki olay faşizm ve dinlerin anlayışı olmasına rağmen bunu bile anlayamamış ; dinler böyle sakatlıyor insan aklını işte.

Sitelerde Paylaş

ya hu ne diyorsunuz siz,ben bunu genel tüm dayatmalara karşıt olduğum için koydum,Allah beni önce insan yaratmış dayatmanın hiç bi türlüsü geçerli değildir,hele ki dinde hiç,ben çok etkilendiğim için paylaştım çocuğun öldürülmesiyle islama yaftalama olacağından şüphem yoktu,sizinde tek bakış acınızı gördük bu sayede,amacı olmayan bir insandan ateist olup bi görüşe iman eden gerektiği inceliği gösteren kişi daha evladır gözümde,savunduğumuz görüş ne ise vazgeçmemeliyiz bunun içinde cesaret gerek,bunu müslüman kendince algılar ateist kendince,kim neyi savunuyorsa bu videoyu ona yorumlar,ama izlerken hissetiğim en yoğun tepki okullarımızda verilen dayatmacı yanlış bilgilerle dolu özellikle ata ile yok nutuktu yok andımızdı,inanmayan kişiye bile zorbalık..

Sitelerde Paylaş

ya hu ne diyorsunuz siz,ben bunu genel tüm dayatmalara karşıt olduğum için koydum,Allah beni önce insan yaratmış dayatmanın hiç bi türlüsü geçerli değildir,hele ki dinde hiç,ben çok etkilendiğim için paylaştım çocuğun öldürülmesiyle islama yaftalama olacağından şüphem yoktu,sizinde tek bakış acınızı gördük bu sayede,amacı olmayan bir insandan ateist olup bi görüşe iman eden gerektiği inceliği gösteren kişi daha evladır gözümde,savunduğumuz görüş ne ise vazgeçmemeliyiz bunun içinde cesaret gerek,bunu müslüman kendince algılar ateist kendince,kim neyi savunuyorsa bu videoyu ona yorumlar,ama izlerken hissetiğim en yoğun tepki okullarımızda verilen dayatmacı yanlış bilgilerle dolu özellikle ata ile yok nutuktu yok andımızdı,inanmayan kişiye bile zorbalık..

Rezilsin.

Açıkca hırsızlık ve korsanlık yapan birilerini savunuyorsun. Filmin başında "...Sunar" diye bir ifade var. Bu açıkça hırsızlık ve yalancılıktır. Filmin sonuna eklenen mesaj korsanlıktır. Filmin ne anlatmak istediği hiç anlaşılmadan ve yönetmeninin görüşleri hiç bilinmeden çok alakasız bir yere çekilmiş. Ayrıca filmin sonuna reklam koyulmuş. Bunlar filmin özgürlükçü, bağımsız ve demokratik tutumuna son derece aykırı yaklaşımlar. Yanlışlıkla yapılmış olduğunu hiç zannetmiyorum.

Forumda bazı Müslümanlarda görüp de merak ettiğim bir şey var. Bu tür çarpıtmalar, korsanlıklar ve hırsızlıklar İslam'a dahil mi yoksa şahsınıza has özellikleriniz mi?

Sitelerde Paylaş

subliminal mesajmı yolladım yani:) töbe töbe,ben ne o siteye koymuş arkadaşı tanırım ne yönetmeni,hakikat isimli biri koydu diyemi bu lafların çok saçma gerçekten,aklı evvel olmayan her insan o videodan gerçekten anlatılmak isteneni anlar,hırsızda yaptın yani pes

Sitelerde Paylaş

subliminal mesajmı yolladım yani:) töbe töbe,ben ne o siteye koymuş arkadaşı tanırım ne yönetmeni,hakikat isimli biri koydu diyemi bu lafların çok saçma gerçekten,aklı evvel olmayan her insan o videodan gerçekten anlatılmak isteneni anlar,hırsızda yaptın yani pes

Herkesin önce kendine karşı dürüst olması gereklidir.

İsminin ne olduğunun hiçbir önemi yok. Filmin başına "...Sunar" yazmak hırsızlıktır. Bu kadar bariz bir şeyi reddetmek ahlaksızlıktır. Anlatılmak istenen şeyin çarpıtılarak yorumlanması ise korsanlıktır. Çünkü sondaki mesaj ve reklamı yapılan kanalın filmin tutumuyla ve konusuyla alakası yoktur.

Rezil olmaya devam ediyorsun.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...