Jump to content

2+2 = ?

Recommended Posts

ben müslümanım diye zaten ne yapsam ne desem ona yorumlayacaksınız,seninle münakaşaya girmem

Müslüman olduğun için bir şey söylemiyorum. Öyle bir önyargım yok. Yaptığın belki farkında olmayarak da olsa ahlaksızlık. Kimde böyle şeyler görsem uyarırım ve herkesin uyarması gerekir. Sen bunu düzeltmezsen insanlar senden çok İslam hakkında kötü şeyler düşünürler. Ben kötü şeyler düşünmemek için çok uğraşıyorum ama her seferinde bir Müslüman çıkıp her şeyi berbat etmeyi başarıyor.

tarihinde mammal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

arkadaşım orjinalini bulmuşsan koy kaldıralım bizde ama onu bir türkün yapmadığı bariz ortada,ama hassalığın şayet ki hak ise tek saygı duyarım hakikat isimli şahısın bu filmi çektiği anlaşılıyorsa bunu sen böyle anladıysanda saygı duyarım

Sitelerde Paylaş

arkadaşım orjinalini bulmuşsan koy kaldıralım bizde ama onu bir türkün yapmadığı bariz ortada,ama hassalığın şayet ki hak ise tek saygı duyarım hakikat isimli şahısın bu filmi çektiği anlaşılıyorsa bunu sen böyle anladıysanda saygı duyarım

Ahlakla ilgili bir şey daha ekliyeyim. Mesele dışarıdan kimin nasıl anladığı değil. Ahlak insanın kendisine karşı dürüst olmasıdır. Bu, özel bir çaba ve hassasiyet gerektirir. İnsanlar kendi pisliklerini kendileri toplarlarsa ahlaklı olurlar.

Tertemiz.

http://www.youtube.com/watch?v=5djQ6Rhfnoo

Burada film yönetmenin yorumlarını okuyabilirsiniz (İngilizce).

http://twoandtwofilm.com/about-us

Kısaca ve Türkçe özet vereyim.

Filmin motivasyonu: "challenge authority in a despotic situation"

despot bir ortamda otoriteye meydan okumak

Ana fikri: "The right to question something is a fundamental and democratic principle."

Bir şeyi sorgulamak temel ve demokratik bir prensiptir.

Amacı: "point out the senselessness of absolute authoritarianism"

mutlak otoriteryanizmin duyarsızlığına dikkat çekmek

Sitelerde Paylaş

Film despotizme karşı özgürlükçü bir film. Sorun konu başında ilk iletideki linkte filmin başına ve sonuna Müslüman birisinin yaptığı kurnazca eklemeler.

İşte benim dediğime geliyor. Ben de biliyorum bu videoyu müslüman birinin çekmediğini. Fırlama bir din tellalı videoyu alıp üzerinde oynamış.

Sitelerde Paylaş

Fırlama bir din tellalı videoyu alıp üzerinde oynamış.

O fırlamanın yaptığı pislikler:

1) Filmin başına "...Sunar" yazmış. Hırsızlık.

2) Filmin adının gösterildiği kareleri kesmiş. Eserde izinsiz değişiklik.

3) Filmin adı 2+2=5 olarak gösterilmiş. Eserin isminde çarpıtma. Eserin gerçek ismi Two&Two. Açık uçlu bırakılmış olan bu başlık filmin ne kadar bağımsız bir anlayışla çekildiğini gösteriyor. Yönetmenin film hakkındaki yorumlarından da bunu anlayabiliyoruz. En büyük saldırı bu bağımsız anlayışa karşı yapılmış.

4) Filmin sonuna alakasız yorum eklemek. Korsanlık.

5) Filmin sonuna kendi reklamını eklemek. Beleşçilik.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...