Jump to content

Müslümanlar bilimsel uykudan uyanıyor mu?

Recommended Posts

• İleti 50
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

canlı türlerinin hepsinin (kanguru, fil, böcek, kelebek, zürafa, kutup ayısı) bi gemiye binerek kurtulduğunu

bi adamın ayı ikiye böldüğünü

bi adamın denizi ikiye yardığını

yaşamın kökeninin elma olduğunu ve ensest ilişki sonucu burada olduğunu

varolma amacını narsist bi varlığa tapmak olduğunu

mutlak doğru kabul eden birisi bilim üretemez.

http://www.youtube.com/watch?v=GFQ3e67JuZU

şu videoyu 5:40 a getirin. müslüman kardeşler. not: cübbeli gercek müslüman değildir tabiki. ama böyle düşünen çok insan var. hatta bütün dindar insanlar böyle düsünüyo. :(:(

okuyan kız o** diyen adamlar olduğu sürece uyanamayacaksınız. :(

Sitelerde Paylaş

Biz Kuranı baz alırız, bilim her konuda bulduğu kadar bilgiyi içerir.

atılan2. Sırf konuşmuş olmak için konuşuyorsun ne yazık ki. Size göre Kuran’da olmayan şey bilimde de olamaz. Kuran’da olan herşey ise bilimde de olmak zorundadır.

Kuran’da BÜYÜ var mı? Var. O halde bilimde de olmak zorunda.

Kuran’da EVRİM var mı? Yok. O halde bilimde de olamaz.

İşte sizin bilimselliğiniz bu kadar. Daha ilerisi yok. İslam ile bilim uyuşmaz, uyuşamaz. Diğer dinler için de aynı şey geçerlidir. Aynı şeyleri tekrar yazmanın anlamı yok. İslam ülkelerinin geri kalmışlığı, bilimsizliktendir, onun sebebi de Kuran’dır. Bu kadar açık ve net bu. Senin bu gerçeği göremiyor olman, gerçeği değiştirmiyor.

Her harfi aynıdır gibi bir iddiam yok.

Farklı anlamlar konusunda sana biraz katılıyorum.

Biraz’ mı katılıyorsun? 14 asır geçmiş, daha;

- Kadına dayak var mı, yok mu

- Hadisler kabul edilebilir mi, edilemez mi

- Başörtüsü mü var, kara çarşaf mı, yoksa hiçbiri yok mu

- Kuran ayetleri korundu mu, yoksa değiştirildi mi (Hicr 9’u farklı yorumluyorlar bu konuda)

Bunlar gibi ‘en temel konular’da bile fikir birliği yok. Ve sen, ‘biraz’ mı katılıyorsun? :D

Çoğunluk bunu söylüyor.’ demekle olmuyor tabi bu iş. Mesela çoğunluk hadisleri kabul ediyor, ama siz etmiyorsunuz. Ama yine de doğru yolda olduğunu söylüyorsunuz değil mi?

İşte onlar da aynısını söylüyor. :)

Böyle ‘hak din’ olmaz üstadım. Hak din dediğin şeyin tek bir yorumu olur. 2 tane bile olsa, o ‘Tanrısal’ değildir. Çünkü 2 kere 2 her zaman 4 eder. Hiçbir zaman 5 etmez.

Yani; 1 ayetin sadece 1 yorumu olur. 2-3 yorumu varsa, ‘insan sözü’dür. Bu kadar basit bu.

Sitelerde Paylaş

Biraz’ mı katılıyorsun? 14 asır geçmiş, daha;

1- Kadına dayak var mı, yok mu

2- Hadisler kabul edilebilir mi, edilemez mi

3- Başörtüsü mü var, kara çarşaf mı, yoksa hiçbiri yok mu

4- Kuran ayetleri korundu mu, yoksa değiştirildi mi (Hicr 9’u farklı yorumluyorlar bu konuda)

Kur'an'a göre cevaplar:

1-Yok.

2-Dini kaynak kabul edilemez.

3-Yok.

4-Kur'an korundu.

Sitelerde Paylaş

Kur'an'a göre cevaplar:

1-Yok.

2-Dini kaynak kabul edilemez.

3-Yok.

4-Kur'an korundu.

Tamam da bunlar sana göre böyle. :) Mesela Araplara göre kadına dayak var. 14 asırdan beri vardı. 14 asır sonra Kuran'ı doğru yorumlayan Türkler anladı o ayeti. :D

Kuran'a göre cevap vermiyorsun işte. Onlar da öyle söylüyor çünkü. Hepiniz aynı ayetleri yorumluyor ve farklı şeyler söylüyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Tamam da bunlar sana göre böyle. :) Mesela Araplara göre kadına dayak var. 14 asırdan beri vardı. 14 asır sonra Kuran'ı doğru yorumlayan Türkler anladı o ayeti. :D

Kuran'a göre cevap vermiyorsun işte. Onlar da öyle söylüyor çünkü. Hepiniz aynı ayetleri yorumluyor ve farklı şeyler söylüyorsunuz.

Kelimenin anlamı müteşabih.Bunu ben söylemiyorum.Arapça bilenler birçok kişi söylüyor.

Sitelerde Paylaş

Kelimenin anlamı müteşabih.Bunu ben söylemiyorum.Arapça bilenler birçok kişi söylüyor.

Nisa 34 müteşabih ayet mi yani? :D Birazdan burada bir konu açacağım, okursun. Nisa 34 hakkında.

tarihinde Pirate tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Beyin ve üretim gücünün yarısı olan kadınlar dört duvar arasına kapatılırsa, o ülke yarı randımanla çalışır.

Geriye kalan beyin ve üretim gücünün bir kısmı kadınları dört duvar arasında tutmak için uğraştığından, randıman daha da azalır.

Geriye kalan beyin ve üretim gücünün bir kısmı da abdesti bozulmasın diye kıçını sıkmakla meşgülse, ülkenin ve bilimmin gelişimine katkısı olmaz.

Geriye kalan beyin ve üretim gücünün bir kısmı "Elektrik ışığı altında Kuran okumak günah mı/sevap mı?" gibi deriiiiiiiin felsefi konularla meşgülse...

Geriye kalan beyin ve üretim gücünün bir kısmı cennetteki hurileri yanlış sayanlarla kavgalıysa...

Geriye kalan beyin ve üretim gücünün bir kısmı ramazanda oruç tutmayanları bıçaklamakla meşgülse...

vs.

vs.

vs.

Hem müslümanlık hem bilim bir arada yürümez.

Sevgiler

=)

yarım aklınla ancak ürersin; neslini kabileni genişletip beyin sahipleri için aranan müşteri / tüketici olursun .

Hem müslümanlık hem bilim bir arada yürümez.

Sitelerde Paylaş

Abdussalam Pakistan hukumeti tarafindan muslumanliktan atilmis bir sahsiyettir. Abdussalam'in mezar tasindaki musluman ibareleri kazinarak cikarilmistir. Abdussalam'in mensubu bulundugu Ahmediyye Muslumanlari, Musluman Pakistan'da muslumandan sayilmaz, muslumani gectim, insan yerine bile konmaz. Surekli sekilde ibadet yerleri basilarak "gercek" muslumanlar tarafindan katledilirler. Pakistanli muslumanlar arasinda yapilan bir calismada Pakistanli muslumanlarin, ahmediyye muslumanlarina karsi, hristiyan ve yahudilerden ve hatta ateistlerden daha az tolerans gosterdikleri ortaya cikmistir.

Yani Abdussalam, dini yuzunden, kendi musluman toplumu tarafindan uzerine diskilandiktan sonra sifon cekilmis nobel odullu bir bilim insanidir.

Simdi yine musluman oldugunu iddia eden birisi tarafindan gururla yad edilmesi gercekten ilginc :)

Sitelerde Paylaş

Bilimsel uyanış tabiri boş değil. Dini sömüren çevreler haliyle saf insanları kullanarak dini kendi tekellerine aldılar ve zaman içersinde maalesef din tüccarları çoğaldı.

Ama eskiden durum çok çok farklıydı ve tüm objektif kaynaklar durumun bugünkünden çok daha farklı olduğunu ispatlıyor. Umarım uyanış hızlı olur..

http://en.wikipedia.org/wiki/Islamic_Golden_Age

http://en.wikipedia.org/wiki/Islamic_science

http://en.wikipedia.org/wiki/Islamic_medicine

http://en.wikipedia.org/wiki/Timeline_of_Islamic_science_and_technology

http://en.wikipedia.org/wiki/Ibn_Sina_Academy_of_Medieval_Medicine_and_Sciences

vs

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...