Jump to content

''Neden Allah'a inanmıyorsun?'' sorusuna verecek tek bir cevap hakkınız olsa...

Recommended Posts

sen birşeyi görmek istemiyorsan bana neden suç buluyorsun tasavvufla bir ilgim yok daha öncede dedim

ister inan ister inanma bu senin bileceğin bir iş sonucu değiştiremiyorsan bağırmakta çözüm değil inkar etmekte

Selametle kalın

Bağırmadım inanın, neyi inkar edicem? Yine kaçın :)
Sitelerde Paylaş
  • İleti 609
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

http://www.haberler....iddiasi-haberi/

http://www.haberler....z-olayi-haberi/

http://gundem.milliy...186/default.htm

http://www.haberler....2790730-haberi/

http://www.korhaber....-cikartti/16362

http://www.habervitr...ptirmis-245599/

Bu 5 dakikalık araştırma sonrası bulduklarım.

Şimdi cevap ver şu iğrençliklere ? Bunlar Türkiye'de yaşanmış ve haberlere düşen olaylardır. (Birde haberlere düşmeyen ve internet çağından öncekiler de var...)

Tecavüz nedeniyle cinsel organında yırtılma olduğu öğrenilen Bebek ise, Denizli Devlet Hastanesi'nde ameliyata alındı. Bebeğin hayati tehlikesinin bulunduğu belirtildi.

SEVGİLİ DİYOJEN BU İĞRENÇLİKLER Allah inancının ya kıt olduğu yada hiç olmadığı kişilerde ve bu kişilerin yoğun olarak yaşadığı yerlerde çok sık oluyor niyeki?
Sitelerde Paylaş

Bağırmadım inanın, neyi inkar edicem? Yine kaçın :)

Kaçmıyorum güzel kardeşim ben her zaman buradayım sadece sizi daha fazla sinirlendirmek istemiyorum

Şunu hiç düşünmüyormusun birileri bana hikaye okumuşsa ben neden aklımı kullanıp doğrusuna ulaşmak

istemeyeyim ki ? Eğer sakin ve sabırlı olursanız görmemek için bir neden yok siz yola çıkmaz iseniz yol size gelmez

Siz yaratıcıdan nasıl bir dünya istiyorsanız size onu verir adı üstünde yaratıcı size böyle bir imkan vermiş

Ben böyle bir dünya istemiyorum demekle olmuyor elimizi taşın altına sokmak gerek biz istediğimiz

gösterirsek yaratıcı bize verecekti ama sen istediğini göstermez isen sana ne vermesini bekliyorsun

bulunduğun durumdan başka biraz mantıklı ve akılcı olun eğer ona inanmaz isen sana nasıl yaratmasını

bekliyorsun inan ve güven şimdi istemeye başla adaletli olsun adil olsun herkese eşit olsun sevgi dolu

olsun resmini çiz ve iste

Sitelerde Paylaş

Bu boş avuntu, insanlık varolduğu sürece iyilik ve kötülük hep varolacak bir şekilde, en güzel örneklerden biri bu allah kavramı, tam bir fitne, inanan inanmayan diye ayırıp kin güdüyor, her şeyi önceden bildiği halde neden kin güder bir yaratıcı? Her şeyi bilen kin gütmez güdemez yapısına ters düşüyor çünkü, burda vicdanımı sorguluyorum ve sizin her türlü argumanınızı bitiren yegane şey allahın her şeyi bilmesi :) O zaman tecavüze uğrayan o çocuğun tecavüzcüsüne verdiği ceza verme mantığı bile bitiriyor putunuzu, o tecavüzcünün bile suçu olmuyor, burdaki asıl sapıklığı anladınız mı?

sevgili immanah ALLAH herşeyi bilir lakin allahın ŞEY olmamış yokluğu bilme iddiası kuranda yoktur.bilmek için bilinenin planlanmış düşünülmüş olması gerekir .her sapkınlığı allahın suçu gibi göstermek pek akıllıca olmamış doğrusu.Allah varlığı ve etrafında veya içinde zuhur eden hareketi yaratmayı diler ama dilemeden önce o varlığın alakalı olduğu bir iradenin ne olduğuna bakar.o irade insan iradesidir tabi bağlayıcı olan asıl allahın iradesidir .imtihan gereği insanın iradesinde vuku bulan şeylerin vuku bulmasını murad eder.murad ettiğine ol der murad edilende olur.bu bizim değil sizin argümanlarınızı bitiriyor.elinizde kullanabileceğiniz kader argümanı kalmıştı o da elinizden gitti çünkü kaderin asıl manasınıda artık insanlar öğrenmeye başladılar.
Sitelerde Paylaş

Kaçmıyorum güzel kardeşim ben her zaman buradayım sadece sizi daha fazla sinirlendirmek istemiyorum

Şunu hiç düşünmüyormusun birileri bana hikaye okumuşsa ben neden aklımı kullanıp doğrusuna ulaşmak

istemeyeyim ki ? Eğer sakin ve sabırlı olursanız görmemek için bir neden yok siz yola çıkmaz iseniz yol size gelmez

Siz yaratıcıdan nasıl bir dünya istiyorsanız size onu verir adı üstünde yaratıcı size böyle bir imkan vermiş

Ben böyle bir dünya istemiyorum demekle olmuyor elimizi taşın altına sokmak gerek biz istediğimiz

gösterirsek yaratıcı bize verecekti ama sen istediğini göstermez isen sana ne vermesini bekliyorsun

bulunduğun durumdan başka biraz mantıklı ve akılcı olun eğer ona inanmaz isen sana nasıl yaratmasını

bekliyorsun inan ve güven şimdi istemeye başla adaletli olsun adil olsun herkese eşit olsun sevgi dolu

olsun resmini çiz ve iste

He heee, siz kendinizi ya müslüman sanan bir deistsiniz, yada kurnaz bir müslüman..
Sitelerde Paylaş

He heee, siz kendinizi ya müslüman sanan bir deistsiniz, yada kurnaz bir müslüman..

Siz anlamakta zorlanıyorum neden böyle davranıyorsunuz ben size böyle bir davranışta bulundum mu

Şimdi sizin inancınızda insanlara böyle davranmak mı var islama dedikleriniz kendiniz için düşünseniz kendiniz nasıl görürdünüz

kurnaz olsaydım burada olmazdım sanırım başka işlerin peşinde koşardım deist olsaydım zaten keyfime bakardım kafayı yormaya değmez :) Yani siz karşınızdaki kişiyi bile tanımak istemiyorsunuz neyi görmek ve neyi yazmak istiyorsanız onu yapıyorsunuz.

Ben sizin çizdiğiniz portre değilim saygı duyulmasını istiyorsanız saygılı olunuz

Şimdi daha net bir Selametle kalın

Sitelerde Paylaş

SEVGİLİ DİYOJEN BU İĞRENÇLİKLER Allah inancının ya kıt olduğu yada hiç olmadığı kişilerde ve bu kişilerin yoğun olarak yaşadığı yerlerde çok sık oluyor niyeki?

Bu şekilde tartışamazsın.

192 ülkenin nüfus ve kadın oranlarını, dinini hesaplayarak mı konuşuyorsun acaba bunu yoksa kafadan mı ? 100 ülke say desem sayamazsın.

Eğer araştırdım diyorsan göster bize kanıtlarını.

Eğer dediğin gibiyse imkansız değil olması tabi ama bu ülkede de yok diyemezsin ? Allah korurdu müslümanlara yaşatmazdı gibi yazılar yazılmıştı ilk sayfalarda. Demek ki yaşatıyormuş ?

Buradaki kimsenin vicdanı el vermiyor ama allahın veriyor garip değil mi sence de ?

Niye şu dünyada kötü şeyler olunca hep şeytanın işi vs deyip iyi şeyler olunca allah kurtarmış vs cümleler kuruyorsunuz.

Bir kötü olay anındayken son anda kurtulsa allah kurtarmış dersiniz dualar edersiniz. Peki kurtulamayanlar var onları niye kurtarmıyor ? Bende o zaman derim ki allah kurtarmamış!

tarihinde Diyojen tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sevgili immanah ALLAH herşeyi bilir lakin allahın ŞEY olmamış yokluğu bilme iddiası kuranda yoktur.bilmek için bilinenin planlanmış düşünülmüş olması gerekir .her sapkınlığı allahın suçu gibi göstermek pek akıllıca olmamış doğrusu.Allah varlığı ve etrafında veya içinde zuhur eden hareketi yaratmayı diler ama dilemeden önce o varlığın alakalı olduğu bir iradenin ne olduğuna bakar.o irade insan iradesidir tabi bağlayıcı olan asıl allahın iradesidir .imtihan gereği insanın iradesinde vuku bulan şeylerin vuku bulmasını murad eder.murad ettiğine ol der murad edilende olur.bu bizim değil sizin argümanlarınızı bitiriyor.elinizde kullanabileceğiniz kader argümanı kalmıştı o da elinizden gitti çünkü kaderin asıl manasınıda artık insanlar öğrenmeye başladılar.

:blink: O zaman allah yoktan yaratırken kendini sorgulasın bi zahmet: bu malzeme nerden geliyor acaba diye -_- allahı masum mazlum ettiniz sanki, içim cız etti :) Birde alakasız ama nickiniz komiğime gidiyor, üzgünüm :(
Sitelerde Paylaş

ara sıra et yiyip, oksijen çadırına gir de beynin çalışsın..

bebek tecavüzcüleri sapık, neymiş sapık..

allah inancı yok diye sapık olmuyor..allah inancı sapıklığı engeller diye uydurma argümanları dinci sitelerde

sat..

Sitelerde Paylaş

:blink: O zaman allah yoktan yaratırken kendini sorgulasın bi zahmet: bu malzeme nerden geliyor acaba diye -_- allahı masum mazlum ettiniz sanki, içim cız etti :) Birde alakasız ama nickiniz komiğime gidiyor, üzgünüm :(

nickimden başlayayım önce eşşeist kelimesi inanın ateist kelimesi kadar komiğime gitmiyor benim.Allahın varlığı yaratma gayesi bir imtihan olunca kendini sorgulaması gerekmiyor.yaradanın yarattığı şeyler hakkında acaba sı olmaz zaten.inançsızlığın çok olduğu yerlerde zulmün çok olması bir araştırma sonucudur .çünkü zulümün mevcudiyeti adil bir kurallılığın yokluğuyla mümkün olabilir ancak.bunu ünlü filozofların görüşlerindende anlayabilirsiniz.bilim adamlarıda böyle söylerler zaten .en sonuncusu antony flow du oda vaz geçti ateistlikten en sonunda.çünkü aklın yolu birdir.
Sitelerde Paylaş

allah inancı yok diye sapık olmuyor..allah inancı sapıklığı engeller diye uydurma argümanları dinci sitelerde

sat..

benim beynim gayet iyi çalışıyor .bu canınızı sıkmış olmalı.sizin allahla olan savaşınızı bir bilgisayarın mühendisle savaşmasına benzetiyorum çoğu kez.fişleri çekilene kadar neyle çalıştıklarını anlayamıyorlar.
Sitelerde Paylaş

sat..

benim beynim gayet iyi çalışıyor .bu canınızı sıkmış olmalı.sizin allahla olan savaşınızı bir bilgisayarın mühendisle savaşmasına benzetiyorum çoğu kez.fişleri çekilene kadar neyle çalıştıklarını anlayamıyorlar.
Sitelerde Paylaş

nesi canımı sıkacak?

ne savaşından bahsediyorsun?

kendi kendinize uydurup inanınca gerçek olduğunu mu zannediyorsunuz?

anlat şimdi allah inancı sapıklığı engelleyici nasıl oluyor , hepimiz öğrenelim..

Sitelerde Paylaş

Bu yazılanı herkes görmeli.

Normal hatta zeki insanların bu kadar saçma düşünmesini sağlamak için ne lazım acaba diyorum. Sonra bakıyorum ve çoğunun arkasından teizm çıkıyor.

Sitelerde Paylaş

inşallah inmannah gelsin kader ve cüzi irade nasıl birlikte düşünülebilir mevzusuna girecez.. kaderin olması bizi sorumluluktan kurtarıyormu yapan bizmiyiz yoksa Allahmı yaptırıyor hepsini tartışacaz.. önce konunun baş aktörü gelsin.. eğer gerçektende inançsızlığının sebebi buysa,,

Sitelerde Paylaş

inşallah inmannah gelsin kader ve cüzi irade nasıl birlikte düşünülebilir mevzusuna girecez.. kaderin olması bizi sorumluluktan kurtarıyormu yapan bizmiyiz yoksa Allahmı yaptırıyor hepsini tartışacaz.. önce konunun baş aktörü gelsin.. eğer gerçektende inançsızlığının sebebi buysa,,

Sitelerde Paylaş

nesi canımı sıkacak?

ne savaşından bahsediyorsun?

kendi kendinize uydurup inanınca gerçek olduğunu mu zannediyorsunuz?

anlat şimdi allah inancı sapıklığı engelleyici nasıl oluyor , hepimiz öğrenelim..

ALLAH inancında her hareketin her oluşumun bir ölçüsü vardır buna cinsellikte dahil.bu ölçünün bozulmaması emrolunur .bozulursa sonu sapkınlık olur tabii.sonu insanlıktan çıkmak olur.inancın olmadığı yerde insanlık biter ve hayvanlık başlar.mesela git çıplaklar kampına bak ordakileri hayvandan ayıran bir özellikleri kalmışmıdır.hayvanlar arasındada zaten sapkınlık kavramı yoktur.allah inancının olmadığı sistemlerdeki vicdani özgürlük birine özgürlük verirken bir diğerine vahşeti yaşatır.özgürlük adına irir yarı bir adamın cılız bir adama tecavüz ettiğini hayal edebiliyormusun. onu o yaptığı iğrençlikten alı koyabilecek bir güce siz ateizm diyebilirmisiniz.
Sitelerde Paylaş

güvendiklerini al gel dedim eğer ne kendi gelse ne de güvendikleri o zaman anlaşılacak ki bu insanların hakikati aramak gibi bir derdi yok.. şeytanı arkadaş edinmişler insanları yoldan çıkarma derdindeler.. yoksa sizin derdiniz ne.. madem fanisiniz kısacık bir ömrünüz var toprak olacaksınız.. gidip keyfinize bakın hayat kısa burda ne yapıyorsunuz..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...