Jump to content

''Neden Allah'a inanmıyorsun?'' sorusuna verecek tek bir cevap hakkınız olsa...

Recommended Posts

"Ben evimde dünyamda bir cennette yaşıyorum

Allahtan başka kimseden korkum yok

kimseye ihtiyacım da yok O" ndan başka"

bu cümle yeterli cevaptır

seviyesi düşük iletilere cevap vermiyorum kimse kusura bakmasın

Allah'tan korkman normal çünkü kendi yarattığı insanları yakan bir sadist o.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 609
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

inkarda birlik yoktur olamaz her inkar eden kendi kişisel nedenlerine göre inkar eder

kimi benim nazarımda kimi benim fikrimde yoktur der

birlik olmayınca bir birine kuvvet veremez

halbuki imanda birlik vardır teklik vardır

1.5 milyar müslümanın aynı cümleye iman etmesi gibi

konuyu başka noktalara ve teferruata çekmek yerine

yukarıdaki iddianın yanlışlığını isbat eddin de görelim

hodri meydan :)

Sitelerde Paylaş

o bebeklere olan tecavüz o afrikadaki sömürülen insanlar ve dahası yeryüzünde Rahman'ın kanunlarının yani şeri'atın uygulanmaması sebebiyle oluşmakta

....imiş. Yani birilerinin iradesi Allah'ınızın iradesine gol atıyor demek ki... Suudi Arabistan, İran, B. Arap Emirlikleri, sizin Allah'ın kanunları dediğiniz şeriatı uygulamıyorlar, değil mi? (Size göre) En büyük galaksiden atomaltı en küçük parçacığa kadar tüm evren Allahın kanunlarına göre devinecek, ama insan denilen yaratık sizin "allahın kanunları" dediğiniz şeriata uymayacak öyle mi? Bütün bunlar Allah'ınızın isteğiyle gerçekleşiyor olmasın?

Sitelerde Paylaş

Takvalı bir müslümanın başına böyle bir olay gelmedi. Allah onları korur. Geldi dersen bana gazete haberinden bir tanecik örnek getir.

Böyle bir haber önüne konulduğunda diyeceğin şu: " Geçmişte mutlaka bir günahı vardır. Yoksa Allah onlara bu belayı vermezdi." Nereden mi biliyorum? Dindaşlarının deprem sonrası " 7.6 yetmedi mi? " diye pankart taşımalarından.

tarihinde muallim tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Allah sizin gibi inatçılar için cehennemi yaratmıştır...

Aslında bütün insanlığı cennet için yaratmış ama..

İnsanları serbest bırakınca onlar cehennemi tercih etmiş..

Kendi düşen ağlamasın artık......

Allah sizin gibi inatçılar için cehennemi yaratmıştır...

Aslında bütün insanlığı cennet için yaratmış ama..

İnsanları serbest bırakınca onlar cehennemi tercih etmiş..

Kendi düşen ağlamasın artık......

Sitelerde Paylaş

inkarda birlik yoktur olamaz her inkar eden kendi kişisel nedenlerine göre inkar eder

bu iddialara cevap hala yok

Sitelerde Paylaş

1 küsur milyar Hindistanlı da Hindu inancına iman ederek Muhammed'i inkar ediyor.

Demek ki birlik var.

Sitelerde Paylaş

''Neden Allah'a inanmıyorsun?'' sorusuna verecek tek bir cevap hakkınız olsa...''

Hayal ürünlerinin var olduğuna inanmak , akıl sağlığında sorun var demektir.

Akıl sağlığı yerinde olan her insan gibi, ben de hiç bir hayal ürününe inanmam.

Sitelerde Paylaş

2.2 milyar insan da hristiyanliga inaniyor, simdi ne yapacagiz?

http://en.wikipedia.org/wiki/Christianity

Sitelerde Paylaş

Zeus'la karşılaşırsan ne yapacaksın?

Farsça dīv veya dēv ديو "Fars mitolojisinde kötü ruhlu efsanevi yaratık, cin" sözcüğünden alıntıdır. Farsça sözcük Orta Farsça (Pehlevice veya Partça) aynı anlama gelen dēv sözcüğünden evrilmiştir. Bu sözcük Eski Farsça aynı anlama gelen daiva- sözcüğünden evrilmiştir. Eski Farsça sözcük Avesta (Zend) dilinde daēva- "Zerdüşt inancında kötülük tanrısı, şeytan, cin" sözcüğü ile eş kökenlidir. Avestaca sözcük Hintavrupa Anadilinde yazılı örneği bulunmayan *deiwos "tanrı" biçiminden evrilmiştir. Bu biçim Hintavrupa Anadilinde yazılı örneği bulunmayan *dyeus "gün, güneş, güneş tanrısı" kökünden türetilmiştir.

Aynı kökten Sanskritçe deva- देव (tanrı) = Latince deus (aynı anlamda) = Eski Yunanca Zeus (güneş tanrısı). Zerdüşt inancında eski devir tanrıları olan daēva 'lar yenilip Ehrimen'in yönettiği kötülük tanrılarına dönüşmüştür.

devasa, dionisyak, diva, divane, jurnal (abajur, bonjur, meridyen), Jüpiter

http://www.nisanyansozluk.com/?k=dev

tarihinde Temple Grandin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dinsizmisiniz komedyenmi?

yoksa ikisi birlikte mi?

iddiama karşılık verdiğiniz hindular veya hristiyanlar bir şeye inanıyor

onların bir dini var neticede

siz dinsizsiniz daha kendi mahiyetinizi bilmeden gelmiş burda ahkam kesiyorsunuz

kendinizi hinduyla hristiyanla aynı safta mı görüyorsunuz?

yunusun dediği gibi

ilim ilim bilmektir

ilim kendini bilmektir

diğer din mensuplarının batıl inanışları benim iddiamı çürütmez

dinsizliğinizde birlik yoktur ve kıyamete kadar olmayacak

asla olmayacak demiyorum çünkü kıyamete yakın dinsizlik çok yaygınlaşacak (nasıl belli değil)

kıyamet kafirin başına kopacak

Sitelerde Paylaş

asla olmayacak demiyorum çünkü kıyamete yakın dinsizlik çok yaygınlaşacak (nasıl belli değil)

Dinsizliğin yaygınlaşması dindarlar için zaten bir yok oluştur. Kıyamet dediğiniz şey bile sadece sizi kapsıyor :) Allah ve ibadetler dediğiniz şeylerin sadece sizi ilgilendirmesi gibi. Eninde sonunda yok olacaksınız. Tarih kitaplarında bundan 1000 yıl sonraki nesil size kıçıyla gülecekler :) Ne aptallar varmış diyecekler. Acınası ve zavallı bir hayat. Ne acı. Sonuçta Ateistler her zaman haklı çıkarlar. Bundan 4 bin yıl önce mısırlılara söylediğimiz şeyde de haklıyız. Ra diye bir şey yok. Yunan medeniyetine söylediklerimizde de haklıyız. Zeus ve mitolojik tanrılar bir yalan. Ve 2 bin yıldır siz saflara dediklerimizde de haklıyız. Tanrı, Allah vs ne saçmalıyorsanız hepsi yalan. Dinleriniz yalan. Ve sizler tarih kitabına girecek gülünç zavallılardan başka bir şey değilsiniz :)
Sitelerde Paylaş

Hayal aleminde yaşıyorsun arkadaşım

sen onu bunu bırak da iddiama mantıklı cevaplar ver

ayrıca kıyametle ilgili hadislere dayanarak kendini haklı gören bir dinsiz de ilk defa görüyorum

dinsizliğin ne olduğundan haberin yok çalakalem yazıyorsun

kendi içindeki çelişkileri çöz sonra görüşelim

bu arada biraz kitap filan oku kendini geliştir filan ;)

Sitelerde Paylaş

Mesaja bak, Yalanı rahat söyleyebiliyorsun. Kitap okumakla, kendini geliştirmekle ilgili yargıya varamazsın ki mesajdan. Zır cahil salak. Tipik Müslüman küstahlığı. Biraz kitap oku imiş. Müslümanlar bunu karşıdakine karşı üstünlük amacıyla kullanırlar. Yani karşıdaki kişi kitap okumamış bir cahile dönüştürülür. Ayrıca ateistleri dinsizler sınıfında sınıflandıramazsın. Senin dinsiz dediklerin Non-Teistler. Yani deist, panteist, agnostik, ignostik vs olan insanlar. Ateistlerin bu virüslülerle alakası yok. Ateizm Non-Teizm'le alakalı bir şey değil. Tamam mı gerizekalı?

Sitelerde Paylaş

Dinsizmisiniz komedyenmi?

yoksa ikisi birlikte mi?

iddiama karşılık verdiğiniz hindular veya hristiyanlar bir şeye inanıyor

onların bir dini var neticede

siz dinsizsiniz daha kendi mahiyetinizi bilmeden gelmiş burda ahkam kesiyorsunuz

kendinizi hinduyla hristiyanla aynı safta mı görüyorsunuz?

yunusun dediği gibi

ilim ilim bilmektir

ilim kendini bilmektir

diğer din mensuplarının batıl inanışları benim iddiamı çürütmez

dinsizliğinizde birlik yoktur ve kıyamete kadar olmayacak

Birlikte sana karşı yazdığımıza göre inkarımızda,dinsizliğimizde birlik var demektir.

Sitelerde Paylaş

imanda birlik olduğu çok açık evet.. bütün müslümanlar kardeş kardeş yaşıyor.. ne mezhepsel ayrılıklar var ne de savaş felan var..

illa bir cevap istiyorsan yukarda arkadaşın dediği gibi daha fazla kişinin inanması olayı daha haklı kılıyorsa hristiyanlar daha fazla.. onu ne yapcaz dayı? sen de buna cevap ver o zaman..

Sitelerde Paylaş

Sarı Kırmızı

terbiyeni takın edepli ol hakaretlerini aynen iade ediyorum ve bundan sonra seni muhatap kabul etmiyorum

seviyesiz mesajlarına cevap vermeyeceğim ta ki terbiye edep forum adabı gibi konularda

kendini geliştirene kadar (bu konuda da umudum yok)

---------------------------------

diğer kişiler cevap verdiğim sorulara tekrar cevap vermeyeceğim dikkatli okursanız iyi olur biraz zeka

--------------------

haklısınız şöyle denmesi gerekirdi "inkar nedenleriniz aynı değil hemen hepsi birbirinden farklı"

bakın forumda aratın bir konu var yine bir dinsiz açmış soru şu neden ateist oldunuz?

benim konum değil ateistin konusu

cevapları okuyun herkes faklı bişey yazmış mesela biri demiş ilmihal kitabı okudum bir mesele kafama yatmadı

biri demiş dinci biri vardı çok ahlaksızlığını gördüm dinden soğudum

biri demiş islam aleyhine ... kitabı okudum beni dinden çıkarttı

biri demiş ...

yani konuyu bulun kendiniz görün

hiçbirinin inkar nedeni nerdeyse diğeriyle aynı değil

demekki birlik ve birbirine kuvvet yok vesselam

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...