Jump to content

''Neden Allah'a inanmıyorsun?'' sorusuna verecek tek bir cevap hakkınız olsa...

Recommended Posts

Dinsizmisiniz komedyenmi?

yoksa ikisi birlikte mi?

iddiama karşılık verdiğiniz hindular veya hristiyanlar bir şeye inanıyor

onların bir dini var neticede

siz dinsizsiniz daha kendi mahiyetinizi bilmeden gelmiş burda ahkam kesiyorsunuz

kendinizi hinduyla hristiyanla aynı safta mı görüyorsunuz?

yunusun dediği gibi

ilim ilim bilmektir

ilim kendini bilmektir

diğer din mensuplarının batıl inanışları benim iddiamı çürütmez

dinsizliğinizde birlik yoktur ve kıyamete kadar olmayacak

asla olmayacak demiyorum çünkü kıyamete yakın dinsizlik çok yaygınlaşacak (nasıl belli değil)

kıyamet kafirin başına kopacak

sen dinlimisin yoksa komedyenmi??

peki sen niye kendini diğer dinlere inananlardan ayrı görüyorsun??

hadi diyelim onlardan ayrı görüyorsun..

bütün müslümanlar birlik içindeyse neden onca mezhep ve savaş var?? savaş derken müalümanlar arasındakinden bahsediyorum..

madem o kadar güçlüsünüz dünyaya neden siz hükmetmiyorsunuz??

ayrıca allaha tapman gerekirken neden güce tapıyorsunuz??

neymiş biz dinsizler birlik değilmişiz onun için gücümüz yokmuş.. eee??

Sitelerde Paylaş
  • İleti 609
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

seven samuray:

din mensuplarını (semavi) tanrı inançlarının içeriğinde ayrıyım ama

ben dindar hristiyanları bir dine mensubiyet ve tanrı inancında dinsizliğe karşı müttefik görüyorum

bu gün hakiki dindarları müslüman oluyor almanyada "müslüman papazlar" grubu bile var

hadi diyelim onlardan ayrı görüyorsun..

bütün müslümanlar birlik içindeyse neden onca mezhep ve savaş var?? savaş derken müalümanlar arasındakinden bahsediyorum..

değişik mezheplerin varlığı kişilerin sosyo ekonomik ve kültürel durumlarına göre islamı yaşamalarında kolaylıktır ayrılık ifade etmez

Peygamber sav. kolaylaştırım zorlaştırmayın, sevdirin nefret ettirmeyin buyuruyor

savaşların ise siyasi ekonomik vb bir sürü farklı sebebi olabilir

madem o kadar güçlüsünüz dünyaya neden siz hükmetmiyorsunuz??

gücümüz imandan dır.aynı tek Allaha iman eden müslümanların fikir ve iddia ları güçlüdür

kastedilen siyasal ekonomik veya bilimsel güç manasında değil fikir birliği gücüdür

124bin peygamber binlerle evliya din alimi islam filozofu asfiya

müsbet bilimlerde çığır açmış ibni sina farabi ibni rüşt harizmi biruni gibi 100ler ce alim gelmiş geçmiş cemaat tarikat önderleri

onların mensupları tüm dünyadaki 1.5milyar müslüman aynı cümlenin altını imzalıyoruz

Allah birdir Muhammed sav onun elçisidr

dünyaya hükmetme amacımız yok dünyay da kainata da Allah hükmeder

ayrıca allaha tapman gerekirken neden güce tapıyorsunuz??

Allah bu evrende yegane güçtür zahiren güçlü sandığın kişiler birer birer toprak olmuş zaten

diğerleri sıralarını bekler

zamanın süpergücü sahibi Reagan şimdi alzhimer olmuş adını hatırlamıyor bumudur güç?

veya trnin yarısının sahibi vehbi koç öldü mezarından kemiklerini çaldılar bunlar güçlü insanlarmıdır?

neymiş biz dinsizler birlik değilmişiz onun için gücümüz yokmuş.. eee??

fikrinizin iddianızın gücü yok çünkü ayrı ayrı iddialardır bir noktada birleşmez her iddia sahibi benim nazarımda gözümde fikrimde yok diyebilir

demek istedim zayıflık budur sayısal manada da zayıflık var ama mevzu bu değil

Sitelerde Paylaş

dostum bu mantık sakat mantık..

o çok sevdiğin 1,5 milyar kişi 'biz ateizme inanıyoruz' deseydi sen ateist mi olacaktın? sakın bana öyle birşey olmıyacağı için saçma bir soru deme.. soru basit diyelim ki diyorum bir virüs bulaştı insanlara bitek sana bulaşmamış.. cevabı evet çünkü.. ya da hayı çünkü.. diye verirsen sevinirim.. teşekkürler..

Sitelerde Paylaş

alınca cevabı böle dutyemiş bülbüle dönersiniz

aynı saçma soruları sormaya devanm edebilirsiniz

takılın kafanıza göre

neticede benim iddialarıma dişe dokunur itiraz yok

herzamanki gibi

:lol:

Okumadan doğrudan bunları her başlığa yapıştırıyorsun galiba. :)

tarihinde anarkom tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sn ahmetbaha

O kadar kibirlisiniz ki kendini dev aynasında görüyorsun netice itibarıyle çürmün kadar yer kaplarsın …..

takılın kafanıza göre

herzamanki gibi

PEYGAMBER EĞER GERÇEKTEN PEYGAMBER DEĞİLSE NASIL GELECEĞİ BİLİYOR?

Böyle bir konu açtın ve iki gündür bakmıyorsun konuna yada bakıyorsun ama cevaplayamıyorsun orda ben sana şöyle bir soru sordum 40 ncı ileti

ahmet baha

geçmişten haberi olmayanın gelecekten bir haber vermesi beklenemez kaldı ki senin yazdığın o haberler yani gayden haber vermesi sizin müslüşlerin uydurduğu hikayeler

aişenin kendi döneminde ve yanı başında duruyorken zina yapıp yapmadığını bile bilmiyorken vede bunun için 1 ay boyunca ayet gelmesini bekliyorken

gelecekten haber vermesi abesle iştikal teşkil etmez mi?

52 nci iletide de bir soru sordum ama hala cevabını beklemekteyim

Şunlara bir cevap verde kim dut kim bülbül bir görelim hele….. :)

seven samuray:

din mensuplarını (semavi) tanrı inançlarının içeriğinde ayrıyım ama

ben dindar hristiyanları bir dine mensubiyet ve tanrı inancında dinsizliğe karşı müttefik görüyorum

bu gün hakiki dindarları müslüman oluyor almanyada "müslüman papazlar" grubu bile var

Şimdi gelelim bu iletindeki cevaplara

Semavi dinlere mensup diğer inanırları kendine müttefik mi görüyorsun ne kadar bön bir ifade kullanmışsın sana maide 51 oku derim ne diyor tanrın

5-MAİDE

51- Ey iman edenler! Yahudileri ve hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirlerinin dostudurlar. Sizden kim onları dost edinirse, şüphesiz o onlardan olur. Şüphesiz Allah, zalim kavmi doğru yola iletmez.

Müttefik görüyorsun ha dost ediniyorsun haaa yazarken biraz düşünde yaz kardeşim senin bu halin seni kuranın hangi ayetine götürüyor biliyormusun araf 36 ne diyor

36- Kim de âyetlerimizi yalanlar ve onlara karşı büyüklük taslarsa, işte onlar cehennemliktirler ve orada ebedî olarak kalacaklardır.

Tövbe et dinine geri dön olur olmaz herkesi de kendine müttefik edinme :)

Hakiki dindarların ( yahudi, hıristiyan ) hiç biri müslüş olmaz olsa olsa yehova şahidi olur hrıstıyanlar ve Yahudiler asla islamı kabul etmez Tevrat Zebur ve incili kitap edinir kuranı elinin tersi ile kenara iterler...

diğer iddialarıda cevaplıcam merak etme hele şu 124000 peygamber iddian var ki evlere şenlik :)

şimdilik bu kadar

tarihinde cooldelta71 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

müsbet bilimlerde çığır açmış ibni sina farabi ibni rüşt harizmi biruni gibi 100ler ce alim gelmiş geçmiş cemaat tarikat önderleri

Musbet bilimlerde acilan cigir bayagi gecmiste kalmis, lakin 1.5 milya muslumandan dogru duzgun bi ilim degil fikir bile cikmazken tanrisiz japonlar, neler yapmis, hem kendinize onlardan dost edinmeyini belleyeceksiniz, hem de kafirlerin yaptigi icatlarin ustune oturup onlari kullanip bin yil oncesinin cikan ilimiyle avunmaya devam edeceksiniz...super

Sitelerde Paylaş

takılın kafanıza göre

herzamanki gibi

Sizin gibiler neden kimseye cevap veremediği halde cevap verdiğini zannedip üstüne saçmalar anlamıyorum.Önce imzana bak öyle konuş."Cehennemde de olsa ebedi yaşamı isterim" diyen bir adamın sözleriyle bir şeyi kazıyamayacağın gibi Ateşperestliğin yürüyen bir temsilcisi olmaktan öteye gidemezsin bu bir.

İkincisi Kuran yerine Said'in kitabının okutulmasını tavsiye etmenin İslamla ne ilgisi var ? Buna resmen dininizde şirk deniyor yani affı olmayan tek günah.Daha kendi inancınızdan haberiniz yok,çıkmış bir de burada soytarılık yapıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...