Jump to content

''Neden Allah'a inanmıyorsun?'' sorusuna verecek tek bir cevap hakkınız olsa...

Recommended Posts

• İleti 609
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Yahu kendin söyledin ya, ilk sebep Şeytan'dır diye. Bunun iki anlamı var, ya Allah yok ya da Allah ile Şeytan apayrı iki güç.

Ucuz numaraları bırakalım beyler. İnkar eden kendini ebedi cehenneme hazırlasın. Korkan ve dönüş yapmak isteyen ateistlere kapımız açıktır.

Sitelerde Paylaş

Takvalı bir müslümanın başına böyle bir olay gelmedi. Allah onları korur. Geldi dersen bana gazete haberinden bir tanecik örnek getir.

1.din reklamını dinci sitede yap

2.bu dediklerinden ,takvalı müslüman olmayanların başına gelmesinin normal ve hak olarak gördüğü

gösterir.bu da senin insanlıktan nasibini almamış karakter yoksunu olduğunun belgesidir.

Sitelerde Paylaş

yani benim

Vicdan özgürlüğünün kısıtlanmasını biraz açarsan daha iyi olur.

benim mammaldan anladığım kadarıyla inanmamasının en temel sebebi olarak gösteriyor.. neden Allaha inanmıyorsuna verilen cevap olarak.. herhalde kasttettiği bazı ilahi kurallara niye uymak zorunda olduğu bu kuralların ona dayatıldığı. ve hatta diyebilirizki kendi rızası olmadan dünyaya gönderildi.. kendisinin herhangi bir fikri alınmadı.. niye cezaya müstehak oluyor.. kendisi belki inanıyor ama bu imtihanı kabul etmiyor.. yanlışmı anlamışım mammal?

Sitelerde Paylaş

yani benim

Vicdan özgürlüğünün kısıtlanmasını biraz açarsan daha iyi olur.

benim mammaldan anladığım kadarıyla inanmamasının en temel sebebi olarak gösteriyor.. neden Allaha inanmıyorsuna verilen cevap olarak.. herhalde kasttettiği bazı ilahi kurallara niye uymak zorunda olduğu bu kuralların ona dayatıldığı. ve hatta diyebilirizki kendi rızası olmadan dünyaya gönderildi.. kendisinin herhangi bir fikri alınmadı.. niye cezaya müstehak oluyor.. kendisi belki inanıyor ama bu imtihanı kabul etmiyor.. yanlışmı anlamışım mammal?

Sitelerde Paylaş

1.din reklamını dinci sitede yap

2.bu dediklerinden ,takvalı müslüman olmayanların başına gelmesinin normal ve hak olarak gördüğü

gösterir.bu da senin insanlıktan nasibini almamış karakter yoksunu olduğunun belgesidir.

İyi bakan iyi görür. Güzel bakan güzel görür. İçinizde böyle gözlere sahip olanlar var mı?

Sitelerde Paylaş

tanrıyı yok saydığımızda bebek tecavüzleri yada kötülükler sona erecekse hemen yapalım bunu...

ama bu doğada yine kötülükler olmaya devam ediyor...

peki buna izin veren doğayı ne yapalım...

onuda yok saysak acaba sorun çözülür mü...

hem doğada iyi kötü yoktur diyeceğiz hemde kötülüklere karşı veryansın edeceğiz...

bu kötülüğe karşı tanrıyı bile sorgulayabilen hisler nerden bize geldi öyleyse...

Yapabileceğimiz en iyi şey doğanın kötülüklerini azaltmaya çalışmak.

Doğanın evrimsel süreçte bize verdiği ve şu an kötü olan özelliklerimiz var. Bunlardan bir tanesi de nefret duygusu. Son 5 milyon yıl içinde en az 10 farklı tür insansı eş zamanlı olarak yaşadı. Bunlar arasında farklı gruplardan nefret etmesi sayesinde diğerlerini yok eden homo sapiens yani biz hayatta kaldık. Bugün hala aynı genlerimiz çalışıyor ve insanlar birbirlerine karşı nefretle bakıyor. Bu nefret gündelik hayatımızda pek çok şeyde olduğu gibi teizmin de içine gömülmüş durumda. Kutsal metinlere de yansımış ve tabu haline gelmiş. Genlerimizi değiştiremeyiz ama doğanın nasıl çalıştığının farkına vararak dünyadaki kötülükleri azaltabiliriz.

Din üzerinden nefret söylemi geliştirmenin önüne geçemiyoruz. Bunu durdursak başka bir şeye gerek yok. Yani tanrı varmış yokmuş insanlar inanmış inanmamış bunların bir önemi yok. Ancak din temelli nefret ilkel genlerimizi azdırıyor ve dünyadaki kötülükleri artırıyor.

Sitelerde Paylaş

Yapabileceğimiz en iyi şey doğanın kötülüklerini azaltmaya çalışmak.

Doğanın evrimsel süreçte bize verdiği ve şu an kötü olan özelliklerimiz var. Bunlardan bir tanesi de nefret duygusu. Son 5 milyon yıl içinde en az 10 farklı tür insansı eş zamanlı olarak yaşadı. Bunlar arasında farklı gruplardan nefret etmesi sayesinde diğerlerini yok eden homo sapiens yani biz hayatta kaldık. Bugün hala aynı genlerimiz çalışıyor ve insanlar birbirlerine karşı nefretle bakıyor. Bu nefret gündelik hayatımızda pek çok şeyde olduğu gibi teizmin de içine gömülmüş durumda. Kutsal metinlere de yansımış ve tabu haline gelmiş. Genlerimizi değiştiremeyiz ama doğanın nasıl çalıştığının farkına vararak dünyadaki kötülükleri azaltabiliriz.

Din üzerinden nefret söylemi geliştirmenin önüne geçemiyoruz. Bunu durdursak başka bir şeye gerek yok. Yani tanrı varmış yokmuş insanlar inanmış inanmamış bunların bir önemi yok. Ancak din temelli nefret ilkel genlerimizi azdırıyor ve dünyadaki kötülükleri artırıyor.

ben bir telden çalıyorum, mammal birtelden çalıyor.. yani açıklasam açıklamasam hiçbirşey fark etmiyecek.. adam zaten kendini inanmamaya şartlamış.. onun için cevaplamıyacam.. karşımda mantıklı insan istiyorum..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...