Jump to content

''Neden Allah'a inanmıyorsun?'' sorusuna verecek tek bir cevap hakkınız olsa...

Recommended Posts

benim mammaldan anladığım kadarıyla inanmamasının en temel sebebi olarak gösteriyor.. neden Allaha inanmıyorsuna verilen cevap olarak.. herhalde kasttettiği bazı ilahi kurallara niye uymak zorunda olduğu bu kuralların ona dayatıldığı. ve hatta diyebilirizki kendi rızası olmadan dünyaya gönderildi.. kendisinin herhangi bir fikri alınmadı.. niye cezaya müstehak oluyor.. kendisi belki inanıyor ama bu imtihanı kabul etmiyor.. yanlışmı anlamışım mammal?

Yanlış anlamışsın. Sorun vidan özgürlüğünün kısıtlanması değil. Vicdan özgürlüğünü kısıtlayan bir tanrı olabilir. Ama vicdan özgürlüğünü kısıtlayan bir tanrı adil olamaz. Adil olmayan bir tanrı da olabilir. Ama hiçbir teistik tanrı adil değilim demiyor. Yani teistik tanrılar yalan.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 609
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İyi bakan iyi görür. Güzel bakan güzel görür. İçinizde böyle gözlere sahip olanlar var mı?

Serdaar falan var, bir de Asker var "Allah'ın Askeri" hani kıçı açıkta yatan... :)

Bunların çoğu özel gözleri ile cin melek hatta arafta dolaşanları falan görüyor...

Oralardan arkadaşlıklar kurmuşlar...

"benim bizzat uzaylı ile sevişen arkadaşım var..."

Cem YILMAZ

GORA

Sitelerde Paylaş

ben bir telden çalıyorum, mammal birtelden çalıyor.. yani açıklasam açıklamasam hiçbirşey fark etmiyecek.. adam zaten kendini inanmamaya şartlamış.. onun için cevaplamıyacam.. karşımda mantıklı insan istiyorum..

:) O, Kirec arkadaşımıza bir yorumdu. Üzerine alınma. Ayrıca inanmamaya şartlanmış bir şey yok. Aksine inancın özgür bir seçim olduğu defalarca vurguladım.

Sitelerde Paylaş

Yanlış anlamışsın. Sorun vidan özgürlüğünün kısıtlanması değil. Vicdan özgürlüğünü kısıtlayan bir tanrı olabilir. Ama vicdan özgürlüğünü kısıtlayan bir tanrı adil olamaz. Adil olmayan bir tanrı da olabilir. Ama hiçbir teistik tanrı adil değilim demiyor. Yani teistik tanrılar yalan.

madem yanlış anlamışım madem hiç bir şekilde ve hiç bir kanıtla seni Allahın adaletine inandıramayız. o zaman boşuna nefesimi tüketmeye gerek yok.. kal sağlıcakla..

Sitelerde Paylaş

ben bir telden çalıyorum, mammal birtelden çalıyor.. yani açıklasam açıklamasam hiçbirşey fark etmiyecek.. adam zaten kendini inanmamaya şartlamış.. onun için cevaplamıyacam.. karşımda mantıklı insan istiyorum..

madem yanlış anlamışım madem hiç bir şekilde ve hiç bir kanıtla seni Allahın adaletine inandıramayız. o zaman boşuna nefesimi tüketmeye gerek yok.. kal sağlıcakla..

Birisine inanmamaya şartlanmışsın dersen o da sana inanmaya şartlanmışsın der. Burada birbirimizi inandırmak diye bir mecburiyetimiz yok, herkes fikrini söyler

Sitelerde Paylaş

Bebeğine sahip çık kardeşim. Yanından ayırma.

Her zaman çocuklarımızın yanında olamıyoruz. Sen de (eğer kanguru değilsen) buna hak vereceksindir.

:lol:

Yeterli tedbirleri aldığımızı düşünerek çocuğumuzu diyelim bir okul servisi minibüsü ile yolcu ettik...

Peşinden de "Allaha emanet ol" dedik... Ve o çocuk gün içerisinde bir şekilde tecavüze uğradı...

Allah'a emanet edilen çocukları Allah korumuyor mu? Tecavüz edilirken görmüyor mu? O sırada Allah çığlık çığlığa bağırıp yardım isteyen çocuğun tecavüz edilişini nasıl izleyebiliyor?

Bu ve benzeri kötülükleri görüp, önleyebilecek gücü olup önlemeyen Allah kötüdür. Sorumludur. Varsa öbür dünyada iki elim iki yakasındadır. Haa buna gücüm yetmiyorsa (ki anlatılanlara göra yetmiyecek :) ) yani hem suçlu hem güçlüyse Zalim dir.

Tapılmaya layik bir tanrı değildir.

bu kadar basit..

Sitelerde Paylaş

Takvalı bir müslümanın başına böyle bir olay gelmedi. Allah onları korur. Geldi dersen bana gazete haberinden bir tanecik örnek getir.

ırakta amerikan askerlerince tecavüze uğrayan müslüman çocukların ailelerinin hepsi de münafıktı değil mi?(:

Sitelerde Paylaş

tanrıyı yok saydığımızda bebek tecavüzleri yada kötülükler sona erecekse hemen yapalım bunu...

ama bu doğada yine kötülükler olmaya devam ediyor...

peki buna izin veren doğayı ne yapalım...

onuda yok saysak acaba sorun çözülür mü...

hem doğada iyi kötü yoktur diyeceğiz hemde kötülüklere karşı veryansın edeceğiz...

bu kötülüğe karşı tanrıyı bile sorgulayabilen hisler nerden bize geldi öyleyse...

mechule'ye de söyledim kirec, bunlar bizim dinden çıkma nedenlerimiz olmak zorunda değil, bunlara cevap verildiğinde allaha inanacak değiliz zaten

bunlar, sizler tarafından mantıklı cevaplar gelemeyeceğini düşündüğümüz argümanlar,

bunları ''hani doğada iyi kötü yoktu'' gibi söylemlerle, ateistlere karşı saldırı olarak kullanabiliyor olmanız,

kendi inançlarınızı haklı çıkarabilmek açısından birşey ifade etmez.

tarihinde BRUTAL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

mechule'ye de söyledim kirec, bunlar bizim dinden çıkma nedenlerimiz olmak zorunda değil, bunlara cevap verildiğinde allaha inanacak değiliz zaten

Anca ölünce iman edeceksin. İş işten geçmiş olacak. Sonsuz bir cehennem azabını sana şimdiden müjdeliyorum. Ruhun alınırken yanında olmayı isterdim.

Sitelerde Paylaş

Anca ölünce iman edeceksin. İş işten geçmiş olacak. Sonsuz bir cehennem azabını sana şimdiden müjdeliyorum. Ruhun alınırken yanında olmayı isterdim.

yanımda olsan ne olur cübbeli, ruhumun nasıl azap edilerek alındığını göremedikten sonra ne keyfi olacak, zaten allah sana cennette cehennemden canlı yayın yapmayacak mı?

orada tanışırız artık(:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...