Jump to content

Planlı hayat :/

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar, hayatımı plana sokmaya çalışıyorum ama 1 hafta yapıyorum 2. hafta s*ıçıyorum :( Ne yapmam lazım lütfen oturtmak istiyorum ama olmuyor :S kendi planım ise şöyle;

* Yataktan 7 de zıpladım

* Çişimi yaptıktan sonra 1 bardak su içip yatağımı topladım

* Sabah egzersizlerimi ve esnetmelerimi yapıp terledim

* Duşumu aldıktan sonra kahvaltımı yapıp dişlerimi fırçaladım

* Telkinlerimi okuduktan sonra ajandamı biraz kurcaladım ve bir bölüm kitap okudum

* Bir bölüm C# çalıştım ardından wikipediada rastgele bir makale okudum

* İnşaat & Mimarlıkla ilgili makalaler okudum

* Gitar egzersizimi tamamladıktan sonra grammar ingilizce çalıştım ve 3 yeni kelime öğrendim

* Yarım saat mola verdikten sonra minumum 2 saat YGS/LYS çalıştım

* Akşam 10'da evde olacak şekilde özgürüm ve dişlerimi fırçaladıktan sonra en geç 10:30'da yataktayım.

Çok yoğun bir planımda yok aslında

Sitelerde Paylaş

Eğer gerçekten tutarlı ve kendini izleyen günlük bir plan yapmak istiyorsan bu planı detaylı şekilde yazman ve kolay bulabileceğin veya göz önünde bir yere koyman yaralı olabilir. Hatta eğer evden dışarı çıkıyorsan bu planı yanına alman ve yanında daima bir kalem bulundurman da sana yardımcı olabilir.. Bu planda sabah kaçta kalkacağın ilk saatlerde ne yapacağın ve bu işi kaç saat yapacağın, kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerini saat kaçta yiyeceğin, daha sonra hangi uğraşıya geçeceğin ve akşam saat kaçta yatağa gideceğin gibi şeyler de yazmalı. Hayatını bir süre disiplinli yaşamak istiyorsan ve bunun sadece bir düşünceden ibaret kalmasını istemiyorsan kağıda geçirmeli ve kağıtta da kalmaması için devamlı bu planı açıp bakmalı ve takip etmelisin. Bu yöntem benim işime çok yaramıştı ama herkesin kendisi için farklı yöntemleri olabilir tabi..

Sitelerde Paylaş

Güzel programmış ama bu kadar kalıplama hayatını bence.Sıkılırsın.

Monotonluk sevmiyorum sıkılıyorum zatende : (

bedenini böyle zorlarsan yakında "Servis Dışı" kalacak.

bana da öyle geliyor : (

Ne gerek var böyle şeylere

Planlama rahat ol sıkma kendini, C++ öğren eğer bilmiyorsan.

C++, C'nin OOP lu versiyonu. Kısacası bayağı bir dağınık bir dil, onu sevmiyorum, Microsoft'uda pek sevmiyorum. Windows bile kullanmıyorum. Halen C99 standartlarını kullanıyor, gerçi son zaman x01 moda oldu ama, C++'ı sevmediğimden değil, C# gibi bütünüyle nesnesel yani OOP olmadığı için hoşuma gitmiyor. Ek olarak ise Diğer platformlarda aynı C++ kodunla işlem yapamazsın, kodları değiştirmen gerekli. Çünkü, her işletim sisteminde ram uçlarına gönderilen veriler değişiyor, Mesela Mac işletim sistemi tüm iç parçaları yazdıkları işletim sistemine göre uyarlı, sen Hackintosh dışında bir mac sürümü yüklemeye kalkarsın bilgisayarını yakabilirsin.. Geniş kapsamlı bir şeyler elde etmek istiyorsan C++ doğru seçim olabilir ama cross-platformu destekleyen dillere göre 3-4 yılını mahvedebilirsin.. Bence tekrar bir araştır ; )

Yaşamını bilimsel olarak planlayamazsın.

Yaşam tesadüflerle doludur. Tesadüfleri planlayamazsın.

Hacı bunu biliyorum, bu plan işine uyunca sanki ben OKB'li bir insan gibi hissediyorum. Çünkü @kozmopolit'in dedikleri çok takıntısal.. Einstein'ın felselerinden birine göre başarı için başarısızlık kat sayımı arttırmam gerekiyor. Yalnız 2 yılım kaldı sınava ve açıktan okuyorum, mesleğim bilgisayar ama ben bilgisayar okumayacağım. Ama yinede ne olur ne olmaz diye çalışıyorum. Liseyi güzel yaşayamadım, üniversiteyi dolu dolu yaşamak istiyorum, tabi bunların hepsi yaşarsak olabilecek şeyler.. 2 yıl çok uzun bir zaman gelebilir ama benim için çok kısa bir zaman 2 yıl içinde sağlam bir şeyler yapmalıyım, yaşlanıyorum, bunun için uğraşıyorum..

Ne yapacağım bilmiyorum : (

Eğer gerçekten tutarlı ve kendini izleyen günlük bir plan yapmak istiyorsan bu planı detaylı şekilde yazman ve kolay bulabileceğin veya göz önünde bir yere koyman yaralı olabilir. Hatta eğer evden dışarı çıkıyorsan bu planı yanına alman ve yanında daima bir kalem bulundurman da sana yardımcı olabilir.. Bu planda sabah kaçta kalkacağın ilk saatlerde ne yapacağın ve bu işi kaç saat yapacağın, kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerini saat kaçta yiyeceğin, daha sonra hangi uğraşıya geçeceğin ve akşam saat kaçta yatağa gideceğin gibi şeyler de yazmalı. Hayatını bir süre disiplinli yaşamak istiyorsan ve bunun sadece bir düşünceden ibaret kalmasını istemiyorsan kağıda geçirmeli ve kağıtta da kalmaması için devamlı bu planı açıp bakmalı ve takip etmelisin. Bu yöntem benim işime çok yaramıştı ama herkesin kendisi için farklı yöntemleri olabilir tabi..

Dostum bu ben değilim ya : ( Obsesif kompulsif oluyoruz sanki böyle?

Gereksiz şeyler bunlar kasma tabi kendinide salma orta düzen iyidir

Yazılanları okuduktan sonra banada öyle gelmeye başladı,, evdeki baskıların atmaması açısında mantar panomda asılı durmasının bir sakıncası olmaz diye düşünüyorum : )

----------------

İçimdeki gerçek beni keşfetmek için Eckhart Tolle - Var olmanın gücü'nü okuyorum.. Varsa bildiğiniz kişisel gelişim kitapları önümdeki yolumda bana yardımcı olabilecek, dinden uzak bir kitap lütfen söyleyin..

Hepinize ilgileriniz için teşekkür ederim..

Sitelerde Paylaş

Monotonluk sevmiyorum sıkılıyorum zatende : (

bana da öyle geliyor : (

C++, C'nin OOP lu versiyonu. Kısacası bayağı bir dağınık bir dil, onu sevmiyorum, Microsoft'uda pek sevmiyorum. Windows bile kullanmıyorum. Halen C99 standartlarını kullanıyor, gerçi son zaman x01 moda oldu ama, C++'ı sevmediğimden değil, C# gibi bütünüyle nesnesel yani OOP olmadığı için hoşuma gitmiyor. Ek olarak ise Diğer platformlarda aynı C++ kodunla işlem yapamazsın, kodları değiştirmen gerekli. Çünkü, her işletim sisteminde ram uçlarına gönderilen veriler değişiyor, Mesela Mac işletim sistemi tüm iç parçaları yazdıkları işletim sistemine göre uyarlı, sen Hackintosh dışında bir mac sürümü yüklemeye kalkarsın bilgisayarını yakabilirsin.. Geniş kapsamlı bir şeyler elde etmek istiyorsan C++ doğru seçim olabilir ama cross-platformu destekleyen dillere göre 3-4 yılını mahvedebilirsin.. Bence tekrar bir araştır ; )

Ne yani , sen şimdi C# ' ile linux üzerinden programcılık mı yapıyorsun :D Ayrıca c++11'den haberin yok galiba :) Eğer cross-platform istiyorsan al Java kullan. Framework falan uğraşma ;)

Sitelerde Paylaş

Benim yöntemim şudur..

Bir gün içerisinde tamamlanması gereken şeyler vardır. Onları tamamlamadan asla uyumam.

Bir de engellemezsem fazlaca yaptığım şeyler vardır. Onlara da sınır koyarım. Aşmamaya çalışırım. Ama insan sonuçta makine gibi işleyemiyor.

Yüzde yüz uyduğum söylenemez.

Bir de mesela şu vardır. Bu şeyi 3 saatte tamamlayacağım dersin ama 5 saatte tamamlarsın bu da var. Hiç yapmadığın bir şey olunca tahmini zor oluyor.

Sitelerde Paylaş

Ne yani , sen şimdi C# ' ile linux üzerinden programcılık mı yapıyorsun :D Ayrıca c++11'den haberin yok galiba :) Eğer cross-platform istiyorsan al Java kullan. Framework falan uğraşma ;)

Zaten bu işe sıfırdan girmiyorum 2 yıldır Python kullanıyordum; şimdi C# ile 80x86 götürüyorum.. C# bitmek üzere partial sınıflar ve override olayları kaldı sonrasında frameworku kurcalamak, c sharp bitincede ter dökeceğim alan 80x86 olacak onda da egzersiz yapmadan tepinmeyeceğim zaten :D

Bu arada zaten x01 dediğim 11 oluyor :D

Benim yöntemim şudur..

Bir gün içerisinde tamamlanması gereken şeyler vardır. Onları tamamlamadan asla uyumam.

Bir de engellemezsem fazlaca yaptığım şeyler vardır. Onlara da sınır koyarım. Aşmamaya çalışırım. Ama insan sonuçta makine gibi işleyemiyor.

Yüzde yüz uyduğum söylenemez.

Bir de mesela şu vardır. Bu şeyi 3 saatte tamamlayacağım dersin ama 5 saatte tamamlarsın bu da var. Hiç yapmadığın bir şey olunca tahmini zor oluyor.

Bu daha mantıklı!!! Kesinlikle daha mantıklı..

Sitelerde Paylaş

Bu daha mantıklı!!! Kesinlikle daha mantıklı..

Bir de şu var.

Her dakikanı planlarsan bir yerde plan bozulunca tüm planın altüst oluyor.

Onun için her dakikayı ayarlamak tehlikeli.

İkincisi..

Yapılacak işler listesi olur. Zamana yayarak aşama aşama gerçekleştirirsin.

Çok da fazla sıkıştırmamak gerekiyor.

Hiç bir işin yoksa günde 3 5 saatte bitireceğin işi planlaman yeterli.

Bir söz vardır. Taşı yaran damlaların sürekliliğidir gibi bir şey.. Sürekli yapmak lazım.

Neyse.. Çalıştıkça bu tarz düşünceleri kendin de geliştirebilirsin.

Belki daha iyilerini de üretebilirsin.

Ama azimli olmak lazım. Bir şeylerden fedakarlık yapmak lazım.

Hatta yeri gelecek ben yaşamıyorum. Sadece bu işi gerçekleştiren makineyim diyeceksin..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...