Jump to content

Ölüm anında acı duyulur mu ?

Recommended Posts

Bu konunun bilimsel bir aciklaması var mı bilmiyorum.

Benim korkularımdan biridir ölürken acı çekmek.

Ölürken hayatı fonksyonlarımız biterken acı çekecek miyiz diye düşünür dururum kimi zaman.

Yaşamadıgımız için bunu bilemeyiz diye düşünüyorum.

Peki forumun degerli üyeleri bu konuda neler düşünüyor ?

Müslümanların degimiyle ruh bedenden cıkarken acı çekecek miyiz ?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 62
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ölüm anında acının duyulup duyulmadığı ilginç bir teste tabi tutulmuş.

Fransiz ihtilalinin iki ünlü kahramanlarından birisi giyotinle idama mahkum edilmiş.

Arkadaşı ile anlaşmış idama mahkum edilen..

Eğer idam sırasında ağrı duyarsa sağ gözünü kırpmaya (kapatmaya) karar vermiş.

Başı vücudundan ayrılıp sepete düşerken mahkum gerçekten sağ gözünü kırpıyormuş...

Başın vücuttan ayrılması sırasında ağrı duyulacak zaman yalnız 3 saniyedir. 3 saniye sonra bilinç bulanır.

Böyle durumlarda ağrıyı algılamak için olayın önceden planlanması gerekir.

Otomobil kazalarında olduğu gibi, planlanmayan ani bir ölüm olursa ağrı duyulmaz.

Sitelerde Paylaş

Hiç bayıldın mı bilmiyorum ama bayılırken yaşadığın duyguların %99 aynısını yaşıyorsundur.Eğer bu bayılmaysa aa bayılmışım diyorsun eğer ölümse birdaha uyanamıyorsun haliyle herşey noktalanıyor. Şayet inançlıysan birgün tekrar dirileceğine inanıyorsun inançsız isen herşeyin son bulduğunu şuan biliyorsun ama ölünce öldüğünün bile farkında olamayacaksın.

Acı çekermisin ölüm stiline göre değişir ağrılı bir hastalıkla mesela acı çekebilirsin ama karbonmonoksit zehirlenmesinden ölürsen ruhun bile duymaz.

Ölüm var çünkü ölümsüz olmak imkansız bir olay. Güneşimiz birgün patlayacak ve zaten eninde sonunda bizleri yok edecek. Kendi içinde ürettiği yüzlerce element ise uzayın uçsuz bucaksız boşluğuna savrulacak. Bu parçalar tekrar bir yerde birleşerek yeni gezegenleri yeni yıldızları oluşturmaya başlıyacak hatta başka gezegenlerde başka canlıların oluşmasına sebep olacak...

Sitelerde Paylaş

Ölümden önce acı duyulur mu bilmiyorum ama ölürken 2 seçenek verseler:

1) Hiçbir şey hissetmeyeceksin

2) Çok acı çekeceksin

Hiç düşünmeden 2. seçeneği seçerim. Ölüm son deneyimimiz olacak. Bu anı hissiz geçirmek istemem. Merak duygusu korkudan daha güçlüyse hayattan keyif alırız hatta ölümden bile.

Sitelerde Paylaş

resulallah sallallahu aleyhi vesellem ölüm acısından bahsetmiştir.hz ali nin deyimiyle yatakta ölmek bin kılıç darbesiyle ölmekten daha acı vericidir.şehidın ruhunun bedeninden ayrılması ise bir sinek ısırığı kadardır.

ingilizce bilenler için resulallah sallallahu aleyhi vesellemin vefatı

Sitelerde Paylaş

Enam 93: Allah'a yalanla iftira eden veya kendisine hiçbir şey vahyolunmamışken “Bana da vahyolundu.” diyenden ve “Ben de Allah'ın indirdiği şeylerin benzerini indireceğim.”diyenden daha zalim kim vardır? Zalimleri, ölümün şiddet halinde iken ve ölüm melekleri ellerini uzatıp: “Nefslerinizi çıkarın. Bugün, Allah'a karşı hak olmayan şeyler söylediğiniz ve O'nun âyetlerine karşı kibirlendiğiniz için alçaltıcı bir azapla cezalandırılacaksınız.” dedikleri zaman görsen.

Sitelerde Paylaş

Bu konunun bilimsel bir aciklaması var mı bilmiyorum.

Benim korkularımdan biridir ölürken acı çekmek.

Ölürken hayatı fonksyonlarımız biterken acı çekecek miyiz diye düşünür dururum kimi zaman.

Yaşamadıgımız için bunu bilemeyiz diye düşünüyorum.

Peki forumun degerli üyeleri bu konuda neler düşünüyor ?

Müslümanların degimiyle ruh bedenden cıkarken acı çekecek miyiz ?

Müslümanların bunla ilgili çok korkunç hikayeleri vardır değil mi zaten insanları dinlere yönelten de bu korkular değil mi? Yok ölürken Azrail canını şöyle alır böyle alır , yok kabir azabı bilmem ne, yani bütün bunlarda gerçek payı olabileceğini hiç sanmıyorum, iki üç kez komaya giren bir insan olarak koma halindeyken kendi varlığınızı bile hissetmiyorsunuz, siz uyandıktan sonra size anlatıyorlar

Sitelerde Paylaş

ölüm anı, sekerat anı ....

eğer uzun bir hayat yaşarsanız, çevrenizde ölen kişilerin, ölüm anlarını gözlerinizle görebilirsiniz.

gözlerin ruhu takip edişi, vucudun aldığı tuhaf şekil,

ölen bir insana canlı olarak bakın, birde öldükten sonra, ruh çıkınca nasıl bir beden olduğunu anlarsınız.

Sitelerde Paylaş

ciddi olduğunu bilseydim , paylaşırdım seninle ama sende o ciddiyet yoktur, saygıda ...

çok öğrenmek istersen, budist bir rahip bul, sana en geç 1 haftada gözlerinle gösterir. onlar bu konularda oldukça başarılılar.

Ne gördügünü bende merak ettim acıkcasi

Sitelerde Paylaş

resulallah sallallahu aleyhi vesellem ölüm acısından bahsetmiştir.hz ali nin deyimiyle yatakta ölmek bin kılıç darbesiyle ölmekten daha acı vericidir.şehidın ruhunun bedeninden ayrılması ise bir sinek ısırığı kadardır.

ingilizce bilenler için resulallah sallallahu aleyhi vesellemin vefatı

ya evet doğru söylüyorsun...islami savaşlarda kolu bacağı kılıçla kopartılan bir müslüman kan kaybından ölene kadar hiç acı çekmeden bir yerde otururdu..halinin nasıl olduğunu soranlarada yaw sivrisinek ısırığı gibi bir şey derdi..sonrada şehit olur hurilere kavuşurdu...

tarihinde doodslag tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sen yok diyorsun ben var diyorum, nasıl olacak.

darwin kim , ben onamı inanacağım, kendi gözlerimle gördüklerime mi ?

Ruh diye birşey olması mümkün değil, zaten akıl bile doğumdan itibaren duyularla oluşuyor, çok yaşlı insanlarda akıl gidiyor, adam kendi varlığının bilincinde bile olmayacak kadar aklını kaybedebiliyor, peki akıl böyle ağır ağır yok olurken sabit bir ruhun varlığından bahsedebilir miyiz, eğer ruh olsaydı akılla mutlaka bir ilişiği olması gerekirdi eğer akıl zaten ruhtur diyorsanız o zaman aklın yaşlandıkça yavaş yavaş yok oluşunu nasıl açıklayacaksınız, yok oluyor çünkü zaten doğuşta akıl falan yok duyularla zamanla dünya bilgimiz oluşuyor, insan sadece maddedir, ya da enerjidir diyelim

Sitelerde Paylaş

darwin kim , ben onamı inanacağım, kendi gözlerimle gördüklerime mi ?

Ruhun şekli tanımlanmış olmalı ki gördüğünün ruh olduğunu bilebilesin. Ruhun insan gözüyle nasıl gözüktüğünü el-emin* biri anlatmış olmalı.

*Herhalde Muhammed'in konuyla ilgili bir hadisi vardır?

Ya da,

çok öğrenmek istersen, budist bir rahip bul, sana en geç 1 haftada gözlerinle gösterir. onlar bu konularda oldukça başarılılar.

Budist rahipler ruhlarla iletişime geçebiliyor olmalı ki gördüklerinin ruh olduğunu onaylatmış olmaları lazım. Yanılıyor muyum?

Bu forumda Karınca nickli bir arkadaş var. İyi anlaşacağınızı düşünüyorum. Kendisi amatör cin avcısı. Kendi yaptığı aletlerle cin görüntüsü alıyor. En son cinin birinin gözünü görüntülemiş. Sanıyorum o da cinlerle iletişimde. Gözün cine ait olduğunu bildiğine göre.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...