Jump to content

Recommended Posts

565377.jpg

Erdoğan: İbadet yeri camidir

AK Parti Ankara Milletvekili Haluk Özdalga'nın "Devletin cemevlerini ibadet yeri olarak tanımasını" istemesi üzerine Başbakan Erdoğan "İslam'da ibadet yeri camidir. Cemevleri kültürel mekanlardır" dedi.

http://www.habervaktim.com/haber/314229/erdogan-ibadet-yeri-camidir.html

Laik ve federal olmayan bir devlet bir dini veya mezhebi destekler ve diğerlerine üvey evlat muamelesi yaparsa adaletsizlik olur. Tayyip maalesef bu basit gerçeği anlayacak kapasiteye sahip değil. Eğer sünnilerin camileri devlet tarafından destekleniyorsa, alevilerin camevleri, Hristiyanların kliseleri, Yahudilerin havraları, ateistlerin dernekleri de nufuslarına oranla desteklenmeli... Elbette en doğrusu devletin din işine karışmaması.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 97
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Tayyip, din üzerinden, son zamanlarda alçalan popülaritesini artırmak için dine sarılmış.

Ne zaman sıkışsa ya türbana, ya dine sarılır. Allah bizi bu münafıklardan korusun. Ondan sonra da gider hahamlarla papazlarla kucak kucağa gülüşürler.

Recep+tayyip+erdo%C4%9Fan+4+d%C3%BC%C5%9F.jpg

Resimdeki kişi, İsrailden Ariel Şaron.

Ariel şaron, tüm dünyada insan kasapı olarak tanınır.

tarihinde KHF-232 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sen cem evlerini bilirmisin sed, bir dede vardır, 3_5 yasındaki cocuklar onlara götürülüp, dedenin elini ayağını yıkadığı su içirilir.

bunu benim alevi arkadaşım anlattı, bu olayı öğrenince cem evlerinin nasıl karekteristik özelliklerle dolu olduğunu öğrendi,

belli bir ritüelleri yok, her nabıza ayrı şerbet, kimi saz alır eline türkü söyler, kimisi, 12 imamın sözlerini ayet olarak okutur.

namaz kılınmaz, dahası çok turda sanırım bu kadarı yeterli,

cem evine ibadethane diyenler, sanırım ibadet nedir bilmeyenlerdir.

islamı eğip büküp yontmak isteyenlere fırsat verilmeyecektir.

Sitelerde Paylaş

khf bırak ayetlerle oynamayı, sen o aklınla bana cevap verecek potansiyelde isen sana sorayım,

alıntı yapma, bilgin varsa çık konuş, bende öğreneyim, başkasıda, öyle biliyormuş gibi her açılan konuya ehil kişi gibi görünüp, kendi kafana göre yorumlar yapma.

islamda reform olmaz............................

islam da yaşanan çevrenin şartlarına göre, sıcaklık, kuraklık, ulaşım vs. böyle etkenlere göre değişiklikler zaruri olarak yapılabilir.

ama senin gibi çıkıp, kendi kafasından şu böyledir şu şöyledir diyip, islamı reforme ve deforme edemez.

Sitelerde Paylaş

khf bırak ayetlerle oynamayı, sen o aklınla bana cevap verecek potansiyelde isen sana sorayım,

alıntı yapma, bilgin varsa çık konuş, bende öğreneyim, başkasıda, öyle biliyormuş gibi her açılan konuya ehil kişi gibi görünüp, kendi kafana göre yorumlar yapma.

islamda reform olmaz............................

islam da yaşanan çevrenin şartlarına göre, sıcaklık, kuraklık, ulaşım vs. böyle etkenlere göre değişiklikler zaruri olarak yapılabilir.

ama senin gibi çıkıp, kendi kafasından şu böyledir şu şöyledir diyip, islamı reforme ve deforme edemez.

Sen git padişahın gelsin. Çoluk çocukla uğraştırma beni.

Sitelerde Paylaş

sen cem evlerini bilirmisin sed, bir dede vardır, 3_5 yasındaki cocuklar onlara götürülüp, dedenin elini ayağını yıkadığı su içirilir.

bunu benim alevi arkadaşım anlattı, bu olayı öğrenince cem evlerinin nasıl karekteristik özelliklerle dolu olduğunu öğrendi,

belli bir ritüelleri yok, her nabıza ayrı şerbet, kimi saz alır eline türkü söyler, kimisi, 12 imamın sözlerini ayet olarak okutur.

Sizin 4 hak! mezhebinizde de farklı uygulamalar var maalesef.Bak sen de hoşlanmıyorsun bunlardan.Bizim gibi sadece kuran de o zaman.

Sitelerde Paylaş

Sizin 4 hak! mezhebinizde de farklı uygulamalar var maalesef.Bak sen de hoşlanmıyorsun bunlardan.Bizim gibi sadece kuran de o zaman.

mezhep nedir, bunu biliyormusun,

bir örnekle açıklayayım, bir sahab, resulullahın, ayağı kanarken namaz kıldığını görüyor, ve diyorki ben resulu gördüm ayağı kanadığı halde namaz kıldı, o kişi ayaktan akan kanın ortalamasını vererek, bu şekidlede namaz kılınır diyor.

ikinci kişi, resulullahın ayağının kanadığını görüyor, ama bakıyor resul, abdest tazelemiş, bu kişide diyor ben resulullahın ayağının kanadığını gördüm, lakin gidip abdest aldı, vucuttan kan akınca abdest bozulur diyor.

bu çok basitce aktarılan bir örnekti, mezhepler hakkında.

Sitelerde Paylaş

mezhep nedir, bunu biliyormusun,

bir örnekle açıklayayım, bir sahab, resulullahın, ayağı kanarken namaz kıldığını görüyor, ve diyorki ben resulu gördüm ayağı kanadığı halde namaz kıldı, o kişi ayaktan akan kanın ortalamasını vererek, bu şekidlede namaz kılınır diyor.

ikinci kişi, resulullahın ayağının kanadığını görüyor, ama bakıyor resul, abdest tazelemiş, bu kişide diyor ben resulullahın ayağının kanadığını gördüm, lakin gidip abdest aldı, vucuttan kan akınca abdest bozulur diyor.

bu çok basitce aktarılan bir örnekti, mezhepler hakkında.

Bu çok masum ama.Mesela bazı mezhepler kadının yüzünün kapatmasını(evet tüm yüzünü!) emreder bazıları ise emretmez.Bu rivayetçiler Kur'an denilen kitaba bakmaya üşeniyorlar mı?Orada yazmıyor bu emirler nedense.Allah (haşa)unuttu mu bu emirleri?!

Sitelerde Paylaş

Bu çok masum ama.Mesela bazı mezhepler kadının yüzünün kapatmasını(evet tüm yüzünü!) emreder bazıları ise emretmez.Bu rivayetçiler Kur'an denilen kitaba bakmaya üşeniyorlar mı?Orada yazmıyor bu emirler nedense.Allah (haşa)unuttu mu bu emirleri?!

bazı mezhepler var, namaz diye birşey yok, salat var derler, sadece otur kafana göre takıl diyorlar,

tıpkı senin namaz tarifin ve khf nin, oruç tanımı : birşey yiyip içersen bozulur demesi gibi ,

adamalr dini kafalarına göre imar ediyorlar.

kardeşim şunu o kafan almayacak sanırım, kuranı kerim genel olanı bildirir, resullullah hayatı ile uygular tastik eder, öğretir,

kuranı kerim namaz kılın der, allahın habibi , teferruatları bildirir,

kuranı kerimde teferruatlar yazmaz. çünkü yaşayan kuranı kerim peygamber efendimizdir, o kuranın ta kendisidir,

resul yapmışsa bir eylemi sende yapacaksın, kuranı kerimde yazmasa bile, o eylem haktır.

yok sayamazsın.

Sitelerde Paylaş

kuranı kerimde teferruatlar yazmaz. çünkü yaşayan kuranı kerim peygamber efendimizdir, o kuranın ta kendisidir,

resul yapmışsa bir eylemi sende yapacaksın, kuranı kerimde yazmasa bile, o eylem haktır.

yok sayamazsın.

Resul savaşta adam öldürdü.Sen de öldürdün mü?

Hiçbir soruma net cevap vermiyorsun,anlaşılmaz cümlelerle geçiştiriyorsun.

Sitelerde Paylaş

Resul savaşta adam öldürdü.Sen de öldürdün mü?

Hiçbir soruma net cevap vermiyorsun,anlaşılmaz cümlelerle geçiştiriyorsun.

eğer resul öldürmüşse savaş çıkarsa bende keşke öldürebilsem,

harp olunca, ülke kanunları değil, savaş kanunları geçerli olur. karşıdaki seni öldürmek için geliyorsa , ona gül demeti atacak halimiz yok...

Sitelerde Paylaş

Ben de alevi torunuyum ve ateist olmadan önce pek çok kez cemevlerinde bulundum.

Öncelikle Türk Kürt Arap alevileri birbirilerinden bir hayli farklı.Mesela ben Arap alevisiydim.Ve bizimkiler hiç bir zaman saz çalıp sema yapmazlardı.

Hocanın elini ayağını yıkadığı su içirilirmiş falan...En büyük günahlardan birisi yalan.Ve sen şu an yalan söylüyorsun.

Namaz kılmazlar çünkü namazın nasıl kılınacağı ve ne zaman kılınacağı tamamen hadistir.

Sitelerde Paylaş

eğer resul öldürmüşse savaş çıkarsa bende keşke öldürebilsem,

harp olunca, ülke kanunları değil, savaş kanunları geçerli olur. karşıdaki seni öldürmek için geliyorsa , ona gül demeti atacak halimiz yok...

Sana net bir soru sordum.Yukarıdakini sen yazdın.Git bir ateisti öldür.Mürted birini öldür.Böylelikle hak olan bir eylem yapmış olursun.Sahabeler ölme pahasına işkencelere maruz kaldılar fakat inkar etmediler.Sen hapise girmek pahasına bu hak eylemi yapmıyorsun,neden?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...