Jump to content

KABE NE ZAMAN YAPILDI?

Recommended Posts

Mekkedemiymis? :)

şimdi kutsal sen hep böylesin bak güzel insan herşeye böyle zart diye red ile girmek iyi değildir,

yabancı olduğun herşeye anti bir yaklaşımın ve inanılmaz bir savunma mekanizma dürtün var,

kendini öyle odaklamışsınki herşeye, dediğim dedik çaldığım düdük.

biraz daha ılımlı ol, bak karşındaki ne diyor, bir dinle anla, saygı duy,

hoşgörülü ol. o zaman daha güzel olmazmı.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 134
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ademin ihtiyacı olan şey ibadethane değil, başını sokacak bir barınakmış.Çok sevdiği allahı onu dımdızlak ortada bırakmış çünki.

''heran heryerde'' olan allah ile iletişime geçmek için neden bir taş yapıya ihtiyaç duysun. hem de bahsettiğin kişi allahın suratını hergün gören onunla hergün konuşan bir peygamber ilk insan adem...

Ademin allahtan başka gördüğü kimse yok zaten, o taş yapı neyin aracısı?

Putperstler de yaptıkları putlara tapmazlar zaten.o putlar göklerdeki tanrıların temsilidir. Kabeye secde etmek puta secde etmektir.

İkisi tamamen aynı şeydir.

Hayır ozaman daha saçma olurdu.Ama herkesin kendi içinde bir kabesi olsa, ruhunun derinliklerinde filan, bi bokun etrafında dönmeden ona secde etmeden aracısız allaha yönelseler olmazmıdı yani? BU kulağa daha ''semevi'' gemezmiydi?

yani putunuzdur.

alıntıları alarak cevap verdiğini mi sanıyorsun,

cevap kesin olandır, iftira böyle saçmalıklardır. sen hüküm koyuyorsun kesinliği olmadığı halde, hiçbirşey bilmediğin halde, karar veriyorsun.

sana birşey denmez islami konuda, o açıdan bu konularda kinini boşaltınca başka konularda görüşmek dileğiyle,

iftira öyle bir illettirki, döner dolaşır sahibini bulur. iftira atan iftiraya uğramadan asla can vermez.

Sitelerde Paylaş

yahu paran Israilde be yahu. hayretsiniz ha. Burasi ateist forum gozum, bizleri oyle Muslumanlar gibi kolaylikla kandiramazsiniz. Bir daha bir sey iletirken ne kadar dogru olduguna dikkat edinki rezil rusva olmayin. Senin verdigin harita neyin nesi anlamadim, git internette arastir ya, bu kadar kolay, ne uzatiyorsun.

Sitelerde Paylaş

alıntıları alarak cevap verdiğini mi sanıyorsun,

cevap kesin olandır, iftira böyle saçmalıklardır. sen hüküm koyuyorsun kesinliği olmadığı halde, hiçbirşey bilmediğin halde, karar veriyorsun.

sana birşey denmez islami konuda, o açıdan bu konularda kinini boşaltınca başka konularda görüşmek dileğiyle,

iftira öyle bir illettirki, döner dolaşır sahibini bulur. iftira atan iftiraya uğramadan asla can vermez.

Ben sadece sorguladım. Bişeyin kesinliğinden bahsetmedim. Sen de açıkca gördün ki kabenin varolması tamamen saçma ve putperestçe, yeni her açıdan akıllı bir tanrı 'nın yapmayacağı bir şey.

Cevap vermeni beklemedim zaten.Bu saçmalığın cevabı yok çünki. SAdece sorgulama nasıl yapılır öğrenin yeter.MAsal la gerçek nasıl ayırt edilir...

Sitelerde Paylaş

Ben sadece sorguladım. Bişeyin kesinliğinden bahsetmedim. Sen de açıkca gördün ki kabenin varolması tamamen saçma ve putperestçe, yeni her açıdan akıllı bir tanrı 'nın yapmayacağı bir şey.

Cevap vermeni beklemedim zaten.Bu saçmalığın cevabı yok çünki. SAdece sorgulama nasıl yapılır öğrenin yeter.MAsal la gerçek nasıl ayırt edilir...

kardeşim, bende neyi gördüm, bende ne anladım, benim adıma neden karar veriyorsun, ortada görünen ne var,

kendi gördüklerini benim gördüğüme ekleme, ben seninle asla aynı pencereden dünyaya bakmam.

malsal derken, balığın karaya çıkıp oradan memli hayvana dönüşmesi oradan maymuna maymundan insana dönüşmesi,

bu bilimsel nobel kazanmış bir makale öylemi:?

Sitelerde Paylaş

yahu paran Israilde be yahu. hayretsiniz ha. Burasi ateist forum gozum, bizleri oyle Muslumanlar gibi kolaylikla kandiramazsiniz. Bir daha bir sey iletirken ne kadar dogru olduguna dikkat edinki rezil rusva olmayin. Senin verdigin harita neyin nesi anlamadim, git internette arastir ya, bu kadar kolay, ne uzatiyorsun.

Verdiğim linke bak

Senin gönderdiğin resim ile mısır haritasını yanyana koydum

Senin verdiğin linkte paran dağları mısır da gözüküyor

Sitelerde Paylaş

Verdiğim linke bak

Senin gönderdiğin resim ile mısır haritasını yanyana koydum

Senin verdiğin linkte paran dağları mısır da gözüküyor

Sitelerde Paylaş

kardeşim, bende neyi gördüm, bende ne anladım, benim adıma neden karar veriyorsun, ortada görünen ne var,

kendi gördüklerini benim gördüğüme ekleme, ben seninle asla aynı pencereden dünyaya bakmam.

malsal derken, balığın karaya çıkıp oradan memli hayvana dönüşmesi oradan maymuna maymundan insana dönüşmesi,

bu bilimsel nobel kazanmış bir makale öylemi:?

Evet konuyu değştirmek iyi bir taktik. Ama yanlış yöne doğru değiştirme, evrim konusu senin bilmediğin derin sular iyice boğulursun orada.

Sen kabenin ne için gerekli olduğu konusunda kendini tatmin etmişsen senin için soru kalmamış demektir. ''benim cevaplarım ban yeter sana açıklama yapmak zorunda değilim'' dersin konu kapanır.

Sitelerde Paylaş

Ne diyimki ben artik, buraya geliyorsun Mekkeyi paran yapiyorsun sonra paran ile mekkenin alakasi olmadigini benden ogreniyorsun sonra gidip bir harita bulup paran misirda diyorsun, arkadasim bir sey deki sonradan pisman olma. Paran Israilin en uc guneyinde bir yer ismidir. Bu kadar. Kabe ile alakasi yoktur, o yildizi gorenlerde persliler, bu Incilde uc kisi olarak anilir. NOKTAAAAAA. Kabe put deposudur ve ibrahim ile alakasi yoktur.

Sitelerde Paylaş

Ne diyimki ben artik, buraya geliyorsun Mekkeyi paran yapiyorsun sonra paran ile mekkenin alakasi olmadigini benden ogreniyorsun sonra gidip bir harita bulup paran misirda diyorsun, arkadasim bir sey deki sonradan pisman olma. Paran Israilin en uc guneyinde bir yer ismidir. Bu kadar. Kabe ile alakasi yoktur, o yildizi gorenlerde persliler, bu Incilde uc kisi olarak anilir. NOKTAAAAAA. Kabe put deposudur ve ibrahim ile alakasi yoktur.

dursun ali erzincanlının bir kasidesi var acaba arkadaşın aklında ordanmı kaldı ,

şöyleydi sanırım

ey paran dağlarında açan sevgili,

bu sözler mi çağrıştırdı acaba , bende bilmiyorum, yerini :)

Sitelerde Paylaş

Evet konuyu değştirmek iyi bir taktik. Ama yanlış yöne doğru değiştirme, evrim konusu senin bilmediğin derin sular iyice boğulursun orada.

Sen kabenin ne için gerekli olduğu konusunda kendini tatmin etmişsen senin için soru kalmamış demektir. ''benim cevaplarım ban yeter sana açıklama yapmak zorunda değilim'' dersin konu kapanır.

derin sularmı :) su demek hakaret olmasın, su birikintisi desek daha iyidir, sonuçta bir teori

Sitelerde Paylaş

Sen ne yazdığımı anlamıyor musun?

Ben yazdığımın arkasındayım Paran mekke dir

http://f1302.hizliresim.com/16/t/kgzfc.png

Beenim sana anlatmak istediğim iki yanlış yapıyorsun

1-Kaynak olarak hristiyan sitesi veriyorsun

2-Verdiğin kaynakta param israil de değil mısır da

Noktaaaaa

Noldu şimdi caf caflı mı oldu?

Sitelerde Paylaş

Peki bu iddaa ya şöyle bir cevap yazsam:

-- Tesniye, Bab 33, Âyet: 2: “Rab, Sina’dan geldi ve onlara Sâir’den doğdu; Paran dağlarında parladı ve mukaddeslerin on binleri içinden geldi. Onlar için sağında ateşli ferman vardı.”

Tevratın bu ifadesinde: “Sina’dan gelme”; Hz. Mûsa’ya ve Sîna dağında ilâhî hükümlerin Ona verilmesine “Sâir’den doğma” ise: Hz. İsa’ya ve Ona İncil’in verilmesine “Paran dağlarında parlama” ise, Efendimizin Mekke’de çıkacağına işarettir. Zira Paran, Arapça okunuşuyla Farandır. Faran ise; Mekke’nin eski bir ismidir.

Ayrıca Paranın Mekke olduğuna, Kitab-ı Mukaddes’in Tekvin Bölümünde ki, Hz. İsmail’in Paran çölünde oturduğu anlatan cümlelerde delildir.

ALINTIDIR

Paran'ın Mekke olduğunun kanıtı ne?

Mısır'dan halkını alıp İsrail'e göç eden Musa Mekke'den mi geçmiş bu durumda?!

Ne alaka?

Sitelerde Paylaş

Pante nerelerdeydin özlettin kendini :)

Diodorus hangi eserinde bahsediyor? Bu kaynaklar şu an nerede?

Ayrıca sen Mescid-i Aksa'nın Kabe'den önce ilk kıble olduğunu çok iyi biliyorsun ve inanmamak için kendini zorluyorsun ama beyhude çabalıyorsun pante.

Mescid-i Aksa'nın ilk kıble olması Muhammed'in yahudilere yaranmaya çalışmasından dolayı idi ama yahudilerden yüz bulamayında kıble Kabe'ye çevrildi.

Muhammed ilk zamanlarda kendini yahudilere peygamber oalrak kabul ettirmek için çok uğraştı ama çabaları boşa gidince ya hepsini sürdü ya da katletti.

Muhammed zamanında yahudilik ve hristiyanlık varken neden Muhammed bu iki dinden birisine girmedi de imansız ve kitapsız olarak yaşadı 40 yaşına kadar?

Sitelerde Paylaş

Mescid-i Aksa'nın ilk kıble olması Muhammed'in yahudilere yaranmaya çalışmasından dolayı idi ama yahudilerden yüz bulamayında kıble Kabe'ye çevrildi.

Muhammed ilk zamanlarda kendini yahudilere peygamber oalrak kabul ettirmek için çok uğraştı ama çabaları boşa gidince ya hepsini sürdü ya da katletti.

Muhammed zamanında yahudilik ve hristiyanlık varken neden Muhammed bu iki dinden birisine girmedi de imansız ve kitapsız olarak yaşadı 40 yaşına kadar?

Erkek 40 dan son ra azarmis yazmis oldun masalda farkli bir boyutta anlatmissin insan olecegini bile bile 40 dan sonra tadini alamayacagi bir ise neden kalkissinki

Yazmis oldun iletileri bir ara sakin kafayla gozden gecirin sizde fark etigim muhammet ve islam hakkinda yaptiginiz karalamalar birbirlerini desteklemiyor

Sitelerde Paylaş

Erkek 40 dan son ra azarmis yazmis oldun masalda farkli bir boyutta anlatmissin insan olecegini bile bile 40 dan sonra tadini alamayacagi bir ise neden kalkissinki

Yazmis oldun iletileri bir ara sakin kafayla gozden gecirin sizde fark etigim muhammet ve islam hakkinda yaptiginiz karalamalar birbirlerini desteklemiyor

Bana öğüt verdiğin öğüde kendin uysan iyi olur, Muhammed'in hayatı ve İslam'ın ne olduğu ortada. İletime ait tek kelime etmemiş, direk benim ne olduğumla ilgilenmişsin.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...